Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1985
1984
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1973
Indoor
2016
2013
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Demon Collins
11.78
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
9
Isaac Gray
12.22
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
12
Daniel Stewart
12.24
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
4.
11
Rodsheed Brooks
12.36
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
5.
10
Khaleb Moore
12.63
Apr 28
Patriot Classic
6.
10
Je'Son Meeks
12.91
Apr 28
Patriot Classic
7.
9
Emmanuel Lloyd
12.93
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
10
Raysean Wilson
12.93
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
9.
9
David Gordon
12.96
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
10.
11
Jaylin Moore
13.01
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
11.
9
Jayden Milton
13.10
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
12.
9
Rashaun Webb
13.56
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
13.
9
Elijah Carroll
13.59
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
14.
9
Benjam?n Barahona
13.92
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
200 Meters
1.
11
Demon Collins
24.29
PR
Apr 28
Patriot Classic
2.
12
Kenneth Myers
24.36
Apr 21
Fred Lyon Invitational
3.
11
Markhail Brown
24.61
Apr 21
Fred Lyon Invitational
4.
11
Ja'Mes Davis
24.69
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
5.
9
Isaiah Moseby
24.91
PR
Apr 28
Patriot Classic
6.
9
Isaac Gray
24.92
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
7.
9
Samuel Holland
25.45
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
8.
9
Caleb Henderson
25.63
PR
Apr 28
Patriot Classic
9.
12
Daniel Stewart
26.38
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
10.
9
Jayden Milton
27.64
PR
Apr 28
Patriot Classic
11.
10
Khaleb Moore
27.72
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
12.
9
Dyshan Jordan
28.81
PR
Apr 28
Patriot Classic
13.
9
David Gordon
29.49
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
14.
9
Elijah Carroll
30.38
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
400 Meters
1.
11
Ja'Mes Davis
53.31
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
11
Markhail Brown
54.68
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
12
Kenneth Myers
54.77
PR
Apr 14
Henle Holmes Invitational
4.
9
Isaac Gray
56.62
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
5.
9
Emmanuel Lloyd
1:00.69
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
6.
9
Benjam?n Barahona
1:02.02
PR
Apr 28
Patriot Classic
7.
9
Je'Son McPherson
1:03.72
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
8.
9
Jocques Williams
1:04.76
PR
Apr 28
Patriot Classic
9.
9
Rashaun Webb
1:05.53
PR
Apr 28
Patriot Classic
10.
9
Jayden Milton
1:07.24
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
11.
-
Cameron Floyd
1:09.27
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
12.
9
David Gordon
1:09.94
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
13.
10
Kashaun Raggs
1:12.29
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
14.
9
Elijah Carroll
1:15.23
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
800 Meters
1.
11
Brian Thompson
2:17.47
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
11
Markhail Brown
2:21.89
PR
Apr 14
Henle Holmes Invitational
3.
9
Jocques Williams
2:27.87
PR
Apr 14
Henle Holmes Invitational
4.
9
Robert Hicks
2:34.17
Apr 28
Patriot Classic
5.
9
Benjam?n Barahona
2:41.14
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
6.
9
Antonio Hill
2:42.57
PR
Apr 28
Patriot Classic
7.
9
Darrius Patrick
2:50.20
PR
Apr 28
Patriot Classic
1600 Meters
1.
9
Jocques Williams
5:37.46
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
9
Antonio Hill
5:40.25
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
3.
9
James Strawser
6:00.13
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
3200 Meters
1.
9
Antonio Hill
13:55.92
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kenneth Myers
44.35
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
9
Vyron Brown
45.82
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
10
Raysean Wilson
47.46
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
4.
11
Jeremy Roby
1:06.69
Apr 14
Henle Holmes Invitational
4x100 Relay
1.
Isaac Gray
Brian Thompson
Demon Collins
Kenneth Myers
44.78
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
Relay Team
45.57
Apr 28
Patriot Classic
3.
9
Isaiah Moseby
Samuel Holland
Caleb Henderson
Emmanuel Lloyd
54.72
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:34.55
Apr 28
Patriot Classic
2.
9
Vyron Brown
Isaiah Moseby
Je'Son McPherson
Samuel Holland
1:42.13
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:45.50
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
9
Vyron Brown
Isaiah Moseby
Emmanuel Lloyd
Je'Son McPherson
4:07.69
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:17.20
Apr 28
Patriot Classic
2.
9
Benjam?n Barahona
Antonio Hill
Jocques Williams
Robert Hicks
10:32.55
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
Shot Put - 12lb
1.
12
Mark Ishman
46' 7.5
PR
Apr 28
Patriot Classic
2.
10
Javon Pointer
34' 7.25
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
9
Ja'Merque Ishman
32' 7.75
PR
Apr 28
Patriot Classic
4.
10
Kenton Robinson
29' 8.75
PR
Apr 28
Patriot Classic
Discus - 1.6kg
1.
12
Mark Ishman
139' 2
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
11
Aidan Ray
123' 3.5
Apr 21
Fred Lyon Invitational
3.
10
Javon Pointer
101' 7.25
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
4.
9
Ja'Merque Ishman
75' 4
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
High Jump
1.
11
Brian Thompson
5' 1
Apr 14
Henle Holmes Invitational
2.
9
Noah Strong
4' 11.75
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
10
Justin Finley
4' 11.75
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
Long Jump
1.
11
Rodsheed Brooks
18' 8
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
9
Isaac Gray
17' 7.75
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
9
Isaiah Moseby
16' 10
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
4.
10
Raysean Wilson
16' 9.5
PR
Apr 8
University City Charlie Beck Invitational
5.
10
Je'Son Meeks
15' 9.25
Apr 28
Patriot Classic
6.
9
Rashaun Webb
15' 5.75
PR
Apr 19
Kirkwood Boy's Freshman Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Jordyn Buckley
12.32
(1.1)
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
2.
9
shanyiah Murphy
13.29
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
3.
11
Dezirae' Nabors
13.80
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
4.
11
Amya Love
13.84
PR
Apr 29
Kirkwood Dale Collier
5.
10
Skyah Taylor
13.94
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
6.
9
Kamya Eubanks
14.42
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
7.
9
Kamia Hammond
14.49
Apr 14
Henle Holmes Invitational
8.
11
Amariah Dent
14.67
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
9.
9
Alycia Davis
14.73
PR
Apr 8
Northwest Invitational
10.
9
Korri Hart
14.78
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
11.
9
Bria Moore
14.92
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
12.
9
Aniyah Clayton
15.55
PR
Apr 8
Northwest Invitational
13.
10
Robin Hammond
15.98
PR
Apr 8
Northwest Invitational
200 Meters
1.
10
Jordyn Buckley
25.41
(1.5)
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
2.
9
shanyiah Murphy
28.06
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
10
Ja'nyah Goforth
28.06
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
4.
9
Taylor Brown
28.93
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
5.
12
Carmillya Williams
29.95
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
6.
9
Alycia Davis
30.00
PR
Apr 8
Northwest Invitational
7.
9
Aniyah Clayton
31.04
PR
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
8.
9
Bria Moore
31.32
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
9.
9
Brantice Jefferson
31.82
PR
Apr 8
Northwest Invitational
10.
11
Amariah Dent
32.54
PR
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
11.
12
Jayla Davis
33.97
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
12.
10
Robin Hammond
35.53
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
400 Meters
1.
10
Jordyn Buckley
58.52
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
2.
9
Taylor Brown
1:05.49
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
3.
12
Carmillya Williams
1:11.08
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
4.
9
Chidinma Okoli
1:13.02
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
5.
9
Cortisha Clayton
1:17.35
PR
Apr 29
Kirkwood Dale Collier
6.
12
Jayla Davis
1:28.63
PR
Apr 8
Northwest Invitational
800 Meters
1.
11
Elizabeth Flick
2:55.35
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
9
Chidinma Okoli
3:30.79
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Dezirae' Nabors
19.58
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
9
Alycia Davis
20.85
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Dezirae' Nabors
55.71
Apr 21
Fred Lyon Invitational
2.
9
Alycia Davis
1:03.56
PR
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
4x100 Relay
1.
Jordyn Buckley
Alycia Davis
Amya Love
Shanyiah Murphy
50.36
May 20
Class 3, Sectional 2
2.
Shanyiah Murphy
Ja'nyah Goforth
Amya Love
Jordyn Buckley
50.82
May 9
Lutheran North All Comers Meet
3.
Relay Team
50.87
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
4.
Shanyiah Murphy
Ja'nyah Goforth
Kamia Hammond
Jordyn Buckley
51.17
Apr 14
Henle Holmes Invitational
5.
Alycia Davis
Amya Love
Ja'nyah Goforth
Bria Moore
53.93
Apr 29
Kirkwood Dale Collier
6.
Shanyiah Murphy
Ja'nyah Goforth
Skyah Taylor
Kamia Hammond
54.89
Apr 8
Northwest Invitational
7.
9
Alycia Davis
Kamya Eubanks
Bria Moore
Aniyah Clayton
56.98
Apr 18
Eureka JV Invitational
8.
Korri Hart
Aniyah Clayton
Robin Hammond
Kamya Eubanks
58.21
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
4x200 Relay -
1.
Taylor Brown
Ja'nyah Goforth
Dezirae' Nabors
Carmillya Williams
1:53.35
May 9
Lutheran North All Comers Meet
2.
Alycia Davis
Ja'nyah Goforth
Shanyiah Murphy
Skyah Taylor
1:53.39
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
Taylor Brown
Carmillya Williams
Ja'nyah Goforth
Amya Love
1:55.87
Apr 29
Kirkwood Dale Collier
4.
Alycia Davis
Taylor Brown
Skyah Taylor
Bria Moore
1:58.68
Apr 14
Henle Holmes Invitational
5.
9
Alycia Davis
Brantice Jefferson
Aniyah Clayton
Korri Hart
2:01.31
Apr 18
Eureka JV Invitational
6.
9
Brantice Jefferson
Aniyah Clayton
Cortisha Clayton
Korri Hart
2:04.41
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
4x400 Relay
1.
Taylor Brown
Carmillya Williams
Ja'nyah Goforth
Chidinma Okoli
4:46.21
Apr 29
Kirkwood Dale Collier
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Shanyiah Murphy
Kamia Hammond
Taylor Brown
Ja'nyah Goforth
2:04.00
Apr 8
Northwest Invitational
2.
9
Korri Hart
Kamya Eubanks
Brantice Jefferson
Cortisha Clayton
2:30.69
Apr 8
Northwest Invitational
Shot Put - 4kg
1.
9
Lanora Stevens
28' 1
PR
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
2.
10
Jill Ransom
25' 4
Apr 21
Fred Lyon Invitational
3.
9
Aamori Oliver
24' 3.75
PR
Apr 21
Fred Lyon Invitational
4.
9
Janisha Adams
21' 7
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
5.
11
Chevaughn Randle
19' 7.75
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
Discus - 1kg
1.
10
Jill Ransom
85' 10
PR
May 20
Class 3, Sectional 2
2.
9
Lanora Stevens
58' 0.75
Apr 15
Corey Siebert-Lakeisha Finch Invite
3.
11
Chevaughn Randle
57' 8.5
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
4.
9
Aamori Oliver
55' 7.25
Apr 29
Kirkwood Dale Collier
5.
9
Janisha Adams
45' 2.75
PR
May 9
Lutheran North All Comers Meet
Long Jump
1.
11
Dezirae' Nabors
15' 6.25
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
2.
10
Skyah Taylor
14' 8.25
May 13
MSHSAA Class 4 District 3
3.
9
Taylor Brown
12' 9
(.0)
PR
Apr 8
Northwest Invitational
4.
11
Amya Love
10' 6
(.0)
Apr 18
Eureka JV Invitational
5.
9
Ayleigha Jackson
9' 6.25
(.0)
PR
Apr 18
Eureka JV Invitational
*Recent improvement