Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Gabriel Eslinger
11.39
PR
Apr 22
Miner Invitational
2.
11
Hunter Johns
11.65
PR
Apr 22
Miner Invitational
200 Meters
1.
12
Gabriel Eslinger
23.34
PR
May 12
SWIAC Championship
2.
11
Hunter Gennicks
24.61
Apr 15
Warrior Invitational
3.
10
Braden Walters
25.01
PR
May 12
SWIAC Championship
4.
9
Drake Robertson
26.26
PR
Apr 22
Miner Invitational
400 Meters
1.
11
Joseph Hart III
52.66
PR
Apr 15
Warrior Invitational
2.
10
Braden Walters
55.25
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
9
Drake Robertson
1:00.75
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
4.
9
Hayden Feltner
1:01.00
Apr 22
Miner Invitational
800 Meters
1.
10
Tyler Gordon
2:18.04
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
2.
9
Hayden Feltner
2:24.95
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
9
Garrett McBride
2:27.8h
PR
Apr 22
Miner Invitational
4.
12
Ben McKee
2:44.61
PR
Apr 15
Warrior Invitational
1600 Meters
1.
9
Garrett McBride
5:44.18
PR
May 12
SWIAC Championship
2.
12
Austin Rose
6:00.69
PR
May 12
SWIAC Championship
3200 Meters
1.
12
Austin Rose
13:42.85
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
110m Hurdles - 39"
1.
12
Jackson Lynn
16.41
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jackson Lynn
44.32
PR
Apr 15
Warrior Invitational
2.
11
Hunter Gennicks
45.21
Apr 15
Warrior Invitational
3.
11
Logan Webb
51.10
PR
May 12
SWIAC Championship
4x100 Relay
1.
Kaulin Padgett
Hunter Johns
Hunter Gennicks
Gabriel Eslinger
45.74
May 12
SWIAC Championship
2.
Kaulin Padgett
Jackson Lynn
Hunter Johns
Gabriel Eslinger
46.08
Apr 29
Keith Jones Classic
4x400 Relay
1.
Braden Walters
Jackson Lynn
Logan Webb
Joseph Hart III
3:45.19
Apr 15
Warrior Invitational
2.
Braden Walters
Hunter Gennicks
Logan Webb
Drake Robertson
3:51.98
May 12
SWIAC Championship
3.
Drake Robertson
Jackson Lynn
Hayden Feltner
Hunter Gennicks
3:54.35
Apr 22
Miner Invitational
4.
Hayden Feltner
Garrett McBride
Ben McKee
Drake Robertson
4:16.35
Apr 29
Keith Jones Classic
4x800 Relay
1.
Garrett McBride
Hayden Feltner
Eben McKee
Tyler Gordon
9:48.45
May 19
#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
2.
Garrett McBride
Hayden Feltner
Ben McKee
Tyler Gordon
9:51.07
Apr 29
Keith Jones Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Drew Smith
56' 8.25
PR
May 19
#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
2.
12
Gabriel Eslinger
48' 2
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
11
Hunter Gennicks
40' 8
Apr 22
Miner Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Drew Smith
157' 10
PR
May 26
#7 Bloomington North Boys IHSAA Regional
2.
11
Wrigley Franklin
143' 1
May 12
SWIAC Championship
High Jump
1.
11
Joseph Hart III
6' 1
PR
Apr 15
Warrior Invitational
2.
10
Braden Walters
5' 10
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
12
Kaulin Padgett
5' 8
Apr 29
Keith Jones Classic
4.
9
Hayden Feltner
5' 6
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
Pole Vault
1.
11
Matthew Hayden
11' 6
May 26
#7 Bloomington North Boys IHSAA Regional
2.
9
Jesse Voightschild
10' 0
May 19
#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
Long Jump
1.
12
Kaulin Padgett
17' 10.75
May 19
#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
2.
11
Hunter Johns
17' 10
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
9
Hayden Feltner
15' 2.5
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
Womens
100 Meters
1.
11
Carsyn Chambers
13.83
PR
Apr 22
Miner Invitational
2.
10
Sydney Jerrells
13.88
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
10
Audrianna Hale
13.89
PR
Apr 15
Warrior Invitational
4.
9
Ava Moore
14.05
PR
Apr 22
Miner Invitational
200 Meters
1.
10
Audrianna Hale
28.89
PR
Apr 22
Miner Invitational
2.
11
Carsyn Chambers
29.30
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
3.
9
Ava Moore
29.58
PR
May 12
SWIAC Championship
4.
11
Rylee Hallatt
30.28
PR
Apr 15
Warrior Invitational
400 Meters
1.
11
Carsyn Chambers
1:05.89
PR
May 12
SWIAC Championship
2.
11
Rylee Hallatt
1:07.36
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
11
Adriona Page
1:11.44
PR
Apr 15
Warrior Invitational
4.
9
Addisyn McKee
1:19.90
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
800 Meters
1.
10
Peyton Smith
2:36.21
PR
Apr 22
Miner Invitational
2.
9
Addisyn McKee
3:03.52
PR
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
3.
9
Alivia McKee
3:20.17
PR
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
1600 Meters
1.
10
Peyton Smith
5:37.78
Apr 15
Warrior Invitational
2.
9
Addisyn McKee
7:15.29
PR
Apr 15
Warrior Invitational
3200 Meters
1.
10
Peyton Smith
11:44.95
May 24
#7 Bloomington North Girls IHSAA Regional
100m Hurdles - 33"
1.
10
Audrianna Hale
15.73
May 24
#7 Bloomington North Girls IHSAA Regional
2.
9
Emelia Lynn
18.77
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
3.
9
Ryllee Hart
18.96
PR
May 12
SWIAC Championship
300m Hurdles - 30"
1.
10
Audrianna Hale
50.91
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
2.
9
Ryllee Hart
57.24
PR
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
3.
9
Emelia Lynn
57.28
May 12
SWIAC Championship
4x100 Relay
1.
Claire McKisson
Emelia Lynn
Lillie Oliver
Ava Moore
54.87
Apr 22
Miner Invitational
2.
Emelia Lynn
Ava Moore
Lillie Oliver
Sydney Jerrells
55.16
May 12
SWIAC Championship
3.
Claire McKisson
Ava Moore
Lillie Oliver
Sydney Jerrells
55.22
Apr 29
Keith Jones Classic
4.
Claire McKisson
Isabella Franklin
Lillie Oliver
Sydney Jerrells
55.87
Apr 15
Warrior Invitational
4x400 Relay
1.
Carsyn Chambers
Sydney Jerrells
Rylee Hallatt
Audrianna Hale
4:29.55
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
2.
Adriona Page
Sydney Jerrells
Rylee Hallatt
Carsyn Chambers
4:38.72
Apr 15
Warrior Invitational
3.
Chevy Rice
Lillie Oliver
Ryllee Hart
Rylee Hallatt
4:56.99
Apr 22
Miner Invitational
4x800 Relay
1.
Alivia McKee
Payton Landis
Lydia Fusco
Addisyn McKee
13:37.58
Apr 29
Keith Jones Classic
2.
Alivia McKee
Payton Landis
Robin Palmer
Addisyn McKee
14:01.55
Apr 15
Warrior Invitational
3.
Alivia McKee
Lydia Fusco
Robin Palmer
Addisyn McKee
14:07.65
May 12
SWIAC Championship
Shot Put - 4kg
1.
9
Becca Robbins
39' 0.25
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
2.
12
Gentry Warrick
37' 3.75
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
10
Gabbi Flath
31' 0
PR
Apr 22
Miner Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Becca Robbins
131' 5
Apr 22
Miner Invitational
2.
10
Gabbi Flath
91' 2
Apr 29
Keith Jones Classic
High Jump
1.
11
Rylee Hallatt
5' 1
PR
Apr 15
Warrior Invitational
2.
10
Audrianna Hale
4' 10
Apr 29
Keith Jones Classic
3.
10
Sydney Jerrells
4' 8
Apr 15
Warrior Invitational
4.
11
Carsyn Chambers
4' 6
Apr 22
Miner Invitational
Pole Vault
1.
10
Claire McKisson
9' 0
PR
May 24
#7 Bloomington North Girls IHSAA Regional
2.
9
Ava Moore
8' 0
PR
May 12
SWIAC Championship
3.
9
Lydia Fusco
6' 0
PR
Apr 29
Keith Jones Classic
Long Jump
1.
10
Audrianna Hale
16' 8.25
May 24
#7 Bloomington North Girls IHSAA Regional
2.
12
Lillie Oliver
15' 11.75
PR
May 17
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional
*Recent improvement