Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jackson Wildes
11.29
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
11
Cameron Wnek
11.32
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
3.
11
Alex Rottier
11.46
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
4.
12
Jayson Engelhardt
11.49
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
5.
10
Isaac Dechant
11.61
PR
May 29
Myrhum Invitational
6.
10
Owen Van Hout
11.74
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
7.
12
Parker Koester
11.90
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
8.
10
Connor Schiessl
11.93
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
9.
10
Kamin Cabana
12.09
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
10.
10
Drew Eiden
12.11
May 28
Hortonville Boys Quad
9
Zion James
12.11
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
12.
11
Eli Peroutka
12.15
May 28
Hortonville Boys Quad
13.
9
Terriontay Brown
12.19
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
14.
9
Landon McLaughlin
12.23
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
15.
12
Michael Frias
12.24
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
11
Owen Pawlikowski
12.24
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
17.
10
Ethan Doucette
12.35
May 17
FVA Kaukauna Tri
18.
10
Jaydan Yang
12.37
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
19.
10
Jack Schreiber
12.47
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
20.
9
Elyas Stedman
12.48
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
12
Mitch Smarzinski
12.48
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
22.
10
Jaxson Garbisch
12.53
May 28
Hortonville Boys Quad
12
Mitchel Smarzinski
12.53
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
24.
10
Ty Lotten
12.59
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
25.
10
Dominik Dempsey
12.64
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
10
John Vosters
12.64
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
27.
10
Devin Mignon
12.82
May 28
Hortonville Boys Quad
28.
10
Blake Barry
12.84
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
29.
10
Tristian Henrickson
12.85
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
30.
9
Owen Fries
12.91
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
31.
10
Dean Grant
12.95
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
10
Aiden Fonder
12.95
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
33.
9
Jack Resch
12.99
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
10
Sam Steger
12.99
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
35.
9
Alex Reichenberger
13.04
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
36.
9
Noah Congemi
13.17
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
37.
9
Drew Bennett
13.20
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
38.
9
Lawrence Fredrickson-Thomas
13.22
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
39.
10
Tucker Vincent
13.24
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
40.
9
Wyatt Reybrock
13.72
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
41.
9
Casey Kreuger
13.74
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
42.
9
Noah Schipper
13.87
May 28
Hortonville Boys Quad
43.
9
Jake Clavijo
14.25
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
200 Meters
1.
11
Cameron Wnek
23.15
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
2.
12
Griffin Wiegel
23.41
PR
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
3.
12
Jayson Engelhardt
23.54
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
4.
11
Jackson Wildes
23.68
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
5.
10
Jack Statz
23.83
May 17
FVA Kaukauna Tri
6.
10
Ethan Criter
23.92
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
7.
10
Drew Eiden
24.01
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
8.
10
Kamin Cabana
24.20
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
9.
11
Owen Pawlikowski
24.34
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
10.
11
Eli Peroutka
24.46
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
11.
11
Alex Rottier
24.57
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
12.
9
Elyas Stedman
24.61
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
13.
9
Zion James
24.80
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
14.
9
Landon McLaughlin
24.95
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
15.
10
Isaac Dechant
24.97
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
16.
12
Michael Frias
25.03
PR
May 13
Roger Wendler JV Invite
17.
10
Ethan Doucette
25.19
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
18.
12
Parker Koester
25.43
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
19.
10
Dominik Dempsey
25.44
May 28
Hortonville Boys Quad
20.
10
Ty Lotten
25.45
May 17
FVA Kaukauna Tri
21.
10
Jaxson Garbisch
25.51
May 28
Hortonville Boys Quad
22.
10
Jack Schreiber
25.62
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
23.
9
Terriontay Brown
25.63
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
24.
10
Aiden Fonder
26.18
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
25.
10
Devin Mignon
26.25
May 17
FVA Kaukauna Tri
26.
9
Owen Fries
26.26
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
27.
10
Jaydan Yang
26.29
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
28.
11
Caden Pendleton
26.32
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
29.
10
Blake Barry
26.57
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
30.
10
Sam Steger
27.09
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
31.
10
Tristian Henrickson
27.11
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
32.
10
John Vosters
27.34
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
33.
9
Noah Congemi
27.39
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
34.
9
Drew Bennett
27.77
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
35.
9
Lawrence Fredrickson-Thomas
27.78
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
36.
9
Wyatt Reybrock
28.60
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
37.
9
Jake Clavijo
30.80
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
400 Meters
1.
11
Sebastian Pagan-Vega
49.42
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
2.
12
Sam Schreiber
50.50
PR
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
3.
11
Jackson Wildes
53.46
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
4.
10
Jack Statz
54.59
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
5.
10
Owen Siebert
55.16
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
6.
10
Jack Schreiber
56.95
May 17
FVA Kaukauna Tri
7.
10
Dominik Dempsey
59.60
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
8.
9
Jack Resch
1:00.77
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
9.
9
Wyatt Reybrock
1:06.43
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
800 Meters
1.
12
Nolan Richey
2:03.33
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
2.
10
Owen Siebert
2:04.57
May 29
Myrhum Invitational
3.
12
Tyler Re
2:05.17
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
4.
11
Kyle Nickasch
2:07.86
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
5.
9
Logan Salzmann
2:10.18
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
6.
10
Matt Leder
2:13.10
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
7.
11
Joseph Coffey
2:16.78
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
8.
11
Noah Menting
2:18.52
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
9.
11
Nicholas Wagner
2:26.29
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
10.
9
William Zwirschitz
2:32.23
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
11.
9
Owen Sitek
2:33.76
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
12.
9
Carter Fenlon
2:34.12
May 17
FVA Kaukauna Tri
13.
10
Maxwell Ingraham
2:39.14
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
1600 Meters
1.
12
Nolan Richey
4:25.68
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
12
Tyler Re
4:31.17
PR
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
3.
9
Logan Salzmann
4:39.80
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
4.
11
Kyle Nickasch
4:42.45
PR
May 29
Myrhum Invitational
5.
10
Owen Siebert
4:53.12
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
6.
9
Gage Giesen
5:04.52
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
7.
12
Ethan Karls
5:08.18
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
11
Joseph Coffey
5:16.27
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
9.
9
Owen Sitek
5:28.80
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
10
Maxwell Ingraham
5:28.80
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
11.
11
Noah Menting
5:40.44
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
12.
11
Nicholas Wagner
5:47.00
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
13.
9
William Zwirschitz
5:48.23
May 17
FVA Kaukauna Tri
14.
9
Carter Fenlon
5:54.96
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
15.
9
Seth Menting
5:58.70
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
16.
12
Daniel Guilette
6:02.40
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
3200 Meters
1.
12
Nolan Richey
9:24.75
PR
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
12
Tyler Re
9:29.08
PR
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
3.
9
Logan Salzmann
9:51.67
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
4.
11
Kyle Nickasch
10:29.62
PR
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
5.
9
Gage Giesen
11:08.39
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
6.
12
Ethan Karls
11:29.43
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
7.
11
Joseph Coffey
11:42.40
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
10
Maxwell Ingraham
12:03.37
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
9.
9
Owen Sitek
12:24.66
May 13
Roger Wendler JV Invite
10.
11
Noah Menting
12:31.64
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
11.
11
Nicholas Wagner
12:48.12
May 17
FVA Kaukauna Tri
12.
9
William Zwirschitz
13:16.41
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
13.
9
Seth Menting
14:16.69
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
110m Hurdles - 39"
1.
12
Griffin Wiegel
14.99
(.1)
PR
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
11
Cameron Wnek
15.03
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
3.
10
Connor Schiessl
15.36
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
4.
10
Ethan Criter
16.30
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
5.
11
Caden Pendleton
17.05
May 28
Hortonville Boys Quad
6.
9
Brady Gaffney
17.08
May 28
Hortonville Boys Quad
7.
9
Carson Pendleton
17.98
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
8.
9
Zion James
20.43
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
300m Hurdles - 36"
1.
11
Cameron Wnek
39.04
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
2.
10
Ethan Criter
40.29
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
3.
12
Griffin Wiegel
40.36
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
4.
10
Connor Schiessl
42.50
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
9
Brady Gaffney
44.88
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
6.
9
Carson Pendleton
48.76
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
7.
9
Zion James
49.93
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
8.
11
Caden Pendleton
52.75
May 17
FVA Kaukauna Tri
9.
9
Noah Schipper
56.77
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
4x100 Relay
1.
Isaac Dechant
Alex Rottier
Jack Statz
Jayson Engelhardt
44.02
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
2.
Isaac Dechant
Jackson Wildes
Jack Statz
Jayson Engelhardt
44.48
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
3.
Isaac Dechant
Alex Rottier
Jack Statz
Jackson Wildes
44.60
May 29
Myrhum Invitational
4.
Kamin Cabana
Isaac Dechant
Jack Statz
Alex Rottier
44.97
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
5.
Ethan Doucette
Alex Reichenberger
Eli Peroutka
Jayson Engelhardt
45.07
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
6.
Ethan Doucette
Mitchel Smarzinski
Eli Peroutka
Parker Koester
46.03
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
7.
Terriontay Brown
Dean Grant
Blake Barry
Kamin Cabana
46.12
May 17
FVA Kaukauna Tri
8.
Ethan Doucette
Mitch Smarzinski
Eli Peroutka
Isaac Dechant
46.26
May 17
FVA Kaukauna Tri
9.
Zion James
Jaydan Yang
Ethan Doucette
Mitch Smarzinski
46.30
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
10.
Landon McLaughlin
Casey Kreuger
Tucker Vincent
Noah Congemi
47.14
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
11.
Dean Grant
Blake Barry
Jaydan Yang
John Vosters
47.57
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
12.
Relay Team
49.28
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
13.
Terriontay Brown
Michael Frias
Elyas Stedman
Alex Rottier
49.72
May 13
Roger Wendler JV Invite
14.
Landon McLaughlin
Tucker Vincent
Noah Congemi
Alex Reichenberger
51.15
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
15.
Zion James
Jack Resch
Sam Steger
Owen Fries
51.61
May 13
Roger Wendler JV Invite
4x200 Relay -
1.
Griffin Wiegel
Jackson Wildes
Jack Statz
Jayson Engelhardt
1:30.52
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
2.
Jackson Wildes
Jayson Engelhardt
Cameron Wnek
Jack Statz
1:30.59
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
3.
Drew Eiden
Jackson Wildes
Owen Fries
Cameron Wnek
1:31.79
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
4.
Griffin Wiegel
Jack Statz
Jayson Engelhardt
Cameron Wnek
1:32.44
May 29
Myrhum Invitational
5.
Isaac Dechant
Kamin Cabana
Jack Statz
Alex Rottier
1:33.66
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
6.
Drew Eiden
Elyas Stedman
Landon McLaughlin
Eli Peroutka
1:37.35
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
7.
Elyas Stedman
Jack Resch
Michael Frias
Sam Steger
1:45.33
May 13
Roger Wendler JV Invite
8.
Sam Steger
Drew Bennett
Owen Fries
Elyas Stedman
1:45.85
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
9.
Aiden Fonder
Wyatt Reybrock
Jake Clavijo
Lawrence Fredrickson-Thomas
1:46.22
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
10.
Sam Steger
Owen Fries
Lawrence Fredrickson-Thomas
Aiden Fonder
1:47.18
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
11.
Zion James
Aiden Fonder
Owen Fries
Drew Bennett
1:49.69
May 13
Roger Wendler JV Invite
12.
Alex Reichenberger
Devin Mignon
Jake Clavijo
Lawrence Fredrickson-Thomas
1:51.65
May 28
Hortonville Boys Quad
13.
Relay Team
1:52.52
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
4x400 Relay
1.
Cameron Wnek
Owen Siebert
Sam Schreiber
Sebastian Pagan-Vega
3:25.12
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
2.
Jackson Wildes
Owen Siebert
Sam Schreiber
Sebastian Pagan-Vega
3:25.77
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
3.
Jackson Wildes
Sam Schreiber
Cameron Wnek
Sebastian Pagan-Vega
3:25.93
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
4.
Owen Siebert
Sam Schreiber
Jack Statz
Jackson Wildes
3:34.03
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
Connor Schiessl
Owen Siebert
Jackson Wildes
Jack Statz
3:36.81
May 29
Myrhum Invitational
6.
Tyler Re
Nolan Richey
Logan Salzmann
Kyle Nickasch
3:52.55
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
7.
Jack Resch
Wyatt Reybrock
Dominik Dempsey
Jack Schreiber
4:02.33
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
8.
Carter Fenlon
William Zwirschitz
Maxwell Ingraham
Noah Menting
4:07.61
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
9.
Jack Resch
Dominik Dempsey
Jack Schreiber
Wyatt Reybrock
4:14.32
May 28
Hortonville Boys Quad
10.
Nicholas Wagner
Daniel Guilette
Ethan Karls
Owen Sitek
4:18.81
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
4x800 Relay
1.
Tyler Re
Logan Salzmann
Owen Siebert
Kyle Nickasch
8:27.89
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
2.
Tyler Re
Kyle Nickasch
Owen Siebert
Logan Salzmann
8:30.02
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
3.
Joseph Coffey
Gage Giesen
Kyle Nickasch
Ethan Karls
8:55.75
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
4.
Owen Sitek
Maxwell Ingraham
Noah Menting
Matt Leder
9:40.12
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
5.
Daniel Guilette
Seth Menting
Noah Menting
Nicholas Wagner
9:55.26
May 13
Roger Wendler JV Invite
6.
Carter Fenlon
Joseph Coffey
Noah Menting
Owen Sitek
10:09.70
May 17
FVA Kaukauna Tri
Shot Put - 12lb
1.
12
Quinten Wynn
62' 1
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
12
Jack Johnson
53' 1.75
PR
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
3.
11
Evan Huiting
52' 5
Jun 8
Neenah FVA Boys Conference Meet (Neenah Timing)
4.
11
Sean Burant
50' 0.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
10
Ben Youngworth
48' 11
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
6.
11
Thomas Biolo
44' 10
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
7.
10
Carter Mulroy
40' 7.5
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
8.
10
Blaike Loker
38' 7
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
9.
10
Jacob Sawicki
37' 2
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
10.
11
Luke Hietpas
36' 5
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
11.
10
Michael Padgett
36' 1
May 13
Roger Wendler JV Invite
12.
10
Nick Schwoerer
35' 2
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
13.
9
Sam McGivern
35' 1
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
14.
9
Kolby Cox
31' 10
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
15.
9
Gavyn Keen
30' 9
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
16.
9
Grayson Michler
30' 2
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
17.
9
Nathan Wildes
30' 1
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
18.
10
Bryce Hale
29' 11
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
19.
9
Jack Jorgensen
29' 5
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
20.
9
Eli Wenig
28' 9
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
21.
9
Landon Martin
28' 2.5
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
22.
10
Levi Ritzenhein
27' 9.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
23.
9
Braden Dickman
27' 2.75
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
24.
9
Nic Plamann
27' 0
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
25.
9
Owen Kasper
25' 10
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
26.
9
Casey Schneider
24' 1
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Quinten Wynn
180' 10
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
11
Sean Burant
164' 8
May 17
FVA Kaukauna Tri
3.
11
Thomas Biolo
146' 10
PR
May 29
Myrhum Invitational
4.
11
Evan Huiting
125' 9
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
10
Ben Youngworth
123' 4
May 28
Hortonville Boys Quad
6.
10
Carter Mulroy
113' 6
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
7.
10
Bryce Hale
107' 7
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
8.
10
Jacob Sawicki
107' 1
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
9.
9
Nathan Wildes
106' 8
May 28
Hortonville Boys Quad
10.
9
Sam McGivern
105' 5
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
11.
9
Eli Wenig
99' 7
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
12.
10
Nick Schwoerer
96' 1
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
13.
9
Grayson Michler
95' 11
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
14.
9
Gavyn Keen
93' 3
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
15.
10
Blaike Loker
88' 7.5
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
16.
11
Luke Hietpas
88' 3
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
17.
10
Michael Padgett
87' 8
May 17
FVA Kaukauna Tri
18.
10
Alex Martin
86' 10
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
19.
9
Landon Martin
86' 9
May 17
FVA Kaukauna Tri
20.
9
Kolby Cox
86' 8
PR
May 28
Hortonville Boys Quad
21.
9
Casey Schneider
84' 7
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
22.
9
Braden Dickman
83' 1
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
23.
10
Levi Ritzenhein
79' 2.5
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
24.
9
Nic Plamann
78' 10
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
25.
9
Jack Jorgensen
75' 3
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
26.
9
Owen Kasper
68' 7
May 17
FVA Kaukauna Tri
High Jump
1.
10
Jack Statz
5' 10
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
9
Terriontay Brown
5' 8
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
10
Ethan Criter
5' 8
PR
May 29
Myrhum Invitational
4.
9
Zion James
5' 6
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
9
Carson Pendleton
5' 6
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
10
Jaxson Garbisch
5' 6
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
11
Caden Pendleton
5' 6
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
10
Connor Schiessl
5' 6
PR
May 13
Roger Wendler JV Invite
Pole Vault
1.
9
Alex Reichenberger
10' 6
May 13
Roger Wendler JV Invite
2.
10
Tucker Vincent
9' 6
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
3.
10
Owen Van Hout
8' 6
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
9
Casey Kreuger
8' 6
PR
May 13
Roger Wendler JV Invite
Long Jump
1.
12
Jayson Engelhardt
21' 6
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
2.
10
Ethan Criter
20' 3.75
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
3.
12
Griffin Wiegel
20' 2
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
4.
11
Alex Rottier
19' 10.25
PR
May 13
Roger Wendler JV Invite
5.
11
Jackson Wildes
19' 9.75
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
6.
11
Owen Pawlikowski
19' 9.5
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
7.
12
Parker Koester
18' 11.5
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
9
Jack Resch
17' 10
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
9.
10
Drew Eiden
17' 8.5
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
10.
10
Ethan Doucette
17' 7.75
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
11.
11
Eli Peroutka
17' 4
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
12.
10
Dominik Dempsey
17' 2.5
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
13.
9
Drew Bennett
17' 2
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
14.
12
Mitchel Smarzinski
16' 11.5
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
15.
12
Michael Frias
16' 10
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
16.
10
Jaydan Yang
16' 7.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
17.
10
Sam Steger
16' 6.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
18.
12
Mitch Smarzinski
16' 5
PR
Jun 9
Oshkosh North FVA JV Boys Meet
10
Aiden Fonder
16' 5
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
20.
9
Noah Congemi
16' 3
PR
Jun 1
Oshkosh West FVA Boys Quad
21.
9
Lawrence Fredrickson-Thomas
15' 8
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
22.
9
Jake Clavijo
15' 1.5
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
23.
10
Devin Mignon
14' 8.75
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
24.
9
Elyas Stedman
14' 7.5
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
25.
9
Terriontay Brown
14' 4
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
Triple Jump
1.
10
Kamin Cabana
42' 4
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
2.
11
Cameron Wnek
40' 7.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
3.
10
Ty Lotten
40' 4.5
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
4.
10
Dean Grant
39' 0
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
5.
9
Brady Gaffney
35' 2.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
6.
9
Owen Fries
34' 3.25
May 17
FVA Kaukauna Tri
7.
9
Noah Schipper
32' 10.5
May 28
Hortonville Boys Quad
8.
9
Wyatt Reybrock
31' 11
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
Womens
100 Meters
1.
11
Amaija Powell
12.32
PR
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
2.
9
Haley Stannard
13.58
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
3.
10
Kathryn Johnston
13.61
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
4.
9
Jenna Schumacher
13.84
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
5.
10
Samantha Xiong
13.95
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
6.
10
Kaitlynn Moore
14.06
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
7.
12
Molly Greeninger
14.09
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
9
Ava Sitek
14.23
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
9.
9
Samantha Stoeger
14.34
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
10.
11
Abigail Ostermann
14.43
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
11.
9
Makenna Semrow
14.53
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
12.
10
Keira Knuppel
14.67
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
13.
10
Evelyn Peters
14.71
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
14.
9
Campbell Piette
14.92
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
15.
10
Sophia McGowan
15.01
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
16.
10
Monet Konen
15.02
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
17.
10
Sidnee Freund
15.25
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
18.
11
Hannah Hart
15.49
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
19.
9
Adalynn (Addie) Behling
15.78
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
20.
9
Nevaeh Pyne
16.17
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
21.
9
Elaine Laurent
16.42
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
200 Meters
1.
9
Haley Stannard
26.82
PR
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
2.
11
Amaija Powell
28.17
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
3.
10
McKenzie Vosters
28.58
PR
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
4.
10
Kathryn Johnston
28.66
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
5.
9
Cadence Wadel
29.04
May 13
Roger Wendler JV Invite
6.
9
Jenna Schumacher
29.13
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
7.
10
Samantha Xiong
29.32
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
8.
9
Lilly Schaefer
29.43
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
9.
12
Kirsten Aerts
29.46
May 17
FVA Kaukauna Tri
10.
12
Molly Greeninger
29.54
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
11.
9
Jillian Krueger
29.61
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
12.
9
Hayley Hagens
29.75
PR
May 13
Roger Wendler JV Invite
13.
12
Hanna Reichenberger
29.79
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
14.
9
Samantha Stoeger
29.87
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
15.
10
Kaitlynn Moore
30.17
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
16.
9
Madison Weyenberg
30.61
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
17.
9
Makenna Semrow
30.80
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
18.
10
Keira Knuppel
30.84c
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
19.
10
Samantha Harke
31.04
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
20.
10
Helen Mooren
31.21
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
21.
10
Sidnee Freund
31.34c
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
10
Monet Konen
31.34c
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
23.
10
Alaina Voss
31.81
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
24.
10
Nina Alft
32.17
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
25.
9
Elaine Laurent
33.41
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
26.
9
Nevaeh Pyne
33.52
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
27.
10
Meredith Robb
34.36
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
28.
10
Emma Schueller
35.71
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
400 Meters
1.
12
Kirsten Aerts
1:02.87
May 29
Myrhum Invitational
2.
12
Paige Arent
1:03.43
May 29
Myrhum Invitational
3.
11
Danielle Van Grinsven
1:03.71
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
4.
9
Jillian Krueger
1:03.86
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
5.
10
Helen Mooren
1:08.64c
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
6.
12
Grace Lezotte
1:09.35
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
7.
10
Hannah Van Thiel
1:09.42
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
8.
9
Madelyn Dillenburg
1:09.93
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
9.
11
Vienna Melzl
1:12.17
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
10.
10
Emma Schueller
1:17.17
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
11.
9
Madelyn Reed
1:21.04
PR
May 13
Roger Wendler JV Invite
800 Meters
1.
9
Jillian Krueger
2:22.33
May 29
Myrhum Invitational
2.
10
Samantha Harke
2:28.09
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
3.
12
Gracie Buchinger
2:29.67
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
4.
12
Shana Brinkman
2:34.77
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
10
Gabby Allard
2:36.91
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
6.
12
Kirsten Aerts
2:38.67
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
7.
10
Hannah Van Thiel
2:45.91
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
11
Madeline Beck
2:47.58
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
9.
9
Tessa Prophet
2:52.34
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
10.
10
Emma Schueller
2:59.19
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
11.
10
Kaitlynn Moore
2:59.34
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
1600 Meters
1.
9
Tessa Prophet
5:20.13
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
2.
11
Danielle Van Grinsven
5:21.65
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
3.
10
Samantha Harke
5:29.18
May 29
Myrhum Invitational
4.
9
Jillian Krueger
5:32.64
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
12
Gracie Buchinger
5:44.37
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
6.
12
Grace Lezotte
5:47.20
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
7.
11
Isabella Giesen
5:53.00
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
8.
11
Lauren Dresang
6:32.23
May 13
Roger Wendler JV Invite
9.
11
Vienna Melzl
6:33.17
May 13
Roger Wendler JV Invite
10.
10
Emma Schueller
6:40.51
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
3200 Meters
1.
11
Danielle Van Grinsven
12:08.85
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
12
Grace Lezotte
12:21.34
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
3.
11
Isabella Giesen
12:51.34
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
4.
9
Tessa Prophet
13:31.88
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
5.
11
Madeline Beck
13:33.55
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
100m Hurdles - 33"
1.
12
Hanna Reichenberger
15.56
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
2.
9
Madison Weyenberg
15.82
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
3.
11
Kendall Diedrick
16.56
PR
May 29
Myrhum Invitational
4.
10
Miranda Winkler
17.22
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
5.
11
Brooke Smith
17.55
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
6.
9
Mozelle Powell
17.63
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
7.
9
Hayley Hagens
18.31
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
8.
10
Kaitlynn Moore
19.43
May 17
FVA Kaukauna Tri
9.
12
Bella Ingraham
20.20
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
10.
10
Evelyn Peters
22.41
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
300m Hurdles - 30"
1.
10
Miranda Winkler
48.89
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
11
Kendall Diedrick
48.89
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
3.
9
Hayley Hagens
50.44c
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
4.
11
Brooke Smith
51.54
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
9
Madison Weyenberg
53.40
May 17
FVA Kaukauna Tri
6.
10
Kaitlynn Moore
57.21
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
7.
10
Evelyn Peters
58.94
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
12
Bella Ingraham
1:01.43
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
4x100 Relay
1.
Madison Weyenberg
Haley Stannard
Amaija Powell
Hanna Reichenberger
50.80
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
2.
Madison Weyenberg
Haley Stannard
McKenzie Vosters
Hanna Reichenberger
51.52
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
3.
Madison Weyenberg
Haley Stannard
Molly Greeninger
Hanna Reichenberger
51.83
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
4.
Amaija Powell
Haley Stannard
Hanna Reichenberger
Molly Greeninger
53.05
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
5.
Kaitlynn Moore
Samantha Stoeger
Lindsey Kibbel
Monet Konen
56.90
May 13
Roger Wendler JV Invite
6.
Lillian Westergard
Jordan Swanson
Alaina Voss
Rilea Kleiman
57.73
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
4x200 Relay -
1.
Amaija Powell
Cadence Wadel
McKenzie Vosters
Haley Stannard
1:47.69
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
2.
Samantha Xiong
Nina Alft
Evelyn Peters
Hayley Hagens
1:59.05
May 13
Roger Wendler JV Invite
3.
Hannah Hart
Makayla Mitala
Lindsey Kibbel
Evelyn Peters
1:59.37
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
4.
Hannah Hart
Makayla Mitala
Lindsey Kibbel
Samantha Xiong
2:01.94
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
5.
-
Hannah Hart
Makayla Mitala
Lindsey Kibbel
Meredith Robb
2:04.6h
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
6.
Kirsten Aerts
Paige Arent
Shana Brinkman
Gracie Buchinger
2:05.16
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
7.
Lillian Westergard
Jordan Swanson
Alaina Voss
Rilea Kleiman
2:07.48
May 17
FVA Kaukauna Tri
8.
Elaine Laurent
Nevaeh Pyne
Sidnee Freund
Lindsey Kibbel
2:09.37
May 13
Roger Wendler JV Invite
4x400 Relay
1.
Jillian Krueger
Kirsten Aerts
Paige Arent
Cadence Wadel
4:13.76
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
2.
Amaija Powell
Kirsten Aerts
Cadence Wadel
Jillian Krueger
4:14.20
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
3.
Jillian Krueger
McKenzie Vosters
Danielle Van Grinsven
Amaija Powell
4:15.24
May 17
FVA Kaukauna Tri
4.
Paige Arent
Kirsten Aerts
Cadence Wadel
Amaija Powell
4:18.28
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
5.
Amaija Powell
Kirsten Aerts
Danielle Van Grinsven
Jillian Krueger
4:19.54
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
6.
Cadence Wadel
Samantha Harke
Kendall Diedrick
Lindsey Kibbel
4:31.08
May 17
FVA Kaukauna Tri
7.
Paige Arent
Cadence Wadel
Samantha Harke
Kirsten Aerts
4:34.44
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
8.
Hannah Van Thiel
Julia Loritz
Vienna Melzl
Madelyn Dillenburg
4:41.22
May 13
Roger Wendler JV Invite
9.
Cadence Wadel
Brooke Smith
Kendall Diedrick
Lindsey Kibbel
4:44.46
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
10.
Helen Mooren
Kendall Diedrick
Miranda Winkler
Brooke Smith
4:45.89
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
11.
Lindsey Kibbel
Madelyn Dillenburg
Hayley Hagens
Elaine Laurent
4:45.9h
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
12.
Kendall Diedrick
Miranda Winkler
Samantha Harke
Lindsey Kibbel
4:49.34
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
13.
Kirsten Aerts
Evelyn Peters
Paige Arent
Isabella Ingraham
4:51.20
May 17
FVA Kaukauna Tri
14.
-
Nina Alft
Samantha Xiong
Evelyn Peters
Bella Ingraham
4:52.8h
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
15.
Danielle Van Grinsven
Vienna Melzl
Isabella Ingraham
Samantha Xiong
4:58.20
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
16.
Isabella Giesen
Kathryn Johnston
Bella Ingraham
Jenna Schumacher
5:03.52
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
17.
9
Madelyn Reed
Madelyn Dillenburg
Hayley Hagens
Elaine Laurent
5:05.91
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
18.
Relay Team
5:12.15
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
4x800 Relay
1.
Danielle Van Grinsven
Samantha Harke
Gracie Buchinger
Jillian Krueger
9:56.00
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
2.
Shana Brinkman
Gabby Allard
Gracie Buchinger
Jillian Krueger
10:14.15
May 29
Myrhum Invitational
3.
Gracie Buchinger
Gabby Allard
Shana Brinkman
Paige Arent
10:17.41
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
4.
Danielle Van Grinsven
Kirsten Aerts
Paige Arent
Jillian Krueger
10:18.59
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
5.
Gabby Allard
Shana Brinkman
Gracie Buchinger
Jillian Krueger
10:26.77
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
6.
Paige Arent
Kirsten Aerts
Gracie Buchinger
Shana Brinkman
10:29.65
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
7.
Hannah Van Thiel
Gabby Allard
Madeline Beck
Julia Loritz
10:50.65
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
Samantha Harke
Shana Brinkman
Gabby Allard
Madeline Beck
10:50.74
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
9.
Gabrielle Allard
Shana Brinkman
Helen Mooren
Madeline Beck
11:01.74
May 17
FVA Kaukauna Tri
10.
Madeline Beck
Helen Mooren
Hannah Van Thiel
Isabella Giesen
11:24.41
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
11.
Tessa Prophet
Julia Loritz
Hannah Van Thiel
Helen Mooren
11:39.03
May 13
Roger Wendler JV Invite
12.
-
Madeline Beck
Helen Mooren
Hannah Van Thiel
Emma Schueller
11:45.9h
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
Shot Put - 4kg
1.
12
Kayla Behnke
39' 0
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
9
Kennedy Klitzke
33' 2.75
Jun 7
FVA Girls Conference (Appleton East Timing)
3.
10
Kennedy Koehler
28' 11
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
4.
9
Clara Myers
28' 7.5
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
5.
10
Kiersten Berry
27' 5
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
6.
9
Mozelle Powell
27' 2
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
7.
12
Brooke Danielson
26' 9
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
8.
12
Elsa Harvey
26' 4.5
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
9.
9
Shea Johnson
24' 4.75
May 17
FVA Kaukauna Tri
10.
9
Madelyn Busha
24' 3
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
Discus - 1kg
1.
12
Kayla Behnke
149' 1
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
2.
10
Kennedy Koehler
108' 0
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
3.
12
Brooke Danielson
104' 10
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
4.
12
Elsa Harvey
89' 9
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
5.
9
Kennedy Klitzke
88' 11
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
6.
9
Mozelle Powell
87' 0
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
7.
9
Clara Myers
80' 8
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
8.
9
Shea Johnson
75' 0.5
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
9.
10
Kiersten Berry
70' 0.5
PR
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
10.
9
Madelyn Busha
69' 6
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
High Jump
1.
10
Jade Sok
5' 0
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
2.
10
Nina Alft
4' 8
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
11
Vienna Melzl
4' 8
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
4.
10
Kaitlynn Moore
4' 6
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
5.
10
Meredith Robb
4' 2
May 13
Roger Wendler JV Invite
6.
9
Madelyn Dillenburg
4' 0
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
Pole Vault
1.
11
Abigail Ostermann
10' 3
Jun 14
WIAA D1 Regional - Appleton North
2.
9
Campbell Roberts
10' 0
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
3.
9
Ava Sitek
9' 6
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
10
Sophia McGowan
9' 6
PR
May 22
Gil Frank Invitational @Kimberly
5.
9
Adalynn (Addie) Behling
6' 6
May 13
Roger Wendler JV Invite
6.
9
Campbell Piette
6' 0
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
Long Jump
1.
10
McKenzie Vosters
16' 1.5
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
2.
10
Samantha Xiong
15' 3
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
3.
12
Hanna Reichenberger
15' 1.75
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
4.
10
Jade Sok
15' 0.5
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
5.
9
Jenna Schumacher
14' 10.5
PR
May 10
FVA Co Ed Tri Kimberly HS
6.
12
Skylah Robinson
14' 10
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
7.
12
Kathleen Long
14' 9
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
8.
10
Alaina Voss
14' 8
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
9.
11
Makayla Mitala
13' 11
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
10.
10
Monet Konen
13' 10.25
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
11.
9
Lilly Schaefer
13' 6
May 17
FVA Kaukauna Tri
12.
11
Hannah Hart
13' 5.75
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
13.
10
Keira Knuppel
13' 4
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
14.
10
Sidnee Freund
13' 0
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
15.
9
Madison Weyenberg
12' 10
May 24
Kimberly COED Triangular (Neenah Timing)
16.
10
Emily Ostermann
12' 9.5
PR
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
9
Makenna Semrow
12' 9.5
May 17
FVA Kaukauna Tri
18.
9
Samantha Stoeger
12' 7.5
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
19.
9
Nevaeh Pyne
12' 0.75
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
20.
11
Rilea Kleiman
11' 11
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
21.
11
Lindsey Kibbel
11' 3.75
PR
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
Triple Jump
1.
12
Hanna Reichenberger
37' 3.75
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
10
McKenzie Vosters
34' 10
Jun 17
WIAA D1 Sectional - West De Pere
3.
10
Jade Sok
34' 7
May 29
Myrhum Invitational
4.
9
Lilly Schaefer
32' 8
May 28
Oshkosh West Girls FVA Quad
5.
10
Kathryn Johnston
30' 7
PR
May 17
FVA Kaukauna Tri
6.
12
Skylah Robinson
29' 8.5
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
7.
11
Hannah Hart
28' 8.5
PR
Jun 1
Appleton West Girls Meet (Appleton East Timing))
8.
11
Makayla Mitala
28' 6.5
Jun 9
Appleton North FVA JV Girls (Appleton East Timing)
*Recent improvement