Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1985
1982
1980
1979
1978
1976
Indoor
2020
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Alexander Wildt
11.02
PR
Apr 29
Patriot Classic
2.
12
Johnathan Marshall
11.41
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
10
Zakaylen Jones
11.83
Apr 29
Patriot Classic
4.
9
Santino Stith
11.97
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
5.
11
Noah Parks
12.00
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
10
David Marshall
12.08
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
7.
10
Tabari Tinsley
12.10
Apr 29
Patriot Classic
8.
11
Alec Smith
12.32
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
9
Devon Reese
12.35
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
10.
9
Malachi Steele
12.55
PR
Apr 29
Patriot Classic
11.
12
Euan Brodie
12.57
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
12.
9
Ethan Weixelman
12.72
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
13.
9
Alexander Roggenburg
13.08
Apr 29
Patriot Classic
14.
9
Sovann Thoeun
15.35
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
200 Meters
1.
12
Alexander Wildt
21.91
PR
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
2.
12
Malik Hampton
23.30
PR
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
3.
11
Brycen Compton
23.41
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
10
Zakaylen Jones
24.12
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
5.
11
Noah Parks
24.26
Apr 9
Northwest Invitational
6.
10
David Marshall
24.38
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
7.
12
Johnathan Marshall
24.61
PR
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
8.
10
Carter Berra
24.76
Apr 29
Patriot Classic
9.
9
Thomas Preckel
25.10
PR
Apr 29
Patriot Classic
10.
11
Alec Smith
25.13
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
11.
9
Devon Reese
25.22
Apr 29
Patriot Classic
12.
9
Santino Stith
25.74
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
13.
10
Dyshawn Bush
25.91
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
14.
9
Logan Brown
26.15
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
15.
10
Tyren Harding
26.62
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
16.
10
William Meise
26.69
Apr 29
Patriot Classic
400 Meters
1.
12
Malik Hampton
51.77
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
12
Alexander Wildt
51.81
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
11
Brycen Compton
52.45
Apr 9
Northwest Invitational
4.
11
Noah Parks
54.67
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
5.
11
Alec Smith
56.33
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
10
Matthew Vehige
56.98
Apr 9
Northwest Invitational
7.
9
Torry Laney
58.34
PR
Apr 9
Northwest Invitational
8.
10
Lucas Haas
58.38
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
9.
9
Adin Peper
59.62
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
10.
9
Anthony Liggins
1:01.25
PR
Apr 29
Patriot Classic
11.
10
Luke Snyder
1:02.27
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
800 Meters
1.
12
Nikolas Malek
1:58.39
PR
Apr 29
Patriot Classic
2.
12
Bross Miller
1:59.91
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
3.
12
Samuel Aven
2:01.05
PR
Apr 29
Patriot Classic
4.
10
Dillon Cronin
2:08.40
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
5.
11
Brycen Compton
2:08.54
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
6.
10
Jack Robeson
2:09.18
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
7.
11
Simon Ruck
2:18.20
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
8.
10
Luke Snyder
2:18.76
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
10
Sanjiv Sainathan
2:18.76
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
10.
11
Siddarth Vuskamalla
2:24.41
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
11.
10
Sagan Alsop
2:27.06
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
12.
11
Mason Carr
2:31.21
PR
Apr 29
Patriot Classic
13.
10
Akhil Muthyala
2:38.05
PR
Apr 29
Patriot Classic
14.
9
Blake Parks
2:38.47
PR
Apr 29
Patriot Classic
1500 Meters
1.
12
Bross Miller
4:16.26
PR
Apr 9
Northwest Invitational
2.
10
Jack Robeson
4:24.23
PR
Apr 9
Northwest Invitational
3.
11
Siddarth Vuskamalla
4:44.27
Apr 9
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
11
Lukas Groenewald
4:28.14
PR
Apr 29
Patriot Classic
2.
12
Nikolas Malek
4:28.47
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
12
Bross Miller
4:32.32
PR
Apr 29
Patriot Classic
4.
11
LJ (Lukas) Groenewald
4:32.37
PR
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
5.
10
Jack Robeson
4:39.01
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
6.
10
Dillon Cronin
4:51.42
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
7.
11
Sid Vuskamalla
4:59.17
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
8.
11
Siddarth Vuskamalla
5:05.87
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
11
Brendan Berger
5:07.22
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
10.
10
Sagan Alsop
5:19.12
Apr 29
Patriot Classic
11.
10
Sanjiv Sainathan
5:26.03
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
12.
9
Oliver Murphy
5:28.74
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
13.
12
Daniel Droege
6:56.51
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
3200 Meters
1.
11
Lukas Groenewald
9:36.42
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
10
Jack Robeson
9:46.24
Apr 29
Patriot Classic
3.
12
Nikolas Malek
9:47.96
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
4.
12
George Tambassis
10:24.41
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
5.
10
Dillon Cronin
10:31.13
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
6.
11
Sid Vuskamalla
10:38.33
Apr 29
Patriot Classic
7.
11
Brendan Berger
10:40.91
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
8.
10
Sanjiv Sainathan
12:24.36
Apr 9
Northwest Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Euan Brodie
15.66
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
10
Isaac Jovcevski
15.95
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
11
Carlos King
17.13
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
4.
9
Torry Laney
18.70
Apr 29
Patriot Classic
5.
10
William Meise
19.14
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
300m Hurdles - 33"
1.
11
Carlos King
45.97
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
2.
9
Torry Laney
48.60
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
10
William Meise
52.21
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
300m Hurdles - 36"
1.
9
Santino Stith
42.06
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
10
Isaac Jovcevski
42.83
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
12
Euan Brodie
44.23
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
11
Carlos King
45.49
PR
Apr 29
Patriot Classic
5.
9
Torry Laney
48.64
Apr 29
Patriot Classic
6.
10
William Meise
51.52
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
7.
10
Matt Hoeft
52.48
PR
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
8.
10
Carter Berra
52.76
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
4x100 Relay
1.
Johnathan Marshall
David Marshall
Zakaylen Jones
Alexander Wildt
43.29
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
Relay Team
43.66
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
Zakaylen Jones
Euan Brodie
Caleb Lochmann
Thomas Preckel
45.59
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
Charles Scaff
Pranav Menon
Christopher Songco
Colin Bakker
57.49
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
4x200 Relay -
1.
Santino Stith
Marshall Ems
David Marshall
Brycen Compton
1:30.79
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
Relay Team
1:31.21
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
Marshall Ems
Caleb Lochmann
Thomas Preckel
Santino Stith
1:36.97
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
Charles Scaff
Pranav Menon
Christopher Songco
Colin Bakker
1:55.28
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:23.63
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
Brycen Compton
Santino Stith
Nikolas Malek
Alexander Wildt
3:27.13
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
Brycen Compton
Marshall Ems
Bross Miller
Nikolas Malek
3:34.56
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
Matthew Vehige
Alec Smith
Torry Laney
Rylan Retych
4:01.20
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
4x800 Relay
1.
Nikolas Malek
Brycen Compton
Samuel Aven
Bross Miller
8:01.92
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
Relay Team
8:07.36
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
Brendan Berger
Sanjiv Sainathan
Simon Ruck
Sagan Alsop
9:03.66
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
4.
Luke Snyder
Brendan Berger
Sanjiv Sainathan
Siddarth Vuskamalla
9:08.09
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:42.36
Apr 9
Northwest Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
10:42.36
Apr 29
Patriot Classic
Shot Put - 12lb
1.
9
Thomas Preckel
42' 0
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
2.
11
Jeremy Lewis
39' 2
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
3.
10
Bradley Ambrose
39' 1.25
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
4.
10
Garrett Jackson
35' 1.25
Apr 29
Patriot Classic
5.
9
Drue Kitchen
34' 7.75
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
6.
9
Raymond Murphy-Cazembe
31' 6.25
Apr 29
Patriot Classic
7.
10
Alexander Nouhan
30' 11.5
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
8.
11
Joshua Bean
30' 1.25
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
10
Nouhan Alex
28' 6
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Landon Oelschlaeger
132' 4.5
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
11
Jeremy Lewis
129' 3.5
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
9
Thomas Preckel
114' 6
Apr 29
Patriot Classic
4.
11
Joshua Bean
100' 3.5
Apr 29
Patriot Classic
5.
10
Garrett Jackson
99' 9.5
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
6.
9
Drue Kitchen
76' 8.75
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
7.
9
Nicolas Kuehnel
75' 1.5
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
Javelin - 800g
1.
12
Landon Oelschlaeger
129' 10.5
PR
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
2.
12
Tucker Ryan
129' 9
PR
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
3.
12
Andrew Domsalla
113' 10.5
PR
Apr 29
Patriot Classic
4.
9
Thomas Preckel
108' 1.25
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
5.
9
Jack Ryan
97' 9.5
Apr 29
Patriot Classic
6.
11
Bhushan Sreekrishnavilas
88' 7
PR
Apr 29
Patriot Classic
7.
12
John Daws
73' 2
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
8.
12
Tyler Skipton
46' 3
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
9.
12
Ilya Gavrilov
44' 9.75
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
High Jump
1.
12
Euan Brodie
5' 6
PR
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
2.
11
Carlos King
5' 5
Apr 29
Patriot Classic
3.
10
Matt Hoeft
5' 3
Apr 29
Patriot Classic
4.
9
Ethan Weixelman
4' 11.75
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
5.
12
Ryan Meckley
4' 9
PR
Apr 9
Northwest Invitational
Pole Vault
1.
12
Ryan Swan
10' 6
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
2.
11
Natan Alho
10' 0
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
12
Corban Leslie
9' 11.75
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
11
John Faust
9' 6.25
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
5.
10
Luke Wylie
6' 11.75
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
Long Jump
1.
10
Isaac Jovcevski
20' 6.5
Apr 9
Northwest Invitational
2.
11
Noah Parks
20' 1.75
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
3.
12
Euan Brodie
19' 5.5
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
4.
11
Carlos King
19' 4.25
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
5.
9
Ethan Weixelman
18' 9.25
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
12
Johnathan Marshall
17' 4.25
PR
Apr 9
Northwest Invitational
7.
9
Santino Stith
16' 9.25
PR
Apr 9
Northwest Invitational
8.
11
Caleb Lochmann
16' 5.25
PR
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
9.
10
Tabari Tinsley
15' 8.25
Apr 29
Patriot Classic
10
Matt Hoeft
15' 8.25
Apr 2
Lindbergh Boys Flyer Track and Field Classic
11.
10
Christopher Songco
12' 4.75
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
Triple Jump
1.
10
Isaac Jovcevski
41' 5.25
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
2.
9
Thomas Preckel
40' 0.75
PR
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
3.
11
Carlos King
38' 3.75
Apr 29
Patriot Classic
4.
10
Matt Hoeft
36' 6.25
PR
Apr 29
Patriot Classic
5.
12
Ryan Meckley
34' 0.25
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
6.
12
Donnell Marshell
33' 8.25
PR
May 5
Suburban Yellow Conference Boys Meet
Womens
100 Meters
1.
12
Paige Halter
12.87
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
9
Addison Surber
13.30
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
11
Melissa White
13.55
Apr 1
Rockwood Girls Quad
4.
12
Erica Shelton
14.01
PR
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
5.
9
Christian Willis
14.06
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
11
Kaliyah Saddler
14.06
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
7.
10
Alexa Heberer
14.35
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
8.
12
Jordan Moulton
14.38
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
9.
10
Juliana Goodrich
14.72
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
10.
-
Sydney Gebhardt
14.83
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
11.
9
Heaven Morris
15.04
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
12.
11
Destiny Polk
15.38
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
13.
10
Joy Williams
15.58
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
14.
-
Kara Wildt
15.76
PR
Apr 9
Northwest Invitational
15.
-
Jiayi Zhang
16.38
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
16.
11
Sudeepti Pallekala
17.01
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
17.
10
Mary Coopmans
17.02
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
200 Meters
1.
9
Avery Brown
26.49
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
2.
12
Jordan Moulton
27.83
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
12
Erica Shelton
28.22
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
4.
11
Melissa White
28.83
Apr 9
Northwest Invitational
5.
11
Kaliyah Saddler
29.42
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
9
Christian Willis
29.72
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
11
Caitlyn Little
29.75
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
9
Ava Alvarez
30.38
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
9.
11
Destiny Polk
30.50
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
10.
10
Lakeia Taylor
30.63
PR
Mar 26
McCullough-Douglass Invitational
11.
12
Ariann Gaines
30.82
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
12.
-
Kara Wildt
31.07
PR
Apr 9
Northwest Invitational
13.
10
Alexa Heberer
31.43
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
14.
10
Kate Kilmer
31.62
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
15.
11
Alexandra Franke
32.78
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
16.
10
Joy Williams
32.84
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
17.
9
Hope Tayon
32.89
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
18.
10
Annabel Staines
34.66
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
19.
-
Ari Jakob
35.59
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
20.
10
Teriya Bills
36.03
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
400 Meters
1.
9
Avery Brown
58.00
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
11
Elissa Barnard
1:01.0h
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
3.
11
Faith Halter
1:04.75
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
9
Lauren Pauls
1:05.02
Apr 9
Northwest Invitational
5.
11
Shrutika Singh
1:05.97
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
6.
12
Jordan Moulton
1:07.59
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
7.
12
Sophia Mimlitz
1:07.96
PR
Apr 9
Northwest Invitational
8.
10
Madeline Johnson
1:09.18
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
9.
10
Kate Kilmer
1:10.99
PR
Apr 9
Northwest Invitational
10.
10
Angelina Hoang
1:17.63
Apr 1
Rockwood Girls Quad
800 Meters
1.
11
Grace Tyson
2:20.94
PR
Apr 9
Northwest Invitational
2.
9
Lauren Pauls
2:21.85
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
11
Elissa Barnard
2:25.34
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
10
Natalie Barnard
2:32.27
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
5.
9
Lila Dantuono
2:33.79
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
6.
11
Faith Halter
2:37.87
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
11
Blair Lobdell
2:40.01
Apr 9
Northwest Invitational
8.
9
Mizelle Groenewald
2:42.79
Apr 9
Northwest Invitational
9.
9
Abigail McGinnis
2:46.59
PR
Apr 9
Northwest Invitational
10.
12
Aliyah Studt
2:48.51
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
11.
10
Stella Montgomery
2:49.41
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
12.
9
Audrey Barton
2:52.81
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
13.
9
Hope Tayon
2:52.82
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
14.
9
Amber Skipton
3:04.27
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
15.
9
Madeline Manternach
3:09.72
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
16.
12
Emily Clark
3:12.98
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
17.
11
Riya Parikh
3:22.75
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
18.
10
Saddie Woods
3:35.55
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
1500 Meters
1.
11
Grace Tyson
4:37.11
Jun 2
HOKA Festival of Miles
2.
11
Blair Lobdell
5:13.23
PR
Apr 9
Northwest Invitational
3.
11
Hanna Miriani
5:28.15
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
9
Lila Dantuono
5:33.64
PR
Apr 9
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
11
Grace Tyson
4:54.79
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
11
Elissa Barnard
5:02.18
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
10
Natalie Barnard
5:19.57
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
4.
11
Blair Lobdell
5:34.84
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
11
Hanna Miriani
5:44.85
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
9
Abigail McGinnis
5:51.06
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
10
Ashley Rinkenberger
5:52.23
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
8.
9
Mizelle Groenewald
5:53.88
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
9.
9
Lila Dantuono
6:02.19
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
10.
9
Audrey Barton
6:26.49
Apr 1
Rockwood Girls Quad
11.
10
Anna Burnett
6:27.68
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
12.
9
Amber Skipton
6:37.50
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
13.
12
Emily Clark
6:46.82
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
14.
11
Riya Parikh
7:12.08
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
1 Mile
1.
11
Grace Tyson
4:58.51
PR
Jun 2
HOKA Festival of Miles
3200 Meters
1.
11
Grace Tyson
10:41.01
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
2.
11
Elissa Barnard
10:56.11
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
3.
10
Natalie Barnard
11:09.56
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
4.
11
Blair Lobdell
11:42.72
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
5.
10
Ashley Rinkenberger
12:31.51
Apr 9
Northwest Invitational
6.
9
Abigail McGinnis
12:41.43
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
7.
9
Lila Dantuono
12:50.3h
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
8.
11
Shreya Ramalingam
13:15.07
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
9.
10
Anna Burnett
13:16.14
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
10.
11
Hanna Miriani
13:24.49
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
11.
9
Mizelle Groenewald
13:39.6h
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
100m Hurdles - 33"
1.
10
Makenna Weiss
18.57
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
9
Grace Doherty
20.70
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
9
Olivia Dornhoefer
21.42
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
11
Chiara Bouckaert
21.52
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
9
Josie Helgerson
22.04
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
9
Jenna Barakat
22.12
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
11
Allison Filley
23.18
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
11
Sudeepti Pallekala
25.32
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Makenna Weiss
54.01
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
2.
-
Sophia Weiss
55.62
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
3.
9
Grace Doherty
57.48
Apr 9
Northwest Invitational
4.
9
Olivia Dornhoefer
58.70
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
5.
11
Chiara Bouckaert
59.22
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
6.
9
Jenna Barakat
59.94
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x100 Relay
1.
Paige Halter
Melissa White
Jordan Moulton
Lily Vellines
51.99
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
Relay Team
52.43
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Jordan Moulton
Melissa White
Kaliyah Saddler
Erica Shelton
1:52.16
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
Relay Team
1:53.48
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:12.15
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
Lauren Pauls
Faith Halter
Sophia Mimlitz
Shrutika Singh
4:13.68
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:20.99
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
Grace Tyson
Elissa Barnard
Avery Brown
Natalie Barnard
9:37.12
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:01.80
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:29.08
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Alexandra Franke
32' 0.25
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
12
Audrey Hoeft
28' 10.5
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
10
Megan Skaggs
28' 6.5
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
4.
10
Mya Whittington
26' 3.75
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
5.
10
Patricia Kirtley
26' 0.25
Apr 9
Northwest Invitational
6.
11
Caitlyn Little
25' 1.5
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Discus - 1kg
1.
11
Emma Durfee
105' 6
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
2.
10
Megan Skaggs
78' 1.75
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
3.
10
Patricia Kirtley
61' 9
PR
Apr 14
Parkway Central Henle R Holmes Invitational
Javelin - 600g
1.
11
Emma Durfee
120' 6
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
2.
10
Anna Harstick
97' 1.75
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
12
Madeline Patton
87' 2
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
4.
11
Makenzie Elsalaymeh
76' 7.25
Apr 1
Rockwood Girls Quad
5.
11
Allison Filley
63' 1.5
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
6.
12
Julia Harstick
61' 4.25
Apr 1
Rockwood Girls Quad
7.
10
Mya Whittington
54' 11
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
8.
10
Eyulia Mendoza
34' 7.25
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
High Jump
1.
11
Layne Witherspoon
4' 9
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
2.
10
Makenna Weiss
4' 7.75
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
3.
9
Maya Witherspoon
4' 7
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
4.
12
Kyleigh Schulte
4' 4
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Pole Vault
1.
9
Lily Vellines
10' 0
PR
May 28
MSHSAA Class 5 State Track & Field Championships
2.
12
Grace Rigabar
8' 11.75
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
12
Nicole Linsenbardt
8' 11.5
PR
Apr 9
Northwest Invitational
4.
9
Lucia Tenny
7' 5.75
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
5.
12
Audrey Hoeft
7' 0.25
PR
Apr 29
Kimball/Wintermeyer Girls Invitational
6.
12
Galina Knysh
6' 11.75
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
Long Jump
1.
9
Addison Surber
16' 0.75
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
2.
11
Layne Witherspoon
15' 5.75
Apr 23
Ladue Brusca/Strobach Invitational
3.
9
Maya Witherspoon
15' 1.75
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
4.
-
Sydney Gebhardt
13' 10
(.0)
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
5.
12
Kyleigh Schulte
13' 7
(.0)
Apr 1
Rockwood Girls Quad
11
Destiny Polk
13' 7
PR
May 6
Suburban Yellow Conference Girls Meet
7.
10
Lakeia Taylor
13' 5.75
PR
Apr 19
Eureka Boys & Girls JV Invitational
8.
10
Makenna Weiss
12' 10.25
(.0)
PR
Apr 1
Rockwood Girls Quad
Triple Jump
1.
9
Maya Witherspoon
35' 4.75
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
2.
11
Caitlyn Little
34' 2.5
PR
May 14
MSHSAA Class 5 District 5
3.
9
Ava Alvarez
29' 9
Apr 9
Northwest Invitational
*Recent improvement