Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
CJ Shetterly
10.85
(1.0)
PR
Apr 29
Drake Relays - HS
2.
12
Quinn Gruver
11.45
PR
Apr 20
Waukee Boys Invitational
3.
10
Bailey Shetterly
12.59
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
10
Isaiah Sharkey
12.84
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
9
Avery Hewitt
13.33
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
9
Harry Tallman
13.47
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
9
Carter Davis
13.96
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
200 Meters
1.
12
Kenson Fuller
24.22
Apr 20
Waukee Boys Invitational
2.
10
Colin Kerndt
24.33
Apr 20
Waukee Boys Invitational
3.
9
Harry Mullens
24.34
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
11
Carson Leathers
25.02
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
10
Bailey Shetterly
25.31
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
9
David Garner
26.41
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
12
Evan Stark
27.60
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
8.
9
Carter Davis
28.59
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
400 Meters
1.
11
Cooper Lautenbach
51.10
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
10
Colin Kerndt
52.11
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
3.
9
Carson Altwine
59.88
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
10
Ben Fugman
1:04.24
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
800 Meters
1.
12
Chase Lauman
1:52.61
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
11
Nathan Vander Waal
2:07.13
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
3.
11
Wyatt Van Dyke
2:13.28
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
9
Mason Gaulke
2:14.95
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
10
Mars Chapel
2:22.04
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
12
Cooper Vande Voort
2:23.63
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
10
Grant Hartke
2:26.33
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
8.
9
Dane Paulsen
2:34.72
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
1500 Meters
1.
12
Chase Lauman
3:52.70
PR
Jun 1
HOKA Festival of Miles
1600 Meters
1.
12
Chase Lauman
4:07.97
PR
Jun 1
HOKA Festival of Miles
2.
9
Canaan Dunham
4:24.11
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
3.
11
Nathan Vander Waal
4:45.02
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
11
Wyatt Van Dyke
4:57.47
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
10
Devon Browne
4:59.42
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
12
Zack Neumann
5:02.51
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
11
Atticus Vos
5:05.69
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
8.
9
Noah Schuknecht
5:07.26
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
9.
10
Kaiden Browne
5:15.36
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
10.
12
Morgan Clark
5:19.06
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
11.
11
Stephen Gaul
5:27.77
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
12.
11
Jake Huston
5:31.20
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
13.
10
Noah Huffaker
5:31.33
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
14.
11
Jack Conrad
5:32.77
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
15.
9
Daniel Rozenboom
5:32.96
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
16.
12
Grant Anderson
5:34.42
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
17.
9
Carson Altwine
5:36.23
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
18.
11
Eli Ebeling
5:59.00
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
19.
10
Ben Fugman
6:08.20
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
20.
11
Brady Steenhoek
6:10.00
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
21.
12
Aiden Van Donselaar
6:20.00
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
1 Mile
1.
12
Chase Lauman
4:09.84
PR
Jun 1
HOKA Festival of Miles
2.
9
Canaan Dunham
4:24.04
PR
Jun 3
The Belmont Mile
3.
11
Nathan Vander Waal
4:25.89
PR
Jun 3
The Belmont Mile
4.
12
Zack Neumann
4:57.53
PR
Jun 3
The Belmont Mile
3200 Meters
1.
12
Chase Lauman
9:06.71
PR
Apr 29
Drake Relays - HS
2.
9
Canaan Dunham
9:32.07
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
3.
11
Nathan Vander Waal
10:22.55
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
12
Zack Neumann
10:32.38
PR
Apr 20
Waukee Boys Invitational
5.
9
Noah Schuknecht
10:44.55
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
12
Cooper Vande Voort
11:13.57
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
10
Devon Browne
11:19.58
Apr 20
Waukee Boys Invitational
8.
11
Jake Huston
11:39.07
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
9.
11
Stephen Gaul
11:39.65
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
10.
9
Daniel Rozenboom
11:45.58
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
11.
11
Jack Conrad
12:07.09
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
12.
9
Dane Paulsen
12:15.07
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
13.
10
Noah Huffaker
12:15.55
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Luke Fairchild
15.59
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
11
Cor Huyser
16.11
Apr 20
Waukee Boys Invitational
3.
10
Kadyn Dennill
19.61
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
10
Levi Shetterly
19.84
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
11
Cor Huyser
58.26
Apr 20
Waukee Boys Invitational
2.
9
Rex Rhamy
1:03.37
Apr 20
Waukee Boys Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
9
Rex Rhamy
1:05.50
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
2.
10
Benjamin Thompson
1:07.95
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
3.
12
Christian Sanders
1:13.65
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4x100 Relay
1.
Kenson Fuller
Quinn Gruver
Cam Schulte
CJ Shetterly
43.25
Apr 29
Drake Relays - HS
2.
Quinn Gruver
Cam Schulte
Ethan Hol
CJ Shetterly
43.49
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
3.
CJ Shetterly
Cam Schulte
Ethan Hol
Quinn Gruver
44.10
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
Kenson Fuller
Cam Schulte
Ethan Hol
Luke Fairchild
45.43
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
Blake Roose
Landen Pleima
Bailey Shetterly
Brady VanderHeiden
47.28
Apr 20
Waukee Boys Invitational
6.
9
Harry Tallman
David Garner
Avery Hewitt
Trace Hopkins
49.11
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
Blake Roose
Luke Hardman
Brady VanderHeiden
Austin Schulte
49.57
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
8.
Carter Davis
Andrew Vanderhoff
Levi Shetterly
Samuel Carlson
52.69
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4x200 Relay -
1.
Kenson Fuller
Quinn Gruver
Cam Schulte
CJ Shetterly
1:29.39
Apr 29
Drake Relays - HS
2.
Quinn Gruver
Cam Schulte
Bailey Shetterly
CJ Shetterly
1:29.77
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
3.
Kenson Fuller
Bailey Shetterly
Harry Mullens
Cam Schulte
1:33.99
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
Kenson Fuller
Ethan Hol
Cam Schulte
Carson Leathers
1:36.43
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
Landen Pleima
Isaiah Sharkey
Andrew Vanderhoff
Luke Hardman
1:41.53
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
9
Harry Tallman
Trace Hopkins
Avery Hewitt
Harry Mullens
1:42.18
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
Blake Roose
Landen Pleima
Brady VanderHeiden
Levi Shetterly
1:43.22
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4x400 Relay
1.
Cooper Lautenbach
Bailey Shetterly
Colin Kerndt
Trey Van Hauen
3:26.28
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Harry Mullens
Cooper Lautenbach
Trey Van Hauen
Chase Lauman
3:28.88
Apr 20
Waukee Boys Invitational
3.
Colin Kerndt
Cooper Lautenbach
Nathan Vander Waal
Chase Lauman
3:35.39
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
Harry Mullens
Garrett O'Halloran
Landen Pleima
Mason Gaulke
3:47.75
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
Carson Altwine
Atticus Vos
Wyatt Van Dyke
Michael Manning
3:50.46
Apr 20
Waukee Boys Invitational
6.
Mars Chapel
Nile Roe
Grant Hartke
Cooper Vande Voort
4:11.53
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4x800 Relay
1.
Nathan Vander Waal
Trey Van Hauen
Atticus Vos
Canaan Dunham
8:11.85
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Nathan Vander Waal
Atticus Vos
Trey Van Hauen
Canaan Dunham
8:15.42
Apr 29
Drake Relays - HS
3.
Nathan Vander Waal
Trey Van Hauen
Canaan Dunham
Chase Lauman
8:27.66
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
Canaan Dunham
Atticus Vos
Mason Gaulke
Wyatt Van Dyke
8:48.57
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
Noah Schuknecht
Devon Browne
Mason Gaulke
Cooper Vande Voort
8:54.14
Apr 20
Waukee Boys Invitational
6.
Kaiden Browne
Devon Browne
Mars Chapel
Morgan Clark
9:20.28
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
Eli Ebeling
Brady Steenhoek
Aiden Van Donselaar
Carson Altwine
10:43.51
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Ethan Hol
Cam Schulte
CJ Shetterly
Trey Van Hauen
1:35.08
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
CJ Shetterly
Quinn Gruver
Trey Van Hauen
Chase Lauman
1:38.08
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
3.
Ethan Hol
Cam Schulte
Quinn Gruver
Harry Mullens
1:38.54
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
Blake Roose
Trace Hopkins
Carson Leathers
Wyatt Van Dyke
1:46.24
Apr 20
Waukee Boys Invitational
5.
9
Trace Hopkins
David Garner
Landen Pleima
Rex Rhamy
1:49.15
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
Blake Roose
Luke Hardman
Evan Stark
Christian Sanders
1:51.69
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Quinn Gruver
Cam Schulte
Trey Van Hauen
Chase Lauman
3:30.23
Apr 29
Drake Relays - HS
2.
CJ Shetterly
Quinn Gruver
Trey Van Hauen
Chase Lauman
3:34.88
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
3.
Ethan Hol
Carson Leathers
Rex Rhamy
Atticus Vos
3:59.79
Apr 20
Waukee Boys Invitational
4.
Blake Roose
Evan Stark
Garrett O'Halloran
Grant Anderson
4:17.96
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Cor Huyser
Andrew Vanderhoff
Levi Shetterly
Luke Fairchild
1:00.89
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Cor Huyser
Rex Rhamy
Levi Shetterly
Luke Fairchild
1:05.10
Apr 20
Waukee Boys Invitational
3.
Elijah Ruckman
Nile Roe
Benjamin Thompson
Kadyn Dennill
1:18.98
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Hanson King
55' 9.25
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
12
Brandon Fischer
55' 7
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
3.
11
Daniel Loftis
43' 10
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
9
Palmer Hemming
39' 5
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
12
Gage Gift
38' 9
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
11
Donovan Helle
38' 8.5
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
9
Benjamin Dothager
37' 0
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
8.
12
Braden Schulte
36' 11
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
9.
9
Samuel Carlson
35' 2.5
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
10.
9
Austin Schulte
34' 10
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
11.
11
Kaiden Hol
32' 5.5
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
12.
9
Jonathan Panknen
31' 6
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
13.
10
Malachi Loftis
28' 0.5
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
14.
10
Jackson Menke
27' 9.5
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
15.
11
Brady VanderHeiden
27' 8.75
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
16.
9
Bradyn Tuttle
27' 7
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Brandon Fischer
186' 0
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
2.
11
Hanson King
163' 5
Apr 29
Drake Relays - HS
3.
12
Gage Gift
136' 10
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
4.
10
Garrett O'Halloran
121' 5
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
5.
9
Benjamin Dothager
119' 1
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
6.
11
Daniel Loftis
115' 6
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
7.
12
Braden Schulte
111' 8
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
8.
11
Donovan Helle
109' 9
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
9.
10
Grant Hartke
105' 11
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
10.
9
Austin Schulte
96' 8
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
11.
11
Kaiden Hol
93' 10
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
12.
9
Jonathan Panknen
90' 8
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
13.
9
Palmer Hemming
87' 5
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
14.
9
Samuel Carlson
86' 4
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
15.
11
Brady VanderHeiden
80' 10
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
16.
10
Jackson Menke
73' 7
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
High Jump
1.
10
Drew Fuller
5' 4
PR
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
Long Jump
1.
10
Bailey Shetterly
20' 0
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
2.
10
Isaiah Sharkey
14' 3
Mar 30
Waukee HS Boys Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Delanie Reynolds
12.98
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
2.
9
Kamryn Long
13.37
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
9
Cameron Knouse
15.66
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
11
Rhea Cutler
17.53
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
200 Meters
1.
11
Jacie Trine
25.64
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
12
Marissa Hackman
27.73
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
10
Mara Schiebout
29.48
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
11
Mollie Renaud
29.52
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
5.
9
Abigail Melvin
29.56
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
400 Meters
1.
11
Jacie Trine
56.83
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
12
Maddie Schmitz
1:07.35
Apr 3
Northwest Girls Invitational
3.
10
Chloe Punt
1:09.99
Apr 20
Newton HS Invitational
4.
11
Faith Galeazzi
1:17.46
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
800 Meters
1.
11
Abigail Teagarden
2:21.38
PR
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
9
Marissa Ferebee
2:28.41
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
11
Macy Schroeder
2:32.84
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
11
Tess Paulsen
2:45.91
Apr 20
Newton HS Invitational
5.
9
Rebekah Wittenberg
3:04.28
Apr 3
Northwest Girls Invitational
1500 Meters
1.
9
Marissa Ferebee
4:47.54
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
10
Raegan Snieder
5:20.36
Apr 3
Northwest Girls Invitational
3.
12
Abbey Bogaards
5:28.65
Apr 20
Newton HS Invitational
4.
11
Sophia Boonstra
5:43.09
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
5.
11
Tess Paulsen
5:43.63
Apr 3
Northwest Girls Invitational
1 Mile
1.
8
Ruth Dunham
5:48.81
PR
Jun 3
The Belmont Mile
3000 Meters
1.
9
Marissa Ferebee
10:18.08
Apr 29
Drake Relays - HS
2.
11
Tess Paulsen
11:45.67
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
11
Autumn Blink
11:55.99
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
11
Sophia Boonstra
12:45.31
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Aaliyah Riddick
18.16
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
2.
11
Tristan Gordon
18.77
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
9
Abbie Brand
19.99
Apr 3
Northwest Girls Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
12
Maddie Schmitz
1:13.39
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
2.
9
Emerson Wogen
1:23.12
Apr 20
Newton HS Invitational
4x100 Relay
1.
Delanie Reynolds
Kamryn Long
Marissa Hackman
Kelsey Tauke
50.21
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
-
Mollie Renaud
Delanie Reynolds
Kamryn Long
Marissa Hackman
52.77
Apr 3
Northwest Girls Invitational
3.
Ava Curry
Kaylee Dingeman
Tristan Gordon
Aaliyah Riddick
57.11
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
Leah Boualavong
Lyndon Norton
Cameron Knouse
Rhea Cutler
1:03.83
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Delanie Reynolds
Kelsey Tauke
Marissa Hackman
Kamryn Long
1:44.71
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Ava Curry
Mara Schiebout
Abigail Melvin
Katie Pollock
1:59.75
Apr 3
Northwest Girls Invitational
3.
Leah Boualavong
Lyndon Norton
Cameron Knouse
Nora Ausman
2:09.78
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Macy Schroeder
Abigail Teagarden
Lizzie Neumann
Jacie Trine
4:02.05
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Abigail Teagarden
Lizzie Neumann
Macy Schroeder
Jacie Trine
4:13.33
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
Macy Schroeder
Lizzie Neumann
Emerson Wogen
Jacie Trine
4:21.60
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
Lily Duffy
Chloe Punt
Kadence Jaworski
Rebekah Wittenberg
4:59.79
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4x800 Relay
1.
Macy Schroeder
Abigail Teagarden
Lizzie Neumann
Marissa Ferebee
9:49.75
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Abigail Teagarden
Raegan Snieder
Lizzie Neumann
Macy Schroeder
9:54.50
Apr 3
Northwest Girls Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Kamryn Long
Marissa Hackman
Delanie Reynolds
Jacie Trine
1:48.50
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
-
Delanie Reynolds
Kamryn Long
Marissa Hackman
Jacie Trine
1:51.54
Apr 3
Northwest Girls Invitational
3.
Mollie Renaud
Katie Pollock
Mara Schiebout
Emerson Wogen
2:03.41
Apr 20
Newton HS Invitational
4.
Katie Pollock
Leah Boualavong
Cora Ebelsheiser
Lily Duffy
2:14.66
Apr 3
Northwest Girls Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Delanie Reynolds
Marissa Hackman
Macy Schroeder
Abigail Teagarden
4:17.88
May 20
IAHSAA/IGHSAU State Championships
2.
Mollie Renaud
Mara Schiebout
Maddie Schmitz
Abbey Bogaards
4:42.94
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
Ava Curry
Mara Schiebout
Emerson Wogen
Abbey Bogaards
4:46.32
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
Cora Ebelsheiser
Nora Ausman
Chloe Punt
Kadence Jaworski
5:06.48
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Aaliyah Riddick
Tristan Gordon
Kaylee Dingeman
Abbie Brand
1:19.41
Apr 3
Northwest Girls Invitational
2.
Tristan Gordon
Ava Curry
Kaylee Dingeman
Abbie Brand
1:23.24
Apr 20
Newton HS Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Payton Lyons
34' 6
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
2.
10
Katelyn Meyer
31' 10
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
3.
10
Maggie Thompson
31' 0.5
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
9
Candace Thompson
29' 0.5
PR
Apr 24
Prairie City-Monroe Girls Invitational
5.
10
Ellie Schmitz
28' 5.5
Apr 3
Northwest Girls Invitational
6.
9
Meav Swank
21' 11
PR
Apr 24
Prairie City-Monroe Girls Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Maggie Thompson
92' 0
Apr 20
Newton HS Invitational
2.
11
Anna Hackett
86' 2
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
3.
9
Joeley Helle
86' 1
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
4.
9
Olivia Cutler
73' 9
Apr 3
Northwest Girls Invitational
5.
11
Blair Walz
60' 9
Apr 24
Prairie City-Monroe Girls Invitational
6.
12
Nora Rasmussen
60' 5
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
7.
9
Haylie Hungate
57' 11
PR
Apr 24
Prairie City-Monroe Girls Invitational
High Jump
1.
9
Sarah Hardman
4' 8
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
10
Kelsey Tauke
4' 8
PR
Apr 20
Newton HS Invitational
Long Jump
1.
12
Kylie Tauke
16' 6.5
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
2.
9
Abigail Melvin
14' 8.75
PR
Apr 3
Northwest Girls Invitational
*Recent improvement