Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Jackson Campbell
12.2h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
8
John Teknos
12.2h
PR
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
3.
8
Jimmy Comerford
13.6h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
4.
8
Lucky Bobes
13.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
5.
5
Gabriel Watson
13.9h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
6.
7
Andrew Mayer
14.5h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
7.
6
Charles Luna
15.3h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
8.
6
Anthony Vitale
15.6h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
9.
5
John Comerford
16.3h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
4
Peter Teknos
16.3h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
11.
5
Brady Vitale
16.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
12.
4
Sammy Vitale
16.8h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
13.
6
Max Kress
17.0h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
14.
3
James Supler
17.4h
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
15.
3
Mark Ilse
18.0h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
200 Meters
1.
8
John Teknos
25.9h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Wash Jesuit HS
2.
8
Jackson Campbell
27.6h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
3.
5
Brady Vitale
27.9h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
4.
8
Jimmy Comerford
28.4h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
5.
5
Gabriel Watson
32.7h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
6.
6
Anthony Vitale
32.9h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
7.
7
Andrew Mayer
33.3h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
8.
6
Charles Luna
34.5h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
9.
5
John Comerford
34.7h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
10.
4
Sammy Vitale
36.2h
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
11.
4
Brendan Yates
36.4h
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
12.
3
James Supler
36.8h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
13.
3
Mark Ilse
38.0h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
14.
5
Finn Murphy
40.9h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
15.
3
Joseph Watson
41.8h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
400 Meters
1.
8
Jackson Campbell
57.12
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
8
Jimmy Comerford
1:05.5h
PR
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
3.
7
Patrick McLaughlin
1:10.5h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
4.
7
Andrew Mayer
1:14.0h
PR
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
5.
5
John Comerford
1:20.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
6.
5
Brady Vitale
1:21.4h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
7.
6
Max Kress
1:23.5h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
8.
3
James Supler
1:25.8h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
9.
4
Sammy Vitale
1:26.8h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
800 Meters
1.
7
Patrick McLaughlin
2:36.6h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
2.
5
Parker Yon
3:19.6h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
3.
4
Brendan Yates
3:20.0h
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
4.
3
Mark Ilse
3:29.7h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
5.
3
James Supler
3:54.5h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
1600 Meters
1.
7
Patrick McLaughlin
6:18.63
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
2.
5
Parker Yon
6:51.9h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
200m Hurdles - 30"
1.
8
Lucky Bobes
30.37
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
4x100 Relay
1.
8
Lucky Bobes
Jackson Campbell
Jimmy Comerford
John Teknos
50.20
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
8
John Teknos
Lucky Bobes
Jackson Campbell
Jimmy Comerford
54.5h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
3.
8
Jimmy Comerford
Jackson Campbell
Lucky Bobes
John Teknos
54.6h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
Lucky Bobes
Patrick McLaughlin
Jimmy Comerford
John Teknos
54.6h
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
5.
8
Jackson Campbell
Jimmy Comerford
John Teknos
Lucky Bobes
55.2h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
6.
5
John Comerford
Brady Vitale
Finn Murphy
Gabriel Watson
1:09.7h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
7.
Mark Ilse
Joseph Watson
James Supler
Sammy Vitale
1:14.7h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
8.
Mark Ilse
Joseph Watson
Peter Teknos
Brendan Yates
1:15.1h
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
Shot Put - 6lb
1.
6
Anthony Vitale
24' 10
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
2.
5
Finn Murphy
23' 1
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
Shot Put - 4kg
1.
6
Anthony Vitale
18' 8
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
Discus - 1kg
1.
8
John Teknos
84' 4
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
2.
8
Lucky Bobes
65' 6
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
3.
7
Andrew Mayer
49' 10
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
4.
7
Alex Mayer
28' 4
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
Long Jump
1.
7
Patrick McLaughlin
12' 11.5
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
2.
7
Andrew Mayer
10' 8
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
3.
5
Gabriel Watson
10' 4
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
4.
6
Charles Luna
10' 0
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
5.
5
Brady Vitale
9' 7
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
6.
7
Alex Mayer
8' 4.5
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
7.
4
Peter Teknos
8' 0.5
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
Standing Long Jump
1.
8
John Teknos
8' 8.75
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
2.
8
Jackson Campbell
7' 10
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
3.
4
Sammy Vitale
5' 0
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
4.
3
Joseph Watson
4' 8
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
5.
3
Mark Ilse
3' 10.5
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
Standing Vertical Jump
1.
8
John Teknos
8' 7
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
Womens
100 Meters
1.
7
Olivia Necastro
13.8h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
2.
8
Sharian Day
14.4h
PR
May 6
Lady Bruin
3.
8
Brooke Leedy
14.5h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
7
Mia Killeen
14.5h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
7
Molly Hanna
14.5h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
6.
8
Alaya Edwards
14.8h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
7.
5
Corinne Clary
14.9h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
8.
8
Amelia Clary
15.3h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Wash Jesuit HS
9.
8
Zoey Webb
15.4h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
10.
8
Gianna Lucci
15.6h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Wash Jesuit HS
11.
5
Jillian Goldwood
15.8h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
12.
8
Audrey Wiskes
16.0h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
13.
8
Ella Daly
16.4h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
14.
5
Angela Sturgeon
16.5h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
15.
4
Lucy Killeen
16.6h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
16.
3
Cashmere Ostrom
16.7h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
5
Rachel Macias
16.7h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
18.
8
Kori Johnson
17.0h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
19.
3
Ava Thomas
17.3h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
20.
6
Ava Niedermier
17.9h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
21.
4
Olivia Johnson
18.1h
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
200 Meters
1.
8
Sharian Day
29.38
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
8
Brooke Leedy
29.9h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
3.
7
Mia Killeen
30.1h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
4.
8
Amelia Clary
30.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
5.
7
Molly Hanna
31.71
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
6.
8
Alaya Edwards
31.6h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
7.
8
Caitlin Hanna
33.2h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
8.
8
Audrey Wiskes
33.5h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Wash Jesuit HS
9.
8
Gianna Lucci
34.3h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
10.
5
Corinne Clary
34.7h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
8
Zoey Webb
34.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
12.
5
Angela Sturgeon
34.9h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
13.
5
Rachel Macias
35.4h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
14.
5
Jillian Goldwood
36.1h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
15.
4
Lucy Killeen
36.4h
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
16.
4
Olivia Johnson
36.7h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
17.
8
Ella Daly
36.9h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
18.
3
Cashmere Ostrom
37.8h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
19.
4
Hannah Taylor
38.4h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
20.
8
Kori Johnson
39.4h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
21.
3
Ava Thomas
44.0h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
400 Meters
1.
8
Amelia Clary
1:07.14
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
8
Brooke Leedy
1:14.1h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
3.
4
Mariana Morse
1:25.1h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
4.
8
Audrey Wiskes
1:26.5h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
5.
8
Julia Kohl
1:28.7h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
6.
4
Hannah Taylor
1:30.5h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
7.
8
Ella Daly
1:35.1h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
8.
3
Ava Thomas
1:44.8h
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
9.
4
Iris Bahniuk
1:57.5h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
800 Meters
1.
8
Audrey Wiskes
3:31.2h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
2.
4
Mariana Morse
3:38.4h
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
3.
4
Iris Bahniuk
4:37.6h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Mayfield HS
200m Hurdles - 30"
1.
8
Gianna Lucci
37.9h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
2.
8
Caitlin Hanna
38.2h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
4x100 Relay
1.
Olivia Necastro
Sharian Day
Molly Hanna
Alaya Edwards
57.8h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
2.
Sharian Day
Amelia Clary
Alaya Edwards
Molly Hanna
58.02
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
3.
8
Sharian Day
Audrey Wiskes
Amelia Clary
Brooke Leedy
1:00.1h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - VASJ HS
4.
Olivia Necastro
Caitlin Hanna
Molly Hanna
Sharian Day
1:00.6h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
5.
Mia Killeen
Alaya Edwards
Sharian Day
Caitlin Hanna
1:00.9h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
6.
Relay Team
1:01.1h
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Wash Jesuit HS
7.
8
Caitlin Hanna
Gianna Lucci
Brooke Leedy
Audrey Wiskes
1:03.4h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
8.
8
Audrey Wiskes
Zoey Webb
Ella Daly
Gianna Lucci
1:05.4h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
9.
8
Audrey Wiskes
Sharian Day
Zoey Webb
Gianna Lucci
1:06.7h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
10.
5
Jillian Goldwood
Rachel Macias
Corinne Clary
Angela Sturgeon
1:08.2h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Gilmour Academy
11.
Cashmere Ostrom
Ava Thomas
Olivia Johnson
Hannah Taylor
1:13.6h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Berea Midpark MS
12.
Cashmere Ostrom
Hannah Taylor
Ava Thomas
Olivia Johnson
1:14.3h
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
Shot Put - 6lb
1.
8
Julia Kohl
26' 11
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
2.
8
Kori Johnson
19' 6
PR
May 6
Lady Bruin
Discus - 1kg
1.
8
Julia Kohl
60' 4
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
8
Kori Johnson
35' 2
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
High Jump
1.
8
Alaya Edwards
4' 6
PR
May 6
Lady Bruin
2.
8
Caitlin Hanna
4' 4
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
3.
8
Audrey Wiskes
3' 8
PR
May 6
Lady Bruin
4.
8
Gianna Lucci
3' 0
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
Long Jump
1.
7
Molly Hanna
14' 1
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Gilmour Academy
2.
8
Gianna Lucci
12' 7
PR
May 6
Lady Bruin
3.
8
Caitlin Hanna
12' 0
PR
May 6
Lady Bruin
4.
5
Jillian Goldwood
10' 5.5
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Wash Jesuit HS
5.
5
Rachel Macias
9' 7
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Cleveland Heights HS
6.
5
Corinne Clary
8' 5
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Western Reserve Academy
Standing Long Jump
1.
8
Amelia Clary
6' 5
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
2.
8
Caitlin Hanna
6' 0
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - WALSH
3.
3
Ava Thomas
4' 9
PR
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
4.
3
Cashmere Ostrom
4' 6
Apr 1
CLE CYO 1 - (2-4) - Mayfield HS
*Recent improvement