Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2000
1998
1995
1993
1992
1991
1984
1982
1980
1979
Indoor
2026
2024
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Lane Grant
11.71
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
12
Dylan Pierce
12.06
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
3.
9
Toma Miller
12.16
Apr 28
Taylor County All Comers
4.
12
Dylan Strong
12.27
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
9
Kaden Wasson
12.27
Mar 24
Green County All Comer
6.
10
Jakeb Lacy
12.31
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
7.
9
Skyler Moss
12.99
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
8.
9
Brylan White
13.00
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
9.
9
Mason Grant
13.56
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
10.
11
Jonathan Gold
13.69
Apr 26
Danville HS Allcomers
11.
8
Jackson Dean
13.77
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
12.
8
Jace Miller
15.97
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
200 Meters
1.
9
Lane Grant
23.81
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
9
Kaden Wasson
24.75
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
3.
9
Toma Miller
25.42
Apr 28
Taylor County All Comers
4.
12
Bryant Robertson
25.43
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
5.
10
Carter White
25.69
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
6.
10
Jakeb Lacy
25.87
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
7.
12
Nathan Hines
27.27
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
8.
9
Brylan White
28.25
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
9
Mason Grant
28.25
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
10.
10
Brody Blair
28.54
PR
Mar 24
Green County All Comer
11.
11
Jonathan Gold
29.25
PR
Mar 24
Green County All Comer
12.
8
Jace Miller
32.72
Mar 17
Taylor County All Comers
13.
8
Samuel Feese
33.06
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
400 Meters
1.
10
Carter White
57.03
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
2.
10
Jayden Miller
58.48
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
3.
12
Dylan Strong
59.71
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
4.
12
Bryant Robertson
1:00.34
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
5.
10
Jakeb Lacy
1:00.72
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
6.
8
Zain Cross
1:06.32
Mar 24
Green County All Comer
7.
9
Mason Grant
1:06.68
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
8.
10
Brody Blair
1:08.53
PR
Mar 24
Green County All Comer
9.
10
Luke Rich
1:08.99
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
10.
11
Jonathan Gold
1:09.45
PR
Apr 26
Danville HS Allcomers
800 Meters
1.
10
Luke Rich
2:12.25
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
2.
12
Dylan Strong
2:23.85
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
3.
8
Jacob Boutte
2:26.69
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
4.
7
Kolt King
2:32.99
PR
Apr 26
Danville HS Allcomers
5.
9
Robbie Boutte
2:34.45
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
6.
9
Mason Grant
2:35.31
PR
Apr 26
Danville HS Allcomers
7.
8
Leland Brady
2:41.03
Apr 26
Danville HS Allcomers
8.
8
Zain Cross
2:49.62
Apr 12
Danville HS Allcomers
9.
10
Brody Blair
3:05.89
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
1600 Meters
1.
10
Luke Rich
5:29.46
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
2.
8
Jacob Boutte
5:31.26
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
3.
12
Nathan Hines
5:38.12
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
4.
8
Leland Brady
5:54.65
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
5.
10
Brody Blair
6:17.92
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
6.
8
Zain Cross
6:19.50
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
7.
9
Robbie Boutte
6:22.21
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
8.
10
Kevin Familia
6:40.06
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
9.
8
Weston Bullock
6:43.70
Mar 17
Taylor County All Comers
10.
10
Travis Watson
6:45.65
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
11.
8
Hayden Yarberry
7:22.01
PR
Mar 24
Green County All Comer
1 Mile
1.
9
Robbie Boutte
6:16.60
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
2.
10
Brody Blair
6:16.93
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
3200 Meters
1.
10
Luke Rich
12:01.84
PR
Apr 26
Danville HS Allcomers
2.
7
Kolt King
12:05.38
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
3.
8
Braden Stargel
12:40.16
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
4.
8
Weston Bullock
13:37.55
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
5.
12
Nathan Hines
13:43.05
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
6.
10
Brody Blair
13:44.00
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
7.
10
Kevin Familia
14:31.31
PR
Mar 24
Green County All Comer
110m Hurdles - 39"
1.
10
Travis Watson
22.20
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
12
Nathan Hines
23.11
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
3.
8
Preston Wilson
37.41
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
300m Hurdles - 36"
1.
12
Nathan Hines
51.73
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
2.
10
Travis Watson
55.55
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
3.
8
Jackson Dean
1:04.98
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
4.
8
Preston Wilson
1:06.74
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
5.
9
Mason Grant
1:18.44
PR
Mar 24
Green County All Comer
2k Steeplechase
1.
9
Robbie Boutte
8:05.59
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
2.
8
Jackson Dean
9:11.13
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.80
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
2.
Dylan Pierce
Lane Grant
Toma Miller
Kaden Wasson
48.75
Mar 17
Taylor County All Comers
3.
Dylan Strong
Toma Miller
Jakeb Lacy
Dylan Pierce
48.99
Apr 12
Danville HS Allcomers
Kaden Wasson
Toma Miller
Lane Grant
Dylan Pierce
48.99
Mar 24
Green County All Comer
5.
Dylan Pierce
Toma Miller
Jakeb Lacy
Lane Grant
49.05
Apr 26
Danville HS Allcomers
6.
Dylan Pierce
Jayden Miller
Kaden Wasson
Toma Miller
49.60
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
7.
Bryant Robertson
Brylan White
Hayden Yarberry
Jordan Smallwood
52.42
Apr 12
Danville HS Allcomers
8.
Jackson Dean
Jordan Smallwood
Samuel Feese
Jonathan Gold
53.61
Mar 24
Green County All Comer
9.
Skyler Moss
Robbie Boutte
Samuel Feese
Jackson Dean
55.00
Mar 17
Taylor County All Comers
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:38.26
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
Carter White
Toma Miller
Bryant Robertson
Lane Grant
1:40.23
Apr 26
Danville HS Allcomers
3.
Carter White
Bryant Robertson
Jakobe Miller
Lane Grant
1:41.65
Mar 17
Taylor County All Comers
4.
Carter White
Bryant Robertson
Toma Miller
Dylan Strong
1:41.78
Apr 12
Danville HS Allcomers
5.
Carter White
Bryant Robertson
Toma Miller
Lane Grant
1:42.62
Mar 24
Green County All Comer
6.
Skyler Moss
Brylan White
Jakeb Lacy
Jordan Smallwood
1:44.59
Apr 12
Danville HS Allcomers
7.
Nathan Hines
Toma Miller
Carter White
Bryant Robertson
1:45.26
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
8.
Skyler Moss
Brody Blair
Samuel Feese
Jonathan Gold
1:54.65
Mar 24
Green County All Comer
4x400 Relay
1.
Jayden Miller
Nathan Hines
Carter White
Bryant Robertson
3:56.92
Apr 12
Danville HS Allcomers
2.
Relay Team
3:59.87
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
3.
Jayden Miller
Dylan Strong
Carter White
Bryant Robertson
4:00.47
Mar 24
Green County All Comer
4.
Jayden Miller
Jakobe Miller
Carter White
Bryant Robertson
4:05.18
Mar 17
Taylor County All Comers
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:29.25
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
Luke Rich
Dylan Strong
Kolt King
Jacob Boutte
9:52.48
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
3.
Robbie Boutte
Kolt King
Dylan Strong
Jacob Boutte
10:16.15
Mar 17
Taylor County All Comers
4.
Zain Cross
Leland Brady
Robbie Boutte
Kevin Familia
10:23.48
Apr 12
Danville HS Allcomers
5.
Kolt King
Leland Brady
Jacob Boutte
Dylan Strong
10:27.27
Mar 24
Green County All Comer
6.
Luke Rich
Leland Brady
Mason Grant
Brody Blair
11:08.65
Mar 17
Taylor County All Comers
7.
Kevin Familia
Weston Bullock
Hayden Yarberry
Zain Cross
11:31.95
Mar 24
Green County All Comer
Shot Put - 12lb
1.
12
Dylan Pierce
39' 6.5
PR
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
11
Michael Gold
33' 6
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
3.
9
Jordan Smallwood
29' 6
PR
Mar 24
Green County All Comer
4.
12
Chase Coomer
29' 0.5
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
5.
7
Cason Carter
21' 7.5
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
6.
7
Kooper King
17' 5
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
Discus - 1.6kg
1.
12
Dylan Pierce
114' 2
PR
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
11
Michael Gold
87' 7
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
3.
12
Chase Coomer
80' 5
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
4.
7
Cason Carter
60' 2
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
5.
7
Kooper King
44' 4
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
High Jump
1.
12
Nathan Hines
5' 2
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
11
Cash Stephens
4' 8
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
8
Jackson Dean
4' 8
Mar 24
Green County All Comer
Long Jump
1.
10
Jayden Miller
17' 10
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
12
Nathan Hines
16' 6
PR
Apr 26
Danville HS Allcomers
3.
11
Cash Stephens
14' 10
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
4.
8
Jackson Dean
14' 9
Mar 22
Somerset All-Comers
5.
8
Samuel Feese
13' 5.5
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
Triple Jump
1.
10
Jayden Miller
37' 4
Apr 28
Taylor County All Comers
Womens
100 Meters
1.
10
Mia Miller
12.97
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
11
Mayatu Brown
13.70
Mar 17
Taylor County All Comers
3.
11
Alyssa Wilson
14.06
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
4.
9
Audrey Rowe
14.82
Apr 28
Taylor County All Comers
5.
8
Miranda Edwards
16.26
Mar 17
Taylor County All Comers
200 Meters
1.
11
Mayatu Brown
30.86
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
12
Mackenzie Bennett
31.19
PR
Apr 15
Campbellsville-Durham Invitational
3.
11
Alyssa Wilson
32.24
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
4.
10
Gracie Janes
33.05
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
5.
7
Sophie Smith
33.63
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
6.
9
Audrey Rowe
34.35
Apr 12
Danville HS Allcomers
7.
11
Kaylee Butler
35.20
Mar 17
Taylor County All Comers
8.
8
Miranda Edwards
36.35
Mar 17
Taylor County All Comers
400 Meters
1.
11
Mayatu Brown
1:08.24
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
2.
9
Zowi Martin
1:09.84
Mar 24
Green County All Comer
3.
7
Sophie Smith
1:18.35
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
4.
9
Audrey Rowe
1:20.90
Apr 28
Taylor County All Comers
5.
8
Miranda Edwards
1:33.52
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
800 Meters
1.
8
Brianna Hillock
3:03.48
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
7
Malanna Burton
3:09.37
PR
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
3.
11
Mayatu Brown
3:14.34
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
4.
10
Gracie Janes
3:16.15
PR
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
5.
9
Autumn Price
3:24.01
Apr 26
Danville HS Allcomers
6.
11
Kaylee Butler
3:29.48
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
1600 Meters
1.
7
Malanna Burton
6:46.94
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
8
Brianna Hillock
6:51.78
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
1 Mile
1.
7
Malanna Burton
7:04.44
PR
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
3200 Meters
1.
7
Kolt King
12:22.21
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
2.
8
Weston Bullock
14:24.31
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
100m Hurdles - 33"
1.
10
Mia Miller
18.81
PR
Mar 22
Somerset All-Comers
300m Hurdles - 30"
1.
10
Mia Miller
49.02
PR
Jun 3
KHSAA Class 2A State Track & Field Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.90
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
Mayatu Brown
Zowi Martin
Alyssa Wilson
Mia Miller
55.78
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
3.
Zowi Martin
Alyssa Wilson
Mayatu Brown
Mia Miller
55.83
Mar 24
Green County All Comer
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:56.20
May 24
KHSAA Class 2A Region 2
2.
Zowi Martin
Alyssa Wilson
Mayatu Brown
Mia Miller
1:57.47
Apr 12
Danville HS Allcomers
3.
Zowi Martin
Mackenzie Bennett
Mayatu Brown
Mia Miller
1:58.11
Mar 24
Green County All Comer
4.
Zowi Martin
Mackenzie Bennett
Alyssa Wilson
Mia Miller
1:58.58
Apr 26
Danville HS Allcomers
4x400 Relay
1.
Mayatu Brown
Sophie Smith
Mackenzie Bennett
Zowi Martin
5:11.96
Mar 24
Green County All Comer
2.
Relay Team
5:22.28
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
3.
Mackenzie Bennett
Mayatu Brown
Gracie Janes
Zowi Martin
5:25.99
Mar 17
Taylor County All Comers
4.
Brianna Hillock
Mackenzie Bennett
Sophie Smith
Zowi Martin
5:29.02
Apr 26
Danville HS Allcomers
5.
Brianna Hillock
Audrey Rowe
Mayatu Brown
Zowi Martin
5:40.58
Apr 12
Danville HS Allcomers
4x800 Relay
1.
Relay Team
12:52.46
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
2.
Malanna Burton
Gracie Janes
Brianna Hillock
Autumn Price
13:12.58
Apr 1
Blue Raider HS Invitational
3.
Brianna Hillock
Malanna Burton
Autumn Price
Gracie Janes
13:16.88
Mar 17
Taylor County All Comers
4.
Kaylee Butler
Malanna Burton
Autumn Price
Audrey Rowe
13:39.88
Mar 24
Green County All Comer
Shot Put - 4kg
1.
9
Autumn Price
21' 9
PR
Mar 17
Taylor County All Comers
2.
9
Jayden Montgomery
20' 10
PR
Mar 24
Green County All Comer
Discus - 1kg
1.
9
Jayden Montgomery
44' 0
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
2.
9
Autumn Price
39' 5
Mar 17
Taylor County All Comers
Long Jump
1.
11
Alyssa Wilson
15' 3
PR
Apr 12
Danville HS Allcomers
2.
12
Mackenzie Bennett
13' 7
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
3.
7
Sophie Smith
12' 5
Apr 28
Taylor County All Comers
Triple Jump
1.
11
Alyssa Wilson
28' 8.5
Apr 20
Heartland Athletic Conference Meet
2.
7
Sophie Smith
26' 8
Apr 28
Taylor County All Comers
*Recent improvement