Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
Fr
Jalen Bowman
10.62
(3.4)
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
So
Kyle Stewart
11.15
(3.7)
PR
Mar 26
Bill Smith Challenge
3.
Fr
Collin Sutton
11.50
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
4.
Fr
Nicholas Stanislaus
11.55
PR
Apr 23
Gibson Invitational
5.
So
James Nzoyikorera
11.60
(4.1)
PR
Apr 30
Sycamore Open
200 Meters
1.
Fr
Jalen Bowman
21.47
(4.5)
PR
Apr 30
Sycamore Open
2.
Fr
Collin Sutton
22.21
(5.1)
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
3.
Fr
Yamar Lyons
22.84
(4.2)
PR
Apr 30
Sycamore Open
4.
Fr
Nicholas Stanislaus
23.69
(3.2)
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
5.
So
James Nzoyikorera
23.78
(4.8)
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
6.
Fr
Trenton Faulkner
24.59
(3.6)
PR
Mar 26
Bill Smith Challenge
400 Meters
1.
Fr
Jalen Bowman
49.54
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
2.
Fr
Yamar Lyons
51.76
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
3.
Fr
Collin Sutton
53.07
PR
Apr 2
George Glass Invite
4.
Fr
Trenton Faulkner
54.13
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
5.
Fr
Nicholas Stanislaus
54.28
PR
Apr 23
Gibson Invitational
6.
So
James Nzoyikorera
55.37
Apr 30
Sycamore Open
800 Meters
1.
Fr
Mathew Keitany
1:54.17
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
So
Manamanya Opiew
1:57.27
PR
Apr 30
Sycamore Open
3.
Fr
Trenton Faulkner
1:57.57
May 6
Billy Hayes Invitational
4.
Fr
Ernest Momodu
2:00.67
Apr 23
Indiana Little State Championships
1500 Meters
1.
Fr
Mathew Keitany
4:00.03
Apr 30
Sycamore Open
2.
So
Manamanya Opiew
4:13.11
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
3.
So
Ian Boit
4:20.77
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
4.
Fr
Trenton Faulkner
4:23.61
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
5.
So
Walter Tanui
4:24.17
Apr 30
Sycamore Open
6.
Fr
Ernest Momodu
4:32.44
Mar 26
Bill Smith Challenge
7.
So
Kyle Baugh
4:58.65
Apr 2
George Glass Invite
8.
Fr
Nicholas Stanislaus
5:54.85
PR
Apr 23
Gibson Invitational
3000 Meters
1.
So
Ian Boit
9:07.78
May 6
Billy Hayes Invitational
2.
So
Walter Tanui
9:29.94
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
5000 Meters
1.
Fr
Mathew Keitany
15:49.45
Apr 2
George Glass Invite
2.
So
Ian Boit
16:29.16
Apr 23
Indiana Little State Championships
3.
Fr
Ernest Momodu
16:39.98
Apr 2
George Glass Invite
4.
So
Walter Tanui
17:13.04
Apr 2
George Glass Invite
5.
Fr
Trey Browne
17:41.55
PR
Apr 2
George Glass Invite
6.
So
Kyle Baugh
20:29.91
PR
Mar 26
Bill Smith Challenge
110m Hurdles - 42"
1.
Fr
Nicholas Stanislaus
16.33
(4.4)
PR
Apr 30
Sycamore Open
400m Hurdles - 36"
1.
So
Damien Ross
58.61
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
3k Steeplechase
1.
Fr
Mathew Keitany
9:18.44
PR
May 6
Billy Hayes Invitational
2.
Fr
Trey Browne
10:37.44
PR
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
3.
So
Ian Boit
10:40.08
Apr 30
Sycamore Open
4x100 Relay
1.
Damien Ross
Kyle Stewart
Collin Sutton
Jalen Bowman
41.85
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Jalen Bowman
Collin Sutton
Damien Ross
Kyle Stewart
42.15
May 6
Billy Hayes Invitational
4x400 Relay
1.
Jalen Bowman
Yamar Lyons
Collin Sutton
Manamanya Opiew
3:21.82
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Yamar Lyons
Collin Sutton
Manamanya Opiew
Jalen Bowman
3:23.22
May 6
Billy Hayes Invitational
3.
Collin Sutton
Yamar Lyons
Trenton Faulkner
Manamanya Opiew
3:24.04
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
4.
Jalen Bowman
Trenton Faulkner
Collin Sutton
Manamanya Opiew
3:27.31
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
5.
Nicholas Stanislaus
Damien Ross
James Nzoyikorera
Mathew Keitany
3:35.90
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
6.
Jalen Bowman
Ernest Momodu
Ian Boit
Mathew Keitany
3:37.67
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
7.
Yamar Lyons
Collin Sutton
Jalen Bowman
Damien Ross
3:40.81
Mar 26
Bill Smith Challenge
8.
Damien Ross
Trenton Faulkner
Ernest Momodu
Mathew Keitany
3:41.41
May 6
Billy Hayes Invitational
9.
-
Trenton Faulkner
Mathew Keitany
Ernest Momodu
Manamanya Opiew
3:42.63
Mar 26
Bill Smith Challenge
4x800 Relay
1.
-
Manamanya Opiew
Trenton Faulkner
Ernest Momodu
Mathew Keitany
7:56.87
Apr 23
Indiana Little State Championships
Shot Put - 16lb
1.
So
Mason Harmes
12.51m
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Fr
David Beadle
11.58m
Apr 30
Sycamore Open
3.
Fr
Nicholas Stanislaus
11.28m
PR
Apr 23
Gibson Invitational
Discus - 2kg
1.
Fr
David Beadle
53.14m
PR
Mar 26
Bill Smith Challenge
2.
So
Mason Harmes
44.30m
Mar 26
Bill Smith Challenge
3.
Fr
Nicholas Stanislaus
30.26m
PR
Apr 23
Gibson Invitational
Javelin - 800g
1.
Fr
Nicholas Stanislaus
42.75m
PR
Apr 30
Sycamore Open
2.
Fr
Jaylen Rush
34.59m
Apr 23
Indiana Little State Championships
High Jump
1.
Fr
Nicholas Stanislaus
1.76m
PR
Apr 23
Gibson Invitational
Pole Vault
1.
So
Matthew Frazier
4.15m
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Fr
Nicholas Stanislaus
4.05m
PR
Apr 23
Gibson Invitational
Long Jump
1.
So
Kyle Stewart
7.33m
(2.8)
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Fr
Nicholas Stanislaus
6.56m
(.0)
PR
Apr 2
George Glass Invite
Triple Jump
1.
Fr
Nicholas Stanislaus
13.55m
(2.7)
PR
Mar 26
Bill Smith Challenge
Hammer - 16lb
1.
So
Mason Harmes
41.86m
Apr 30
Sycamore Open
2.
Fr
David Beadle
40.68m
PR
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
3.
Fr
Jaylen Rush
33.75m
PR
Apr 30
Sycamore Open
Decathlon -
1.
Fr
Nicholas Stanislaus
5655
PR
Apr 23
Gibson Invitational
Womens
100 Meters
1.
Sr
Asia McLemore
13.22
(7.5)
Apr 30
Sycamore Open
200 Meters
1.
So
Chloe Knepp
26.16
(4.8)
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Sr
Asia McLemore
28.07
(3.5)
Apr 23
Indiana Little State Championships
400 Meters
1.
So
Chloe Knepp
1:00.89
PR
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
800 Meters
1.
Fr
Brittany Page
2:27.73
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
So
Kyra Young
2:38.58
Apr 23
Indiana Little State Championships
3.
Fr
Hope Laughlin
2:42.69
PR
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
4.
So
Chloe Knepp
2:42.81
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
5.
Fr
Kyra Davis
2:53.38
PR
Apr 2
George Glass Invite
1500 Meters
1.
So
Kyra Young
4:58.38
PR
May 6
Billy Hayes Invitational
2.
Fr
Hope Laughlin
5:22.67
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
3.
Fr
Brittany Page
5:33.04
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
4.
Fr
Kyra Davis
6:15.70
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
3000 Meters
1.
So
Kyra Young
11:34.57
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
2.
Fr
Hope Laughlin
11:42.20
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
5000 Meters
1.
So
Kyra Young
19:38.54
PR
Apr 2
George Glass Invite
2.
Fr
Hope Laughlin
21:25.66
PR
Apr 2
George Glass Invite
3k Steeplechase
1.
So
Kaitlyn Koenig
13:00.57
PR
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
4x400 Relay
1.
Chloe Knepp
Kaitlyn Koenig
Brittany Page
Kyra Young
4:24.87
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Chloe Knepp
Brittany Page
Kaitlyn Koenig
Kyra Young
4:28.34
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
3.
Chloe Knepp
Brittany Page
Kyra Young
Hope Laughlin
4:47.76
Mar 26
Bill Smith Challenge
4x800 Relay
1.
Chloe Knepp
Kyra Young
Brittany Page
Hope Laughlin
10:29.55
Apr 23
Indiana Little State Championships
Shot Put - 4kg
1.
Fr
Giorgia Fino
9.77m
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
2.
Fr
Abeyela Cruz
8.07m
PR
Apr 15
Brescia Bearcat Twilight
Discus - 1kg
1.
Fr
Abeyela Cruz
30.53m
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
Javelin - 600g
1.
Fr
Giorgia Fino
40.62m
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
2.
Fr
Abeyela Cruz
27.87m
PR
Apr 23
Indiana Little State Championships
Hammer - 4kg
1.
Fr
Abeyela Cruz
18.90m
PR
Apr 9
Pacesetter Sports Invitational
*Recent improvement