Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Connor Rollof
11.17
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
10
Gabe Olsen
11.84
Jun 9
Slinger Invite
3.
11
Jack Zavorka
11.85
PR
Jun 9
Slinger Invite
4.
11
Hayden Pries
12.40
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
5.
10
Aidan Roberts
12.43
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
6.
11
Tate Goldbeck
12.53
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
7.
9
Reagan Schumacher
12.70
May 4
Tosa East JV Quad
8.
11
Wes Stroebel
12.77
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
9.
10
Alex Roberts
13.03
PR
May 4
Tosa East JV Quad
10.
11
Sawyer Dueno
13.18
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
11.
10
Peyton Mierow
13.39
PR
May 4
Tosa East JV Quad
12.
10
Wade Chaffee
13.45
PR
May 4
Tosa East JV Quad
13.
9
Juan Krygiel
14.20
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
14.
12
Joe Connif
14.72
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
200 Meters
1.
11
Connor Rollof
23.53
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
2.
11
Hayden Pries
23.65
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
10
Aidan Roberts
23.66
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
4.
11
Jack Zavorka
24.89
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
5.
11
Wes Stroebel
25.08
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
6.
10
Shane Mentzer
26.16
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
7.
9
Reagan Schumacher
26.49
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
8.
10
Alex Roberts
26.50
PR
May 4
Tosa East JV Quad
9.
11
Tate Goldbeck
26.72
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
10.
11
Sawyer Dueno
27.14
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
11.
10
Wade Chaffee
27.26
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
12.
10
Peyton Mierow
28.25
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
400 Meters
1.
12
Dwight Hosni
50.89
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
2.
10
Tucker Keillor
55.01
PR
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
3.
12
Jacob Sanem
57.13
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
12
Max Olsen
57.92
PR
May 4
Tosa East JV Quad
5.
10
Andriy Ovod
58.61
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
6.
10
Woody Burrell
1:01.87
PR
May 4
Tosa East JV Quad
7.
9
Max Richter
1:03.58
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
8.
11
Paul Ruzicka
1:03.97
PR
May 4
Tosa East JV Quad
600 Meters
1.
10
Andriy Ovod
1:36.71
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
2.
12
Max Olsen
1:40.02
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
800 Meters
1.
12
Dwight Hosni
1:59.34
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
10
Brady Lewis
2:11.21
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
3.
10
Andriy Ovod
2:12.27
PR
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
4.
12
Jacob Sanem
2:17.94
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
5.
10
Tucker Keillor
2:22.33
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
6.
10
Tyler Commons
2:23.34
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
7.
12
Max Olsen
2:25.68
PR
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
8.
9
Max Richter
2:33.55
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
9.
11
Paul Ruzicka
2:44.08
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
10.
9
Angel Fuentes
2:44.28
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
1000 Meters
1.
12
Jacob Sanem
3:01.14
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
1600 Meters
1.
12
Dwight Hosni
4:22.20
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
10
Brady Lewis
4:47.1h
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
3.
10
Woody Burrell
5:10.14
PR
May 4
Tosa East JV Quad
4.
10
Tyler Commons
5:17.75
Jun 9
Slinger Invite
5.
12
Jacob Sanem
5:17.78
May 22
Heimark NorthStar Invite
6.
10
Jacob Meuler
5:18.25
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
7.
12
Max Olsen
5:29.4h
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
8.
10
Jack Bannenberg
5:38.0h
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
9.
10
Ben Zellmer
5:59.0h
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
10.
9
Angel Fuentes
5:59.55
May 4
Tosa East JV Quad
11.
12
Cooper Keillor
6:14.05
PR
May 4
Tosa East JV Quad
12.
9
Will Homme
6:17.0h
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
13.
9
Peter Kwaterski
6:39.12
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
1 Mile
1.
10
Brady Lewis
4:50.60
PR
Jul 1
Wisco Mile
2.
9
Angel Fuentes
5:34.82
PR
Jul 1
Wisco Mile
3.
9
Will Homme
5:50.70
PR
Jul 1
Wisco Mile
3200 Meters
1.
12
Dwight Hosni
10:12.26
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
2.
10
Brady Lewis
10:23.44
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
3.
10
Jacob Meuler
11:46.38
May 4
Tosa East JV Quad
4.
10
Tyler Commons
12:19.88
PR
May 4
Tosa East JV Quad
5.
10
Jack Bannenberg
12:36.46
PR
May 4
Tosa East JV Quad
6.
10
Ben Zellmer
12:41.18
PR
May 4
Tosa East JV Quad
7.
9
Angel Fuentes
12:49.07
May 19
Grafton NSC JV Boys
8.
9
Will Homme
13:08.56
May 19
Grafton NSC JV Boys
9.
12
Cooper Keillor
13:12.60
May 19
Grafton NSC JV Boys
110m Hurdles - 39"
1.
10
Woody Burrell
17.51
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
10
Caden Schelwat
19.82
May 22
Heimark NorthStar Invite
3.
10
Jack Bannenberg
20.97
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
4.
10
Alex Roberts
21.78
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
300m Hurdles - 36"
1.
10
Woody Burrell
42.36
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
10
Caden Schelwat
45.92
Jun 9
Slinger Invite
3.
10
Alex Roberts
47.00
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
4.
10
Jack Bannenberg
48.44
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
4x100 Relay
1.
Jack Zavorka
Aidan Roberts
Hayden Pries
Connor Rollof
44.59
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
Jack Zavorka
Gabe Olsen
Hayden Pries
Aidan Roberts
44.86
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
3.
Relay Team
53.91
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
4x200 Relay -
1.
Hayden Pries
Aidan Roberts
Wes Stroebel
Connor Rollof
1:34.11
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
Hayden Pries
Wesley Stroebel
Aidan Roberts
Connor Rollof
1:34.76
Jun 9
Slinger Invite
3.
Hayden Pries
Wes Stroebel
Aidan Roberts
Connor Rollof
1:34.88
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
4.
Hayden Pries
Wesley Stroebel
Jack Zavorka
Aidan Roberts
1:36.57
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
4x400 Relay
1.
Gabe Olsen
Woody Burrell
Aidan Roberts
Dwight Hosni
3:30.48
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
Woody Burrell
Gabe Olsen
Dwight Hosni
Aidan Roberts
3:32.22
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
3.
Woody Burrell
Andriy Ovod
Gabe Olsen
Max Olsen
3:46.10
May 22
Heimark NorthStar Invite
4x800 Relay
1.
Andriy Ovod
Jacob Sanem
Max Olsen
Jacob Meuler
8:55.64
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
Brady Lewis
Max Olsen
Jacob Sanem
Andriy Ovod
9:00.81
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
3.
Woody Burrell
Jacob Sanem
Andriy Ovod
Tucker Keillor
9:17.46
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
4.
Brady Lewis
Max Olsen
Jack Bannenberg
Jacob Sanem
9:29.71
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
Shot Put - 12lb
1.
10
Jack Alore
49' 6
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
10
Justin Krol
40' 7
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
3.
12
Kale Kimmel
37' 2
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
4.
9
Reagan Schumacher
34' 6
May 4
Tosa East JV Quad
5.
10
Jacob Koerner
30' 5.5
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
6.
10
Jaden Kunz
25' 10
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
Discus - 1.6kg
1.
10
Jack Alore
149' 3
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
9
Reagan Schumacher
118' 2
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
10
Justin Krol
111' 3
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
10
Jacob Koerner
66' 4
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
5.
12
Kale Kimmel
62' 8
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
6.
9
Diezel Hahn
61' 2
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
7.
10
Jaden Kunz
58' 9
PR
May 4
Tosa East JV Quad
High Jump
1.
11
Matt Pilch
6' 2
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
10
Tucker Keillor
6' 0
Jun 9
Slinger Invite
3.
10
Shane Mentzer
5' 8
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
Pole Vault
1.
12
Joe Connif
7' 6
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
Long Jump
1.
10
Gabe Olsen
21' 5
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
2.
11
Tate Goldbeck
20' 9
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
3.
11
Matt Pilch
19' 3
PR
May 25
Cedarburg NSC Outdoor (Boys)
4.
11
Sawyer Dueno
17' 3.5
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
5.
12
Joe Connif
14' 4.75
PR
May 19
Grafton NSC JV Boys
Triple Jump
1.
10
Gabe Olsen
45' 2
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
11
Tate Goldbeck
41' 4
PR
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
3.
11
Matt Pilch
34' 1
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
Womens
100 Meters
1.
11
Maya Evans
12.73
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
10
Rachael Kubichka
12.88
PR
Jun 9
Slinger Invite
3.
11
Teresa Nelson
14.02
PR
May 22
Heimark NorthStar Invite
4.
11
Amanda Babcock
14.05
PR
May 4
Tosa East JV Quad
5.
9
Jenna Rusch
14.21
May 4
Tosa East JV Quad
200 Meters
1.
11
Maya Evans
26.51
PR
Jun 9
Slinger Invite
2.
10
Rachael Kubichka
27.04c
PR
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
3.
11
Teresa Nelson
28.58
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
4.
12
Hannah Kaiser
33.81
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
400 Meters
1.
10
Avery Peterson
1:02.68
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
11
Ruthie Mongoven
1:05.91
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
3.
9
Jenna Rusch
1:10.20
PR
May 18
Grafton NSC JV Girls
600 Meters
1.
12
Audrey Grimm
1:45.29
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
800 Meters
1.
11
Caitlyn O'Neil
2:20.89
PR
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
2.
12
Audrey Grimm
2:25.86
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
11
Ruthie Mongoven
2:34.22
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
4.
10
Avery Peterson
2:37.85
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
1000 Meters
1.
12
Stephanie Rathkamp
3:35.37
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
1600 Meters
1.
11
Caitlyn O'Neil
5:09.16
PR
May 29
Myrhum Invitational
2.
12
Audrey Grimm
5:12.06
PR
Jun 26
WIAA D1 State Track & Field Championships
3.
11
Joce Katte
5:55.12
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
4.
10
Ella Kwaterski
5:58.12
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
5.
12
Stephanie Rathkamp
5:59.2h
PR
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
6.
12
Sadie LaHaie
7:04.0h
Apr 28
Ozaukee County Co-ed Opener
3200 Meters
1.
11
Caitlyn O'Neil
11:10.59
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
2.
11
Joce Katte
13:14.36
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
3.
12
Stephanie Rathkamp
13:16.13
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
4.
10
Ella Kwaterski
13:44.37
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
5.
12
Sadie LaHaie
14:50.82
May 18
Grafton NSC JV Girls
100m Hurdles - 33"
1.
11
Amanda Babcock
16.62
Jun 9
Slinger Invite
2.
9
Jenna Rusch
19.37
Jun 9
Slinger Invite
3.
12
Hannah Kaiser
19.49
PR
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Amanda Babcock
49.86
PR
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
2.
9
Jenna Rusch
54.19
Jun 9
Slinger Invite
3.
12
Hannah Kaiser
59.04
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
4x100 Relay
1.
Amanda Babcock
Maya Evans
Jenna Rusch
Rachael Kubichka
51.09
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
Amanda Babcock
Teresa Nelson
Jenna Rusch
Maya Evans
52.37
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
3.
Maya Evans
Teresa Nelson
Jenna Rusch
Rachael Kubichka
53.02
May 12
NSC Relays (Girls)
4x200 Relay -
1.
Amanda Babcock
Maya Evans
Teresa Nelson
Rachael Kubichka
1:49.15
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
2.
Amanda Babcock
Jenna Rusch
Teresa Nelson
Maya Evans
1:49.52
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
3.
Maya Evans
Amanda Babcock
Teresa Nelson
Rachael Kubichka
1:53.03
May 12
NSC Relays (Girls)
4x400 Relay
1.
Ruthie Mongoven
Audrey Grimm
Joce Katte
Caitlyn O'Neil
4:32.17
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
4x800 Relay
1.
Joce Katte
Ella Kwaterski
Ruthie Mongoven
Avery Peterson
10:33.34
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
2.
Caitlyn O'Neil
Joce Katte
Ruth Mongoven
Ella Kwaterski
10:44.02
May 12
NSC Relays (Girls)
3.
Avery Peterson
Ella Kwaterski
Ruthie Mongoven
Stephanie Rathkamp
10:52.55
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
4x1600 Relay
1.
Relay Team
24:25.98
May 12
NSC Relays (Girls)
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Maya Evans
Teresa Nelson
Rachael Kubichka
Avery Peterson
1:59.31
May 12
NSC Relays (Girls)
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Audrey Grimm
Avery Peterson
Ruth Mongoven
Caitlyn O'Neil
13:13.84
May 12
NSC Relays (Girls)
Shot Put - 4kg
1.
11
Kailey Ramaker
29' 4.5
Jun 3
Grafton Black Hawk Invitational
2.
10
Chloe Krier
29' 4
Jun 14
WIAA D1 Regional - West Bend East
3.
11
Margeaux Moeller
28' 9.5
PR
Jun 1
Richmond/Erickson Invite
Discus - 1kg
1.
11
Kailey Ramaker
103' 11
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
11
Margeaux Moeller
98' 0
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
3.
10
Chloe Krier
66' 8
Jun 9
Slinger Invite
High Jump
1.
9
Tristen North
4' 8
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
Long Jump
1.
11
Teresa Nelson
15' 5
PR
May 26
Cedarburg NSC Outdoor (Girls)
2.
11
Margeaux Moeller
12' 9.5
PR
May 6
Tosa East JV/Var Quad #2
Triple Jump
1.
11
Maya Evans
35' 10.5
Jun 17
WIAA D1 Sectional - Hartford
2.
11
Amanda Babcock
1' 4
May 12
NSC Relays (Girls)
11
Teresa Nelson
1' 4
PR
May 12
NSC Relays (Girls)
*Recent improvement