Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
2001
2000
1997
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1980
1972
Indoor
2024
2023
2022
2021
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Marcus Whaley
11.60
PR
Apr 15
Andy Haines Invitational
2.
11
Tyler Shipley
12.08
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
3.
11
Todd Scheel
12.70
(.2)
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
11
Trevor Wolfe
12.70
(-1.3)
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
5.
11
Kody Day
12.84
PR
Apr 8
RL Davisson Invitational
6.
12
Wyatt Bundock
13.71
PR
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
7.
12
Corey Thompson
13.94
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
200 Meters
1.
12
Marcus Whaley
22.64c
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
11
Tyler Shipley
24.95
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
3.
11
Trevor Wolfe
25.74c
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
4.
12
Wyatt Bundock
26.90
PR
Apr 8
RL Davisson Invitational
400 Meters
1.
12
Marcus Whaley
53.64c
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
11
Joe Elder
1:00.50
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
11
Todd Scheel
1:01.36
PR
Apr 15
Andy Haines Invitational
4.
11
Kody Day
1:01.80
PR
Apr 15
Andy Haines Invitational
5.
12
Wyatt Bundock
1:02.33
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
800 Meters
1.
11
Tyler Shipley
2:06.35
PR
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
11
Owen Barnes
2:31.6h
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
3.
11
Kody Day
2:35.2h
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
4.
11
Joe Elder
2:44.5h
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
1600 Meters
1.
9
Henry Barnes
5:05.98
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
11
Owen Barnes
5:46.73
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
11
Joe Elder
6:25.71
PR
Apr 15
Andy Haines Invitational
3200 Meters
1.
9
Henry Barnes
11:49.3h
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
11
Owen Barnes
13:45.05
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
110m Hurdles - 39"
1.
12
Marcus Whaley
15.87
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Marcus Whaley
39.15
PR
Jun 5
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Tyler Shipley
44.34c
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
4x100 Relay
1.
Marcus Whaley
Trevor Wolfe
Todd Scheel
Tyler Shipley
46.89
Apr 8
RL Davisson Invitational
2.
Corey Thompson
Wyatt Bundock
Kody Day
Todd Scheel
49.43
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
Trevor Wolfe
Corey Thompson
Todd Scheel
Cody Thompson
49.95
Apr 30
Logan Elm Invitational
4.
Todd Scheel
Corey Thompson
Kody Day
Cody Thompson
50.16
Apr 20
Pickaway County Meet
5.
Corey Thompson
Trevor Wolfe
Wyatt Bundock
Cody Thompson
50.96
Apr 15
Andy Haines Invitational
4x200 Relay -
1.
Corey Thompson
Wyatt Bundock
Trevor Wolfe
Kody Day
1:55.56
Apr 30
Logan Elm Invitational
4x400 Relay
1.
Tyler Shipley
Todd Scheel
Cody Thompson
Marcus Whaley
3:50.21
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
2.
Tyler Shipley
Kody Day
Cody Thompson
Marcus Whaley
3:50.69
Apr 15
Andy Haines Invitational
3.
Cody Thompson
Kody Day
Joe Elder
Wyatt Bundock
3:57.08
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
4.
Cody Thompson
Todd Scheel
Corey Thompson
Tyler Shipley
3:59.2h
Apr 20
Pickaway County Meet
5.
Cody Thompson
Joe Elder
Corey Thompson
Kody Day
4:04.70
Apr 30
Logan Elm Invitational
4x800 Relay
1.
Henry Barnes
Cody Thompson
Kody Day
Tyler Shipley
9:38.28
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
Cody Thompson
Kody Day
Joe Elder
Henry Barnes
9:43.11
Apr 20
Pickaway County Meet
3.
Henry Barnes
Owen Barnes
Joe Elder
Tyler Shipley
10:00.60
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
4.
Henry Barnes
Kody Day
Joe Elder
Cody Thompson
10:06.72
Apr 30
Logan Elm Invitational
5.
Cody Thompson
Trevor Wolfe
Joe Elder
Henry Barnes
10:09.79
Apr 8
RL Davisson Invitational
6.
Cody Thompson
Owen Barnes
Joe Elder
Henry Barnes
10:18.12
Apr 15
Andy Haines Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Todd Scheel
Wyatt Bundock
Trevor Wolfe
Marcus Whaley
1:43.67
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Joe Elder
Corey Thompson
Owen Barnes
Henry Barnes
13:50.81
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Tyler Shipley
Corey Thompson
Cody Thompson
Marcus Whaley
1:13.00
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
Shot Put - 12lb
1.
9
Jeremiah Layton
37' 0
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
10
Steven Layton
31' 6.75
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
10
Hunter Probasco
26' 1
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
4.
11
Dez Dunn
25' 11
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Steven Layton
109' 6
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
9
Jeremiah Layton
102' 5
Apr 8
RL Davisson Invitational
3.
11
Dez Dunn
95' 1
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
4.
10
Hunter Probasco
81' 11
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
High Jump
1.
11
Trevor Wolfe
5' 4
Apr 20
Pickaway County Meet
Pole Vault
1.
11
Tyler Shipley
13' 8
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
12
Marcus Whaley
12' 0
Apr 15
Andy Haines Invitational
Long Jump
1.
11
Trevor Wolfe
17' 9.5
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
12
Corey Thompson
16' 10
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
Womens
100 Meters
1.
11
Natalie Holland
14.27
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
2.
12
Kayla Fleischmann
15.02
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
3.
-
Tiffany McGlaughlin
15.55
PR
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
4.
10
Summer Hanson
15.90
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
5.
10
Kasey Hawley
15.95
(.6)
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
6.
9
Reese Moehl
16.06
PR
Apr 15
Andy Haines Invitational
7.
-
Anna Slater
17.39
PR
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
8.
10
Tiffany McLaughlin
18.22
PR
Apr 8
RL Davisson Invitational
200 Meters
1.
11
Natalie Holland
29.24c
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
12
Kayla Fleischmann
30.86
(-.9)
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
10
Alexis Alatorre-Aviles
33.64c
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
4.
9
Reese Moehl
34.86
PR
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
5.
10
Tiffany McLaughlin
39.44c
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
400 Meters
1.
9
Caitlyn Shipley
1:10.18
Apr 30
Logan Elm Invitational
2.
11
Natalie Holland
1:10.26
Apr 30
Logan Elm Invitational
3.
9
Natalie Yates
1:19.45
PR
Apr 15
Andy Haines Invitational
4.
9
Makalie Crabtree
1:24.12
Apr 15
Andy Haines Invitational
800 Meters
1.
9
Caitlyn Shipley
2:39.24
Apr 8
RL Davisson Invitational
2.
11
Grace Johnson
3:16.4h
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
3.
9
Makalie Crabtree
3:20.9h
Apr 20
Pickaway County Meet
4.
11
Olivia Barnes
3:28.17
Apr 30
Logan Elm Invitational
1600 Meters
1.
9
Caitlyn Shipley
5:29.54
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
11
Grace Johnson
7:10.48
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
11
Olivia Barnes
7:34.24
Apr 8
RL Davisson Invitational
3200 Meters
1.
12
Kylee Henry
13:04.5h
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
9
Caitlyn Shipley
13:14.96
Apr 15
Andy Haines Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Peyton Proffitt
17.43
Apr 30
Logan Elm Invitational
2.
11
Natalie Holland
20.65
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
3.
10
Summer Hanson
21.16
Apr 30
Logan Elm Invitational
4.
10
Alexis Alatorre-Aviles
22.12
Apr 20
Pickaway County Meet
5.
9
Sienna Turner
22.87
PR
Apr 8
RL Davisson Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Peyton Proffitt
55.68
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
10
Alexis Alatorre-Av
1:00.94
PR
Apr 8
RL Davisson Invitational
3.
10
Alexis Alatorre-Aviles
1:06.00
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
4x100 Relay
1.
Kasey Hawley
Summer Hanson
Reese Moehl
Sienna Turner
1:02.09
Apr 30
Logan Elm Invitational
2.
Kasey Hawley
Summer Hanson
Sienna Turner
Reese Moehl
1:02.13
Apr 8
RL Davisson Invitational
3.
Kasey Hawley
Summer Hanson
Reese Moehl
Alexis Alatorre-Aviles
1:02.17
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
4.
Kasey Hawley
Summer Hanson
Alexis Alatorre-Aviles
Reese Moehl
1:05.35
Apr 15
Andy Haines Invitational
4x200 Relay -
1.
Peyton Proffitt
Ashley Hegarty
Kayla Fleischmann
Natalie Holland
2:06.80
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
2.
Anna Slater
Ashley Hegarty
Sienna Turner
Alexis Alatorre-Aviles
2:17.68
Apr 30
Logan Elm Invitational
4x400 Relay
1.
Natalie Yates
Kayla Fleischmann
Natalie Holland
Caitlyn Shipley
4:59.4h
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
Natalie Holland
Kayla Fleischmann
Grace Johnson
Caitlyn Shipley
4:59.86
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
4x800 Relay
1.
Olivia Barnes
Grace Johnson
Kylee Henry
Caitlyn Shipley
11:52.03
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
Olivia Barnes
Grace Johnson
Makalie Crabtree
Natalie Yates
11:53.02
Apr 30
Logan Elm Invitational
3.
Caitlyn Shipley
Olivia Barnes
Natalie Yates
Kylee Henry
12:05.51
Apr 8
RL Davisson Invitational
4.
Caitlyn Shipley
Olivia Barnes
Makalie Crabtree
Kylee Henry
12:09.34
Apr 15
Andy Haines Invitational
5.
Caitlyn Shipley
Olivia Barnes
Grace Johnson
Makalie Crabtree
12:47.69
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Summer Hanson
Anna Slater
Sienna Turner
Natalie Yates
2:25.24
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Grace Johnson
Natalie Yates
Olivia Barnes
Caitlyn Shipley
16:24.53
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Sienna Turner
Peyton Proffitt
Summer Hanson
Alexis Alatorre-Aviles
1:22.83
Mar 27
Chillicothe Fairweather Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Emma Holman
27' 2
Apr 15
Andy Haines Invitational
2.
12
Grace Picklesimer
26' 1.5
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
9
Reese Moehl
20' 11
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
Discus - 1kg
1.
11
Ashley Hegarty
95' 2
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
2.
12
Kayla Fleischmann
92' 0
PR
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
3.
12
Grace Picklesimer
66' 4
PR
Apr 20
Pickaway County Meet
4.
11
Emma Holman
63' 9
Apr 20
Pickaway County Meet
High Jump
1.
11
Ashley Hegarty
5' 0
Apr 20
Pickaway County Meet
Pole Vault
1.
11
Peyton Proffitt
10' 6
May 22
OHSAA D2 Southeast District - Washington
2.
9
Natalie Yates
7' 0
PR
Apr 30
Logan Elm Invitational
Long Jump
1.
11
Peyton Proffitt
14' 8.75
Apr 20
Pickaway County Meet
2.
9
Sienna Turner
13' 6.5
PR
Apr 8
RL Davisson Invitational
*Recent improvement