Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
7
Christopher Jirgal
12.6h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
8
Hayden Galaida
13.1h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
7
Maxim Rieth
14.3h
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
4.
4
Ben Forsyth
14.4h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
5.
6
Kai Kodysh
14.7h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
6.
4
Blake Siebenhar
15.1h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
7.
7
James Jirgal
15.7h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4
Daniel Rodkey
15.7h
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
9.
7
Ryan Ivanoff
15.8h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
6
Parker Williams
15.9h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
11.
5
Adam Hurd
16.1h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
12.
7
Jackson Marshall
16.3h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
13.
5
Paul Frericks
16.4h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
14.
5
Cohen Milks
16.9h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
5
Holden (Archie) Mueller
16.9h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5
Henry Smolko
16.9h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
17.
4
Joshua Babics
17.4h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
3
Ari Kodysh
17.4h
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
19.
5
Simon Groshek
18.0h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
20.
3
Spencer Milks
18.1h
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
21.
3
Adam Spier
19.3h
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
200 Meters
1.
7
Christopher Jirgal
26.3h
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
2.
6
Kai Kodysh
30.4h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
7
Maxim Rieth
30.7h
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
4.
5
Holden (Archie) Mueller
31.1h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
5.
4
Blake Siebenhar
33.4h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
6.
7
Ryan Ivanoff
33.6h
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
7.
6
Parker Williams
33.8h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
8.
4
Daniel Rodkey
34.3h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
9.
5
Peter Faltenovich
35.1h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
3
Ari Kodysh
35.2h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
7
James Jirgal
35.2h
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
12.
3
Spencer Milks
36.4h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
13.
5
Adam Hurd
36.7h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
14.
4
Connor Janik
36.9h
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
15.
4
Joshua Babics
38.9h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
16.
5
Simon Groshek
40.2h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
17.
5
Paul Frericks
43.4h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
400 Meters
1.
7
Christopher Jirgal
1:07.4h
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
2.
8
Maxim Gerber
1:08.3h
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
3.
5
Cohen Milks
1:19.3h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
3
Adam Spier
1:23.1h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
5.
5
Holden (Archie) Mueller
1:33.3h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
6.
4
Joshua Babics
1:33.4h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
7.
5
Simon Groshek
1:36.8h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
8.
3
Spencer Milks
1:39.6h
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
800 Meters
1.
8
Timmy Collins
2:26.64
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
5
Jack Feczko
2:50.0h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
3.
5
Adam Hurd
3:08.2h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
5
Holden (Archie) Mueller
3:26.8h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
3
Adam Spier
3:39.0h
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
6.
3
Spencer Milks
3:42.0h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
7.
5
Simon Groshek
3:43.5h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
1600 Meters
1.
8
Timmy Collins
5:21.83
PR
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
5
Jack Feczko
6:07.4h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
5
Holden (Archie) Mueller
7:12.4h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
4.
5
Simon Groshek
8:08.9h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
200m Hurdles - 30"
1.
7
Christopher Jirgal
30.7h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
4x100 Relay
1.
7
Ryan Ivanoff
Maxim Rieth
Jackson Marshall
Christopher Jirgal
1:00.2h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
Christopher Jirgal
James Jirgal
Ryan Ivanoff
Hayden Galaida
1:01.7h
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
3.
Ryan Ivanoff
James Jirgal
Jackson Marshall
Hayden Galaida
1:02.1h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
Blake Siebenhar
Connor Janik
Daniel Rodkey
Ben Forsyth
1:04.7h
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
5.
Blake Siebenhar
Adam Spier
Spencer Milks
Ben Forsyth
1:07.4h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
6.
Paul Frericks
Cohen Milks
Holden Mueller
Parker Williams
1:09.7h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
7.
5
Cohen Milks
Holden Mueller
Simon Groshek
Paul Frericks
1:11.7h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
8.
5
Holden Mueller
Simon Groshek
Cohen Milks
Paul Frericks
1:12.2h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
9.
5
Cohen Milks
Henry Smolko
Simon Groshek
Paul Frericks
1:12.7h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
5
Adam Hurd
Peter Faltenovich
Simon Groshek
Paul Frericks
1:17.9h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
Shot Put - 4lb
1.
3
Ari Kodysh
24' 8
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
2.
3
Spencer Milks
15' 10.5
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
Shot Put - 6lb
1.
5
Peter Faltenovich
26' 5
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
5
Henry Smolko
25' 2.5
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
5
Cohen Milks
18' 0.5
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
5
Holden (Archie) Mueller
16' 4.5
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Simon Groshek
12' 10.75
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
Shot Put - 4kg
1.
7
Jackson Marshall
32' 2
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
2.
8
Hayden Galaida
28' 7.75
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
3.
7
Christopher Jirgal
25' 1
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
4.
8
Maxim Gerber
22' 4
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
7
James Jirgal
17' 2
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
Discus - 1kg
1.
7
Jackson Marshall
87' 3
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
High Jump
1.
8
Timmy Collins
4' 11
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
7
Maxim Rieth
4' 9
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
3.
6
Kai Kodysh
4' 8
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
4.
8
Hayden Galaida
4' 4
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Cohen Milks
3' 10
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
6.
5
Peter Faltenovich
3' 8
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
7.
5
Henry Smolko
3' 4
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5
Adam Hurd
3' 4
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
9.
5
Holden (Archie) Mueller
3' 2
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
10.
5
Simon Groshek
3' 0
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
Long Jump
1.
7
Christopher Jirgal
16' 5.5
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
6
Parker Williams
12' 6
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
7
Maxim Rieth
11' 6
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
4.
5
Holden (Archie) Mueller
10' 10
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
4
Daniel Rodkey
10' 6.5
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
6.
5
Adam Hurd
10' 6
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
7.
4
Ben Forsyth
10' 0
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
8.
4
Blake Siebenhar
9' 4.5
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
9.
5
Cohen Milks
8' 11
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
10.
5
Simon Groshek
8' 4.5
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
11.
3
Spencer Milks
7' 2.5
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
12.
3
Adam Spier
7' 1
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
13.
4
Joshua Babics
6' 5
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
Standing Long Jump
1.
7
Ryan Ivanoff
6' 7
PR
Apr 29
Wasmer Games (Boys Only)
2.
5
Jack Feczko
6' 2.5
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
7
James Jirgal
6' 1.5
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
4.
5
Paul Frericks
5' 9
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Simon Groshek
5' 1
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
Standing Vertical Jump
1.
7
Christopher Jirgal
8' 2
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
7
Maxim Rieth
7' 2
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
7
Ryan Ivanoff
6' 9.5
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
4.
5
Jack Feczko
6' 5
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Paul Frericks
6' 2
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6.
5
Holden (Archie) Mueller
5' 8
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
7.
5
Simon Groshek
5' 7
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4
Connor Janik
5' 7
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
9.
7
James Jirgal
5' 5
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
3
Spencer Milks
4' 8.5
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
Womens
100 Meters
1.
6
Ava Jenkins
13.7h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
2.
6
Elle Siebenhar
13.9h
PR
May 6
Lady Bruin
3.
6
Emma Sonnhalter
14.5h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
4.
5
Aubrey Ivanoff
15.0h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Ella Deily
15.2h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6.
7
Kara Bring
15.8h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
7.
8
Andrea Wilson
15.9h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
8.
4
Yeslene Robinson
16.0h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
9.
5
Payton Whittaker
16.1h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
7
Molly Pisanelli
16.2h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
11.
4
Amalia Hudak
16.3h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
5
Vivianna Mamone
16.3h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
13.
5
Emma Reynolds
16.5h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
14.
6
Lillian Krakora
16.7h
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
15.
3
Grace Moeller
17.2h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
16.
5
Juliana Little
17.3h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
17.
3
Rosalie Sisson
17.8h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
18.
5
Sarina Scavelli
17.9h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
19.
4
Paige Sfiligoj
18.0h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
4
Christina Langer
18.0h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
21.
3
Elyse Bernard
18.3h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
22.
5
Anna Baird
18.5h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
23.
5
Reagan Smith
18.6h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
24.
4
Charlie Dettmer
18.7h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
25.
3
Eva Cuejdeanu
19.3h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
3
Audrey Borer
19.3h
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
27.
3
Maeve Maeder
19.6h
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
200 Meters
1.
6
Ava Jenkins
31.6h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
7
Sarah Frericks
31.9h
PR
May 6
Lady Bruin
3.
5
Aubrey Ivanoff
32.1h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
6
Emma Sonnhalter
32.8h
PR
May 6
Lady Bruin
5.
8
Sophie Faltenovich
33.2h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6.
4
Yeslene Robinson
34.7h
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
7.
4
Amalia Hudak
36.4h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
8.
5
Emma Reynolds
36.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
9.
5
Sarina Scavelli
38.1h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
4
Christina Langer
38.2h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
11.
5
Juliana Little
39.2h
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
12.
3
Rosalie Sisson
39.6h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
13.
5
Anna Baird
40.3h
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
14.
3
Eva Cuejdeanu
41.7h
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
15.
4
Charlie Dettmer
42.7h
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
16.
3
Maeve Maeder
45.6h
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
400 Meters
1.
5
Aubrey Ivanoff
1:13.8h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
2.
7
Molly Pisanelli
1:15.4h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
4
Sophia Sewell
1:19.9h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
4.
5
Emma Reynolds
1:21.5h
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
5.
5
Vivianna Mamone
1:22.6h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6.
5
Reagan Smith
1:28.6h
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
7.
5
Juliana Little
1:33.1h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
8.
6
Sylvia Langer
1:33.4h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
800 Meters
1.
7
Kara Bring
2:50.0h
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
2.
5
Anne Collins
2:57.8h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
7
Lucy Groshek
3:12.1h
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
4.
4
Sophia Sewell
3:17.6h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
5.
5
Juliana Little
3:26.1h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
6.
5
Emma Reynolds
3:29.6h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
7.
3
Rosalie Sisson
3:47.8h
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
1600 Meters
1.
5
Anne Collins
6:37.6h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
5
Juliana Little
6:58.3h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
5
Emma Reynolds
6:58.7h
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
7
Lucy Groshek
7:02.2h
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
6
Sylvia Langer
7:11.6h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
200m Hurdles - 30"
1.
7
Sarah Frericks
34.14
May 21
CLE CYO Diocesan Championship
2.
8
Sophie Faltenovich
38.7h
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4x100 Relay
1.
Molly Pisanelli
Sarah Frericks
Sophie Faltenovich
Andrea Wilson
1:01.7h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
Molly Pisanelli
Sophie Faltenovich
Kara Bring
Sarah Frericks
1:03.8h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
Molly Pisanelli
Ava Cegledy
Kara Bring
Andrea Wilson
1:03.9h
May 6
Lady Bruin
4.
Ella Deily
Vivianna Mamone
Aubrey Ivanoff
Emma Sonnhalter
1:06.0h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
Molly Pisanelli
Lucy Groshek
Andrea Wilson
Kara Bring
1:06.3h
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
6.
Ella Deily
Aubrey Ivanoff
Emma Reynolds
Emma Sonnhalter
1:07.7h
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
7.
5
Ella Deily
Sarina Scavelli
Emma Reynolds
Aubrey Ivanoff
1:09.4h
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
8.
Relay Team
1:09.7h
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
9.
5
Payton Whittaker
Vivianna Mamone
Anna Baird
Ella Deily
1:10.2h
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
10.
5
Payton Whittaker
Vivianna Mamone
Sarina Scavelli
Reagan Smith
1:11.3h
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
11.
5
Reagan Smith
Anna Baird
Juliana Little
Payton Whittaker
1:13.9h
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
12.
Audrey Borer
Eva Cuejdeanu
Elyse Bernard
Grace Moeller
1:17.5h
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
13.
Audrey Borer
Maeve Maeder
Elyse Bernard
Grace Moeller
1:19.1h
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
Shot Put - 4lb
1.
3
Grace Moeller
15' 2
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
2.
3
Maeve Maeder
14' 5
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
Shot Put - 6lb
1.
6
Elle Siebenhar
30' 10
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
2.
5
Payton Whittaker
25' 4
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
3.
5
Anne Collins
20' 7
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
4.
6
Lillian Krakora
15' 10
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Emma Reynolds
13' 8
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6.
5
Juliana Little
11' 3
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
High Jump
1.
7
Sarah Frericks
4' 9
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
7
Kara Bring
4' 8
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
3.
5
Ella Deily
4' 2
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6
Elle Siebenhar
4' 2
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
5.
5
Payton Whittaker
3' 10
PR
Apr 16
CLE CYO 3 - (5-8) - Lake Ridge Academy
Long Jump
1.
8
Sophie Faltenovich
11' 7
PR
May 14
CLE CYO - 8th Gr Championship Qualifier - PADUA
2.
8
Andrea Wilson
11' 2.5
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
3.
6
Emma Sonnhalter
11' 2
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
5
Reagan Smith
11' 0
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
5.
5
Aubrey Ivanoff
10' 4
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
6.
5
Ella Deily
10' 1.75
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
7.
4
Yeslene Robinson
10' 1
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
8.
6
Ava Jenkins
9' 7.5
PR
Apr 2
CLE CYO 2 - (5-8) - Padua HS
9.
5
Vivianna Mamone
9' 2
PR
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
10.
4
Christina Langer
8' 3
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
11.
4
Amalia Hudak
8' 2
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
12.
5
Emma Reynolds
8' 0.25
PR
Mar 26
CLE CYO 1 - (5-8) - Olmsted Falls HS
13.
5
Anna Baird
7' 7.5
PR
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
14.
3
Elyse Bernard
7' 6
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
15.
4
Charlie Dettmer
7' 3.5
PR
Apr 29
CLE CYO 3 - (2-4) - Olmsted Falls HS
16.
3
Eva Cuejdeanu
7' 3
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
3
Rosalie Sisson
7' 3
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
18.
6
Lillian Krakora
7' 2
PR
May 6
Lady Bruin
19.
4
Sophia Sewell
6' 8
PR
May 6
CLE CYO 4 - (2-4) - Lake Ridge Academy
20.
3
Audrey Borer
6' 7.5
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
21.
4
Paige Sfiligoj
6' 7
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
22.
5
Juliana Little
5' 10.5
Apr 30
CLE CYO 5 - (5-8) - Lake Ridge Academy
23.
3
Maeve Maeder
5' 10
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
Standing Long Jump
1.
7
Molly Pisanelli
6' 9.25
May 7
CLE CYO 6 - (5-8) - Olmsted Falls HS
2.
5
Emma Reynolds
5' 7
PR
May 13
CLE CYO 5 - (2-5) - Olmsted Falls HS
3.
5
Juliana Little
4' 9
PR
Apr 23
CLE CYO 4 - (5-8) - Olmsted Falls HS
4.
3
Audrey Borer
4' 8
PR
Apr 15
CLE CYO 2 - (2-4) - Lake Ridge Academy
*Recent improvement