Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2020
2018
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jeremy Henderson
10.62
PR
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
2.
10
Bryce Evans
11.19
(2.0)
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
3.
11
Paul Ray
11.21
Apr 22
SPC North Zone
4.
10
Jackson Brockway
11.29
(2.7)
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
5.
11
Hunter Hyde
11.48
(2.0)
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
6.
10
Zachary Willars
11.73
Apr 22
SPC North Zone
7.
11
Alex Kelly
11.81
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
200 Meters
1.
11
Jeremy Henderson
21.64
(1.3)
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
2.
10
Jackson Brockway
22.65
PR
Apr 22
SPC North Zone
3.
10
Bryce Evans
23.02
(.8)
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
11
Paul Ray
23.43
(1.3)
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
5.
9
Jordan Jones
23.91
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
6.
10
Zachary Willars
24.14
Apr 22
SPC North Zone
7.
10
Blake Brown
24.28
(3.8)
PR
Apr 2
FWCD Spring Invitational
8.
10
Marshall Lehman
25.94
(4.3)
Apr 2
FWCD Spring Invitational
9.
10
Ward Butler
27.52
PR
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
400 Meters
1.
11
Jeremy Henderson
49.45
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
2.
9
Jordan Jones
53.49
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
3.
10
Jackson Brockway
53.64
PR
Apr 2
FWCD Spring Invitational
4.
10
Vail Dickey
56.42
Apr 2
FWCD Spring Invitational
5.
12
Joaquin Castro-Balbi
59.94
Apr 2
FWCD Spring Invitational
800 Meters
1.
12
Sawyer Parker
2:05.51
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
2.
10
Rising Huckaby
2:09.13
Apr 22
SPC North Zone
3.
9
Chuy Orozco
2:11.78
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
4.
10
Vail Dickey
2:12.75
Apr 22
SPC North Zone
5.
12
Joaquin Castro-Balbi
2:13.39
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
6.
10
Andy Booth
2:24.20
PR
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
7.
10
Jack Cimo
2:37.93
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
1600 Meters
1.
12
Sawyer Parker
4:40.37
PR
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
10
Rising Huckaby
4:56.44
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
12
Joaquin Castro-Balbi
4:59.36
Apr 22
SPC North Zone
4.
9
Dario Rosas
5:24.57
Apr 2
FWCD Spring Invitational
5.
10
Andy Booth
5:25.58
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
6.
10
Jack Cimo
5:51.09
Apr 2
FWCD Spring Invitational
7.
9
Zeeshan Ali
6:30.56
Apr 2
FWCD Spring Invitational
3200 Meters
1.
12
Sawyer Parker
10:12.31
PR
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
10
Rising Huckaby
10:36.87
PR
Apr 22
SPC North Zone
3.
12
Akil Collins
10:52.57
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
4.
9
Chuy Orozco
11:30.26
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
5.
12
Joaquin Castro-Balbi
11:51.11
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
6.
10
Andy Booth
12:05.05
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
7.
9
Dario Rosas
12:16.30
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
8.
10
Jack Cimo
12:47.60
PR
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
9.
9
Zeeshan Ali
14:31.66
Apr 22
SPC North Zone
110m Hurdles - 39"
1.
11
Hunter Hyde
16.32
PR
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Rob Batton
42.43
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
11
Hunter Hyde
42.45
PR
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
10
Blake Brown
44.77
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
4.
11
Jack Fishman
47.98
PR
Apr 22
SPC North Zone
4x100 Relay
1.
Paul Ray
Rob Batton
Jeremy Henderson
Bryce Evans
42.93
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
2.
Paul Ray
Rob Batton
Jeremy Henderson
Zachary Willars
43.46
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
3.
Paul Ray
Rob Batton
Jeremy Henderson
Jackson Brockway
43.76
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
Zachary Willars
Blake Brown
Jackson Brockway
Jordan Jones
45.06
Apr 2
FWCD Spring Invitational
5.
Zachary Willars
Blake Brown
Jackson Brockway
Jabari Griffin
45.37
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
4x200 Relay -
1.
Zachary Willars
Blake Brown
Jackson Brockway
Jordan Jones
1:36.06
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
4x400 Relay
1.
Jordan Jones
Jackson Brockway
Paul Ray
Jeremy Henderson
3:30.50
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
2.
Paul Ray
Rob Batton
Jordan Jones
Jeremy Henderson
3:30.80
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
3.
Paul Ray
Jackson Brockway
Rob Batton
Jeremy Henderson
3:31.58
Apr 2
FWCD Spring Invitational
4.
Paul Ray
Jackson Brockway
Jordan Jones
Jeremy Henderson
3:32.62
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
5.
Paul Ray
Jeremy Henderson
Jackson Brockway
Jordan Jones
3:33.86
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
6.
Paul Ray
Rob Batton
Zachary Willars
Jackson Brockway
3:34.72
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
7.
Jackson Brockway
Blake Brown
Bryce Evans
Vail Dickey
3:39.16
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
8.
Rob Batton
Blake Brown
Zachary Willars
Bryce Evans
3:43.56
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
9.
Blake Brown
Bryce Evans
Jordan Jones
Vail Dickey
3:44.10
Apr 2
FWCD Spring Invitational
10.
Vail Dickey
Blake Brown
Zachary Willars
Rob Batton
3:44.53
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
11.
Sawyer Parker
Joaquin Castro-Balbi
Rising Huckaby
Vail Dickey
3:45.11
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
12.
Zachary Willars
Blake Brown
Rob Batton
Bryce Evans
3:46.74
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
4x800 Relay
1.
Joaquin Castro-Balbi
Chuy Orozco
Rising Huckaby
Sawyer Parker
8:41.12
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Joaquin Castro-Balbi
Jordan Jones
Vail Dickey
Alt. 1
12:15.32
Apr 2
FWCD Spring Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Rob Batton
43' 0
PR
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
2.
11
Jack Fishman
39' 8
PR
Apr 22
SPC North Zone
3.
11
Alexis Espino
38' 3
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
12
Mac Toomey
37' 8
PR
Apr 2
FWCD Spring Invitational
5.
10
Jael Lopez
25' 6
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Alexis Espino
84' 9
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
2.
11
Jack Fishman
71' 3
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
Pole Vault
1.
10
Ward Butler
10' 0
PR
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
2.
10
Zachary Willars
9' 0
Apr 2
FWCD Spring Invitational
3.
10
Vail Dickey
8' 0
PR
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
Long Jump
1.
11
Jeremy Henderson
20' 1
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
2.
9
Jordan Jones
18' 7.5
PR
Apr 22
SPC North Zone
3.
10
Marshall Lehman
17' 0
Apr 22
SPC North Zone
4.
9
Jabari Griffin
16' 8
PR
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
Triple Jump
1.
10
Blake Brown
37' 4
Apr 22
SPC North Zone
2.
10
Marshall Lehman
35' 4
Apr 2
FWCD Spring Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Rachel Nelson
11.95
(1.8)
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
10
Kylie Carter
13.24
(4.2)
Apr 2
FWCD Spring Invitational
3.
9
Sloan Howard
13.69
Apr 22
SPC North Zone
4.
9
Priscilla Lambis
13.88
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
5.
11
Jada Bailey
14.14
(.6)
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
6.
9
Kaitlyn Chu
15.44
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
200 Meters
1.
11
Rachel Nelson
24.36
(3.4)
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
2.
9
Reese Packer
26.68
(1.3)
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
10
Kylie Carter
28.00
(3.4)
Apr 2
FWCD Spring Invitational
4.
11
Mimi Cauble
28.88
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
5.
9
Sloan Howard
29.00
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
6.
11
Julia Clinkscale
29.01
(3.4)
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
7.
11
Vivian Tadora
30.77
PR
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
8.
9
Kaitlyn Chu
32.83
PR
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
400 Meters
1.
11
Rachel Nelson
56.68
PR
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
9
Reese Packer
1:04.54
PR
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
3.
11
Julia Clinkscale
1:07.61
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
4.
11
Vivian Tadora
1:11.25
PR
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
800 Meters
1.
9
Caroline King
2:28.21
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
2.
9
Jaya Conmy
2:29.54
PR
Apr 22
SPC North Zone
3.
9
Murphy Hoefer
2:33.08
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
1600 Meters
1.
9
Murphy Hoefer
5:38.54
Apr 22
SPC North Zone
2.
9
Jaya Conmy
5:40.40
PR
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
3200 Meters
1.
9
Murphy Hoefer
12:24.79
Apr 22
SPC North Zone
2.
9
Jaya Conmy
12:35.60
PR
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
100m Hurdles - 33"
1.
9
Finleigh Ashburn
16.59
Apr 22
SPC North Zone
2.
11
Mimi Cauble
17.18
(1.4)
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
3.
11
Jada Bailey
17.87
(1.4)
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
4.
12
Sadie Schuster
18.07
PR
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
5.
9
Priscilla Lambis
20.28
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
6.
9
Kaitlyn Chu
28.92
(3.2)
PR
Apr 2
FWCD Spring Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Sydney Airheart
51.52
Apr 22
SPC North Zone
2.
11
Mimi Cauble
52.66
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
3.
11
Jada Bailey
1:00.32
Apr 2
FWCD Spring Invitational
4x100 Relay
1.
Mimi Cauble
Rachel Nelson
Finleigh Ashburn
Reese Packer
49.97
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
2.
Mimi Cauble
Rachel Nelson
Finleigh Ashburn
Julia Clinkscale
50.24
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
3.
Mimi Cauble
Rachel Nelson
Finleigh Ashburn
Kylie Carter
50.66
Apr 2
FWCD Spring Invitational
4.
Sadie Schuster
Sydney Airheart
Jada Bailey
Sloan Howard
50.68
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
5.
Mimi Cauble
Rachel Nelson
Finleigh Ashburn
Sadie Schuster
51.25
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
6.
Sadie Schuster
Sydney Airheart
Jada Bailey
Kylie Carter
54.35
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
7.
Mimi Cauble
Rachel Nelson
Kylie Carter
Julia Clinkscale
54.83
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
4x200 Relay -
1.
Jada Bailey
Finleigh Ashburn
Sloan Howard
Kylie Carter
1:58.88
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
4x400 Relay
1.
Rachel Nelson
Reese Packer
Julia Clinkscale
Caroline King
4:15.47
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
2.
Rachel Nelson
Reese Packer
Julia Clinkscale
Sydney Airheart
4:16.00
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
3.
Reese Packer
Caroline King
Rachel Nelson
Vivian Tadora
4:17.44
Apr 8
Prestonwood Christian Lions Relays
4.
Rachel Nelson
Reese Packer
Julia Clinkscale
Vivian Tadora
4:22.31
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
5.
Reese Packer
Sydney Airheart
Mimi Cauble
Jaya Conmy
4:31.97
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
9
Murphy Hoefer
Reese Packer
Caroline King
Jaya Conmy
13:45.29
Apr 2
FWCD Spring Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Sutton Howard
39' 9
Mar 5
FW Country Day Falcon Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Sutton Howard
127' 5
PR
Apr 22
SPC North Zone
Pole Vault
1.
9
Jaya Conmy
7' 6
PR
Apr 30
Southwest Preparatory Conference (SPC) Championships
9
Finleigh Ashburn
7' 6
PR
Apr 13
Nolan Catholic Larry Holmes, Sr. Invitational
Long Jump
1.
11
Jada Bailey
14' 11
PR
Apr 2
FWCD Spring Invitational
12
Sadie Schuster
14' 11
Mar 10
Wyatt Lee A Williams Chaparral Relays
3.
9
Kaitlyn Chu
12' 11.5
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
Triple Jump
1.
12
Sadie Schuster
33' 0
PR
Apr 22
SPC North Zone
2.
11
Jada Bailey
30' 3
PR
Mar 26
John Paul II Cardinal Invitational
*Recent improvement