Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1991
1990
1989
1988
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1977
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Zander Maxlow
11.28
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
11
Tyler Orlandi
11.29
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
10
Isaac Hodges
11.35
May 13
Apollo Invitational
4.
12
Preston Lamb
11.52
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
5.
8
Cade Sorrells
11.72
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
6.
12
Aiden Dunigan
11.87
PR
May 13
Apollo Invitational
7.
11
Isaac Kinsey
11.92
PR
May 13
Apollo Invitational
8.
11
Jeremy Jaco
12.01
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
9.
12
Ryan Ratley
12.38
May 13
Apollo Invitational
10.
10
Cooper Green
12.59
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
11.
9
Avery Lovett
12.62
PR
Mar 25
Invitational of the South
12.
9
Brian Ferguson
13.21
PR
Mar 25
Invitational of the South
13.
11
Edmond Stephens
13.27
Mar 25
Invitational of the South
200 Meters
1.
11
Tyler Orlandi
22.65
PR
May 6
Area One Championship
2.
11
Zander Maxlow
23.02
PR
May 6
Area One Championship
3.
12
Preston Lamb
23.41
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
4.
10
Isaac Hodges
23.50
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
5.
8
Cade Sorrells
24.44
PR
Apr 29
Murray High Invitational
6.
11
Isaac Kinsey
24.50
PR
May 13
Apollo Invitational
7.
9
Avery Lovett
25.29
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
8.
10
Cooper Green
25.81
PR
Apr 29
Murray High Invitational
9.
12
Ryan Ratley
26.62
Apr 24
Marshall County All Comers 2
10.
11
Edmond Stephens
26.68
PR
Mar 25
Invitational of the South
11.
9
Caleb Filbeck
27.59
PR
Mar 25
Invitational of the South
400 Meters
1.
12
Preston Lamb
51.55
Mar 25
Invitational of the South
2.
12
Ethan McCarty
52.96
PR
May 13
Apollo Invitational
3.
11
Tyler Orlandi
53.08
PR
May 13
Apollo Invitational
4.
8
Cade Sorrells
53.46
May 13
Apollo Invitational
5.
10
Isaac Hodges
54.17
Apr 29
Murray High Invitational
6.
9
Avery Lovett
55.91
PR
Apr 29
Murray High Invitational
7.
11
Isaac Kinsey
55.96
PR
Mar 25
Invitational of the South
8.
12
Sawyer Collins
57.96
PR
May 13
Apollo Invitational
9.
11
Edmond Stephens
57.97
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
10.
10
Isaac Reynolds
58.28
May 6
Area One Championship
11.
9
Caleb Filbeck
1:00.79
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
12.
12
Ryan Ratley
1:02.02
PR
Apr 29
Murray High Invitational
13.
9
Brian Ferguson
1:11.05
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
14.
9
Kasey Wyatt
1:12.90
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
800 Meters
1.
12
Ethan McCarty
2:00.81
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
9
Kobey Yates
2:09.66
Apr 29
Murray High Invitational
3.
12
Sawyer Collins
2:12.59
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
4.
12
Preston Lamb
2:14.08
May 13
Apollo Invitational
5.
10
Isaac Reynolds
2:14.36
Apr 24
Marshall County All Comers 2
6.
11
Isaac Kinsey
2:14.92
Apr 24
Marshall County All Comers 2
7.
11
Walker Jones
2:19.77
May 13
Apollo Invitational
8.
9
Daniel Walker
2:20.57
PR
May 13
Apollo Invitational
9.
11
Edmond Stephens
2:21.64
May 13
Apollo Invitational
10.
9
Sam Martin
2:26.94
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
11.
9
Kasey Wyatt
2:52.30
PR
Apr 29
Murray High Invitational
1600 Meters
1.
9
Kobey Yates
4:35.96
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
2.
11
Walker Jones
4:58.10
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
9
Daniel Walker
5:05.15
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
4.
12
Ethan McCarty
5:09.18
Apr 15
Owensboro Invitational
5.
12
Sawyer Collins
5:18.32
Mar 25
Invitational of the South
6.
10
Isaac Reynolds
5:30.52
PR
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
7.
9
Sam Martin
5:46.77
Apr 29
Murray High Invitational
8.
9
Kasey Wyatt
6:23.69
Mar 25
Invitational of the South
1 Mile
1.
10
Isaac Reynolds
5:21.98
PR
May 13
Apollo Invitational
2.
9
Sam Martin
5:51.97
PR
May 13
Apollo Invitational
3.
9
Kasey Wyatt
6:09.28
May 13
Apollo Invitational
3200 Meters
1.
9
Kobey Yates
9:50.07
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
2.
9
Daniel Walker
11:23.42
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
3.
11
Walker Jones
11:32.47
PR
Mar 25
Invitational of the South
4.
9
Sam Martin
12:54.90
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
110m Hurdles - 39"
1.
12
Alexander Holman
17.02
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
10
John Foley
20.38
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
11
Stephen Claborn
20.49
May 6
Area One Championship
300m Hurdles - 36"
1.
9
Hayden Gray
44.28
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
11
Jeremy Jaco
44.51
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
10
Isaac Hodges
47.33
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
4.
10
John Foley
51.21
Apr 29
Murray High Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.64
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
Cade Sorrells
Zander Maxwell
Isaac Hodges
Tyler Orlandi
43.79
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
3.
Isaac Kinsey
Jeremy Jaco
Brian Ferguson
Preston Lamb
43.95
May 6
Area One Championship
4.
Tyler Orlandi
Zander Maxwell
Isaac Hodges
Preston Lamb
44.28
Apr 15
Owensboro Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:34.90
Mar 25
Invitational of the South
2.
Tyler Orlandi
Zander Maxwell
Cade Sorrells
Preston Lamb
1:35.26
Apr 15
Owensboro Invitational
3.
Tyler Orlandi
Jeremy Jaco
Cade Sorrells
Preston Lamb
1:36.38
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
4x400 Relay
1.
Tyler Orlandi
Ethan McCarty
Zander Maxwell
Preston Lamb
3:26.12
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
2.
Relay Team
3:29.08
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
Preston Lamb
Ethan McCarty
Cade Sorrells
Tyler Orlandi
3:30.94
May 13
Apollo Invitational
4.
Tyler Orlandi
Zander Maxwell
Cade Sorrells
Ethan McCarty
3:32.33
May 6
Area One Championship
5.
Cade Sorrells
Tyler Orlandi
Zander Maxwell
Preston Lamb
3:36.63
Apr 15
Owensboro Invitational
6.
Avery Lovett
Kobey Yates
Edmond Stephens
Jeremy Jaco
3:48.15
Apr 15
Owensboro Invitational
7.
Cade Sorrells
Avery Lovett
Isaac Reynolds
Isaac Kinsey
3:51.60
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
4x800 Relay
1.
Isaac Kinsey
Sawyer Collins
Preston Lamb
Ethan McCarty
8:47.61
May 6
Area One Championship
2.
Relay Team
8:59.61
Mar 25
Invitational of the South
3.
Isaac Reynolds
Edmond Stephens
Daniel Walker
Sawyer Collins
9:06.43
Apr 15
Owensboro Invitational
Shot Put - 12lb
1.
9
Deegan Croley
47' 2.5
May 16
McCracken County Quad-Meet III
2.
12
Joey Colley
42' 7
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
Discus - 1.6kg
1.
9
Deegan Croley
140' 5
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
12
Joey Colley
109' 11
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
High Jump
1.
12
Alexander Holman
6' 0
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
12
Aiden Dunigan
5' 10
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
11
Stephen Claborn
5' 2
PR
Mar 25
Invitational of the South
4.
12
Jack Johnson
4' 10
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
Pole Vault
1.
12
Jack Johnson
10' 6
Mar 25
Invitational of the South
2.
11
Stephen Claborn
9' 0
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
Long Jump
1.
12
Alexander Holman
21' 1.5
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
12
Aiden Dunigan
20' 6.5
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
10
Luke Webber
15' 8
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
Triple Jump
1.
12
Alexander Holman
42' 2.5
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
12
Aiden Dunigan
40' 9.75
Apr 24
Marshall County All Comers 2
3.
9
Avery Lovett
35' 0
PR
May 13
Apollo Invitational
Womens
100 Meters
1.
8
Charleigh Duncan
13.62
PR
May 13
Apollo Invitational
2.
10
Allie Burkeen
13.64
Apr 24
Marshall County All Comers 2
3.
12
Clara Boddy
13.88
May 6
Area One Championship
4.
9
Ann Marie Peffer
14.06
PR
Apr 29
Murray High Invitational
5.
8
Chaney Travis
14.26
May 2
Calloway Quad
6.
12
Linsey Lucas
14.43
PR
Apr 18
Murray Quad Meet #2
7.
11
Kaylee Shupe
14.54
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
8.
11
Riley Tubbs
14.67
May 13
Apollo Invitational
9.
11
Gracie Gideon
14.89
Apr 24
Marshall County All Comers 2
10.
10
Elliana Jones
15.17
PR
May 13
Apollo Invitational
11.
9
Rylan Reed
16.18
PR
Apr 18
Murray Quad Meet #2
200 Meters
1.
11
Presley Gallimore
28.07
Apr 8
Carterville Invitational
2.
10
Mia McGregor
28.26
PR
Apr 29
Murray High Invitational
3.
12
Linsey Lucas
28.76
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
4.
10
Allie Burkeen
28.94
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
5.
11
Izzy Washburn
29.05
Apr 24
Marshall County All Comers 2
6.
8
Charleigh Duncan
29.50
May 2
Calloway Quad
7.
8
Chaney Travis
29.53
May 2
Calloway Quad
8.
12
Clara Boddy
29.91
May 2
Calloway Quad
9.
11
Kaylee Shupe
30.82
PR
May 13
Apollo Invitational
10.
11
Delaney Miller
31.07
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
11.
10
Elliana Jones
31.37
PR
May 13
Apollo Invitational
12.
10
Libby Stewart
31.45
PR
Apr 18
Murray Quad Meet #2
13.
9
Ann Marie Peffer
31.61
PR
Mar 25
Invitational of the South
14.
11
Jayden Rupp
31.99
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
15.
11
Riley Tubbs
32.27
May 13
Apollo Invitational
16.
11
Gracie Gideon
32.41
Apr 15
Owensboro Invitational
17.
9
Rylan Reed
33.10
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
18.
9
Abbie Jo Hart
33.15
PR
Mar 25
Invitational of the South
400 Meters
1.
11
Presley Gallimore
1:01.30
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
10
Mia McGregor
1:04.37
PR
Apr 29
Murray High Invitational
3.
7
Jessica Reed
1:06.68
Apr 24
Marshall County All Comers 2
4.
12
Linsey Lucas
1:08.08
PR
May 13
Apollo Invitational
5.
8
Charleigh Duncan
1:08.31
May 2
Calloway Quad
6.
9
Eden Sandlin
1:12.02
PR
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
7.
10
Elliana Jones
1:15.14
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
8.
11
Scout Sandlin
1:15.88
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
9.
9
Ann Marie Peffer
1:16.22
PR
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
800 Meters
1.
10
Addison Lyles
2:29.13
Apr 24
Marshall County All Comers 2
2.
7
Jessica Reed
2:31.40
May 6
Area One Championship
3.
9
Eden Sandlin
2:43.15
May 2
Calloway Quad
4.
9
Braelyn Spalding
2:51.39
Mar 25
Invitational of the South
5.
11
Scout Sandlin
2:56.59
PR
May 13
Apollo Invitational
1600 Meters
1.
10
Addison Lyles
5:27.57
Apr 29
Murray High Invitational
2.
9
Eden Sandlin
6:10.75
Apr 29
Murray High Invitational
3.
7
Jessica Reed
6:28.17
PR
May 2
Calloway Quad
4.
9
Braelyn Spalding
6:28.56
Mar 25
Invitational of the South
5.
11
Scout Sandlin
7:00.14
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
1 Mile
1.
10
Addison Lyles
5:27.51
May 13
Apollo Invitational
2.
9
Eden Sandlin
6:09.16
PR
May 13
Apollo Invitational
3200 Meters
1.
10
Addison Lyles
11:41.11
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
9
Braelyn Spalding
13:25.45
PR
May 2
Calloway Quad
100m Hurdles - 33"
1.
12
Rylee Thompson
16.65
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
9
Jordin Henson
19.12
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
10
Libby Stewart
20.01
May 16
McCracken County Quad-Meet III
4.
9
Rylan Reed
21.92
PR
Apr 24
Marshall County All Comers 2
300m Hurdles - 30"
1.
10
Libby Stewart
54.59
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
9
Jordin Henson
56.50
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
4x100 Relay
1.
Allie Burkeen
Rylee Thompson
Izzy Washburn
Presley Gallimore
49.74
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
2.
Relay Team
50.35
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
Gracie Gideon
Allie Burkeen
Clara Boddy
Presley Gallimore
54.57
Apr 8
Carterville Invitational
4x200 Relay -
1.
Allie Burkeen
Mia McGregor
Izzy Washburn
Presley Gallimore
1:48.10
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
2.
Relay Team
1:48.75
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
Allie Burkeen
Presley Gallimore
Mia McGregor
Izzy Washburn
1:49.71
May 2
Calloway Quad
4.
Gracie Gideon
Allie Burkeen
Clara Boddy
Presley Gallimore
1:58.81
Apr 8
Carterville Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:17.36
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
Linsey Lucas
Mia McGregor
Jessica Reed
Presley Gallimore
4:22.27
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
3.
Charleigh Duncan
Presley Gallimore
Linsey Lucas
Mia McGregor
4:27.65
May 13
Apollo Invitational
4.
Charleigh Duncan
Jessica Reed
Eden Sandlin
Mia McGregor
4:30.32
Apr 8
Carterville Invitational
4x800 Relay
1.
Jessica Reed
Braelyn Spalding
Eden Sandlin
Addison Lyles
10:21.43
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
2.
Relay Team
10:22.13
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
3.
Braelyn Spalding
Eden Sandlin
Jessica Reed
Addison Lyles
10:32.82
May 6
Area One Championship
4.
Charleigh Duncan
Jessica Reed
Eden Sandlin
Addison Lyles
10:49.40
Apr 8
Carterville Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Phoebe Ramsey
33' 9
Mar 25
Invitational of the South
2.
11
Bailey Allred
33' 3
Apr 24
Marshall County All Comers 2
3.
11
Gracie Gideon
27' 4.25
PR
May 13
Apollo Invitational
4.
12
Anna Runkle
23' 5.5
Apr 24
Marshall County All Comers 2
5.
12
Carson Blossom
22' 8.25
Apr 24
Marshall County All Comers 2
6.
9
Violet Thomas
21' 4.5
PR
May 2
Calloway Quad
Discus - 1kg
1.
12
Georgia Hall
118' 10
PR
Apr 8
Carterville Invitational
2.
11
Bailey Allred
106' 9
Jun 3
KHSAA Class 3A State Championship
3.
9
Audrey grace Brown
84' 8
Apr 24
Marshall County All Comers 2
4.
12
Carson Blossom
70' 4
Apr 24
Marshall County All Comers 2
5.
12
Rylee Thompson
69' 6
PR
May 2
Calloway Quad
6.
9
Violet Thomas
64' 11
May 2
Calloway Quad
7.
12
Anna Runkle
48' 3
Mar 25
Invitational of the South
High Jump
1.
11
Delaney Miller
4' 8
PR
May 13
Apollo Invitational
2.
12
Presleigh Jennings
4' 6
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
3.
7
Jessica Reed
4' 2
PR
Apr 15
Owensboro Invitational
Pole Vault
1.
11
Izzy Washburn
9' 0
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
10
Madison Edwards
7' 0
PR
May 2
Calloway Quad
9
Ann Marie Peffer
7' 0
Apr 29
Murray High Invitational
Long Jump
1.
12
Rylee Thompson
16' 10.5
PR
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
2.
12
Georgia Hall
15' 6.5
PR
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
3.
10
Mia McGregor
14' 6
Apr 18
Murray Quad Meet #2
4.
11
Izzy Washburn
14' 3.5
Mar 25
Invitational of the South
5.
12
Clara Boddy
12' 7.5
Apr 24
Marshall County All Comers 2
6.
9
Abbie Jo Hart
12' 4.25
PR
May 2
Calloway Quad
7.
11
Delaney Miller
12' 2.75
PR
Apr 1
Calloway Co Laker Invitational
8.
11
Jayden Rupp
12' 0
PR
Mar 25
Invitational of the South
Triple Jump
1.
12
Rylee Thompson
35' 0
PR
May 6
Area One Championship
2.
11
Izzy Washburn
29' 1.5
Mar 25
Invitational of the South
3.
11
Jayden Rupp
28' 6.5
May 23
KHSSA Class 3A Region 1
*Recent improvement