Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2005
2004
Indoor
2023
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Parker Clifford
11.71
(1.5)
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
2.
12
Chase Ramsgate
11.86
(.2)
PR
Mar 23
Red Rock Dual
12
Gunner Price
11.86
(.2)
Mar 23
Red Rock Dual
4.
11
Owen Firth
11.94
(.5)
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
12
Scott Palmer
12.12
(.5)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
6.
12
Benjamin Ketchner
12.24
(4.3)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
7.
12
Ryan Hatch
12.38
(4.3)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
8.
11
Nicholas Conto
12.60
(.0)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
9.
9
Ethan Gappa
12.63
(.3)
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
10.
10
Jack Grahmann
12.67
(2.4)
PR
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
11.
10
Benjamin Wolter
12.84c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
12.
10
Joe Beitler
13.06
(.3)
Mar 23
Red Rock Dual
13.
11
Braden Perrine
13.14c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
14.
10
Nano Birdno
13.24c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
15.
9
William Smith
13.34c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
16.
9
Jackson Blair
13.90
(-3.4)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
17.
9
Evan Priest
13.91
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
18.
10
Quinn Martinez
13.94c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
9
Augustus Henderson
13.94c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
20.
9
Peter Marinov
14.14c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
21.
9
Jordan Abdollahi-Rad
14.34c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
12
Nolan Wendt
14.34c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
23.
10
Kieran Crowley
14.44c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
24.
10
Cash Taylor
14.94c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
200 Meters
1.
9
Parker Clifford
23.39
(-.1)
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
2.
9
Ethan Gappa
25.72
(.5)
Mar 23
Red Rock Dual
3.
12
Chase Ramsgate
25.94c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
4.
10
Joe Beitler
26.07
(-2.3)
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
5.
11
Nicholas Conto
26.20
(1.4)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
6.
9
William Smith
26.34c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
12
Daniel Rael
26.59
(-2.4)
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
8.
10
Logan Othon
26.64
(-1.2)
PR
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
9.
12
Nolan Wendt
26.70
(-3.6)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
10.
10
Michael Nielsen
26.79
(1.0)
Mar 11
Mountain Ridge Invite
11.
11
Braden Perrine
26.94c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
12.
10
Nano Birdno
27.04c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
13.
10
Benjamin Wolter
27.64c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
9
Augustus Henderson
27.64c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
15.
9
Evan Priest
28.14c
Apr 7
Winslow/Flag JV
16.
10
Quinn Martinez
28.73
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
17.
9
Andrew Hutton
28.84c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
18.
9
Peter Marinov
28.94c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
19.
9
Jackson Blair
29.11
(.7)
PR
Mar 23
Red Rock Dual
20.
10
Kieran Crowley
29.34c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
21.
9
Jordan Abdollahi-Rad
29.91
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
22.
9
Riyan Reel
29.98
(-1.4)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
23.
10
Cash Taylor
30.04c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
24.
9
Colt McCallie
32.74c
Apr 7
Winslow/Flag JV
25.
11
David Rossetti
42.54c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
400 Meters
1.
12
Lance Harris
52.64
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
2.
12
Ryan Hatch
54.02
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
11
Shaydon Begay
54.14
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
12
Scott Palmer
54.96
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
11
Owen Firth
55.65
May 21
Arizona State Multis Meet
6.
9
William Smith
57.14c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
10
Michael Nielsen
57.52
Mar 23
Red Rock Dual
8.
12
Kevin Pawesiema Jr
58.14c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
9.
12
Benjamin Ketchner
58.63
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
10.
9
Jackson Blair
1:00.38
PR
Apr 16
Sedona Invitational
11.
12
Nolan Wendt
1:00.54c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
12.
11
Nicholas Conto
1:02.24c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
13.
9
Riyan Reel
1:02.84c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
14.
9
Ethan Gappa
1:03.44c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
15.
9
Andrew Hutton
1:04.03
Apr 16
Sedona Invitational
16.
11
David Rossetti
1:17.76
PR
Mar 23
Red Rock Dual
800 Meters
1.
12
Lance Harris
1:57.47
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
2.
12
Ryan Hatch
2:02.05
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
3.
11
Dash McQuivey
2:04.95
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
4.
11
Shaydon Begay
2:06.40
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
5.
12
Kevin Pawesiema Jr
2:07.68
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
6.
12
Robert Parker
2:08.56
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
7.
11
Spencer Lott
2:10.59
Mar 11
Mountain Ridge Invite
8.
9
Cole Troxler
2:12.95
Apr 1
The Ron Smith Classic
9.
11
Troy Baker
2:14.34
Apr 1
The Ron Smith Classic
10.
9
Caleb Peterson
2:27.03
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
11.
11
Luca Onyejiaka
2:39.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
12.
10
Alexander Moezzi
2:41.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
13.
11
David Rossetti
3:07.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
1500 Meters
1.
12
Ryan Hatch
4:31.06
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
12
Scott Palmer
5:09.52
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
11
Owen Firth
5:37.31
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
4.
12
Benjamin Ketchner
5:40.22
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
1600 Meters
1.
12
Lance Harris
4:22.48
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
2.
11
Dash McQuivey
4:36.65
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
3.
11
Shaydon Begay
4:36.73
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
4.
11
Spencer Lott
4:41.88
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
5.
9
Cole Troxler
4:45.25
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
6.
12
Ryan Hatch
4:46.72
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
7.
12
Kevin Pawesiema Jr
4:48.33
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
8.
12
Robert Parker
4:53.83
Apr 1
The Ron Smith Classic
9.
9
Caleb Peterson
5:39.92
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
10.
11
Luca Onyejiaka
5:45.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
11.
11
Joshua Birdno
5:50.0h
Apr 7
Winslow/Flag JV
12
Scott Palmer
5:50.0h
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
13.
10
Alexander Moezzi
5:53.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
14.
11
Owen Firth
5:59.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
15.
12
Benjamin Ketchner
6:56.0h
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
3200 Meters
1.
12
Lance Harris
9:30.95
PR
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Dash McQuivey
9:36.53
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
3.
9
Cole Troxler
9:58.76
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
4.
11
Spencer Lott
10:10.67
Apr 1
The Ron Smith Classic
5.
11
Troy Baker
10:16.0h
PR
Mar 23
Red Rock Dual
6.
11
Shaydon Begay
10:18.76
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
7.
12
Robert Parker
10:27.10
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
8.
12
Kevin Pawesiema Jr
11:10.42
PR
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
9.
9
Caleb Peterson
12:39.0h
PR
Mar 23
Red Rock Dual
110m Hurdles - 39"
1.
12
Scott Palmer
16.10
(3.2)
PR
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
12
Ryan Hatch
18.49
(1.4)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
10
Logan Othon
19.01
(.1)
Mar 23
Red Rock Dual
4.
11
Owen Firth
19.19
(-.3)
Apr 16
Sedona Invitational
5.
12
Benjamin Ketchner
19.44
(1.4)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
6.
12
Daniel Rael
19.48
(-.3)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
7.
10
Nano Birdno
19.73
(-.3)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
8.
10
Jack Grahmann
20.00
(-1.7)
Apr 16
Sedona Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Scott Palmer
43.98
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
2.
10
Jack Grahmann
46.25
Apr 16
Sedona Invitational
3.
12
Daniel Rael
47.00
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
4.
10
Logan Othon
48.61
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
4x100 Relay
1.
Gunner Price
Parker Clifford
Benjamin Wolter
Joe Beitler
46.28
Apr 16
Sedona Invitational
2.
Gunner Price
Parker Clifford
Ethan Gappa
Nicholas Conto
47.17
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
3.
Nicholas Conto
Gunner Price
Chase Ramsgate
Parker Clifford
47.41
Mar 23
Red Rock Dual
4.
Gunner Price
Chase Ramsgate
Nicholas Conto
Sami Fournier
48.58
Mar 11
Mountain Ridge Invite
5.
Parker Clifford
Nicholas Conto
Ethan Gappa
Ben Ketchner
50.08
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
6.
Ethan Gappa
William Smith
Joe Beitler
Nano Birdno
51.00
Mar 23
Red Rock Dual
7.
Ryker Jirsa
Donald Dent
Colt McCallie
Joel Ward
51.74c
Apr 7
Winslow/Flag JV
8.
Orion Kypta-Keith
Nicholas Conto
Ryker Jirsa
Ethan Gappa
52.64c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
9.
Benjamin Wolter
Braden Perrine
Evan Priest
Quinn Martinez
57.04c
Apr 7
Winslow/Flag JV
4x400 Relay
1.
Ryan Hatch
Sami Fournier
Michael Nielsen
Lance Harris
3:37.20
Apr 1
The Ron Smith Classic
2.
Ryan Hatch
Lance Harris
Sami Fournier
Landyn Morris
3:49.17
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
3.
9
Caleb Peterson
Andrew Hutton
Riyan Reel
William Smith
4:09.33
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
4.
Riyan Reel
Andrew Hutton
David Rossetti
William Smith
4:40.44
Mar 23
Red Rock Dual
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:07.79
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
Dash McQuivey
Shaydon Begay
Ryan Hatch
Lance Harris
8:22.08
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
3.
Ryan Hatch
Shaydon Begay
Troy Baker
Lance Harris
8:35.07
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
4.
Dash McQuivey
Cole Troxler
Troy Baker
Ryan Hatch
8:39.88
Apr 1
The Ron Smith Classic
5.
Spencer Lott
Luca Onyejiaka
Kevin Pawesiema Jr
Ryan Hatch
8:51.12
Mar 11
Mountain Ridge Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:08.38
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Nicholas Harju
39' 8
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
2.
9
Jonas Clevenger
38' 10
Mar 23
Red Rock Dual
3.
12
Benjamin Ketchner
36' 9.5
PR
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
4.
12
Scott Palmer
36' 7.75
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
10
Tanner Flint
33' 6
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
6.
10
Peter Barnes
32' 5
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
7.
10
Brady Jackson
30' 6
PR
Apr 16
Sedona Invitational
8.
9
Gavin Franklin
30' 2
Mar 30
Winslow Throws Meet
9.
11
Owen Firth
29' 4.25
May 21
Arizona State Multis Meet
10.
12
Ryan Hatch
27' 0
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
11.
11
Evan Bertelsen
26' 11
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
12.
12
Finn Kunstmann
26' 4
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
13.
10
Ashton Jensen
25' 1
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
14.
9
Brogan Jackson
24' 1.5
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
15.
9
Nathan Smith
23' 2.5
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
16.
9
Brandon Saltzburg
22' 4
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Nicholas Harju
128' 7
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
2.
12
Benjamin Ketchner
111' 4
PR
Mar 23
Red Rock Dual
3.
11
Evan Bertelsen
101' 7
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
4.
10
Peter Barnes
97' 5
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
5.
12
Scott Palmer
95' 11.5
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
6.
10
Tanner Flint
94' 10
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
9
Gavin Franklin
82' 5
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
8.
10
Brady Jackson
81' 1
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
9.
10
Ashton Jensen
76' 11
PR
Apr 16
Sedona Invitational
10.
9
Jonas Clevenger
69' 7
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
11.
11
Owen Firth
64' 9
May 21
Arizona State Multis Meet
12.
9
Brogan Jackson
61' 2
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
13.
9
Nathan Smith
60' 3
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
14.
12
Finn Kunstmann
60' 1
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
15.
12
Ryan Hatch
52' 3
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
16.
9
Brandon Saltzburg
49' 10
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
Javelin - 800g
1.
12
Scott Palmer
130' 6.5
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
12
Nicholas Harju
126' 2
Mar 23
Red Rock Dual
3.
12
Benjamin Ketchner
119' 10
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
4.
11
Nicholas Conto
103' 1
Apr 7
Winslow/Flag JV
5.
11
Owen Firth
95' 7
Mar 30
Winslow Throws Meet
6.
12
Ryan Hatch
95' 5
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
7.
10
Kieran Crowley
84' 8
Mar 30
Winslow Throws Meet
High Jump
1.
12
Benjamin Ketchner
5' 10
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
2.
11
Tyler Tucker
5' 9
Apr 1
The Ron Smith Classic
3.
10
Michael Nielsen
5' 8
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
4.
12
Scott Palmer
5' 7.75
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
9
Ethan Gappa
5' 6
Apr 16
Sedona Invitational
11
Orion Kypta-Keith
5' 6
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
10
Quinn Martinez
5' 4
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
10
Joe Beitler
5' 4
Mar 23
Red Rock Dual
9.
11
Owen Firth
5' 3
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
10.
11
Nicholas Conto
5' 2
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
12
Ryan Hatch
5' 2
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
12.
10
Nano Birdno
5' 0
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
Pole Vault
1.
11
Tyler Tucker
12' 6
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Owen Firth
12' 4
Apr 1
The Ron Smith Classic
3.
12
Scott Palmer
12' 0
PR
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
4.
12
Ryan Hatch
10' 2
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
12
Benjamin Ketchner
9' 2.25
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
6.
9
Eli Paine
9' 0
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
9
Donny Dent
8' 0
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
10
Joel Ward
8' 0
PR
Mar 23
Red Rock Dual
9
Ryker Jirsa
8' 0
PR
Apr 16
Sedona Invitational
10.
9
Colt McCallie
7' 6
Apr 7
Winslow/Flag JV
Long Jump
1.
12
Scott Palmer
19' 9
(.0)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
2.
12
Benjamin Ketchner
18' 5.5
(4.3)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
10
Nano Birdno
18' 0.5
(-3.2)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
4.
12
Ryan Hatch
18' 0
(4.7)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
10
Joe Beitler
17' 10.25
(1.0)
Apr 1
The Ron Smith Classic
6.
12
Chase Ramsgate
17' 6
(.0)
PR
Mar 23
Red Rock Dual
7.
12
Daniel Rael
17' 4.5
(-4.7)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
8.
11
Owen Firth
17' 0
Apr 7
Winslow/Flag JV
9.
10
Logan Othon
16' 6
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
10.
11
Nicholas Conto
16' 0.5
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
11.
9
Riyan Reel
15' 5
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
12.
10
Quinn Martinez
14' 7
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
13.
10
Cash Taylor
14' 5.5
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
14.
9
Jackson Blair
13' 8.25
(.0)
PR
Mar 23
Red Rock Dual
Triple Jump
1.
12
Chase Ramsgate
36' 6
(.0)
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
2.
12
Daniel Rael
33' 8
(.0)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
Decathlon -
1.
12
Scott Palmer
5488
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
12
Ryan Hatch
4526
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
12
Benjamin Ketchner
4518
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
4.
11
Owen Firth
4279
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Alexis Taylor
13.17
(.0)
Mar 11
Mountain Ridge Invite
2.
9
Payton Bullmore
13.89
(-1.1)
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
3.
11
Ciara Garcia
13.90
(.0)
Mar 11
Mountain Ridge Invite
4.
11
Alexis Porter
14.03
(.0)
Mar 11
Mountain Ridge Invite
5.
9
Aubrey Beitler
14.23
(.9)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
6.
9
Cody Langdon
14.33
(3.3)
PR
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
7.
10
Savannah Allen
14.38
(-2.1)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
8.
9
Renata Monks
14.48
(-1.3)
Apr 16
Sedona Invitational
9.
12
Alexis Bates
14.78
(-1.2)
Apr 1
The Ron Smith Classic
10.
9
Georgia Naleski
14.82
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
11.
9
Ivy Huffmon
14.87
(.9)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
12.
9
Adey Pearson
14.98
(-2.1)
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
13.
9
Camille Warke
15.07
(-1.3)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
14.
10
Elise Smith
15.84c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
15.
11
Makennah Mitchell
16.83
(-3.3)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
16.
10
Larissa Lopez
17.11
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
17.
12
Mariah Granger
17.34c
Apr 7
Winslow/Flag JV
200 Meters
1.
11
Alexis Taylor
27.03
(-.4)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
11
Ciara Garcia
27.75
(.0)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
10
Alyssa Harris
28.40
(-1.5)
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
9
Cody Langdon
28.77
(-.6)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
5.
9
Payton Bullmore
28.94
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
6.
11
Alexis Porter
29.19
(-.1)
Mar 23
Red Rock Dual
7.
9
Renata Monks
30.04c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
8.
10
Savannah Allen
30.12
(-2.0)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
9.
9
Ivy Huffmon
30.24c
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
10.
9
Georgia Naleski
30.26
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
11.
9
Aubrey Beitler
30.76
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
12.
11
Brookelyn Porter
30.82
(.0)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
13.
12
Alexis Bates
31.01
(-1.3)
Apr 1
The Ron Smith Classic
14.
9
Camille Warke
31.17
(-.1)
PR
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
15.
11
Maya White
31.33
(-1.3)
PR
Apr 1
The Ron Smith Classic
16.
11
Audrey Reel
31.87
(1.4)
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
17.
11
Mikayla Johnson
32.54c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
18.
10
Danielle Thomas
33.23
(-2.4)
Apr 16
Sedona Invitational
19.
10
Aspen McCallie
33.84c
Apr 7
Winslow/Flag JV
20.
10
Larissa Lopez
34.40
PR
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
21.
12
Mariah Granger
42.14c
Apr 7
Winslow/Flag JV
22.
11
Elizabeth Cervantes Roman
43.54c
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
400 Meters
1.
10
Alyssa Harris
1:01.57
PR
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Alexis Taylor
1:04.77
PR
Mar 23
Red Rock Dual
3.
9
Georgia Naleski
1:05.46
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
11
Ciara Garcia
1:06.30
PR
Mar 23
Red Rock Dual
5.
11
Audrey Hutton
1:07.13
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
6.
9
Haley Johnson
1:07.68
Mar 11
Mountain Ridge Invite
7.
11
Mikayla Johnson
1:08.15
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
8.
9
Adey Pearson
1:08.99
Mar 23
Red Rock Dual
9.
9
Payton Bullmore
1:09.05
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
10.
11
Audrey Reel
1:10.10
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
11.
9
Camille Warke
1:12.01
PR
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
12.
10
Danielle Thomas
1:15.69
Mar 23
Red Rock Dual
13.
9
Audrey Ketter
1:15.84c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
800 Meters
1.
10
Alyssa Harris
2:22.36
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
2.
11
Mia Hall
2:24.88
PR
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
3.
9
Kristin Harris
2:26.36
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
4.
11
Makennah Mitchell
2:28.18
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
5.
9
Haley Johnson
2:32.29
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
6.
12
Mackenzie Suhy-Gregoire
2:32.44
PR
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
7.
9
Bella Ciminieri
2:33.41
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
8.
11
Audrey Hutton
2:34.0h
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
9.
11
Mikayla Johnson
2:36.0h
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
10.
12
Breana Biggambler
2:37.12
Mar 11
Mountain Ridge Invite
11.
11
Alexis Taylor
2:37.76
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
12.
10
Sage Ketter
2:40.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
13.
11
Ciara Garcia
2:41.04
May 21
Arizona State Multis Meet
14.
10
Mairead Kelly
2:42.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
15.
9
Cody Langdon
2:44.38
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
16.
11
Audrey Reel
2:46.58
PR
Mar 23
Red Rock Dual
17.
11
Brooke Golightly
2:47.28
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
18.
11
Austin Benally
2:53.0h
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
19.
12
Katherine Ellenberger
2:53.22
PR
Mar 23
Red Rock Dual
20.
11
Madeline Trilling
2:57.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
21.
11
Maya White
3:02.0h
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
22.
9
Miley McQuivey
3:02.40
Apr 16
Sedona Invitational
23.
10
Aspen McCallie
3:11.9h
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
24.
9
Karissa Burns
3:12.4h
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
25.
12
Sonya Baker
3:17.0h
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
26.
11
Elizabeth Cervantes Roman
3:22.0h
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
1600 Meters
1.
11
Mia Hall
5:00.34
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
2.
9
Kristin Harris
5:20.75
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
3.
11
Makennah Mitchell
5:26.75
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
4.
9
Bella Ciminieri
5:27.68
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
5.
11
Brooke Golightly
5:36.33
Apr 1
The Ron Smith Classic
6.
12
Mackenzie Suhy-Gregoire
5:47.96
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
7.
12
Breana Biggambler
5:50.30
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
8.
9
Haley Johnson
5:57.94
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
9.
11
Austin Benally
6:09.0h
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
10.
10
Sage Ketter
6:21.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
11.
12
Katherine Ellenberger
6:27.2h
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
12.
11
Audrey Reel
6:27.8h
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
13.
11
Madeline Trilling
6:35.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
14.
9
Miley McQuivey
6:43.0h
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
15.
12
Sonya Baker
6:52.91
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
3200 Meters
1.
11
Mia Hall
10:28.59
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
2.
9
Kristin Harris
11:43.29
PR
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
3.
9
Bella Ciminieri
11:44.15
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
4.
11
Brooke Golightly
11:52.56
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
5.
11
Makennah Mitchell
12:05.74
Mar 11
Mountain Ridge Invite
6.
12
Breana Biggambler
12:41.26
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
7.
12
Katherine Ellenberger
13:40.45
PR
Apr 8
Scottsdale Distance Classic
8.
10
Sage Ketter
13:46.97
Mar 23
Red Rock Dual
9.
11
Madeline Trilling
13:55.05
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
10.
11
Austin Benally
13:57.68
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
100m Hurdles - 33"
1.
9
Cody Langdon
18.36
(4.0)
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
11
Ciara Garcia
18.83
(4.0)
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
10
Payton Bean
18.94
(.0)
Mar 11
Mountain Ridge Invite
4.
10
Aspen McCallie
19.59
(-.9)
Apr 1
The Ron Smith Classic
5.
11
Alexis Taylor
19.73
(4.9)
May 21
Arizona State Multis Meet
6.
11
Xzylia Creech
19.94c
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
7.
10
Madeline Miller
20.82
(-2.4)
Apr 1
The Ron Smith Classic
8.
10
Larissa Lopez
21.64c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
9.
11
Maya White
22.01
(-2.8)
PR
Apr 16
Sedona Invitational
10.
10
Lilliana Roccaforte
22.85
(-1.4)
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
300m Hurdles - 30"
1.
10
Payton Bean
51.74
Apr 16
Sedona Invitational
2.
10
Aspen McCallie
57.23
PR
Apr 16
Sedona Invitational
3.
11
Xzylia Creech
58.44c
Apr 7
Winslow/Flag JV
4.
10
Madeline Miller
59.95
Mar 23
Red Rock Dual
5.
10
Larissa Lopez
1:04.84c
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
6.
10
Lilliana Roccaforte
1:09.02
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.35
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
Alexis Porter
Ciara Garcia
Alexis Taylor
Audrey Hutton
52.00
Apr 1
The Ron Smith Classic
3.
Ciara Garcia
Audrey Hutton
Alexis Taylor
Alexis Porter
52.48
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
4.
Ciara Garcia
Alexis Porter
Alexis Taylor
Brookelyn Porter
52.63
Mar 11
Mountain Ridge Invite
5.
Alexis Porter
Alexis Bates
Adey Pearson
Payton Bullmore
55.35
Mar 23
Red Rock Dual
6.
Ivy Huffmon
Aubrey Beitler
Renata Monks
Alexis Bates
55.57
Apr 16
Sedona Invitational
7.
Alexis Bates
Ivy Huffmon
Renata Monks
El Smith
56.34c
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
8.
9
Payton Bullmore
Ivy Huffmon
Adey Pearson
Cody Langdon
56.81
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
9.
Ivy Huffmon
Renata Monks
Camille Warke
Danielle Thomas
57.97
Mar 23
Red Rock Dual
10.
Camille Warke
Danielle Thomas
Ivy Huffmon
El Smith
58.74c
Apr 7
Winslow/Flag JV
11.
Camille Warke
Ivy Huffmon
Danielle Thomas
Cody Langdon
59.42
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
12.
9
Adey Pearson
Payton Bullmore
Georgia Naleski
Renata Monks
1:11.03
Mar 30
Boulder Creek Meet #2
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:13.78
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
2.
Ciara Garcia
Alexis Taylor
Alyssa Harris
Audrey Hutton
4:16.49
Apr 1
The Ron Smith Classic
3.
Ciara Garcia
Georgia Naleski
Alexis Taylor
Alyssa Harris
4:22.90
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
Ciara Garcia
Alexis Taylor
Alyssa Harris
Brookelyn Porter
4:23.17
Mar 11
Mountain Ridge Invite
5.
Camille Warke
Mikayla Johnson
Danielle Thomas
Renata Monks
4:54.0h
Apr 7
Winslow/Flag JV
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:50.09
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
Makennah Mitchell
Mackenzie Suhy-Gregoire
Kristin Harris
Alyssa Harris
10:06.75
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
3.
Haley Johnson
Alyssa Harris
Mia Hall
Breana Biggambler
10:10.50
Mar 11
Mountain Ridge Invite
4.
Mia Hall
Sierra Manygoats
Haley Johnson
Makennah Mitchell
10:14.95
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
5.
Kristin Harris
Sage Ketter
Alyssa Harris
Bella Ciminieri
10:46.11
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
6.
Austin Benally
Madeline Trilling
Audrey Reel
Katherine Ellenberger
11:59.0h
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:49.70
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Rayna Phillips
28' 4
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
2.
11
Ciara Garcia
27' 6
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
3.
12
Megan McPherson
25' 2
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
12
Lauren Hagerman
23' 6.5
PR
Apr 16
Sedona Invitational
5.
10
Aspen McCallie
23' 5
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
6.
12
Taylin Phillips
22' 5
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
7.
10
Taylen Pahe
21' 7
Apr 7
Winslow/Flag JV
8.
11
Natalie Svob
21' 0
PR
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
9.
9
Cody Langdon
20' 6.5
May 21
Arizona State Multis Meet
10.
11
Alexis Taylor
20' 4
Mar 30
Winslow Throws Meet
11.
11
Hannah Field
20' 0
Apr 16
Sedona Invitational
12.
9
Mia Fitch
18' 11
Apr 7
Winslow/Flag JV
13.
11
Maya White
18' 0
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
Discus - 1kg
1.
12
Lauren Hagerman
77' 7
PR
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
2.
10
Rayna Phillips
71' 5
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
3.
12
Megan McPherson
69' 8
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
10
Taylen Pahe
67' 0
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
5.
12
Taylin Phillips
66' 10
Mar 30
Winslow Throws Meet
6.
9
Mia Fitch
59' 9
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
11
Natalie Svob
58' 8
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
8.
11
Hannah Field
36' 9
Mar 30
Winslow Throws Meet
Javelin - 600g
1.
12
Lauren Hagerman
76' 7
PR
Mar 26
82nd NIKE Chandler Rotary T&F Classic
2.
11
Natalie Svob
75' 4
PR
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
3.
9
Cody Langdon
71' 5.5
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
4.
10
Jenasee Beal
68' 0
PR
Mar 23
Red Rock Dual
5.
11
Ciara Garcia
66' 1
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
6.
11
Alexis Taylor
63' 0
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
7.
11
Maya White
37' 1
PR
Mar 30
Winslow Throws Meet
High Jump
1.
9
Teagan Martin
5' 0
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
9
Cody Langdon
4' 10
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
9
Rachel Hagerman
4' 10
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
11
Audrey Hutton
4' 10
PR
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
5.
12
Lauren Hagerman
4' 8
PR
Mar 5
66th Annual Buckeye Lions Invitional
11
Ciara Garcia
4' 8
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
7.
10
Kelly Edwards
4' 4
Apr 16
Sedona Invitational
8.
11
Alexis Taylor
4' 4
May 21
Arizona State Multis Meet
9.
9
Macey Firth
4' 3
Mar 11
Mountain Ridge Invite
10.
11
Maya White
4' 2
PR
Apr 7
Winslow/Flag JV
11.
9
Camille Warke
4' 0
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
10
Elise Smith
4' 0
PR
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
Pole Vault
1.
9
Audrey Ketter
8' 6
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Maya White
8' 2
Apr 30
Desert Vista Last Chance Meet
3.
9
Mariella Giovale
8' 0
May 14
AIA D2 State Track & Field Championships
4.
11
Addie Peak
7' 0
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
5.
10
Sarah Russell
6' 0
Apr 16
Sedona Invitational
6.
9
Macey Firth
5' 6
Mar 9
City of Flagstaff JV Meet #1
Long Jump
1.
9
Cody Langdon
15' 6.25
(2.5)
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
11
Alexis Taylor
15' 5
(2.2)
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
11
Ciara Garcia
15' 2.5
(1.5)
PR
Apr 15
10th Annual Pioneer Invite
4.
11
Maya White
14' 8
(.0)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
5.
12
Alexis Bates
13' 1
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
6.
11
Natalie Svob
12' 7.5
(1.4)
PR
Mar 11
Mountain Ridge Invite
7.
9
Camille Warke
12' 5
PR
Apr 20
City of Flagstaff JV Championship
8.
11
Xzylia Creech
12' 1
(-.6)
PR
Feb 26
Richard Thompson South Mountain Classic
9.
10
Jenasee Beal
7' 8
(1.0)
PR
Mar 23
Red Rock Dual
Heptathlon -
1.
9
Cody Langdon
3135
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
2.
11
Ciara Garcia
3088
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
3.
11
Alexis Taylor
3078
PR
May 21
Arizona State Multis Meet
*Recent improvement