Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2022
2020
2019
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Aaron Moore
11.15
(2.8)
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
11
Darnell Thompson
11.44
(-.4)
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
3.
11
Lamar Parker
11.45
(3.0)
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
4.
10
Collin Nguyen
12.47
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
5.
12
Jaden BLY
13.44
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
200 Meters
1.
12
Aaron Moore
22.97
(4.1)
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
9
Shane Walsh
23.93
(1.2)
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
3.
11
Darnell Thompson
24.71
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
4.
9
Evan Stroman
24.85
(1.5)
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
400 Meters
1.
12
Brandon Nguyen
53.11
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
12
Andrew Newman
54.26
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
3.
12
Zuri Jefferson
56.36
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
800 Meters
1.
12
Brandon Nguyen
1:59.93
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
12
Zuri Jefferson
2:14.43
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
1600 Meters
1.
12
Devon Simmons
4:50.82
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
2.
11
Diego Garcia
4:52.78
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
3200 Meters
1.
11
Diego Garcia
10:20.09
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
12
Devon Simmons
10:38.42
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
William Jones
16.17
(3.1)
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
4x100 Relay
1.
Aaron Moore
Evan Stroman
Lamar Parker
Darnell Thompson
44.02
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
Collin Nguyen
Evan STROMAN
Aaron Moore
Darnell Thompson
45.35
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
4x200 Relay -
1.
Aaron Moore
Darnell Thompson
Shane Walsh
Collin Nguyen
1:34.85
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
2.
Aaron Moore
Darnell Thompson
Evan Stroman
Shane Walsh
1:35.09
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Aaron Moore
Darnell Thompson
Collin Nguyen
Shane Walsh
1:39.14
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Nyre' Slack
33' 5
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
2.
12
Tony Bailey
32' 0.5
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
3.
12
Brendan Akita
28' 11
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Tony Bailey
89' 11
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
2.
12
Nyre' Slack
80' 0
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
3.
12
Brendan Akita
71' 7
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Long Jump
1.
11
Lamar Parker
22' 3
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
11
William Jones
19' 11
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
3.
11
Darnell Thompson
19' 2.25
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Triple Jump
1.
11
Lamar Parker
44' 10
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
11
Darnell Thompson
43' 8
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Rylee Hampton
12.34
(.3)
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
2.
12
Bianca Enemchukwu
12.74
(3.4)
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
3.
10
Rayna Dixon
12.79
(.3)
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4.
12
Demaya Malone
13.04
(3.6)
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
5.
9
Marcala Barnes
13.55
(.3)
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
6.
12
Caprice Click
13.82
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
200 Meters
1.
10
Rayna Dixon
26.56
(3.6)
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
2.
12
Demaya Malone
26.80
(3.6)
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
3.
12
Bianca Enemchukwu
26.86
(1.5)
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
4.
12
Caprice Click
28.55
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
800 Meters
1.
10
Emily Shook
2:38.39
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
1600 Meters
1.
10
Emily Shook
5:51.27
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
3200 Meters
1.
10
Emily Shook
12:56.49
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
Rylee Hampton
13.69
(2.3)
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
10
Hailie Vargas
19.67
(-.7)
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Rylee Hampton
41.67
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
10
Hailie Vargas
53.84
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
3.
12
Demaya Malone
54.62
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4x100 Relay
1.
Demaya Malone
Rayna Dixon
Bianca Enemchukwu
Rylee Hampton
48.21
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
4x200 Relay -
1.
Caprice Click
Demaya Malone
Bianca Enemchukwu
Rayna Dixon
1:45.43
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
Caprice Click
Demaya Malone
Rayna Dixon
Bianca Enemchukwu
1:48.21
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Rayna Dixon
27' 2
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
2.
10
Jayla Gordon
23' 2.5
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Discus - 1kg
1.
10
Jayla Gordon
56' 8
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
High Jump
1.
12
Demaya Malone
5' 4
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
Long Jump
1.
12
Caprice Click
16' 5
PR
Feb 11
Cypress Falls Golden Eagle Invitational
2.
12
Bianca Enemchukwu
16' 1.25
(-1.1)
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Triple Jump
1.
12
Caprice Click
31' 9.25
PR
Mar 11
Aldine ISD Sonny Donaldson Relays
*Recent improvement