Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Mason Vandekolk
11.83
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
11
Walker Kaczrowski
11.99
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
9
Mason Bunnell
12.52
(3.0)
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
4.
9
Lucas Egesdal-Garner
12.73
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
5.
9
Wyatt Bunnell
13.63
May 17
Bay Conference JV Meet
6.
12
Paul Everetts
13.74
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
7.
9
Connor Steffens
13.78
May 17
Bay Conference JV Meet
8.
9
Alex Marsh
13.88
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
9.
9
Lander Wilkins
13.94
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
10.
11
Tommy Romanowski
14.01
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
200 Meters
1.
11
Walker Kaczrowski
23.87
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
12
Mason Vandekolk
24.69
May 5
Seymour Invite
3.
11
Pace Jefferson
24.91
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
4.
12
Nasir Orosco
25.33
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
5.
12
Jaxson Phillips
25.90
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
6.
10
Aidan Court
25.99
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
7.
10
Noah Byers
26.55
May 5
Seymour Invite
8.
9
Mason Bunnell
26.56
May 17
Bay Conference JV Meet
9.
9
Lucas Egesdal-Garner
26.64
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
10.
10
Conner Patz
28.23
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
11.
9
Alex Marsh
28.79
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
12.
9
Connor Steffens
29.67
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
400 Meters
1.
11
Jason Skinkis
56.54
May 3
Green Bay West Conference Quad
2.
11
Walker Kaczrowski
56.73
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
11
Pace Jefferson
57.82
PR
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
4.
12
Jayden Gerhardt
1:00.19
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
5.
12
Evan Smet
1:01.03
PR
May 5
Seymour Invite
6.
10
Conner Patz
1:01.35
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
7.
9
Nathan Hilbert
1:01.56
May 5
Seymour Invite
8.
10
Zachary Kemp
1:08.98
PR
Apr 28
Oconto Falls Invitational
9.
11
Ezra Wagersmith
1:12.50
PR
Apr 28
Oconto Falls Invitational
800 Meters
1.
11
Jason Skinkis
2:06.89
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
9
Nathan Hilbert
2:16.52
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
3.
11
Tyler Reuter
2:24.16
PR
May 5
Seymour Invite
4.
12
Evan Smet
2:29.65
PR
Apr 28
Oconto Falls Invitational
5.
9
Taren Schadrie
2:32.41
May 3
Green Bay West Conference Quad
6.
10
Zachary Kemp
2:44.24
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
7.
11
Ezra Wagersmith
3:11.70
PR
Apr 28
Oconto Falls Invitational
1600 Meters
1.
11
Reid Clement
5:00.07
PR
May 5
Seymour Invite
2.
11
Tyler Reuter
5:26.19
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
3.
9
Taren Schadrie
5:31.82
May 5
Seymour Invite
4.
12
Evan Smet
5:40.64
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
5.
10
Zachary Kemp
5:51.32
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
6.
9
Lander Wilkins
6:43.86
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
7.
9
Samuel Kastning
8:11.78
May 17
Bay Conference JV Meet
3200 Meters
1.
11
Reid Clement
10:57.40
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
9
Taren Schadrie
11:40.12
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
3.
11
Tyler Reuter
12:11.98
May 3
Green Bay West Conference Quad
110m Hurdles - 39"
1.
12
Garrett Zemke
18.96
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
10
Dakota Diemel
21.01
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Evan Smet
46.67
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
12
Garrett Zemke
47.71
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
3.
10
Dakota Diemel
49.04
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
4.
11
Tyler Reuter
51.62
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
5.
9
Wyatt Bunnell
53.14
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
2k Steeplechase
1.
11
Tyler Reuter
7:43.13
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
4x100 Relay
1.
Mason Bunnell
Walker Kaczrowski
Mason Vandekolk
Nasir Orosco
47.00
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
Mason Bunnell
Lance Mursau
Mason Vandekolk
Walker Kaczrowski
47.49
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
3.
Relay Team
48.09
May 5
Seymour Invite
4.
Mason Bunnell
Lance Mursau
Noah Byers
Mason Vandekolk
48.67
May 3
Green Bay West Conference Quad
5.
Elliot Maufort
Paul Everetts
Tommy Romanowski
Jordan Gerhardt
54.14
May 3
Green Bay West Conference Quad
6.
Wyatt Bunnell
Alex Marsh
Connor Steffens
Jaxson Phillips
54.54
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
7.
9
Wyatt Bunnell
Alex Marsh
Lander Wilkins
Connor Steffens
54.84
May 3
Green Bay West Conference Quad
4x200 Relay -
1.
Mason Vandekolk
Nasir Orosco
Pace Jefferson
Walker Kaczrowski
1:35.42
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Relay Team
1:38.67
May 5
Seymour Invite
3.
Mason Vandekolk
Lance Mursau
Noah Byers
Walker Kaczrowski
1:39.82
Apr 28
Oconto Falls Invitational
4.
Mason Vandekolk
Lance Mursau
Noah Byers
Nasir Orosco
1:41.37
May 3
Green Bay West Conference Quad
5.
Lance Mursau
Conner Patz
Noah Byers
Jaxson Phillips
1:49.90
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
4x400 Relay
1.
Nathan Hilbert
Conner Patz
Jayden Gerhardt
Evan Smet
3:49.33
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
Relay Team
3:51.17
May 5
Seymour Invite
3.
Evan Smet
Noah Byers
Lance Mursau
Pace Jefferson
3:58.76
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
4.
Noah Byers
Evan Smet
Lance Mursau
Nathan Hilbert
4:00.31
May 3
Green Bay West Conference Quad
5.
Evan Smet
Noah Byers
Lance Mursau
Nathan Hilbert
4:02.66
Apr 28
Oconto Falls Invitational
6.
Garrett Zemke
Noah Byers
Conner Patz
Nathan Hilbert
4:10.25
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
7.
Jaxson Phillips
Nasir Orosco
Zachary Kemp
Conner Patz
4:10.45
May 3
Green Bay West Conference Quad
8.
Conner Patz
Taren Schadrie
Tyler Reuter
Evan Smet
4:14.68
May 17
Bay Conference JV Meet
9.
Wyatt Bunnell
Jordan Gerhardt
Elliot Maufort
Mason Bunnell
4:19.72
May 3
Green Bay West Conference Quad
4x800 Relay
1.
Tyler Reuter
Taren Schadrie
Nathan Hilbert
Reid Clement
9:19.70
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Nathan Hilbert
Reid Clement
Jason Skinkis
Tyler Reuter
9:23.30
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
-
Tyler Reuter
Nathan Hilbert
Evan Smet
Taren Schadrie
10:12.69
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
Shot Put - 12lb
1.
11
Tommy Romanowski
41' 4.25
Apr 28
Oconto Falls Invitational
2.
11
Kolton Kemp
41' 2.75
May 5
Seymour Invite
3.
10
Elliot Maufort
40' 11
May 17
Bay Conference JV Meet
4.
12
Jordan Gerhardt
38' 10.75
PR
May 5
Seymour Invite
5.
11
Isaac Kunick
37' 3.75
May 17
Bay Conference JV Meet
6.
12
Paul Everetts
37' 1
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
7.
9
Alex Marsh
36' 1.25
May 17
Bay Conference JV Meet
8.
11
Statten Uhlenbrauck
31' 11.5
May 3
Green Bay West Conference Quad
9.
10
Dakota Diemel
31' 7
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
10.
11
Evan Stilen
30' 5
May 3
Green Bay West Conference Quad
11.
9
Lander Wilkins
25' 4.5
May 3
Green Bay West Conference Quad
12.
11
Colin St. Amour
22' 8.5
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
13.
9
Samuel Kastning
22' 7
May 17
Bay Conference JV Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Tommy Romanowski
124' 11
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
10
Elliot Maufort
122' 4
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
11
Statten Uhlenbrauck
111' 6
May 17
Bay Conference JV Meet
4.
12
Jordan Gerhardt
109' 5
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
5.
11
Kolton Kemp
107' 5
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
6.
11
Isaac Kunick
103' 0
May 17
Bay Conference JV Meet
7.
9
Mason Bunnell
97' 11
May 3
Green Bay West Conference Quad
8.
11
Evan Stilen
97' 8
May 17
Bay Conference JV Meet
9.
12
Paul Everetts
96' 5
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
10.
9
Alex Marsh
96' 1
May 3
Green Bay West Conference Quad
11.
9
Wyatt Bunnell
90' 9
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
12.
9
Samuel Kastning
67' 0
May 17
Bay Conference JV Meet
13.
10
Aidan Court
63' 3
May 17
Bay Conference JV Meet
14.
12
Jaxson Phillips
61' 9
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
15.
12
Garrett Zemke
60' 3
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
16.
11
Colin St. Amour
58' 6
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
17.
9
Lander Wilkins
53' 7
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
High Jump
1.
10
Bryce Court
6' 1
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
10
Aidan Court
5' 0
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
10
Dakota Diemel
4' 4
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
Pole Vault
1.
10
Conner Patz
10' 9
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
10
Lance Mursau
9' 0
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
Long Jump
1.
10
Aidan Court
18' 9.5
May 5
Seymour Invite
2.
11
Pace Jefferson
18' 3.75
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
12
Mason Vandekolk
17' 11
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
4.
9
Wyatt Bunnell
15' 7.5
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
5.
10
Dakota Diemel
15' 0.75
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
6.
9
Lander Wilkins
14' 11.5
May 3
Green Bay West Conference Quad
7.
9
Connor Steffens
14' 6.5
May 3
Green Bay West Conference Quad
8.
12
Jaxson Phillips
14' 1.25
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
Triple Jump
1.
11
Pace Jefferson
40' 3.5
PR
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
2.
10
Aidan Court
38' 0.75
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
3.
12
Garrett Zemke
35' 7.5
PR
May 5
Seymour Invite
Womens
100 Meters
1.
11
Adelina Ullmer
14.27
May 3
Green Bay West Conference Quad
2.
10
Tori Lemke
14.38
PR
Apr 28
Oconto Falls Invitational
3.
10
Keyilah Justus
14.95
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
4.
10
Belen Ezquerra
15.88
PR
Apr 28
Oconto Falls Invitational
5.
11
Olivia Herb
17.08
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
200 Meters
1.
11
Cecelia Madison
29.59
Apr 28
Oconto Falls Invitational
2.
10
Tori Lemke
29.78
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
10
Keyilah Justus
30.50
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
4.
10
Anna Schmalz
32.48
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
5.
11
Olivia Herb
37.31
PR
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
400 Meters
1.
12
Tayja Cornell
1:09.55
May 3
Green Bay West Conference Quad
2.
10
Anna Schmalz
1:12.48
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
3.
11
Emily Brinkman
1:18.12
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
4.
12
Lydia Byers
1:18.19
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
800 Meters
1.
12
Lydia Byers
3:10.99
May 5
Seymour Invite
2.
11
Emily Brinkman
3:18.80
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
1600 Meters
1.
12
Lydia Byers
6:58.56
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
11
Emily Brinkman
6:58.65
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
300m Hurdles - 30"
1.
12
Tayja Cornell
51.74
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
4x100 Relay
1.
Tori Lemke
Cecelia Madison
Addison Ullmer
Adelina Ullmer
53.24
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Relay Team
55.11
May 5
Seymour Invite
3.
Adelina Ullmer
Tori Lemke
Addison Ullmer
Cecelia Madison
56.26
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
4.
Tori Lemke
Tayja Cornell
Addison Ullmer
Adelina Ullmer
57.02
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
5.
Keyilah Justus
Olivia Herb
Belen Ezquerra
Cecelia Madison
1:01.49
Apr 28
Oconto Falls Invitational
6.
Emma Hohman
Kristin Robinson
Breanna Patz
Belen Ezquerra
1:12.68
May 3
Green Bay West Conference Quad
4x200 Relay -
1.
Tayja Cornell
Addison Ullmer
Tori Lemke
Cecelia Madison
1:53.44
May 26
WIAA D2 Sectional - Little Chute
2.
Relay Team
1:55.46
May 5
Seymour Invite
3.
Tori Lemke
Cecelia Madison
Addison Ullmer
Adelina Ullmer
1:56.24
May 3
Green Bay West Conference Quad
4.
Tori Lemke
Addison Ullmer
Keyilah Justus
Cecelia Madison
1:59.71
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
5.
Tori Lemke
Adelina Ullmer
Addison Ullmer
Tayja Cornell
2:00.77
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
6.
Tori Lemke
Briana VandenLangenberg
Belen Ezquerra
Keyilah Justus
2:15.21
Apr 28
Oconto Falls Invitational
4x400 Relay
1.
Tayja Cornell
Lane Warner
Tori Lemke
Cecelia Madison
4:34.17
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
Tori Lemke
Lane Warner
Cecelia Madison
Tayja Cornell
4:45.79
May 3
Green Bay West Conference Quad
3.
Relay Team
4:45.91
May 5
Seymour Invite
4.
Tori Lemke
Lane Warner
Briana VandenLangenberg
Cecelia Madison
4:51.96
Apr 28
Oconto Falls Invitational
5.
Tori Lemke
Lane Warner
Adelina Ullmer
Tayja Cornell
4:59.99
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
6.
Anna Schmalz
Lane Warner
Briana VandenLangenberg
Tayja Cornell
5:02.17
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
Shot Put - 4kg
1.
12
Kristin Robinson
33' 0.25
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
11
Lane Warner
27' 10.25
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
3.
11
Briana VandenLangenberg
24' 7.75
May 17
Bay Conference JV Meet
4.
10
Emma Hohman
24' 6.25
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
5.
11
Trista Schadrie
20' 3
May 17
Bay Conference JV Meet
Discus - 1kg
1.
12
Kristin Robinson
99' 4
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
10
Emma Hohman
62' 9
May 5
Seymour Invite
3.
10
Emma Thomas
52' 0
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
4.
10
Keyilah Justus
50' 2
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
High Jump
1.
11
Adelina Ullmer
4' 6
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
10
Keyilah Justus
4' 4
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
Pole Vault
1.
11
Lane Warner
8' 6
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
2.
11
Trista Schadrie
6' 0
Apr 28
Oconto Falls Invitational
3.
10
Emma Thomas
5' 6
PR
May 3
Green Bay West Conference Quad
Long Jump
1.
11
Olivia Herb
12' 11
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
2.
10
Belen Ezquerra
12' 7
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
3.
11
Trista Schadrie
11' 6.5
PR
May 23
WIAA D2 Regional - Fox Valley Lutheran
4.
11
Briana VandenLangenberg
11' 5
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
5.
10
Emma Thomas
9' 7.75
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
Triple Jump
1.
11
Lane Warner
31' 3
Apr 29
St. Norbert Elite Meet
2.
11
Briana VandenLangenberg
27' 11.75
Apr 22
Under the Lights Invitational - Winneconne
3.
11
Olivia Herb
27' 6.75
May 5
Seymour Invite
4.
10
Belen Ezquerra
24' 11
PR
May 17
Bay Conference JV Meet
*Recent improvement