Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1960
Indoor
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Kaiden Snyder
10.90
Apr 18
Osage HS Invitational
2.
11
Ryan Spurgeon
11.99
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
3.
10
Blaine Noakes
12.03
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
4.
12
Eric Bierman
14.05
PR
Apr 4
St. James Open II
5.
9
Tanner Pearson
15.76
PR
Apr 14
OHS Relays
200 Meters
1.
11
Kaiden Snyder
23.30
Apr 13
Cuba Invitational
2.
12
Eric Bierman
26.17
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
3.
11
Josh Earls
26.52
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
4.
10
Chaz Strong-Madie
28.36
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
5.
9
Tanner Pearson
35.50
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
400 Meters
1.
10
John Altis
57.56
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
9
Brandon Siders
59.94
PR
Apr 13
Cuba Invitational
3.
10
Logan Crocker
1:01.04
PR
Apr 11
Union Relays
800 Meters
1.
9
Johnny Perkins
2:45.04
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
1600 Meters
1.
11
Luke Shields
5:20.72
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
9
Johnny Perkins
5:34.38
Apr 25
Herman Invitational
3200 Meters
1.
11
Luke Shields
12:13.16
Apr 18
Osage HS Invitational
2.
9
Johnny Perkins
12:15.73
May 1
Four Rivers Conference meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Kaiden Snyder
14.25
PR
May 20
MSHSAA Class 3 Sectional 3
300m Hurdles - 36"
1.
11
Kaiden Snyder
38.15
PR
May 20
MSHSAA Class 3 Sectional 3
2.
11
Hunter Bullock
47.11
PR
Apr 11
Union Relays
4x100 Relay
1.
Jonathon Bell
John Altis
Blaine Noakes
Kaiden Snyder
45.35
Apr 25
Herman Invitational
2.
Relay Team
46.92
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
3.
Ryan Spurgeon
Josh Earls
Blaine Noakes
Jonathon Bell
47.38
Apr 11
Union Relays
4.
Ryan Spurgeon
John Altis
Blaine Noakes
Jonathon Bell
47.51
May 1
Four Rivers Conference meet
5.
Chaz Strong-Madie
Zane Salmons
Tanner Pearson
Eric Bierman
54.11
Apr 14
OHS Relays
6.
Johnas Deluca
Tanner Pearson
Zane Salmons
Chaz Strong-Madie
54.29
May 1
Four Rivers Conference meet
4x200 Relay -
1.
Hunter Bullock
Josh Earls
Blaine Noakes
Beau Hancock
1:43.12
Apr 13
Cuba Invitational
2.
Relay Team
1:44.15
Apr 4
St. James Open II
3.
Eric Bierman
Josh Earls
Logan Crocker
Jonathon Bell
1:49.22
May 1
Four Rivers Conference meet
4x400 Relay
1.
Brandon Siders
Logan Crocker
Hunter Bullock
Luke Shields
3:55.04
Apr 13
Cuba Invitational
2.
Hunter Bullock
Logan Crocker
Brandon Siders
Luke Shields
4:05.34
Apr 11
Union Relays
3.
Brandon Siders
Luke Shields
Logan Crocker
John Altis
4:09.10
May 1
Four Rivers Conference meet
Shot Put - 12lb
1.
12
Levi Venker
41' 0.5
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
2.
11
Braxtyn Crider
33' 8.75
Apr 25
Herman Invitational
3.
10
Cooper Armstrong
32' 10
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
4.
9
Gavin Romine
27' 11.75
Apr 14
OHS Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Levi Venker
126' 6.75
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
2.
12
Jason Wilkerson
103' 5.75
PR
Apr 13
Cuba Invitational
3.
10
Cooper Armstrong
89' 11.5
Apr 4
St. James Open II
4.
11
Braxtyn Crider
80' 1.25
Apr 25
Herman Invitational
5.
9
Gavin Romine
63' 4.5
May 1
Four Rivers Conference meet
Javelin - 800g
1.
12
Levi Venker
108' 2
PR
Apr 13
Cuba Invitational
2.
12
Jason Wilkerson
86' 9
Apr 13
Cuba Invitational
3.
11
Braxtyn Crider
76' 10
May 1
Four Rivers Conference meet
4.
10
Logan Crocker
62' 6.25
Apr 25
Herman Invitational
High Jump
1.
10
Logan Crocker
5' 3
PR
Apr 11
Union Relays
10
Chaz Strong-Madie
5' 3
PR
Apr 14
OHS Relays
3.
9
Brandon Siders
4' 7
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
Pole Vault
1.
11
Luke Shields
9' 0.25
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
9
Johnas Deluca
9' 0.25
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
3.
10
Chaz Strong-Madie
8' 2.5
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
9
Zane Salmons
8' 2.5
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
Long Jump
1.
11
Ryan Spurgeon
16' 11.5
PR
Apr 11
Union Relays
2.
11
Hunter Bullock
16' 10.25
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
3.
9
Jonathon Bell
16' 9.5
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
Triple Jump
1.
11
Ryan Spurgeon
39' 0
PR
Apr 11
Union Relays
2.
11
Josh Earls
37' 11
(.0)
PR
Apr 13
Cuba Invitational
3.
9
Jonathon Bell
37' 0.75
Apr 18
Osage HS Invitational
4.
9
Brandon Siders
32' 5.75
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
Womens
100 Meters
1.
9
Alex Hughes
13.52
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
9
Avery Campbell
14.00
PR
Apr 11
Union Relays
3.
10
Ariana Jones
14.76
Apr 4
St. James Open II
4.
10
Marissa Holt
15.47
Apr 14
OHS Relays
5.
11
Halle Terrill
15.72
PR
Apr 4
St. James Open II
6.
9
Emilea Barcomb
15.98
May 1
Four Rivers Conference meet
7.
-
C so Fernandez-huelves
17.30
PR
Apr 4
St. James Open II
8.
12
Jessica Rioux
17.50
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
9.
10
Cristina Fernandez-Huelves
17.51
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
10.
9
Bryanna Hash
18.51
Apr 14
OHS Relays
200 Meters
1.
9
Avery Campbell
28.54
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
11
Alexus Freeman
30.37
PR
Apr 18
Osage HS Invitational
3.
9
Emilea Barcomb
34.75
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
4.
12
Jessica Rioux
36.61
PR
Apr 14
OHS Relays
400 Meters
1.
9
Jaci Foust
1:07.34
PR
Apr 11
Union Relays
2.
9
Avery Campbell
1:08.46
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
3.
9
Addalye Felan
1:28.51
PR
Apr 11
Union Relays
1600 Meters
1.
11
Vanessa Perona
5:55.74
Apr 25
Herman Invitational
3200 Meters
1.
11
Vanessa Perona
12:52.37
PR
Apr 25
Herman Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Ava Snyder
19.84
PR
Apr 11
Union Relays
300m Hurdles - 30"
1.
9
Ava Snyder
1:00.39
PR
Apr 25
Herman Invitational
2.
12
Erika Deardeuff
1:00.61
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.05
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
Ariana Jones
Avery Campbell
Halle Terrill
Alex Hughes
55.61
Apr 18
Osage HS Invitational
3.
Emilea Barcomb
Bryanna Hash
Jessica Rioux
Marissa Holt
1:04.12
Apr 14
OHS Relays
4.
Emilea Barcomb
Bryanna Hash
Cristina Fernandez-Huelves
Marissa Holt
1:06.59
May 1
Four Rivers Conference meet
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:56.53
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
Alexus Freeman
Erika Deardeuff
Jaci Foust
Avery Campbell
1:57.91
Apr 11
Union Relays
3.
Alexus Freeman
Erika Deardeuff
Marissa Holt
Avery Campbell
2:00.64
Apr 13
Cuba Invitational
4x400 Relay
1.
Erika Deardeuff
Jaci Foust
Ava Snyder
Alexus Freeman
5:05.33
May 1
Four Rivers Conference meet
2.
Erika Deardeuff
Alexus Freeman
Ava Snyder
Karen Goodin
5:06.90
Apr 18
Osage HS Invitational
3.
Erika Deardeuff
Jaci Foust
Ava Snyder
Karen Goodin
5:07.65
Apr 13
Cuba Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Isabella Hudson
28' 3.25
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
2.
12
Martiera Curtis
27' 1.25
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
3.
10
Sarah Rector
23' 7.75
PR
Apr 14
OHS Relays
4.
10
Taylor Deardeuff
21' 5.75
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
5.
11
Dionna Lynch
19' 1
PR
Apr 4
St. James Open II
6.
12
Madison Kossuth
17' 8.25
May 1
Four Rivers Conference meet
7.
11
Kadince Kuntz
15' 0.25
PR
Apr 14
OHS Relays
Discus - 1kg
1.
10
Isabella Hudson
72' 6
PR
Apr 13
Cuba Invitational
2.
12
Martiera Curtis
58' 11
May 1
Four Rivers Conference meet
3.
10
Sarah Rector
57' 7.75
PR
Apr 14
OHS Relays
4.
12
Madison Kossuth
55' 3.75
PR
Apr 25
Herman Invitational
5.
10
Taylor Deardeuff
46' 7
PR
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
6.
11
Kadince Kuntz
35' 9
PR
Apr 14
OHS Relays
Javelin - 600g
1.
11
Karen Goodin
107' 7.25
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
11
Alexus Freeman
97' 11.5
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
3.
10
Isabella Hudson
80' 4.5
PR
Apr 11
Union Relays
High Jump
1.
11
Karen Goodin
4' 3.25
Apr 4
St. James Open II
10
Ariana Jones
4' 3.25
Apr 11
Union Relays
3.
9
Addalye Felan
3' 9.25
May 1
Four Rivers Conference meet
Pole Vault
1.
10
Ariana Jones
8' 0.5
May 1
Four Rivers Conference meet
2.
12
Gracie Satterfield
7' 6.5
PR
Apr 14
OHS Relays
Long Jump
1.
9
Alex Hughes
16' 1.75
PR
Apr 4
St. James Open II
2.
12
Gracie Satterfield
14' 0.75
Apr 11
Union Relays
3.
11
Halle Terrill
12' 0.75
PR
May 1
Four Rivers Conference meet
Triple Jump
1.
12
Gracie Satterfield
30' 1
May 13
MSHSAA Class 3 District 5
2.
11
Halle Terrill
27' 7.5
(.0)
PR
Apr 13
Cuba Invitational
*Recent improvement