Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2003
2002
2001
2000
1995
1994
1990
1989
1984
1983
1981
1979
1978
1967
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
2008
2007
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Elijah Kuklica
11.91
Apr 15
John Glenn HS Triangular
2.
10
Riley West
12.40
Apr 15
John Glenn HS Triangular
3.
9
Gavin Tuttle
12.55
Apr 22
Wayne Clark Invitational
4.
11
Chase Stephen
12.84
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
200 Meters
1.
11
Elijah Kuklica
23.25
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
11
Chase Stephen
25.04
Apr 24
Leo Gundy Invitational
3.
10
Riley West
25.12
Apr 22
Wayne Clark Invitational
4.
11
Stefan Israel
26.53
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
11
Asa Kridelbaugh
26.92
Apr 15
John Glenn HS Triangular
6.
9
Cameron House
27.84
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
7.
9
Gavin Tuttle
28.67
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
8.
10
Adam Perrin
30.24
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
400 Meters
1.
10
Kody Clendenning
54.63
PR
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Cameron House
58.07
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
3.
11
Asa Kridelbaugh
58.24
PR
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4.
9
Ashton Welch
1:00.65
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
5.
10
Riley West
1:00.71
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
10
Adam Perrin
1:10.40
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
800 Meters
1.
11
Chris Tooms
2:09.13
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
2.
10
Kody Clendenning
2:11.60
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
9
Caiden Lake
2:11.85
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
4.
9
Ashton Welch
2:22.62
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
5.
10
Carson Clouse
2:22.72
Apr 22
Wayne Clark Invitational
6.
9
Ian Davis
2:31.94
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
1600 Meters
1.
11
Chris Tooms
4:32.36
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
10
Carson Clouse
5:03.07
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
3.
9
Caiden Lake
5:14.15
Apr 22
Wayne Clark Invitational
4.
9
Ian Davis
5:24.81
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
9
Ashton Welch
5:38.08
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
3200 Meters
1.
11
Chris Tooms
9:37.36
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Ian Davis
11:05.76
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
10
Carson Clouse
11:10.54
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
110m Hurdles - 39"
1.
9
Cash Smith
15.89
(2.4)
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Cameron Barnhouse
18.75
Apr 22
Wayne Clark Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
9
Cash Smith
46.44
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
2.
9
Cameron Barnhouse
47.89
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
4x100 Relay
1.
Riley West
Chase Stephen
Stefan Israel
Elijah Kuklica
46.27
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Gavin Tuttle
Chase Stephen
Stefan Israel
Elijah Kuklica
47.01
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4x200 Relay -
1.
Riley West
Chase Stephen
Asa Kridelbaugh
Elijah Kuklica
1:35.35
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Asa Kridelbaugh
Chase Stephen
Stefan Israel
Riley West
1:39.04
Apr 24
Leo Gundy Invitational
3.
Asa Kridelbaugh
Riley West
Stefan Israel
Elijah Kuklica
1:39.16
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
4.
Asa Kridelbaugh
Chase Stephen
Chris Russell
Elijah Kuklica
1:39.51
Apr 22
Wayne Clark Invitational
5.
Gavin Tuttle
Riley West
Stefan Israel
Elijah Kuklica
1:40.54
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
Gavin Tuttle
Riley West
Stefan Israel
Asa Kridelbaugh
1:41.75
Apr 15
John Glenn HS Triangular
7.
Alex Smith
Adam Perrin
Cameron House
Ashton Welch
1:49.02
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4x400 Relay
1.
Kody Clendenning
Asa Kridelbaugh
Cameron House
Chris Tooms
3:40.03
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
Carson Clouse
Cameron House
Elijah Kuklica
Riley West
3:46.28
Apr 24
Leo Gundy Invitational
3.
Riley West
Kody Clendenning
Asa Kridelbaugh
Chris Tooms
3:54.05
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4.
Riley West
Kody Clendenning
Elijah Kuklica
Cameron House
4:01.00
Apr 15
John Glenn HS Triangular
5.
Carson Clouse
Cameron House
Asa Kridelbaugh
Ashton Welch
4:01.90
Apr 22
Wayne Clark Invitational
6.
Riley West
Kody Clendenning
Cameron House
Adam Perrin
4:09.06
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
7.
Relay Team
4:15.60
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4x800 Relay
1.
Caiden Lake
Carson Clouse
Kody Clendenning
Chris Tooms
8:41.08
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Caiden Lake
Kody Clendenning
Carson Clouse
Chris Tooms
8:47.33
Apr 24
Leo Gundy Invitational
3.
Caiden Lake
Kody Clendenning
Ian Davis
Ashton Welch
9:48.10
Apr 15
John Glenn HS Triangular
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Relay Team
1:09.58
Apr 22
Wayne Clark Invitational
2.
Cameron Barnhouse
Nick Biddinger
Cash Smith
Cameron House
1:15.50
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Shot Put - 12lb
1.
12
Wade Chewich
37' 7
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
2.
12
Wes Elsworth
32' 9
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
3.
11
Brady Schaad
29' 3
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4.
11
Braden Staker
28' 6
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
5.
11
Ryan House
28' 2
Apr 15
John Glenn HS Triangular
6.
11
Colton Cunningham
22' 8
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Clay Vasko
127' 6
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
11
Ryan House
106' 0
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
11
Brady Schaad
92' 0
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
4.
12
Wes Elsworth
87' 10
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
12
Wade Chewich
82' 4
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
11
Braden Staker
75' 1.5
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
7.
11
Colton Cunningham
56' 5
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
High Jump
1.
9
Cash Smith
5' 4
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
2.
9
Cameron Barnhouse
5' 0
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
Pole Vault
1.
11
Chris Russell
11' 6
Apr 24
Leo Gundy Invitational
2.
9
Alex Smith
10' 0
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
11
Nick Biddinger
7' 6
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Long Jump
1.
11
Elijah Kuklica
17' 7
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
2.
11
Chase Stephen
17' 6.5
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
10
Kody Clendenning
17' 0.5
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4.
12
Wes Elsworth
16' 7.75
Apr 24
Leo Gundy Invitational
5.
10
Riley West
16' 4.25
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
6.
9
Cameron House
16' 1
Apr 24
Leo Gundy Invitational
Triple Jump
1.
10
Riley West
36' 4
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
2.
9
Cameron House
32' 7
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Kara Fields
13.58
PR
Apr 24
Leo Gundy Invitational
2.
11
Bri Rowe
14.32
Apr 15
John Glenn HS Triangular
3.
10
Marina Nicolozakes
14.43
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
4.
9
Addy Burris
14.66
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
5.
11
Rosemary Thompson
15.04
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
12
Abi Shirer
15.04
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
7.
11
Rachel Meinert
15.16
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
8.
9
Charlie Ford
15.22
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
9.
11
Angela Kumler
15.77
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
10.
10
Skylynne McCloud
18.58
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
200 Meters
1.
11
Rosemary Thompson
29.50
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
2.
9
Ava Hoffman
29.67
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
3.
9
Addy Burris
30.23
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
4.
10
Marina Nicolozakes
30.33
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
11
Bri Rowe
30.79
Apr 24
Leo Gundy Invitational
6.
10
Skylynne McCloud
31.95
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
400 Meters
1.
9
Brea Wilfong
1:04.44
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
2.
11
Abigail Derry
1:07.14
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
3.
11
Rachel Meinert
1:08.64
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4.
10
Kara Fields
1:09.36
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
5.
10
Grace Lawrence
1:09.81
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
9
Charlie Ford
1:11.92
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
7.
11
Rosemary Thompson
1:12.04
Apr 24
Leo Gundy Invitational
8.
9
Anna Bennett
1:16.19
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
800 Meters
1.
11
Abigail Derry
2:25.03
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
9
Brea Wilfong
2:25.53
May 29
OHSAA D2 Region 7
3.
9
Rebecca Spohn
2:56.80
Apr 15
John Glenn HS Triangular
4.
10
Gyyn Lemon
2:57.82
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
9
Anna Bennett
3:01.93
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
9
Laurie Baughman
3:02.56
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
7.
9
Waverly Yurco
3:07.10
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
8.
9
Madison Wycoff
3:07.12
Apr 22
Wayne Clark Invitational
9.
9
Breonna Cosgrove
3:11.91
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
10.
11
Kacee Jarvis
3:26.00
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
1600 Meters
1.
9
Brea Wilfong
5:46.40
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
9
Rebecca Spohn
5:57.55
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
11
Kylynn Barr
6:06.78
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
4.
11
Abigail Derry
6:24.06
Apr 15
John Glenn HS Triangular
5.
9
Waverly Yurco
6:35.02
PR
Apr 24
Leo Gundy Invitational
6.
9
Laurie Baughman
6:35.14
Apr 22
Wayne Clark Invitational
7.
9
Breonna Cosgrove
6:50.71
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
8.
11
Kacee Jarvis
8:25.79
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
3200 Meters
1.
9
Rebecca Spohn
12:54.89
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Waverly Yurco
14:00.84
Apr 22
Wayne Clark Invitational
3.
9
Laurie Baughman
14:19.98
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
4.
11
Kylynn Barr
14:38.13
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
100m Hurdles - 33"
1.
12
Hannah Clifford
15.65
(-.9)
Jun 5
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
10
Sarah Clifford
18.53
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
3.
11
Hannah Chaney
18.65
PR
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4.
9
Rayna Taylor
20.40
Apr 15
John Glenn HS Triangular
5.
10
Marina Nicolozakes
22.58
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
300m Hurdles - 30"
1.
10
Marina Nicolozakes
49.36
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
12
Hannah Clifford
51.94
Apr 24
Leo Gundy Invitational
3.
9
Rayna Taylor
57.14
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4x100 Relay
1.
Marina Nicolozakes
Angela Kumler
Bri Rowe
Kara Fields
52.48
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
Ava Hoffman
Angela Kumler
Bri Rowe
Kara Fields
53.09
May 29
OHSAA D2 Region 7
3.
Marina Nicolozakes
Angela Kumler
Ava Hoffman
Kara Fields
53.44
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4.
Hannah Clifford
Angela Kumler
Ava Hoffman
Kara Fields
54.62
Apr 22
Wayne Clark Invitational
5.
Ava Hoffman
Angela Kumler
Abi Shirer
Kara Fields
56.06
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
Bri Rowe
Angela Kumler
Marina Nicolozakes
Abi Shirer
56.08
Apr 15
John Glenn HS Triangular
7.
Addy Burris
Charlie Ford
Sarah Clifford
Marina Nicolozakes
57.30
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4x200 Relay -
1.
Kara Fields
Ava Hoffman
Angela Kumler
Grace Lawrence
1:52.41
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Bri Rowe
Addy Burris
Angela Kumler
Ava Hoffman
1:56.73
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
3.
Marina Nicolozakes
Addy Burris
Angela Kumler
Abi Shirer
1:57.49
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4.
Abi Shirer
Rosemary Thompson
Angela Kumler
Hannah Clifford
1:59.41
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
Bri Rowe
Addy Burris
Rachel Meinert
Ava Hoffman
2:01.48
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
6.
Bri Rowe
Addy Burris
Angela Kumler
Rosemary Thompson
2:03.15
Apr 15
John Glenn HS Triangular
4x400 Relay
1.
Abigail Derry
Rachel Meinert
Rosemary Thompson
Brea Wilfong
4:22.63
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
Brea Wilfong
Rachel Meinert
Grace Lawrence
Abigail Derry
4:28.12
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
3.
Abigail Derry
Rachel Meinert
Grace Lawrence
Brea Wilfong
4:33.38
Apr 22
Wayne Clark Invitational
4.
Breonna Cosgrove
Grace Lawrence
Brea Wilfong
Abigail Derry
4:36.87
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
Jordan Killiany
Grace Lawrence
Gyyn Lemon
Rebecca Spohn
4:57.00
Apr 15
John Glenn HS Triangular
6.
Waverly Yurco
Bella Eubanks
Kylynn Barr
Madison Wycoff
5:14.93
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4x800 Relay
1.
Kylynn Barr
Abigail Derry
Brea Wilfong
Grace Lawrence
10:07.39
May 29
OHSAA D2 Region 7
2.
Brea Wilfong
Kylynn Barr
Grace Lawrence
Abigail Derry
10:46.95
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
3.
Abigail Derry
Grace Lawrence
Kylynn Barr
Rebecca Spohn
10:58.79
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
4.
Abigail Derry
Brea Wilfong
Gyyn Lemon
Grace Lawrence
11:01.63
Apr 24
Leo Gundy Invitational
5.
Brea Wilfong
Grace Lawrence
Abigail Derry
Kylynn Barr
11:06.59
Apr 15
John Glenn HS Triangular
6.
Gyyn Lemon
Rebecca Spohn
Laurie Baughman
Breonna Cosgrove
11:55.00
Apr 22
Wayne Clark Invitational
7.
Anna Bennett
Madison Wycoff
Gyyn Lemon
Bella Eubanks
12:16.76
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Shot Put - 4kg
1.
9
Chelsea Sotherden
37' 1
Apr 15
John Glenn HS Triangular
2.
11
Claire Smith
35' 2
May 29
OHSAA D2 Region 7
3.
10
Hannah Fox
12' 7
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Discus - 1kg
1.
9
Chelsea Sotherden
104' 1
Apr 22
Wayne Clark Invitational
2.
11
Claire Smith
79' 7.5
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
3.
10
Hannah Fox
35' 7.5
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
High Jump
1.
9
Rayna Taylor
5' 0
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
9
Ava Hoffman
5' 0
Apr 24
Leo Gundy Invitational
10
Kara Fields
5' 0
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Pole Vault
1.
11
Jordan Killiany
11' 6
PR
Apr 24
Leo Gundy Invitational
2.
11
Hannah Chaney
10' 6
PR
May 22
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
10
Mattea McDaniel
6' 6
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
Long Jump
1.
10
Kara Fields
15' 4.25
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
2.
12
Abi Shirer
14' 9
PR
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
3.
11
Angela Kumler
14' 6
PR
Apr 24
Leo Gundy Invitational
4.
11
Bri Rowe
14' 0
Mar 30
St. Clairsville Quintangular Meet
5.
11
Rosemary Thompson
13' 11.75
PR
Apr 9
Dave Porterfield Memorial Invitational
6.
9
Addy Burris
13' 8.5
PR
Apr 15
John Glenn HS Triangular
Triple Jump
1.
12
Abi Shirer
28' 10
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
2.
9
Addy Burris
26' 5
PR
Apr 22
Wayne Clark Invitational
*Recent improvement