Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1995
1994
1993
Indoor
2024
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Kaden Hintz
12.30
May 11
SeaTac League Championship
2.
10
Luke Christensen
12.72
May 11
SeaTac League Championship
3.
12
Levi Rodmyre
12.78
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
4.
9
Jace Lovely
13.08
May 11
SeaTac League Championship
5.
11
Tadeus Doviak
13.77
Apr 14
SeaTac League Meet #2
6.
9
Zachary Kellogg
14.38
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
7.
9
Ephraim Trapp
14.51
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
200 Meters
1.
12
Levi Rodmyre
25.25
PR
May 11
SeaTac League Championship
2.
9
Kaden Hintz
26.30
May 11
SeaTac League Championship
3.
11
Jack Pittenger
26.76
Mar 24
SeaTac League Meet #1
4.
10
Collins Sugut
27.30
Apr 21
SeaTac League Meet #3
5.
9
Jace Lovely
28.27
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
6.
11
Tadeus Doviak
28.29
Apr 14
SeaTac League Meet #2
7.
9
Zachary Kellogg
29.08
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
8.
9
Anthony Pomparico
29.26
PR
May 11
SeaTac League Championship
9.
10
Alex Walls
30.45
PR
Apr 14
SeaTac League Meet #2
10.
9
Ephraim Trapp
31.08
PR
May 5
SeaTac League Meet #5
400 Meters
1.
11
Tadeus Doviak
57.22
Apr 23
35th King's Invite
2.
9
Kaden Hintz
1:01.06
May 11
SeaTac League Championship
3.
10
Collins Sugut
1:03.33
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
4.
9
Jace Lovely
1:06.37
PR
Mar 24
SeaTac League Meet #1
5.
10
Luke Christensen
1:06.98
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
6.
10
Alex Walls
1:07.04
PR
Apr 14
SeaTac League Meet #2
11
Elijah Roth
1:07.04
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
8.
9
Anthony Pomparico
1:11.81
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
9.
9
Zachary Kellogg
1:12.08
PR
Mar 24
SeaTac League Meet #1
10.
9
Ephraim Trapp
1:15.33
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
11.
9
Gabe Ruehle
1:17.52
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
800 Meters
1.
11
Ryan Henning
2:16.47
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
11
Tadeus Doviak
2:20.71
PR
Apr 14
SeaTac League Meet #2
3.
10
Alex Walls
2:33.27
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
4.
10
Logan Lyter
2:34.65
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
1600 Meters
1.
11
Ryan Henning
4:56.48
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
2.
11
Tadeus Doviak
5:24.84
PR
Mar 24
SeaTac League Meet #1
3.
10
Alex Walls
5:26.40
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
4.
10
Logan Lyter
5:45.68
PR
May 5
SeaTac League Meet #5
3200 Meters
1.
11
Tadeus Doviak
12:46.76
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
110m Hurdles - 39"
1.
11
Sam Plocher
15.50
May 11
SeaTac League Championship
2.
11
Jack Pittenger
16.90
(.5)
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
3.
10
Luke Christensen
18.05
(.5)
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
4.
9
Jace Lovely
20.53
(.4)
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
300m Hurdles - 36"
1.
11
Sam Plocher
41.82
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
11
Jack Pittenger
43.24
May 28
WIAA 1B State Championships
3.
11
Tadeus Doviak
49.35
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
4.
12
Levi Rodmyre
49.38
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
5.
9
Kaden Hintz
55.08
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
6.
9
Jace Lovely
57.04
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
4x100 Relay
1.
Kaden Hintz
Luke Christensen
Levi Rodmyre
Collins Sugut
48.07
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
Jack Pittenger
Collins Sugut
Luke Christensen
Kaden Hintz
49.54c
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
3.
Kaden Hintz
Luke Christensen
Jace Lovely
Collins Sugut
49.64
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
4.
Luke Christensen
Jace Lovely
Kaden Hintz
Collins Sugut
51.69
May 5
SeaTac League Meet #5
5.
Collins Sugut
Kaden Hintz
Luke Christensen
Elijah Roth
53.75
Apr 27
SeaTac League Meet #4
6.
Luke Christensen
Collins Sugut
Ephraim Trapp
Alex Walls
55.41
Apr 21
SeaTac League Meet #3
4x400 Relay
1.
Tadeus Doviak
Sam Plocher
Ryan Henning
Levi Rodmyre
3:48.08
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
Tadeus Doviak
Sam Plocher
Levi Rodmyre
Ryan Henning
3:53.91
Apr 27
SeaTac League Meet #4
3.
Tadeus Doviak
Ryan Henning
Sam Plocher
Levi Rodmyre
3:59.42
Apr 14
SeaTac League Meet #2
4.
Kaden Hintz
Ryan Henning
Tadeus Doviak
Levi Rodmyre
4:07.23
Apr 21
SeaTac League Meet #3
5.
Elijah Roth
Sam Plocher
Ryan Henning
Levi Rodmyre
4:09.3h
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
6.
Ryan Henning
Tadeus Doviak
Sam Plocher
Levi Rodmyre
4:11.63
Mar 24
SeaTac League Meet #1
Shot Put - 12lb
1.
9
Gabe Ruehle
26' 3.5
PR
May 11
SeaTac League Championship
Discus - 1.6kg
1.
9
Gabe Ruehle
68' 8
PR
May 11
SeaTac League Championship
Javelin - 800g
1.
11
Jack Pittenger
158' 8
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
2.
11
Ryan Henning
112' 6
Mar 24
SeaTac League Meet #1
3.
11
Elijah Roth
110' 6
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
4.
11
Elijah Roth
107' 11
PR
May 11
SeaTac League Championship
High Jump
1.
11
Sam Plocher
6' 4
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
2.
9
Ephraim Trapp
4' 8
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
Pole Vault
1.
12
Levi Rodmyre
10' 6
Apr 23
35th King's Invite
Long Jump
1.
10
Luke Christensen
17' 4
May 11
SeaTac League Championship
2.
12
Levi Rodmyre
17' 0.75
Mar 24
SeaTac League Meet #1
3.
9
Jace Lovely
16' 10.25
May 11
SeaTac League Championship
4.
11
Elijah Roth
16' 6.5
PR
May 5
SeaTac League Meet #5
5.
10
Alex Walls
14' 11.25
PR
Apr 14
SeaTac League Meet #2
6.
11
Elijah Roth
14' 10.5
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
7.
9
Zachary Kellogg
13' 3.75
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
8.
9
Anthony Pomparico
13' 1.5
PR
May 5
SeaTac League Meet #5
Triple Jump
1.
11
Jack Pittenger
39' 3.75
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
2.
10
Collins Sugut
35' 9.5
PR
May 11
SeaTac League Championship
3.
11
Tadeus Doviak
35' 7
Apr 27
SeaTac League Meet #4
Womens
100 Meters
1.
11
Natalie Schwartz
12.70
PR
May 11
SeaTac League Championship
2.
10
Hannah Rodmyre
13.52
(2.3)
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
3.
10
Olivia Hoffman
14.15
PR
May 11
SeaTac League Championship
4.
11
Marion Carino
15.55
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
5.
9
Nika Pittenger
15.77
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
6.
9
Grace Sundby
16.31
PR
May 11
SeaTac League Championship
200 Meters
1.
11
Natalie Schwartz
28.01
PR
May 11
SeaTac League Championship
2.
10
Hannah Rodmyre
28.42
(2.2)
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
3.
10
Sandy Palm
32.30
PR
May 11
SeaTac League Championship
4.
11
Marion Carino
33.01
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
5.
9
Grace Sundby
35.83
PR
May 11
SeaTac League Championship
400 Meters
1.
10
Sandy Palm
1:18.14
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
2.
9
Caroline Gibson
1:27.17
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
3.
9
Grace Sundby
1:30.73
PR
Mar 24
SeaTac League Meet #1
800 Meters
1.
11
Elsa Brauer
2:45.46
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
2.
11
Natalie Raymond
2:46.40
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
3.
9
Caroline Gibson
3:22.44
Apr 21
SeaTac League Meet #3
1600 Meters
1.
11
Natalie Raymond
5:56.78
Apr 23
35th King's Invite
2.
11
Elsa Brauer
6:02.04
PR
Apr 21
SeaTac League Meet #3
3.
9
Caroline Gibson
7:14.86
PR
May 11
SeaTac League Championship
3200 Meters
1.
11
Elsa Brauer
13:11.44
PR
May 11
SeaTac League Championship
100m Hurdles - 33"
1.
10
Sandy Palm
19.15
PR
May 11
SeaTac League Championship
2.
10
Hope Werkhoven
20.10
(.3)
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
3.
12
Elena Brauer
20.48
PR
Apr 23
35th King's Invite
4.
9
Nika Pittenger
22.31
PR
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
300m Hurdles - 30"
1.
12
Elena Brauer
53.94
PR
Apr 23
35th King's Invite
2.
10
Olivia Hoffman
56.35
PR
May 5
SeaTac League Meet #5
4x100 Relay
1.
Hope Werkhoven
Anna Cloyd
Marion Carino
Natalie Schwartz
57.31
May 11
SeaTac League Championship
2.
Alexia Balzamo
Marion Carino
Natalie Schwartz
Grace Sundby
1:03.27
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
3.
Natalie Raymond
Natalie Schwartz
Elsa Brauer
Grace Sundby
1:03.40
Mar 24
SeaTac League Meet #1
4x200 Relay -
1.
Grace Sundby
Marion Carino
Anna Cloyd
Natalie Schwartz
1:59.62
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
2.
Marion Carino
Anna Cloyd
Hannah Rodmyre
Hope Werkhoven
2:03.62
Apr 27
SeaTac League Meet #4
3.
Natalie Schwartz
Hope Werkhoven
Sandy Palm
Natalie Raymond
2:06.93
Apr 21
SeaTac League Meet #3
4.
Elsa Brauer
Natalie Raymond
Natalie Schwartz
Grace Sundby
2:09.44
Mar 24
SeaTac League Meet #1
5.
Grace Sundby
Natalie Schwartz
Marion Carino
Alexia Balzamo
2:12.41
Mar 31
Foss @ Franklin Pierce
4x400 Relay
1.
Olivia Hoffman
Natalie Raymond
Elsa Brauer
Elena Brauer
4:38.74
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
Olivia Hoffman
Caroline Gibson
Natalie Raymond
Elsa Brauer
5:00.25
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
3.
Elsa Brauer
Natalie Raymond
Olivia Hoffman
Caroline Gibson
5:07.92
May 5
SeaTac League Meet #5
Shot Put - 4kg
1.
12
Tara Christie
31' 3.75
Apr 27
SeaTac League Meet #4
2.
9
Nika Pittenger
25' 11
May 11
SeaTac League Championship
3.
10
Zoe Campbell
20' 0
Apr 27
SeaTac League Meet #4
4.
10
Savannah Lueck
19' 11.25
PR
Apr 27
SeaTac League Meet #4
Discus - 1kg
1.
9
Nika Pittenger
87' 3
Apr 21
SeaTac League Meet #3
2.
12
Tara Christie
87' 0
PR
Apr 23
35th King's Invite
3.
10
Savannah Lueck
65' 4
PR
May 11
SeaTac League Championship
4.
10
Zoe Campbell
56' 4
May 11
SeaTac League Championship
Javelin - 600g
1.
9
Nika Pittenger
99' 8
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
11
Elsa Brauer
98' 2
PR
Apr 23
35th King's Invite
3.
12
Elena Brauer
97' 9
Apr 23
35th King's Invite
4.
11
Anna Cloyd
78' 4
Apr 27
SeaTac League Meet #4
High Jump
1.
10
Hope Werkhoven
4' 10
PR
May 28
WIAA 1B State Championships
12
Elena Brauer
4' 10
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
Long Jump
1.
10
Hannah Rodmyre
15' 5.75
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
11
Anna Cloyd
12' 10.5
May 11
SeaTac League Championship
Triple Jump
1.
10
Hannah Rodmyre
32' 8.75
(1.7)
May 28
WIAA 1B State Championships
2.
10
Hope Werkhoven
31' 6.75
(.2)
May 28
WIAA 1B State Championships
3.
10
Olivia Hoffman
29' 6.5
PR
May 19
1B District 1/2/3/4 Championship
*Recent improvement