Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
1998
1995
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1985
1981
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Brady Lendon
11.15
(.2)
PR
May 27
OHSAA D3 Region 9
2.
11
Roman Portis
11.44
Apr 22
Triway Invitational
3.
12
Isaiah Portis
11.64
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
9
Brayden Hostetler
11.85
May 21
Norwayne Districts Division III
5.
10
Mason Saal
12.56
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
10
Landen Tucker
14.37
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
200 Meters
1.
11
Roman Portis
22.59
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
11
Brady Lendon
23.38
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
12
Isaiah Portis
23.87
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
4.
9
Brayden Hostetler
24.71
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
5.
10
Mason Saal
25.74
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
10
Gavin Ferguson
27.13
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
7.
10
Landen Tucker
30.29
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
400 Meters
1.
12
Mason Booth
51.72
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
12
Nic Graham
54.22
Apr 22
Triway Invitational
3.
9
Jon Graham
55.79
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
11
Justin Rupp
57.09
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
5.
9
Cooper Ringle
58.94c
Apr 16
Orrville Invitational
6.
11
Nathan Stoller
1:00.44c
Apr 16
Orrville Invitational
7.
9
Tristan Ponting
1:20.34
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
800 Meters
1.
9
Kyle Olszweski
2:15.50
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
12
Trevor Hess
2:15.63
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
3.
9
Cooper Ringle
2:18.03
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
9
Tripp Wingate
2:23.1h
Apr 16
Orrville Invitational
5.
9
Trenten Woodall
2:26.67
PR
Apr 22
Triway Invitational
6.
9
Tristan Ponting
3:10.18
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
1600 Meters
1.
9
Tripp Wingate
4:56.80
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
10
Ellis Norr
5:13.47
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
3.
10
Isaiah Steiner
6:01.05
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
3200 Meters
1.
9
Parker Metsker
10:36.03
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
2.
9
Tripp Wingate
11:53.81
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
3.
9
Kyle Olszweski
12:02.05
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
9
Trenten Woodall
12:05.16
May 21
Norwayne Districts Division III
110m Hurdles - 39"
1.
9
Connor Preattle
16.37
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
12
Coleman Wilfong
17.56
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
3.
12
Derek Berger
19.84c
PR
Apr 16
Orrville Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jack Maibach
43.17
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
12
Derek Berger
43.64
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
12
Trevor Hess
48.44c
PR
Apr 16
Orrville Invitational
4.
9
Connor Preattle
49.22
Apr 22
Triway Invitational
5.
9
Trenten Woodall
54.40
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.89
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
Nic Graham
Brady Lendon
Isaiah Portis
Roman Portis
43.95
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
Caleb Erhard
Brady Lendon
Roman Portis
Isaiah Portis
44.78
Apr 22
Triway Invitational
4.
Caleb Erhard
Brady Lendon
Roman Portis
Derek Berger
47.04c
Apr 16
Orrville Invitational
5.
9
Braden West
Brayden Hostetler
Cooper Ringle
Jon Graham
48.67
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x200 Relay -
1.
Nic Graham
Roman Portis
Isaiah Portis
Mason Booth
1:31.00
Jun 4
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
Brady Lendon
Roman Portis
Isaiah Portis
Mason Booth
1:31.24
May 27
OHSAA D3 Region 9
3.
Relay Team
1:31.42
May 21
Norwayne Districts Division III
4.
Mason Booth
Brayden Hostetler
Justin Rupp
Roman Portis
1:34.77
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
5.
Mason Booth
Justin Rupp
Jack Maibach
Isaiah Portis
1:35.99
Apr 22
Triway Invitational
6.
Mason Booth
Brady Lendon
Roman Portis
Isaiah Portis
1:36.49
Apr 9
McCay Relays
7.
Caleb Erhard
Brayden Hostetler
Justin Rupp
Jon Graham
1:39.3h
Apr 16
Orrville Invitational
8.
Gavin Ferguson
Mason Saal
Landen Tucker
Trenten Woodall
1:52.60
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:38.69
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
Derek Berger
Jack Maibach
Justin Rupp
Mason Booth
3:40.38
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
Derek Berger
Justin Rupp
Jack Maibach
Mason Booth
3:42.00
Apr 22
Triway Invitational
4.
Derek Berger
Justin Rupp
Jon Graham
Mason Booth
3:43.72
Apr 9
McCay Relays
5.
Trevor Hess
Derek Berger
Tripp Wingate
Justin Rupp
3:49.9h
Apr 16
Orrville Invitational
6.
Ellis Norr
Cooper Ringle
Braden West
Trenten Woodall
3:54.86
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:56.40
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
Trenten Woodall
Trevor Hess
Parker Metsker
Tripp Wingate
9:15.96
Apr 22
Triway Invitational
3.
Trenten Woodall
Trevor Hess
Tripp Wingate
Parker Metsker
9:20.59
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
Trenten Woodall
Trevor Hess
Kyle Olszweski
Ellis Norr
9:47.7h
Apr 16
Orrville Invitational
5.
9
Cooper Ringle
Kyle Olszweski
Trenten Woodall
Parker Metsker
9:51.02
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
Ellis Norr
Trevor Hess
Kyle Olszweski
Tripp Wingate
10:07.42
Apr 9
McCay Relays
4x1600 Relay
1.
Ellis Norr
Trenten Woodall
Kyle Olszweski
Tripp Wingate
21:56.75
Apr 9
McCay Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Caleb Erhard
Brady Lendon
Roman Portis
Mason Booth
1:45.37
Apr 9
McCay Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Trenten Woodall
Trevor Hess
Jack Maibach
Tripp Wingate
11:25.31
Apr 9
McCay Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jack Maibach
Trevor Hess
Coleman Wilfong
Derek Berger
1:14.25
Apr 9
McCay Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Dillon Morlock
65' 4.25
Jun 4
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
12
Colby Morlock
64' 11
PR
Jun 4
OHSAA D3 State Track & Field Championships
3.
9
Brandt Morlock
45' 8
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4.
10
Nathaniel Troup
37' 8
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
5.
10
Brody Bayler
35' 8
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
10
Owen Grossniklaus
30' 3
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
7.
10
Ethan Cranston
25' 6
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Colby Morlock
192' 5
PR
May 27
OHSAA D3 Region 9
2.
10
Dillon Morlock
185' 6
May 27
OHSAA D3 Region 9
3.
9
Brandt Morlock
131' 5
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4.
10
Brody Bayler
112' 6
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
5.
10
Nathaniel Troup
100' 0
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
10
Owen Grossniklaus
88' 11
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
7.
10
Ethan Cranston
70' 0
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
High Jump
1.
10
Jack Maibach
5' 11
May 21
Norwayne Districts Division III
2.
12
Mason Booth
5' 9
PR
Apr 9
McCay Relays
3.
11
Justin Rupp
5' 8
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
4.
12
Isaiah Portis
5' 6
PR
Apr 9
McCay Relays
5.
12
Trevor Hess
5' 2
PR
Apr 16
Orrville Invitational
9
Connor Preattle
5' 2
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
Pole Vault
1.
12
Nic Graham
13' 0
PR
May 27
OHSAA D3 Region 9
2.
11
Caleb Erhard
12' 4
PR
May 21
Norwayne Districts Division III
3.
9
Jon Graham
12' 0
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4.
9
Cooper Ringle
8' 6
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
Long Jump
1.
12
Isaiah Portis
21' 7.25
PR
May 27
OHSAA D3 Region 9
2.
12
Nic Graham
20' 0.75
May 27
OHSAA D3 Region 9
3.
9
Brayden Hostetler
17' 0.5
PR
Apr 22
Triway Invitational
4.
-
Ethan Bonezzi
16' 1
PR
Apr 9
McCay Relays
5.
10
Mason Saal
16' 0
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
Hammer - 12lb
1.
12
Colby Morlock
187' 5
PR
Jun 19
New Balance Nationals Outdoor
2.
10
Dillon Morlock
173' 8
Jun 19
New Balance Nationals Outdoor
Womens
100 Meters
1.
11
Lacey Hess
13.34
Apr 22
Triway Invitational
2.
10
Sydney Emler
13.39
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
11
Jaylee Wingate
13.74c
PR
Apr 16
Orrville Invitational
4.
12
Madison May
14.09
Apr 22
Triway Invitational
5.
9
Kendra Berger
14.39
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
6.
9
Ariana Green
14.99
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
7.
9
Molly Gasser
15.34c
PR
Apr 16
Orrville Invitational
200 Meters
1.
11
Lacey Hess
26.91
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
2.
10
Sydney Emler
27.16
PR
Apr 22
Triway Invitational
3.
12
Madison May
29.56
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
9
Kendra Berger
29.94c
Apr 16
Orrville Invitational
400 Meters
1.
11
Lacey Hess
59.11
PR
May 28
OHSAA D2 Region 5
2.
9
Kendra Berger
1:07.78
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
11
Kara Watson
1:08.80
Apr 22
Triway Invitational
800 Meters
1.
11
Jaylee Wingate
2:10.24
PR
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Annabel Stanley
2:34.2h
Apr 16
Orrville Invitational
3.
9
Scarlett Butler
2:52.87
PR
Apr 22
Triway Invitational
1600 Meters
1.
11
Jaylee Wingate
4:48.02
PR
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Annabel Stanley
5:26.50
Apr 22
Triway Invitational
3.
9
Scarlett Butler
6:20.37
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
10
Taylor Olszewski
6:38.16
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
5.
9
Alayna Gubics
6:43.33
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3200 Meters
1.
11
Annabel Stanley
11:15.77
PR
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
11
Jaylee Wingate
11:34.11
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
10
Taylor Olszewski
13:58.99
Apr 22
Triway Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Elise Uhler
16.37
(1.7)
PR
May 28
OHSAA D2 Region 5
2.
10
Reese Ingold
18.25
PR
Apr 22
Triway Invitational
3.
10
Brookelyn Maxwell
18.80
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
300m Hurdles - 30"
1.
12
Elise Uhler
47.99
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
2.
10
Brookelyn Maxwell
55.15
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
3.
9
Grace Wolf
57.94c
PR
Apr 16
Orrville Invitational
4x100 Relay
1.
Lacey Hess
Shelby Vaughn
Sydney Emler
Elise Uhler
50.07
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
Relay Team
50.91
May 28
OHSAA D2 Region 5
3.
Elise Uhler
Shelby Vaughn
Sydney Emler
Lacey Hess
52.01
Apr 9
McCay Relays
4.
Madison May
Shelby Vaughn
Sydney Emler
Elise Uhler
52.18
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
5.
Madison May
Elise Uhler
Sydney Emler
Ellen Henslee
52.23
Apr 22
Triway Invitational
6.
Ellen Henslee
Shelby Vaughn
Briauna Hostetler
Elise Uhler
53.34c
Apr 16
Orrville Invitational
7.
9
Molly Gasser
Ariana Green
Laney Aubrey
Kendra Berger
56.46
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:46.35
May 28
OHSAA D2 Region 5
2.
Ellen Henslee
Shelby Vaughn
Sydney Emler
Lacey Hess
1:47.30
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
3.
Sydney Emler
Briauna Hostetler
Shelby Vaughn
Lacey Hess
1:48.65
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
Ellen Henslee
Briauna Hostetler
Sydney Emler
Lacey Hess
1:49.88
Apr 22
Triway Invitational
5.
Ellen Henslee
Shelby Vaughn
Briauna Hostetler
Lacey Hess
1:50.2h
Apr 16
Orrville Invitational
6.
Elise Uhler
Sydney Emler
Briauna Hostetler
Lacey Hess
1:52.65
Apr 9
McCay Relays
7.
9
Molly Gasser
Scarlett Butler
Alayna Gubics
Grace Wolf
2:09.44
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x400 Relay
1.
Lacey Hess
Elise Uhler
Shelby Vaughn
Jaylee Wingate
4:02.33
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
Relay Team
4:02.81
May 28
OHSAA D2 Region 5
3.
Lacey Hess
Briauna Hostetler
Elise Uhler
Jaylee Wingate
4:09.10
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
Ellen Henslee
Briauna Hostetler
Elise Uhler
Jaylee Wingate
4:13.48
Apr 22
Triway Invitational
5.
Lacey Hess
Kara Watson
Briauna Hostetler
Jaylee Wingate
4:16.14
Apr 9
McCay Relays
6.
Ellen Henslee
Briauna Hostetler
Elise Uhler
Lacey Hess
4:22.5h
Apr 16
Orrville Invitational
7.
9
Molly Gasser
Scarlett Butler
Alayna Gubics
Kendra Berger
4:58.63
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x800 Relay
1.
Corinne McCall
Taylor Olszewski
Alayna Gubics
Scarlett Butler
11:39.87
Apr 22
Triway Invitational
2.
Scarlett Butler
Alayna Gubics
Taylor Olszewski
Annabel Stanley
11:44.0h
Apr 16
Orrville Invitational
3.
Scarlett Butler
Grace Wolf
Alayna Gubics
Kara Watson
11:49.22
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
4.
Scarlett Butler
Corinne McCall
Alayna Gubics
Annabel Stanley
11:59.50
Apr 9
McCay Relays
5.
Scarlett Butler
Alayna Gubics
Grace Wolf
Taylor Olszewski
12:04.03
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
4x1600 Relay
1.
Annabel Stanley
Scarlett Butler
Taylor Olszewski
Jaylee Wingate
24:16.70
Apr 9
McCay Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Elise Uhler
Shelby Vaughn
Lacey Hess
Jaylee Wingate
1:54.10
Apr 9
McCay Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Corinne McCall
Taylor Olszewski
Kendra Berger
Alayna Gubics
13:56.38
Apr 9
McCay Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Reese Ingold
Brookelyn Maxwell
Grace Wolf
Elise Uhler
1:14.83
Apr 9
McCay Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Allison Morlock
40' 3.5
May 28
OHSAA D2 Region 5
2.
12
Grace Sparks
36' 2
PR
Apr 16
Orrville Invitational
3.
12
Andrea Maibach
28' 8.75
PR
Apr 16
Orrville Invitational
4.
9
Kaitlyn Graves
27' 6.5
Apr 9
McCay Relays
5.
9
Elizabeth Laney
25' 5.5
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
10
Peyton Roper
25' 1.5
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
7.
9
Morgan Wiles
21' 8
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
Discus - 1kg
1.
11
Allison Morlock
121' 2
Jun 4
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
12
Grace Sparks
106' 0
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
3.
12
Andrea Maibach
96' 6
PR
Apr 16
Orrville Invitational
4.
10
Peyton Roper
89' 7
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
5.
9
Kaitlyn Graves
79' 4
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
6.
9
Elizabeth Laney
73' 1
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
7.
9
Morgan Wiles
69' 9
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
High Jump
1.
12
Andrea Maibach
4' 10
PR
May 28
OHSAA D2 Region 5
2.
11
Kara Watson
4' 6
Apr 22
Triway Invitational
3.
12
Briauna Hostetler
4' 3
PR
Apr 9
McCay Relays
4.
10
Reese Ingold
4' 2
PR
Apr 16
Orrville Invitational
5.
11
Annabel Stanley
4' 0
PR
Apr 9
McCay Relays
Pole Vault
1.
9
Kendra Berger
8' 6
Apr 22
Triway Invitational
2.
11
Ellen Henslee
7' 0
Apr 16
Orrville Invitational
3.
10
Brookelyn Maxwell
6' 6
PR
Apr 30
Nikki Reynolds Invitational
Long Jump
1.
10
Shelby Vaughn
15' 8
PR
Apr 16
Orrville Invitational
2.
12
Briauna Hostetler
14' 6.5
Apr 22
Triway Invitational
12
Madison May
14' 6.5
Apr 22
Triway Invitational
4.
9
Molly Gasser
13' 2
PR
Apr 16
Orrville Invitational
5.
10
Reese Ingold
12' 8.75
Apr 9
McCay Relays
6.
9
Ariana Green
11' 7
PR
May 9
Smithie Frosh/Soph Meet
*Recent improvement