Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
1988
1987
1982
1981
1980
1979
1973
1971
1970
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jeremiah Davis
10.81
(3.0)
PR
May 27
MSHSAA Class 3 State Track & Field Championships
2.
9
Kaden Cross
11.69
May 2
EMO Conference Meet
3.
12
Blake Hogan
12.13
PR
Apr 25
Herman Invitational
4.
11
Kayden Allison
12.33
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
5.
10
Conner Logan
13.08
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
6.
10
Leon Schrader
13.36
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
7.
10
Dasan Markum
13.79
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
8.
10
Jeremy Corey
14.53
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
200 Meters
1.
12
Jeremiah Davis
21.79
(1.1)
PR
May 27
MSHSAA Class 3 State Track & Field Championships
2.
11
Kayden Allison
24.17
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
3.
9
Kaden Cross
24.52
May 2
EMO Conference Meet
4.
9
Anthony Baugher
26.57
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
5.
10
Leon Schrader
26.96
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
6.
10
Andrew Hunn
27.63
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
7.
10
Dasan Markum
28.70
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
8.
10
Jeremy Corey
30.60
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
9.
10
Roy Rice
32.77
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
400 Meters
1.
12
Jeremiah Davis
50.07
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
12
David Riggs
51.53
PR
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
3.
12
David-Joseph Rice
56.47
PR
Apr 5
Bowling Green HS Mini Medal Meet
4.
9
Anthony Baugher
56.62
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
5.
12
Demetrice Le Noir
57.12
Apr 25
Herman Invitational
6.
10
Noah Boeckman
57.40
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
7.
10
John McGowen
59.08
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
8.
12
Isaiah Yoder
59.22
PR
Apr 5
Bowling Green HS Mini Medal Meet
9.
10
Leon Schrader
59.52
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
10.
11
Kayden Allison
1:07.29
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
11.
10
Jeremy Corey
1:17.27
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
800 Meters
1.
12
David Riggs
2:01.08
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
10
Keagan Loeffler
2:17.52
PR
Apr 25
Herman Invitational
3.
9
Quincy Rice
3:30.95
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
1600 Meters
1.
12
Isaiah Yoder
4:38.63
PR
May 20
Class 3, Sectional 2
2.
10
Keagan Loeffler
5:08.28
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
3200 Meters
1.
12
Isaiah Yoder
10:24.02
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
10
Keagan Loeffler
11:24.96
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
110m Hurdles - 39"
1.
10
Caleb Hall
17.61
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
300m Hurdles - 36"
1.
10
Caleb Hall
46.04
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
2.
10
John McGowen
47.62
PR
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
4x100 Relay
1.
Kaden Allison
Blake Hogan
Kaden Cross
Jeremiah Davis
44.59
Apr 17
Montgomery County Meet
2.
Kaden Cross
Jeremiah Davis
Devin Myers
Blake Hogan
44.84
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
3.
Jeremiah Davis
Kaden Cross
Devin Myers
Blake Hogan
45.33
Apr 5
Bowling Green HS Mini Medal Meet
4.
Kaden Cross
Blake Hogan
Devin Myers
Kaden Allison
46.35
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
5.
Noah Boeckman
Kaden Cross
Blake Hogan
Devin Myers
46.56
Apr 25
Herman Invitational
6.
Kaden Allison
Noah Boeckman
Conner Logan
Leon Schrader
46.88
May 9
Lutheran North All Comers Meet
7.
Kaden Cross
Noah Boeckman
Blake Hogan
Devin Myers
46.96
May 2
EMO Conference Meet
8.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Kaden Cross
Conner Logan
47.89
Apr 27
Wright City JV Invitational
9.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Conner Logan
Kaden Allison
48.85
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
10.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Kaden Allison
Conner Logan
51.05
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Xavier Stufflebean
Henry Pohl
Noah Lamb
Jacob Ritter
55.41
Apr 25
Herman Invitational
4x200 Relay -
1.
Devin Myers
Blake Hogan
David Riggs
Jeremiah Davis
1:31.05
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
Relay Team
1:31.66
May 27
MSHSAA Class 3 State Track & Field Championships
3.
David Riggs
Devin Myers
Blake Hogan
Jeremiah Davis
1:31.78
May 9
Lutheran North All Comers Meet
4.
Jeremiah Davis
Devin Myers
David Riggs
Blake Hogan
1:34.03
May 2
EMO Conference Meet
5.
Jeremiah Davis
Blake Hogan
Devin Myers
David Riggs
1:34.25
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
6.
Kaden Allison
Noah Boeckman
Kaden Cross
Blake Hogan
1:38.60
Apr 17
Montgomery County Meet
7.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Kaden Cross
Leon Schrader
1:40.45
Apr 27
Wright City JV Invitational
8.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Kaden Allison
Leon Schrader
1:41.90
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
9.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Kaden Allison
Conner Logan
1:45.14
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
4x400 Relay
1.
David Riggs
David-Joseph Rice
Demetrice Le Noir
Noah Boeckman
3:38.39
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
David Riggs
David-Joseph Rice
Blake Hogan
Demetrice Le Noir
3:43.33
May 9
Lutheran North All Comers Meet
3.
David Riggs
Demetrice Le Noir
David-Joseph Rice
Noah Boeckman
3:46.04
May 2
EMO Conference Meet
4.
Noah Boeckman
David-Joseph Rice
Blake Hogan
Kaden Cross
3:51.32
Apr 17
Montgomery County Meet
5.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Keagan Loeffler
John McGowen
3:57.56
Apr 25
Herman Invitational
6.
Jeremiah Davis
Blake Hogan
David-Joseph Rice
David Riggs
3:58.79
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
7.
Keagan Loeffler
Anthony Baugher
John McGowen
Noah Boeckman
3:59.93
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
8.
Anthony Baugher
Noah Boeckman
Caleb Hall
Leon Schrader
4:01.45
Apr 27
Wright City JV Invitational
4x800 Relay
1.
Keagan Loeffler
Anthony Baugher
Isaiah Yoder
Noah Boeckman
9:06.79
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
Keagan Loeffler
Isaiah Yoder
Noah Boeckman
Anthony Baugher
9:18.75
Apr 25
Herman Invitational
3.
Anthony Baugher
Keagan Loeffler
Isaiah Yoder
Noah Boeckman
9:21.98
May 2
EMO Conference Meet
4.
Anthony Baugher
Leon Schrader
Keagan Loeffler
Andrew Hunn
9:43.68
May 9
Lutheran North All Comers Meet
5.
Leon Schrader
Andrew Hunn
Keagan Loeffler
Anthony Baugher
9:56.9h
Apr 27
Wright City JV Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Mason Wendt
38' 4.5
Apr 5
Bowling Green HS Mini Medal Meet
2.
9
Xavier Stufflebean
33' 2.75
PR
Apr 25
Herman Invitational
3.
12
Jacob Ritter
29' 2.25
PR
Apr 25
Herman Invitational
4.
12
Luke Ostmann
28' 3.75
Apr 27
Wright City JV Invitational
5.
9
Karsten Uhl
26' 5.75
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
6.
10
Roy Rice
23' 11.25
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
7.
9
Quincy Rice
22' 1.25
Apr 27
Wright City JV Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Noah Lamb
102' 8.25
PR
Apr 25
Herman Invitational
2.
9
Xavier Stufflebean
102' 2.75
May 2
EMO Conference Meet
3.
10
Mason Wendt
81' 0
PR
Apr 5
Bowling Green HS Mini Medal Meet
4.
9
Quincy Rice
77' 6.75
May 9
Lutheran North All Comers Meet
5.
10
Roy Rice
74' 8.5
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
6.
12
Jacob Ritter
70' 3.25
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
7.
9
Karsten Uhl
56' 8.25
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Noah Lamb
130' 11.25
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
11
Henry Pohl
114' 6
PR
Apr 17
Montgomery County Meet
3.
12
Luke Ostmann
92' 11.25
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
4.
10
Leon Schrader
91' 11
Apr 27
Wright City JV Invitational
5.
10
Roy Rice
75' 3
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
6.
9
Quincy Rice
67' 11
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
Pole Vault
1.
11
Henry Pohl
9' 1.5
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
12
David-Joseph Rice
9' 0.25
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
3.
10
Caleb Hall
8' 6.25
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
Long Jump
1.
11
Devin Myers
19' 0.25
PR
May 2
EMO Conference Meet
2.
10
Dasan Markum
15' 4.25
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
3.
10
Andrew Hunn
14' 8.25
PR
Apr 25
Herman Invitational
4.
10
Conner Logan
13' 6.5
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
Triple Jump
1.
11
Devin Myers
38' 11.25
PR
May 2
EMO Conference Meet
2.
10
Andrew Hunn
30' 9.75
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Lydia Clubb
12.70
PR
May 2
EMO Conference Meet
2.
10
Lauryn Stephens
14.81
PR
May 2
EMO Conference Meet
3.
10
Rosa Pardal - Monrova
15.22
PR
Apr 25
Herman Invitational
4.
10
Bailey Love
15.31
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
5.
9
Gretchen Stockmann
17.57
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
200 Meters
1.
11
Teagen Riley
28.18
PR
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
2.
9
Jolee Lockhart
31.89
May 2
EMO Conference Meet
3.
10
Bailey Love
32.05
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
4.
10
Rosa Pardal - Monrova
32.19
PR
Apr 17
Montgomery County Meet
5.
10
Lauryn Stephens
32.67
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
6.
10
Rosa Pardal-Monrova
33.48
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
7.
9
Kali Jensen
34.36
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
8.
9
Gretchen Stockmann
39.86
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
400 Meters
1.
11
Elizabeth Riggs
1:02.26
PR
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
2.
10
Lindsay Pettus
1:08.20
Apr 17
Montgomery County Meet
3.
10
Rosa Pardal - Monrova
1:14.59
PR
Apr 25
Herman Invitational
4.
10
Lauren Ritter
1:15.40
PR
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
5.
9
Jolee Lockhart
1:19.16
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
6.
10
Lauryn Stephens
1:20.85
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
7.
9
Gretchen Stockmann
1:30.25
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
800 Meters
1.
11
Samantha Finch
2:58.49
PR
May 2
EMO Conference Meet
2.
11
Kaedyn Johnson
3:03.43
PR
Apr 17
Montgomery County Meet
3.
10
Jahnyia Palmer
3:05.32
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
4.
11
Sarah Sehnert
3:29.24
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
3200 Meters
1.
11
Samantha Finch
16:19.61
PR
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
2.
11
Kaedyn Johnson
16:41.42
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Gretchen Stockmann
25.02
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Elizabeth Riggs
46.53
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
4x100 Relay
1.
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Teagen Riley
Lydia Clubb
53.50
Apr 25
Herman Invitational
2.
-
Lydia Clubb
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Teagen Riley
53.55
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
3.
-
Teagen Riley
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Lydia Clubb
55.40
Apr 17
Montgomery County Meet
4.
Jolee Lockhart
Bailey Love
Lauryn Stephens
Rosa Pardal - Monrova
57.96
May 9
Lutheran North All Comers Meet
5.
Jolee Lockhart
Lauryn Stephens
Rosa Pardal-Monrova
Kali Jensen
58.60
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
6.
Jolee Lockhart
Rosa Pardal - Monrova
Lauryn Stephens
Bailey Love
58.66
Apr 27
Wright City JV Invitational
7.
Jolee Lockhart
Bailey Love
Lauryn Stephens
Rosa Pardal-Monrova
1:00.65
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Emma Staats
Lauren Ritter
Sadie Sehnert
Jahnyia Palmer
1:03.52
Apr 25
Herman Invitational
4x200 Relay -
1.
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Teagen Riley
Lydia Clubb
1:51.81
Apr 25
Herman Invitational
2.
-
Lydia Clubb
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Teagen Riley
1:52.07
May 9
Lutheran North All Comers Meet
3.
Lindsay Pettus
Teagen Riley
Elizabeth Riggs
Lydia Clubb
1:52.48
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
4.
-
Teagen Riley
Elizabeth Riggs
Lindsay Pettus
Lydia Clubb
1:54.26
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
5.
-
Teagen Riley
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Lydia Clubb
1:58.97
Apr 17
Montgomery County Meet
6.
Kali Jensen
Jolee Lockhart
Rosa Pardal - Monrova
Lauryn Stephens
2:04.7h
Apr 27
Wright City JV Invitational
7.
Jolee Lockhart
Bailey Love
Rosa Pardal-Monrova
Lauryn Stephens
2:10.73
Apr 5
St. Charles West 9th/10th Grade Invitational
8.
Jolee Lockhart
Rosa Pardal-Monrova
Lauryn Stephens
Kali Jensen
2:10.88
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
4x400 Relay
1.
Lindsay Pettus
Teagen Riley
Elizabeth Riggs
Lydia Clubb
4:24.83
May 20
Class 3, Sectional 2
2.
-
Lydia Clubb
Elizabeth Riggs
Teagen Riley
Lindsay Pettus
4:26.28
May 9
Lutheran North All Comers Meet
3.
Lindsay Pettus
Elizabeth Riggs
Teagen Riley
Lydia Clubb
4:29.76
May 2
EMO Conference Meet
4.
-
Teagen Riley
Elizabeth Riggs
Lindsay Pettus
Lydia Clubb
4:38.08
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
5.
Rosa Pardal - Monrova
Jolee Lockhart
Lauryn Stephens
Bailey Love
5:12.35
Apr 27
Wright City JV Invitational
4x800 Relay
1.
Jahnyia Palmer
Kaedyn Johnson
Samantha Finch
Sadie Sehnert
12:16.52
Apr 25
Herman Invitational
2.
Jahnyia Palmer
Samantha Finch
Kaedyn Johnson
Sadie Sehnert
12:18.78
May 2
EMO Conference Meet
3.
Samantha Finch
Kaedyn Johnson
Jahnyia Palmer
Sadie Sehnert
12:39.46
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
Shot Put - 4kg
1.
9
Sadie Sehnert
26' 5.25
Apr 17
Montgomery County Meet
2.
9
Miley Sosa
25' 5
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
3.
10
Ella Greenwall Washburn
25' 3.5
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
4.
11
Sarah Sehnert
25' 0.75
May 2
EMO Conference Meet
5.
10
Jahnyia Palmer
21' 6.5
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Lauren Ritter
89' 8.25
PR
Apr 17
Montgomery County Meet
2.
9
Miley Sosa
80' 10.75
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
3.
10
Jahnyia Palmer
77' 6.25
May 9
Lutheran North All Comers Meet
4.
11
Emma Staats
73' 5.75
PR
Apr 13
Wright City Wildcat Invitational
5.
11
Sarah Sehnert
56' 8.25
Apr 27
Wright City JV Invitational
6.
9
Sadie Sehnert
53' 9.5
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
7.
11
Nicole Lotspeich
52' 0.25
May 9
Lutheran North All Comers Meet
8.
10
Ella Greenwall Washburn
48' 2.75
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
Javelin - 600g
1.
11
Emma Staats
93' 1.75
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
2.
9
Sadie Sehnert
91' 6.5
May 13
MSHSAA Class 3 District 3
3.
11
Sarah Sehnert
65' 7.25
Apr 27
Wright City JV Invitational
4.
9
Miley Sosa
58' 0.75
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
5.
10
Ella Greenwall Washburn
48' 10.5
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
6.
11
Nicole Lotspeich
38' 8.5
May 9
Lutheran North All Comers Meet
High Jump
1.
11
Kaedyn Johnson
4' 6
May 2
EMO Conference Meet
2.
9
Kali Jensen
4' 0
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
Pole Vault
1.
11
Kaedyn Johnson
8' 6
May 2
EMO Conference Meet
2.
9
Kali Jensen
7' 6.5
PR
Apr 25
Herman Invitational
Long Jump
1.
11
Samantha Finch
13' 3
PR
Apr 17
Montgomery County Meet
2.
10
Rosa Pardal - Monrova
12' 11.5
PR
May 2
EMO Conference Meet
3.
9
Jolee Lockhart
12' 3.25
Apr 27
Wright City JV Invitational
4.
10
Rosa Pardal-Monrova
10' 6.25
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
Triple Jump
1.
11
Samantha Finch
26' 7.25
May 2
EMO Conference Meet
2.
10
Bailey Love
26' 1
PR
Apr 27
Wright City JV Invitational
*Recent improvement