Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2019
2017
2016
2015
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Ryan King
11.33
(-1.4)
PR
May 6
The Pueblo Twilight
2.
12
Keishaun Gylling
11.40
(-.8)
PR
May 6
The Pueblo Twilight
3.
10
Evan Lujan
11.49
(1.0)
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
9
Gavin Lockett
11.49
(-1.6)
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
5.
12
Lamaine Arnington
11.64
(-.8)
PR
May 6
The Pueblo Twilight
6.
11
Titus White
11.68
(.1)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
7.
11
Jacob Trader
11.84
(.0)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
8.
12
Collin Sheehan
11.91
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
9.
10
Malaki Daniels
12.26
(-1.1)
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
200 Meters
1.
9
Gavin Lockett
22.68
(.0)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
2.
12
Ryan King
22.89
(-1.4)
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
3.
10
Evan Lujan
23.32
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
4.
12
Keishaun Gylling
23.35
(-.1)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
5.
12
Collin Sheehan
23.77
(.0)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
6.
12
Lamaine Arnington
23.85
(-.1)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
7.
12
Austin Clower
24.10
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
8.
11
Titus White
24.89
(-1.4)
Mar 19
Larry Pickering Centennial Invitational
9.
11
Jahntonae Johnson
25.12
(-3.9)
PR
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
10.
10
Malaki Daniels
26.14
(-1.0)
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
400 Meters
1.
12
Ryan King
50.14
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
9
Gavin Lockett
52.99
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
3.
11
Titus White
54.86
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
4.
11
Jahntonae Johnson
55.11
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
5.
12
Collin Sheehan
55.32
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
6.
10
Evan Lujan
55.86
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
7.
12
Austin Clower
55.98
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
8.
9
Clay Conner
56.36
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
9.
11
Brendan Maher
56.39
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
10.
10
Juan Aragon
56.59
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
11.
11
Auggie Daneluk
57.25
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
12.
11
Jayden Lucero
57.56
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
800 Meters
1.
12
Cooper Morris
1:56.23
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
2.
11
Lorenzo Wade
2:08.40
May 6
The Pueblo Twilight
3.
11
Isaac Eide
2:11.11
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
4.
12
Maddux Schaffer
2:23.91
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
5.
10
Mason Stanley
2:36.53
May 6
The Pueblo Twilight
6.
11
Micah Zia-Ahmadi
2:37.02
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
7.
9
Evan Schlup
2:50.94
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
1500 Meters
1.
12
Cooper Morris
4:10.77
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
1600 Meters
1.
12
Cooper Morris
4:25.34
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
2.
11
Isaac Eide
4:46.08
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
3.
11
Lorenzo Wade
4:51.38
PR
May 6
The Pueblo Twilight
4.
10
Mason Stanley
5:40.92
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
5.
11
Micah Zia-Ahmadi
5:49.15
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
1 Mile
1.
12
Cooper Morris
4:26.84
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
3200 Meters
1.
11
Isaac Eide
10:03.02
May 6
The Pueblo Twilight
2.
11
Lorenzo Wade
10:58.02
PR
Apr 16
Pomona Invitational
3.
12
Cooper Morris
11:09.85
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Austin Clower
15.32
(1.2)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
2.
12
Porter Sonntag
18.91
(-2.1)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
3.
10
Juan Aragon
19.32
(4.3)
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
4.
9
Grant Sonntag
19.80
(-3.4)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Austin Clower
40.55
PR
May 21
CHSSA State Championships
2.
12
Porter Sonntag
45.30
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
3.
10
Juan Aragon
45.66
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
4.
9
Grant Sonntag
47.29
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
4x100 Relay
1.
Ryan King
Evan Lujan
Gavin Lockett
Keishaun Gylling
42.51
May 21
CHSSA State Championships
2.
Relay Team
43.41
May 6
The Pueblo Twilight
3.
Evan Lujan
Keishaun Gylling
Lamaine Arnington
Ryan King
44.24
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:29.28
May 21
CHSSA State Championships
2.
Gavin Lockett
Evan Lujan
Keishaun Gylling
Ryan King
1:29.45
May 21
CHSSA State Championships
3.
Titus White
Evan Lujan
Gavin Lockett
Ryan King
1:36.39
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
4.
Colton Hawkins
Jacob Trader
Malaki Daniels
Collin Sheehan
1:37.46
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4x400 Relay
1.
Gavin Lockett
Cooper Morris
Collin Sheehan
Ryan King
3:23.44
May 21
CHSSA State Championships
2.
Relay Team
3:26.39
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
3.
Ryan King
Cooper Morris
Gavin Lockett
Titus White
3:33.12
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4.
Clay Conner
Lorenzo Wade
Micah Zia-Ahmadi
Isaac Eide
4:06.96
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:20.33
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Evan Lujan
Gavin Lockett
Ryan King
Cooper Morris
3:40.07
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
Shot Put - 12lb
1.
12
Vladimr Dabovich
47' 7
Mar 19
Larry Pickering Centennial Invitational
2.
9
Caleb Mayer
41' 2
May 6
The Pueblo Twilight
3.
10
Nolan Applegate
40' 7
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Vladimr Dabovich
130' 3
PR
May 6
The Pueblo Twilight
2.
9
Caleb Mayer
110' 2
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
3.
10
Jesse Wardle
87' 1.5
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
4.
10
Nolan Applegate
76' 11.25
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
High Jump
1.
11
Colton Hawkins
6' 0
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
Pole Vault
1.
9
Maxwell Soell
7' 6
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
Long Jump
1.
11
Jacob Trader
20' 4.5
(-.5)
May 6
The Pueblo Twilight
2.
10
Malaki Daniels
19' 3.25
(-1.3)
PR
May 6
The Pueblo Twilight
3.
11
Titus White
18' 10
(2.2)
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
4.
12
Lamaine Arnington
17' 6.5
(.6)
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
Womens
100 Meters
1.
9
Nkechi Onyejekwe
13.09
(-1.1)
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
9
Kiera Kirkpatrick
13.21
(-2.4)
May 6
The Pueblo Twilight
3.
9
Jamie Suazo
13.47
(-1.4)
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
4.
12
Ashley Wicker
14.24
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
5.
11
Kacee Garcia
14.49
(-1.5)
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
6.
10
Miranda Reed
14.53
(-1.2)
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
10
Camden Van Sickle
14.53
(-1.9)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
8.
9
Gia Derose
14.63
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
9.
11
Carol MacNeill
14.89
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
10.
10
Emmelia Warner
15.10
(-1.5)
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
11.
11
Kenzie King
15.23
(-.7)
PR
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
12.
9
Julia House
15.51
(-1.0)
PR
Mar 19
Larry Pickering Centennial Invitational
200 Meters
1.
9
Kiera Kirkpatrick
26.87
(-.7)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
2.
9
Nkechi Onyejekwe
27.48
(-1.8)
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
3.
9
Jamie Suazo
27.65
(-.8)
May 6
The Pueblo Twilight
4.
10
Olivia Melvin
27.77
(.5)
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
5.
11
Olivia Sweeney
28.43
(-.3)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
6.
11
Kacee Garcia
29.49
(-.1)
May 6
The Pueblo Twilight
7.
9
Gia Derose
29.86
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
8.
10
Camden Van Sickle
29.98
(-.3)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
9.
10
Miranda Reed
30.14
(-2.1)
PR
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
10.
10
Emma Ronzaud
31.04
(-1.4)
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
11.
12
Ashley Wicker
32.24
(-2.9)
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
12.
9
Taylor Jones
37.11
(-2.9)
PR
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
400 Meters
1.
9
Kiera Kirkpatrick
1:02.60
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
2.
10
Raelynn Moran
1:04.47
PR
May 6
The Pueblo Twilight
3.
9
Jamie Suazo
1:06.11
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
4.
11
Olivia Sweeney
1:08.29
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
5.
11
Mary Oswald
1:10.34
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
6.
11
Riley Mcculloch
1:12.03
PR
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
7.
10
Emmelia Warner
1:12.83
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
8.
9
Mara Johnson
1:13.06
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
9.
11
Elisabeth Cantin
1:19.94
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
800 Meters
1.
12
Aspen Fulbright
2:20.18
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
2.
10
Raelynn Moran
2:34.86
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
3.
11
Amelia Marmolejo
2:38.22
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4.
11
Riley Mcculloch
2:45.60
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
5.
11
Jordan Lucero
2:49.37
PR
May 6
The Pueblo Twilight
1500 Meters
1.
12
Aspen Fulbright
4:49.77
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
1600 Meters
1.
12
Aspen Fulbright
5:07.41
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
2.
11
Amelia Marmolejo
5:36.56
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
3.
11
Jordan Lucero
6:16.47
PR
May 6
The Pueblo Twilight
1 Mile
1.
12
Aspen Fulbright
5:09.26
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
3000 Meters
1.
11
Amelia Marmolejo
10:56.05
PR
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
3200 Meters
1.
12
Aspen Fulbright
11:20.80
May 21
CHSSA State Championships
2.
11
Amelia Marmolejo
12:05.75
Mar 19
Larry Pickering Centennial Invitational
3.
11
Jordan Lucero
14:27.28
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
100m Hurdles - 33"
1.
9
Bradie Menegatti
15.90
(.0)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
2.
10
Olivia Melvin
17.82
(.1)
PR
May 6
The Pueblo Twilight
3.
9
Taryn Thompson
18.99
(-.6)
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
4.
11
Elisabeth Cantin
22.19
(-2.3)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
5.
11
Haylee Clark
24.88
PR
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Bradie Menegatti
48.63
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
10
Olivia Melvin
49.87
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
3.
9
Taryn Thompson
53.82
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
4.
10
Miranda Reed
55.09
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
5.
11
Haylee Clark
1:05.66
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
6.
11
Elisabeth Cantin
1:06.92
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
4x100 Relay
1.
Nkechi Onyejekwe
Olivia Melvin
Jamie Suazo
Kiera Kirkpatrick
50.01
May 21
CHSSA State Championships
2.
Relay Team
50.76
May 6
The Pueblo Twilight
3.
Nkechi Onyejekwe
Kiera Kirkpatrick
Jamie Suazo
Olivia Melvin
52.22
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
4.
Kacee Garcia
Kenzie King
Kate Gallery
Gracie Bossow
56.13
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:44.48
May 21
CHSSA State Championships
2.
Nkechi Onyejekwe
Bradie Menegatti
Olivia Sweeney
Kiera Kirkpatrick
1:45.11
May 21
CHSSA State Championships
3.
Nkechi Onyejekwe
Bradie Menegatti
Olivia Melvin
Kiera Kirkpatrick
1:49.63
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
4.
Emma Ronzaud
Olivia Sweeney
Emmelia Warner
Ella Davis
2:00.03
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:14.70
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
Olivia Melvin
Bradie Menegatti
Raelynn Moran
Aspen Fulbright
4:14.77
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
3.
Olivia Sweeney
Shelby Gacnik
Riley Mcculloch
Amelia Marmolejo
4:54.42
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:41.56
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:53.59
May 6
The Pueblo Twilight
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Nkechi Onyejekwe
Jamie Suazo
Kiera Kirkpatrick
Amelia Marmolejo
4:40.24
Apr 23
Oregon Relays presented by AthleticNET
Shot Put - 4kg
1.
11
Madi Trani
33' 6
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
11
Laura Biolchini
30' 9
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
3.
11
Amelia Funaki
28' 0
Mar 19
Larry Pickering Centennial Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Sway Yates
106' 2
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
11
Madi Trani
90' 6
Apr 16
Fountain-Fort Carson Invitational
3.
10
Tallia Garner
87' 5
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
4.
9
Julia House
84' 9
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
5.
11
Amelia Funaki
68' 8.25
PR
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
High Jump
1.
9
Bradie Menegatti
5' 4
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
2.
12
Gracie Bossow
4' 8
Mar 19
Larry Pickering Centennial Invitational
3.
12
Isabella Adams
4' 6
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
12
Kate Gallery
4' 6
Apr 2
Hornet Track and Field Invitational
Pole Vault
1.
11
Carol MacNeill
7' 2
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
2.
10
Addison Parks
4' 5
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
Long Jump
1.
9
Bradie Menegatti
18' 0.5
(.4)
May 21
CHSSA State Championships
2.
12
Kate Gallery
15' 2
(.0)
PR
May 13
Friday Night Lights Cyclone Invitational
3.
11
Kacee Garcia
12' 8
(-2.7)
Apr 9
Thunder-Storm Invitational
4.
12
Charlize Maes
11' 8.25
(.2)
PR
Apr 28
SCL League Meet/Pueblo County Championships
Triple Jump
1.
12
Charlize Maes
25' 3
(.4)
May 6
The Pueblo Twilight
11
Kenzie King
25' 3
(.7)
PR
May 6
The Pueblo Twilight
*Recent improvement