Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Shaun Boykins
10.86
(.4)
PR
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
11
Shawn Rose
10.94
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
12
Elijah Palmer
11.28
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
12
Dontae Robinson
11.28
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
5.
11
Isaiah Palmer
11.59
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
6.
11
Jalen Alfonso
12.11
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
8
Phillip Bostic
12.11
Apr 29
Panther Twilight
8.
10
Teddy Stills
12.30
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
9.
11
Jaquar Williams
12.31
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
10.
6
Dominque Palmer
12.56
Apr 29
Panther Twilight
11.
10
Michael Malone
12.65
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
12.
9
Jaylen Kelly
12.78
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
13.
10
Drew Robinson
13.24
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
14.
9
Joshua Willis
13.31
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
15.
11
Keaton Washer
13.64
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
16.
9
Eric Grandberry
13.66
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
17.
-
Onyx Gonzalez
14.13
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
18.
7
Cameron Grunch
14.61
Apr 23
Lake Cumberland Classic
200 Meters
1.
12
Dontae Robinson
22.43
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
2.
11
Shawn Rose
23.36
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
3.
12
Billy Kalland
23.92
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
4.
11
Jalen Alfonso
24.56
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
5.
10
Michael Malone
24.82
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
6.
10
Styles Goodman
25.11
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
11
Jaquar Williams
25.31
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
8.
9
Joshua Willis
26.68
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
9.
10
Drew Robinson
27.17
PR
Apr 23
Lake Cumberland Classic
10.
9
Jahaziel Singayao
27.24
PR
Apr 23
Lake Cumberland Classic
11.
11
Yesh Singayao
28.25
Apr 28
Taylor County All Comers
12.
6
Jovahn Watts
28.47
Apr 29
Panther Twilight
13.
9
Eric Grandberry
28.82
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
14.
8
Khomil Taylor
28.85
Apr 29
Panther Twilight
15.
-
Joshua Colonna
33.46
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
400 Meters
1.
12
Dontae Robinson
49.90
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
12
Billy Kalland
52.71
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
3.
11
Jalen Alfonso
53.52
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
4.
9
Jevonte Caines
54.05
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
5.
10
Michael Malone
56.15
PR
Apr 23
Lake Cumberland Classic
6.
9
Eric Grandberry
1:03.02
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
9
Patrick Routt
1:06.17
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
8.
11
Yesh Singayao
1:06.34
Apr 23
Lake Cumberland Classic
9.
8
Cameron Hicks
1:06.42
PR
Apr 29
Panther Twilight
10.
11
Skylar Coffey
1:07.07
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
11.
9
Jahaziel Singayao
1:08.11
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
12.
9
Damarian Terry
1:10.72
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
13.
-
Johnathan Day-Gibson
1:10.81
PR
Apr 29
Panther Twilight
14.
-
Joshua Colonna
1:20.91
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
15.
12
Andrew Eandi
1:37.33
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
800 Meters
1.
12
Alejandro Tomas Garcia
2:00.19
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
11
Gabe Russell
2:01.01
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
12
Andrew Ames
2:08.63
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
4.
11
Tyler Houchin
2:13.05
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
5.
10
Roderick Reese
2:22.11
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
6.
11
Timothy Skaggs
2:27.08
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
7.
8
Ethan Gaines
2:30.53
Apr 29
Panther Twilight
8.
7
Jack Staderman
2:37.74
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
9.
9
Patrick Routt
2:40.59
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
1600 Meters
1.
12
Alejandro Tomas Garcia
4:25.26
PR
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
11
Gabe Russell
4:28.55
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
11
Tyler Houchin
5:07.66
Apr 16
Johnny Conn Invitational
4.
11
Aiden Cusimano
5:08.59
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
5.
9
Justin Bynum
5:15.32
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
6.
11
Timothy Skaggs
5:20.01
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
11
Cheikh Djiba
5:47.02
PR
Apr 29
Panther Twilight
8.
8
Ethan Gaines
5:50.04
Apr 29
Panther Twilight
1 Mile
1.
11
Gabe Russell
4:31.64
PR
Mar 26
RUN Town Distance Festival
2.
11
Timothy Skaggs
5:10.90
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
3.
8
Ethan Gaines
5:47.33
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
4.
7
Jack Staderman
5:59.46
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
3200 Meters
1.
11
Gabe Russell
9:49.53
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
2.
12
Alejandro Tomas Garcia
10:30.02
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
3.
9
Justin Bynum
10:53.5h
Apr 16
Johnny Conn Invitational
4.
11
Aiden Cusimano
10:57.62
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
5.
11
Timothy Skaggs
11:51.92
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
110m Hurdles - 39"
1.
12
Elijah Palmer
14.87
(-.3)
PR
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
12
Kairell Avery
16.09
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
12
Nehki Hunter
17.28
PR
Apr 29
Panther Twilight
4.
9
Christian Johnson
19.46
Apr 16
Johnny Conn Invitational
5.
10
Vaveon Dobbins
20.58
Mar 15
Owensboro Spring Relays
6.
9
Kamren McFayden
20.85
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
7.
7
Michael Cleaver
24.04
PR
Apr 29
Panther Twilight
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kairell Avery
41.48
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
12
Elijah Palmer
41.67
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
12
Nehki Hunter
45.81
PR
Apr 29
Panther Twilight
4.
11
Isaiah Gosa
47.01
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
5.
9
Kamren McFayden
48.15
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
6.
9
Christian Johnson
49.37
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
7.
10
Vaveon Dobbins
49.74
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
8.
9
Quenton Perkins
51.05
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
9.
7
Michael Cleaver
57.13
PR
Apr 29
Panther Twilight
4x100 Relay
1.
Elijah Palmer
Shaun Boykins
Isaiah Palmer
Shawn Rose
43.24
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
Elijah Palmer
Shaun Boykins
Isaiah Palmer
Jalen Alfonso
43.44
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.
Billy Kalland
Elijah Palmer
Kairell Avery
Shawn Rose
43.72
Mar 15
Owensboro Spring Relays
4.
Jalen Alfonso
Shaun Boykins
Shawn Rose
Isaiah Palmer
43.93
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
5.
Elijah Palmer
Dontae Robinson
Shaun Boykins
Shawn Rose
44.02
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
6.
Isaiah Palmer
Dontae Robinson
Shaun Boykins
Shawn Rose
44.10
Apr 16
Johnny Conn Invitational
7.
Shaun Boykins
Jalen Alfonso
Dontae Robinson
Isaiah Palmer
44.27
Mar 15
Owensboro Spring Relays
8.
Billy Kalland
Elijah Palmer
Shaun Boykins
Shawn Rose
44.35
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
9.
Isaiah Palmer
Elijah Palmer
Shaun Boykins
Shawn Rose
44.53
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
10.
Jalen Alfonso
Isaiah Palmer
Isaiah Gosa
Dontae Robinson
44.64
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
Relay Team
44.64
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
12.
Isaiah Gosa
Billy Kalland
Dontae Robinson
Isaiah Palmer
45.10
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
13.
Jalen Alfonso
Billy Kalland
Isaiah Gosa
Dontae Robinson
46.64
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
14.
Quenton Perkins
Jaylen Kelly
Eric Grandberry
Demetrius Dottin
47.96
Apr 29
Panther Twilight
15.
Eric Grandberry
Jayla Kelly
Kamren McFayden
Dontrell Gregory
50.56
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
16.
Jalen Alfonso
Jaquar Williams
Cameron Reese
Isaiah Gosa
50.84
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
4x200 Relay -
1.
Elijah Palmer
Dontae Robinson
Shawn Rose
Shaun Boykins
1:29.14
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
Elijah Palmer
Dontae Robinson
Jalen Alfonso
Shaun Boykins
1:30.13
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.
Jalen Alfonso
Elijah Palmer
Dontae Robinson
Shaun Boykins
1:31.22
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
4.
Elijah Palmer
Dontae Robinson
Kairell Avery
Shawn Rose
1:31.94
Apr 29
Panther Twilight
5.
Billy Kalland
Elijah Palmer
Shaun Boykins
Shawn Rose
1:32.06
Apr 16
Johnny Conn Invitational
6.
Elijah Palmer
Dontae Robinson
Jalen Alfonso
Kairell Avery
1:32.13
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
Shaun Boykins
Billy Kalland
Shawn Rose
Elijah Palmer
1:32.71
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
8.
Billy Kalland
Shaun Boykins
Elijah Palmer
Shawn Rose
1:33.38
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
9.
Shaun Boykins
Jalen Alfonso
Dontae Robinson
Billy Kalland
1:33.42
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
10.
Shaun Boykins
Dontae Robinson
Elijah Palmer
Shawn Rose
1:34.43
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
11.
Teddy Stills
Styles Goodman
Jaquar Williams
Kamren McFayden
1:42.89
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
12.
Jalen Alfonso
Isaiah Gosa
Quenton Perkins
Jaquar Williams
1:46.08
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
13.
9
Marcus Sanders
Joshua Willis
Jaylen Kelly
Quenton Perkins
1:46.17
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
14.
Michael Malone
Yesh Singayao
Keaton Washer
Drew Robinson
1:51.50
Apr 23
Lake Cumberland Classic
15.
Patrick Routt
Jack Staderman
Cameron Grunch
Jahaziel Singayao
1:54.06
Apr 23
Lake Cumberland Classic
4x400 Relay
1.
Dontae Robinson
Jalen Alfonso
Alejandro Tomas Garcia
Kairell Avery
3:28.36
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
Kairell Avery
Andrew Ames
Dontae Robinson
Gabe Russell
3:29.43
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
Gabe Russell
Devin Sealey
Kairell Avery
Dontae Robinson
3:30.25
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
4.
Gabe Russell
Dontae Robinson
Kairell Avery
Devin Sealey
3:36.45
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
5.
Gabe Russell
Andrew Ames
Dontae Robinson
Jalen Alfonso
3:36.6h
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
6.
Dontae Robinson
Kairell Avery
Billy Kalland
Shaun Boykins
3:38.72
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
7.
Jalen Alfonso
Andrew Ames
Kairell Avery
Gabe Russell
3:41.48
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
8.
Timothy Skaggs
Kamren McFayden
Teddy Stills
Christian Johnson
3:46.85
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
9.
Relay Team
4:05.41
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
10.
9
Quenton Perkins
Jaylen Kelly
Joshua Willis
Marcus Sanders
4:12.87
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
11.
Phillip Bostic
Michael Cleaver
Khomil Taylor
Cheikh Djiba
4:23.91
Apr 29
Panther Twilight
12.
Dyse Harding
Jaquar Williams
Kamren McFayden
Quenton Perkins
4:25.98
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
4x800 Relay
1.
Gabe Russell
Tyler Houchin
Andrew Ames
Alejandro Tomas Garcia
8:13.26
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
Gabe Russell
Andrew Ames
Billy Kalland
Alejandro Tomas Garcia
8:21.70
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
Gabe Russell
Kairell Avery
Aiden Cusimano
Alejandro Tomas Garcia
8:43.39
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
4.
Timothy Skaggs
Justin Bynum
Roderick Reese
Aiden Cusimano
8:44.19
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
5.
Gabe Russell
Tyler Houchin
Andrew Ames
Aiden Cusimano
8:50.35
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
6.
Andrew Ames
Tyler Houchin
Aiden Cusimano
Justin Bynum
8:58.42
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
Alejandro Tomas Garcia
Kairell Avery
Billy Kalland
Tyler Houchin
9:39.30
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
4x1600 Relay
1.
Gabe Russell
Tyler Houchin
Aiden Cusimano
Justin Bynum
20:18.14
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Shaun Boykins
Shawn Rose
Elijah Palmer
Billy Kalland
1:37.96
Mar 15
Owensboro Spring Relays
2.
Isaiah Palmer
Shawn Rose
Jalen Alfonso
Dontae Robinson
1:41.36
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
3.
Isaiah Palmer
Dontae Robinson
Jalen Alfonso
Devin Sealey
1:43.00
Mar 15
Owensboro Spring Relays
4.
Jaquar Williams
Isaiah Gosa
Eric Grandberry
Christian Johnson
1:53.84
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Gabe Russell
Andrew Ames
Tyler Houchin
Kairell Avery
11:42.87
Mar 15
Owensboro Spring Relays
2.
Justin Bynum
Kairell Avery
Tyler Houchin
Gabe Russell
12:02.94
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
3.
Justin Bynum
Ethan Gaines
Aiden Cusimano
Christian Johnson
12:39.86
Mar 15
Owensboro Spring Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Ethan Rice
53' 3.75
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
11
Cameron Reese
39' 7.5
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
3.
11
Reagan Bollinger
39' 6
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
4.
11
Demoni Taylor
39' 0.5
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
5.
11
Dontarius Wilburn
38' 10
Apr 16
Johnny Conn Invitational
6.
-
Paul Hopkins
17' 2
PR
Apr 29
Panther Twilight
Discus - 1.6kg
1.
12
Ethan Rice
186' 0
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
11
Demoni Taylor
130' 0
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
3.
11
Dontarius Wilburn
107' 0
PR
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
4.
11
Reagan Bollinger
104' 11
PR
Apr 29
Panther Twilight
5.
11
Cameron Reese
74' 4
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
High Jump
1.
11
Devin Sealey
6' 8
Mar 15
Owensboro Spring Relays
2.
12
Dontrell Gregory
6' 2
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
11
Dyse Harding
6' 0
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
12
Dontae Robinson
6' 0
PR
Mar 15
Owensboro Spring Relays
5.
10
Garrett Meade
5' 4
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
6.
12
Nic Lennartz
5' 2
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
Pole Vault
1.
11
Isaiah Palmer
14' 0
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
2.
11
Carson Saltsman
10' 0
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
10
M'Kye Herron
7' 6
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
Long Jump
1.
10
Shaun Boykins
20' 11
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
2.
11
Isaiah Palmer
19' 10.25
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
3.
12
Dontrell Gregory
19' 4.75
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
4.
11
Dyse Harding
19' 0
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
5.
9
Christian Johnson
18' 4.5
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
6.
9
Kamren McFayden
18' 3.5
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
Triple Jump
1.
12
Dontrell Gregory
41' 10
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
2.
11
Isaiah Gosa
40' 6
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
9
Christian Johnson
39' 7
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
4.
11
Isaiah Palmer
37' 10
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
5.
11
Dyse Harding
36' 9
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
6.
9
Kamren McFayden
35' 11
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
7.
9
Quenton Perkins
34' 4.5
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
Womens
100 Meters
1.
11
Ellion Jackson
12.90
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
2.
12
Tyla Woods
13.23
(-.1)
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.
-
Gabriel Anderson
13.69
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
4.
9
Jayla Allen
14.34
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
5.
10
Adreonn Anderson
14.54
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
6.
9
Janasia Lee
14.57
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
10
Kiara Loggins
14.58
PR
Apr 29
Panther Twilight
8.
9
Nila Landry
15.14
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
9.
-
Zakiah King
16.56
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
200 Meters
1.
11
Ellion Jackson
26.54
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
8
Noelle Allen
27.17
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
3.
12
Tyla Woods
27.25
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
4.
11
Mayzuri Allen
27.44
PR
Apr 29
Panther Twilight
5.
9
Janasia Lee
28.56
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
6.
9
Akira Boca
29.40
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
7.
10
Adreonna Anderson
29.78
PR
Apr 29
Panther Twilight
8.
11
Reagan Jarvis
29.94
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
9.
9
Jayla Allen
30.75
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
10.
9
Nila Landry
30.98
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
11.
10
Kiara Loggins
32.94
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
400 Meters
1.
11
Ellion Jackson
59.99
PR
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
10
Mia Underwood
1:04.49
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
11
Reagan Jarvis
1:04.54
PR
Apr 29
Panther Twilight
4.
11
Sophie Nordyke
1:09.74
PR
Apr 28
Taylor County All Comers
5.
9
Jaslynn Hopsin
1:14.30
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
6.
10
Kaitlyn McCall
1:15.00
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
7.
9
Kaylah Starling
1:19.90
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
8.
-
Zakiah King
1:27.86
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
800 Meters
1.
11
Reagan Jarvis
2:30.18
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
11
Sophie Nordyke
2:44.83
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
3.
12
Elizabeth Staley
2:46.3h
Mar 15
Owensboro Spring Relays
4.
10
Kaitlyn McCall
2:48.48
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
5.
10
Niasia Barnes
2:50.2h
PR
Mar 15
Owensboro Spring Relays
6.
10
Mia Underwood
3:10.01
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
7.
10
Gabrielle Thomas
3:19.97
PR
Apr 29
Panther Twilight
1600 Meters
1.
11
Reagan Jarvis
6:03.40
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
2.
11
Mia Cusimano
6:22.47
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
12
Taquaria Bryant
6:59.39
PR
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
4.
10
Gabrielle Thomas
7:27.80
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
1 Mile
1.
11
Sophie Nordyke
6:18.17
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
2.
11
Mia Cusimano
6:29.83
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
3.
10
Gabrielle Thomas
7:33.25
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
3200 Meters
1.
11
Mia Cusimano
14:11.8h
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Madisyn Wilcoxon
16.68
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
12
Embry Keenan
17.85
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
12
Taquaria Bryant
19.72
PR
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
4.
10
Nevaeh Avery
22.03
Apr 29
Panther Twilight
300m Hurdles - 30"
1.
9
Madisyn Wilcoxon
50.14
PR
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
12
Embry Keenan
54.05
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
12
Taquaria Bryant
54.05
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
4.
10
Nevaeh Avery
54.77
PR
Apr 29
Panther Twilight
5.
11
Mayzuri Allen
55.75
PR
Apr 29
Panther Twilight
4x100 Relay
1.
Tyla Woods
Jayanna Lee
Madisyn Wilcoxon
Ellion Jackson
51.05
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
Tyla Woods
Jayanna Lee
Ellion Jackson
Noelle Allen
51.77
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
3.
Tyla Woods
Jayanna Lee
Akira Boca
Ellion Jackson
52.69
Mar 15
Owensboro Spring Relays
4.
Akira Boca
Jayanna Lee
Kiara Loggins
Janasia Lee
54.67
Apr 16
Johnny Conn Invitational
5.
Madisyn Wilcoxon
Janasia Lee
Adreonna Anderson
Mikaela Shock
55.42
Mar 15
Owensboro Spring Relays
Noelle Allen
Adreonna Anderson
Akira Boca
Kiara Loggins
55.42
Apr 29
Panther Twilight
7.
Adreonna Anderson
Akira Boca
Janasia Lee
Jayla Allen
56.34
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
8.
Kiara Loggins
Zakiah King
Mayzuri Allen
Christina Lunz
56.67
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
9.
Janasia Lee
Adreonna Anderson
Akira Boca
Jayla Allen
56.98
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
10.
Kiara Loggins
Adreonna Anderson
Janasia Lee
Akira Boca
57.40
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
11.
Jaslynn Hopsin
Nevaeh Avery
Christina Lunz
Gabrielle Anderson
1:01.20
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
4x200 Relay -
1.
Tyla Woods
Jayanna Lee
Janasia Lee
Mayzuri Allen
1:49.72
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
Janasia Lee
Adreonna Anderson
Akira Boca
Noelle Allen
1:54.22
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
3.
Jayla Allen
Janasia Lee
Akira Boca
Adreonna Anderson
1:55.50
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
4.
Kiara Loggins
Jayanna Lee
Janasia Lee
Akira Boca
1:57.09
Apr 16
Johnny Conn Invitational
5.
Janasia Lee
Adreonna Anderson
Jayanna Lee
Akira Boca
1:57.26
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
6.
Janasia Lee
Kiara Loggins
Akira Boca
Adreonna Anderson
2:00.24
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
7.
Tyla Woods
Ellion Jackson
Embry Keenan
Janasia Lee
2:02.50
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
8.
Tyla Woods
Akira Boca
Jayanna Lee
Ellion Jackson
2:10.39
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
9.
Zakiah King
Christina Lunz
Teona Partee
Nevaeh Foster
2:17.88
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
4x400 Relay
1.
Mia Underwood
Reagan Jarvis
Kaitlyn McCall
Mayzuri Allen
4:18.88
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
Mia Underwood
Reagan Jarvis
Madisyn Wilcoxon
Mayzuri Allen
4:27.65
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
3.
Taquaria Bryant
Mia Underwood
Mayzuri Allen
Reagan Jarvis
4:31.93
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
4.
Ellion Jackson
Mia Underwood
Elizabeth Staley
Reagan Jarvis
4:34.65
Apr 16
Johnny Conn Invitational
5.
Mia Underwood
Taquaria Bryant
Kaitlyn McCall
Reagan Jarvis
4:43.4h
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
6.
Kaitlyn McCall
Elizabeth Staley
Embry Keenan
Reagan Jarvis
4:49.11
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
7.
Taquaria Bryant
Niasia Barnes
Kaitlyn McCall
Reagan Jarvis
4:52.78
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
8.
Taquaria Bryant
Christina Lunz
Mayzuri Allen
Jaslynn Hopsin
4:57.38
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
9.
Ellion Jackson
Embry Keenan
Zaira Hopkins
Reagan Jarvis
5:04.72
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
10.
Zakiah King
Sara Goebel
Niasia Barnes
Akira Boca
5:18.09
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
4x800 Relay
1.
Mia Cusimano
Kaitlyn McCall
Mia Underwood
Reagan Jarvis
10:57.67
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
Kaitlyn McCall
Niasia Barnes
Taquaria Bryant
Reagan Jarvis
11:12.15
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
3.
Kaitlyn McCall
Niasia Barnes
Elizabeth Staley
Reagan Jarvis
11:16.62
Apr 16
Johnny Conn Invitational
4.
Elizabeth Staley
Kaitlyn McCall
Niasia Barnes
Reagan Jarvis
11:18.21
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
5.
Taquaria Bryant
Mia Cusimano
Kaitlyn McCall
Reagan Jarvis
11:25.44
Apr 30
Brother Borgia/Coach Cooper Invitational
6.
Mia Cusimano
Taquaria Bryant
Sara Goebel
Reagan Jarvis
11:52.24
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
7.
Mia Cusimano
Niasia Barnes
Kaitlyn McCall
Reagan Jarvis
11:53.69
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
8.
Mia Cusimano
Gabrielle Thomas
Mia Underwood
Sara Goebel
12:00.19
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
9.
Sara Goebel
Mia Underwood
Gabrielle Thomas
Kaitlyn McCall
12:39.64
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Tyla Woods
Jayanna Lee
Ellion Jackson
Zaira Hopkins
2:00.34
Mar 15
Owensboro Spring Relays
2.
Mikaela Shock
Jayanna Lee
Akira Boca
Ellion Jackson
2:05.33
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
3.
Janasia Lee
Akira Boca
Adreonna Anderson
Madisyn Wilcoxon
2:09.88
Mar 15
Owensboro Spring Relays
4.
Madisyn Wilcoxon
Adreonna Anderson
Nila Landry
Janasia Lee
2:11.89
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Elizabeth Staley
Reagan Jarvis
Niasia Barnes
Mia Cusimano
15:09.37
Mar 15
Owensboro Spring Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Anna Meredith
35' 8.5
PR
Jun 4
KHSAA Class 3A State Track & Field Championships
2.
12
Mckenzie Williams
34' 3.75
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
8
Maddyson Freeman
27' 8.75
PR
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
Discus - 1kg
1.
10
Anna Meredith
104' 4
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
2.
8
Maddyson Freeman
76' 5
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
12
Mckenzie Williams
62' 1
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
High Jump
1.
11
Mayzuri Allen
5' 0
PR
Apr 1
Bruin Gold Medal Meet #1
2.
12
Jayanna Lee
4' 10
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
12
Embry Keenan
4' 8
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
4.
12
Destiny Barnes
4' 0
Apr 12
Thomas Nelson All-Comers
Pole Vault
1.
12
Mikaela Shock
9' 0
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
2.
11
Sara Goebel
7' 0
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
3.
10
Heidy Martinez-Gonzalez
6' 0
PR
Apr 29
Panther Twilight
Long Jump
1.
12
Destiny Barnes
15' 9.5
PR
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
11
Mayzuri Allen
15' 3.75
PR
Apr 29
Panther Twilight
3.
11
Ellion Jackson
15' 1
PR
Apr 29
Panther Twilight
4.
12
Mikaela Shock
14' 1
PR
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
5.
9
Zaira Hopkins
13' 7.5
PR
Mar 29
Thomas Nelson All-Comers
6.
9
Xjanea Ware
12' 0
Apr 2
Lenny Lyles Invitational
Triple Jump
1.
12
Destiny Barnes
34' 1.75
May 17
KHSAA Class 3A Region 2
2.
12
Jayanna Lee
32' 8.5
PR
Apr 16
Johnny Conn Invitational
3.
9
Zaira Hopkins
30' 3
PR
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
4.
11
Ellion Jackson
28' 2.25
PR
Mar 19
Zaxby's Bullskin Relays
*Recent improvement