Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2020
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
Fr
Micah Spomer
7.19
(.2)
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
2.
So
Jayk Kelton
7.34
(1.0)
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
3.
Fr
Keaden Knight
7.73
(.0)
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
100 Meters
1.
Fr
Micah Spomer
11.34
(.2)
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
2.
So
Caleb Pouliot
11.71
PR
Mar 25
Westmont Classic
3.
Fr
Keaden Knight
11.89
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
200 Meters
1.
Fr
Micah Spomer
23.42
(-.5)
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
400 Meters
1.
So
Sam Jean
52.58
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
2.
Fr
Keaden Knight
55.16
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
Jr
Eli Szumera
55.81
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
800 Meters
1.
Fr
Davis Boggess
1:54.03
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
2.
So
Domenic Ghiorso
1:55.73
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
So
Andrew Cross
1:57.36
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
4.
Fr
Jack Anderson
1:57.44
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
5.
Jr
Zach Garey
1:57.94
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
6.
Fr
Cedar Collins
1:58.58
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
7.
Fr
Jack Warmack
1:59.68
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
8.
So
Nate Day
2:00.26
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
9.
Sr
Daniel Rush
2:01.14
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
10.
So
Rocky Rowedder
2:01.20
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
11.
Fr
Ty Clanton
2:06.05
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
12.
Fr
Timothy Anderson
2:07.25
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
13.
So
Carson Jefford
2:12.30
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
1000 Meters
1.
Sr
Anthony Ghiorso
2:28.77
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
2.
Jr
Zach Garey
2:30.07
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
3.
Fr
Davis Boggess
2:33.53
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
4.
So
Nate Day
2:34.20
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
5.
Sr
Brint Laubach
2:36.71
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
6.
So
Connor Ybarra
2:41.42
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
7.
Sr
Colton Low
2:43.08
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
1500 Meters
1.
Fr
Davis Boggess
3:47.86
PR
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
2.
Sr
Daniel Rush
3:52.07
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
3.
Jr
Zach Garey
3:52.52
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
4.
So
Domenic Ghiorso
3:53.45
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
5.
Fr
Jack Anderson
3:53.61
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
6.
So
Andrew Cross
3:54.97
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
7.
So
Hunter Romine
3:56.69
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
8.
Fr
Cedar Collins
3:57.85
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
9.
Sr
Brint Laubach
3:57.87
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
10.
So
Nate Day
3:58.06
Apr 15
Bryan Clay Invitational
11.
So
Connor Ybarra
4:02.88
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
12.
Fr
Jack Warmack
4:03.68
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
13.
Fr
Joel Schluessler
4:05.22
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
14.
Sr
Colton Low
4:07.30
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
15.
So
Carson Jefford
4:07.71
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
16.
So
Rocky Rowedder
4:09.27
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
17.
Sr
Isaac Methum
4:10.22
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
18.
Fr
Timothy Anderson
4:13.35
PR
Mar 25
Westmont Classic
19.
Fr
Keaden Knight
5:16.77
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3000 Meters
1.
Fr
Davis Boggess
8:28.94
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
2.
Sr
Brint Laubach
8:29.63
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
3.
So
Andrew Cross
8:40.47
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
4.
Fr
Cedar Collins
8:41.67
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
5.
Sr
Colton Low
8:43.42
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
6.
So
Hunter Romine
8:51.55
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
7.
Sr
Daniel Rush
8:54.71
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
8.
Fr
Joel Schluessler
9:04.68
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
9.
Fr
Ryan Harris
9:10.58
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
10.
Sr
Isaac Methum
9:13.24
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
11.
Fr
Timothy Anderson
9:13.41
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
12.
So
Connor Ybarra
9:14.59
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
13.
Jr
Levi Robert
9:27.78
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
5000 Meters
1.
Fr
Davis Boggess
13:54.68
PR
May 13
APU Franson Last Chance
2.
Sr
Daniel Rush
14:24.88
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
3.
Sr
Brint Laubach
14:32.14
Apr 15
Bryan Clay Invitational
4.
So
Hunter Romine
14:34.37
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
5.
So
Andrew Cross
14:52.63
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
6.
So
Connor Ybarra
14:57.74
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
7.
Jr
Zach Garey
15:01.78
PR
May 13
APU Franson Last Chance
8.
Sr
Colton Low
15:05.70
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
9.
Fr
Cedar Collins
15:20.32
Apr 15
Bryan Clay Invitational
10.
Jr
Levi Robert
15:22.51
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
11.
Sr
Isaac Methum
15:34.05
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
12.
Fr
Joel Schluessler
15:42.82
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
13.
Fr
Timothy Anderson
15:48.59
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
14.
Fr
Ty Clanton
16:03.31
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
10,000 Meters
1.
Fr
Davis Boggess
30:15.16
PR
May 26
NAIA Outdoor Track & Field Championships
2.
Sr
Brint Laubach
30:34.30
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
3.
So
Connor Ybarra
32:00.76
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
4.
Sr
Daniel Rush
32:15.85
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
5.
Sr
Isaac Methum
32:55.54
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
6.
Fr
Joel Schluessler
33:02.41
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
7.
Fr
Timothy Anderson
33:50.32
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
110m Hurdles - 42"
1.
So
Caleb Pouliot
15.27
(.0)
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Fr
Keaden Knight
19.39
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
400m Hurdles - 36"
1.
Jr
Levi Robert
1:01.82
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3k Steeplechase
1.
Jr
Levi Robert
9:21.15
May 13
APU Franson Last Chance
2.
Sr
Colton Low
9:34.24
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
Fr
Ryan Harris
9:42.51
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
4.
Fr
Ty Clanton
9:47.00
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
4x100 Relay
1.
Micah Spomer
Jayk Kelton
Blake Spomer
Caleb Pouliot
43.40
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Micah Spomer
Jayk Kelton
Keaden Knight
Caleb Pouliot
44.83
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Meet
Relay Team
44.83
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
4x400 Relay
1.
Zach Garey
Jack Anderson
Jack Warmack
Domenic Ghiorso
3:29.35
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Relay Team
3:35.78
Mar 25
Westmont Classic
4x800 Relay
1.
Zach Garey
Jack Anderson
Daniel Rush
Davis Boggess
7:41.81
Mar 25
Westmont Classic
2.
Nate Day
Jack Warmack
Rocky Rowedder
Domenic Ghiorso
7:57.25
Mar 25
Westmont Classic
3.
Anthony Ghiorso
Zach Garey
Andrew Cross
Davis Boggess
7:58.88
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
4.
Andrew Cross
Nate Day
Cedar Collins
Domenic Ghiorso
7:58.91
May 26
NAIA Outdoor Track & Field Championships
5.
Daniel Rush
Nate Day
Domenic Ghiorso
Jack Anderson
8:05.83
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
6.
Nate Day
Rocky Rowedder
Carson Jefford
Davis Boggess
8:15.24
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
7.
Cedar Collins
Ty Clanton
Jack Warmack
Rocky Rowedder
8:21.25
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
10:14.22
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
Shot Put - 16lb
1.
So
Josh Williamson
16.29m
PR
May 13
APU Franson Last Chance
2.
Fr
Tommy Patton
11.54m
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
3.
Jr
Eli Szumera
11.23m
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
4.
Fr
Keaden Knight
7.07m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
Discus - 2kg
1.
So
Josh Williamson
43.18m
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Jr
Eli Szumera
37.52m
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
3.
Fr
Tommy Patton
36.05m
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
4.
So
Caleb Pouliot
34.07m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
5.
Fr
Keaden Knight
20.71m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
Javelin - 800g
1.
Jr
Eli Szumera
52.61m
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
2.
Fr
Keaden Knight
32.50m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
High Jump
1.
So
Sam Jean
1.93m
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Fr
Keaden Knight
1.66m
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
Pole Vault
1.
So
Caleb Pouliot
5.23m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
So
Blake Spomer
4.10m
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
Fr
Keaden Knight
4.10m
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
Long Jump
1.
Fr
Micah Spomer
6.56m
(1.6)
PR
Mar 25
Westmont Classic
2.
So
Jayk Kelton
6.51m
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
3.
Fr
Keaden Knight
5.76m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
Triple Jump
1.
So
Jayk Kelton
13.46m
Mar 25
Westmont Classic
2.
Fr
Keaden Knight
11.96m
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
Hammer - 16lb
1.
So
Josh Williamson
42.28m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Fr
Tommy Patton
36.38m
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
Weight Throw - 35lb
1.
So
Josh Williamson
13.78m
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
2.
Fr
Tommy Patton
11.94m
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
Decathlon - Standard
1.
Fr
Keaden Knight
4159
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
Womens
60 Meter Dash
1.
Fr
Emiliia Panova
8.59
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
2.
Fr
Ashleey Milton
8.63
(-.8)
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
100 Meters
1.
Sr
Micaiah Scott
13.26
(.9)
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
2.
Fr
Emiliia Panova
13.29
(.9)
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
3.
Fr
Ashleey Milton
13.69
(.9)
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
200 Meters
1.
Jr
Ellen Palmgren
26.61
(.5)
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
2.
Fr
Emiliia Panova
27.52
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
Fr
Abby Rowedder
30.99
Mar 25
Westmont Classic
400 Meters
1.
Sr
Micaiah Scott
1:04.38
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
2.
Fr
Emiliia Panova
1:05.41
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
800 Meters
1.
Jr
Ellen Palmgren
2:10.13
May 13
APU Franson Last Chance
2.
Fr
Suzie Johnson
2:14.51
May 13
APU Franson Last Chance
3.
So
Hannah Fredericks
2:16.71
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
4.
Fr
Rebekah Niednagel
2:19.72
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
5.
Fr
Emma Nelson
2:24.02
PR
Mar 25
Westmont Classic
6.
Sr
Autumn Nootbaar
2:28.31
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
7.
Fr
Alyssa Lovett
2:32.18
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
8.
Fr
Abby Rowedder
2:36.33
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
9.
Jr
Chloe Sorrell
2:42.33
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
10.
Fr
Cora McClain
2:43.94
Mar 25
Westmont Classic
1500 Meters
1.
So
Hannah Fredericks
4:30.40
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
2.
Jr
Ellen Palmgren
4:38.71
May 13
APU Franson Last Chance
3.
Fr
Suzie Johnson
4:44.20
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
4.
Fr
Rebekah Niednagel
4:44.30
Apr 15
Bryan Clay Invitational
5.
Fr
Emma Nelson
4:46.91
May 13
APU Franson Last Chance
6.
Sr
Autumn Nootbaar
4:48.63
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
7.
Sr
Kimberly Page
5:00.41
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
8.
Sr
Brooke Milam
5:01.24
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
9.
Fr
Alyssa Lovett
5:01.96
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
10.
Fr
Madison Payne
5:09.62
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
11.
Fr
Erini Shaker
5:15.05
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
12.
So
Allie Methum
5:20.47
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
13.
Fr
Brooke Cregan
5:22.18
Mar 25
Westmont Classic
14.
Fr
Cora McClain
5:25.05
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
15.
So
Megan Turner
5:26.06
Mar 25
Westmont Classic
16.
Jr
Chloe Sorrell
5:29.79
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
3000 Meters
1.
So
Hannah Fredericks
10:11.49
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
2.
Sr
Autumn Nootbaar
10:11.58
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
3.
Jr
Ellen Palmgren
10:14.76
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
4.
So
Elizabeth Radmilovich
10:46.99
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
5.
Fr
Alyssa Lovett
10:47.49
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
6.
Jr
Sophie Southerden
10:53.41
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
7.
Sr
Brooke Milam
10:54.02
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
8.
Fr
Erini Shaker
10:59.25
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
9.
Fr
Emma Nelson
11:02.16
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
10.
Fr
Brooke Cregan
11:16.74
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
11.
So
Megan Turner
11:25.89
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
12.
So
Allie Methum
11:47.55
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
13.
Fr
Madison Payne
11:57.74
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
14.
Fr
Cora McClain
12:06.26
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
5000 Meters
1.
So
Hannah Fredericks
16:46.18
Apr 15
Bryan Clay Invitational
2.
Sr
Autumn Nootbaar
17:35.17
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
3.
Sr
Kimberly Page
18:12.09
PR
Apr 15
Bryan Clay Invitational
4.
Fr
Alyssa Lovett
18:40.82
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
5.
Sr
Brooke Milam
18:47.71
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
6.
Jr
Sophie Southerden
18:47.78
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
7.
Fr
Brooke Cregan
19:05.20
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
8.
Fr
Madison Payne
19:34.62
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
9.
So
Megan Turner
19:44.69
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
10.
So
Allie Methum
20:09.13
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
11.
Fr
Erini Shaker
20:18.80
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
12.
Fr
Cora McClain
20:43.84
PR
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
5000m Racewalk
1.
Sr
Mariah Hildebrandt
29:58.14
PR
Mar 25
Westmont Classic
2.
So
Allie Methum
30:30.95
Mar 25
Westmont Classic
10,000 Meters
1.
So
Hannah Fredericks
36:18.33
May 26
NAIA Outdoor Track & Field Championships
2.
Sr
Autumn Nootbaar
37:09.50
PR
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
3.
Sr
Kimberly Page
37:44.68
PR
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
4.
Sr
Brooke Milam
39:20.41
PR
Mar 24
Bob Larsen Distance Carnival
5.
Jr
Sophie Southerden
39:35.37
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
6.
Fr
Erini Shaker
41:39.52
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
60m Hurdles - 33"
1.
Sr
Micaiah Scott
9.67
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
2.
Fr
Gina Compton
11.34
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
100m Hurdles - 33"
1.
Jr
Ellen Palmgren
18.27
(.6)
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
2.
Fr
Gina Compton
19.47
(.6)
PR
Mar 25
Westmont Classic
3.
Fr
Abby Rowedder
21.60
(.6)
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
Jr
Ellen Palmgren
1:06.48
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3k Steeplechase
1.
Jr
Sophie Southerden
12:32.25
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
2.
Fr
Brooke Cregan
12:35.92
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
So
Megan Turner
12:50.24
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
4.
So
Allie Methum
13:00.27
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
5.
Fr
Madison Payne
13:03.94
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
4x100 Relay
1.
Emiliia Panova
Ashleey Milton
Oliva Prettyman
Micaiah Scott
51.16
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Emiliia Panova
Oliva Prettyman
Ashleey Milton
Micaiah Scott
51.61
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
3.
Relay Team
52.29
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
Ashleey Milton
Oliva Prettyman
Emiliia Panova
Micaiah Scott
52.29
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Meet
5.
Brianna Ironside
Oliva Prettyman
Emiliia Panova
Micaiah Scott
52.81
Mar 11
Occidental Distance Carnival & Spring Break Classic
6.
Ashleey Milton
Brianna Ironside
Oliva Prettyman
Micaiah Scott
54.00
Mar 25
Westmont Classic
4x400 Relay
1.
Ellen Palmgren
Suzie Johnson
Rebekah Niednagel
Micaiah Scott
4:08.73
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
4x800 Relay
1.
Hannah Fredericks
Suzie Johnson
Rebekah Niednagel
Ellen Palmgren
9:12.55
Mar 25
Westmont Classic
2.
Emma Nelson
Rebekah Niednagel
Suzie Johnson
Ellen Palmgren
9:15.30
May 26
NAIA Outdoor Track & Field Championships
3.
Ellen Palmgren
Suzie Johnson
Rebekah Niednagel
Hannah Fredericks
9:30.78
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
4.
Emma Nelson
Suzie Johnson
Rebekah Niednagel
Ellen Palmgren
9:42.58
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
12:05.97
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
Shot Put - 4kg
1.
Sr
Micaiah Scott
9.86m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
So
Brianna Ironside
9.04m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
Fr
Abby Rowedder
8.65m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
4.
So
Katie Boggess
8.36m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
5.
Fr
Gina Compton
7.22m
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
6.
Jr
Ellen Palmgren
7.13m
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
Discus - 1kg
1.
So
Brianna Ironside
24.42m
PR
Mar 25
Westmont Classic
2.
So
Katie Boggess
24.29m
Mar 25
Westmont Classic
Javelin - 600g
1.
Sr
Micaiah Scott
46.32m
PR
May 26
NAIA Outdoor Track & Field Championships
2.
Jr
Ellen Palmgren
28.27m
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
3.
Fr
Abby Rowedder
20.61m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
High Jump
1.
So
Oliva Prettyman
1.53m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Jr
Ellen Palmgren
1.48m
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
3.
Fr
Katrina Gorauskas
1.45m
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
4.
Fr
Abby Rowedder
1.30m
Mar 25
Westmont Classic
Pole Vault
1.
Sr
Micaiah Scott
2.84m
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
Long Jump
1.
Sr
Micaiah Scott
5.28m
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Jr
Ellen Palmgren
4.73m
PR
Mar 18
Ross and Sharon Irwin Invitational
3.
Fr
Ashleey Milton
4.48m
PR
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
4.
Fr
Abby Rowedder
3.96m
Mar 25
Westmont Classic
Triple Jump
1.
Sr
Micaiah Scott
11.12m
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
2.
Fr
Ashleey Milton
9.40m
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
Hammer - 4kg
1.
So
Brianna Ironside
33.93m
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
2.
Fr
Gina Compton
27.97m
PR
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
3.
So
Katie Boggess
27.83m
Apr 8
Pomona-Pitzer T&F Invitational
Weight Throw - 20lb
1.
So
Brianna Ironside
10.65m
Jan 28
Outdoor Indoor Distances and Field Events
2.
Sr
Micaiah Scott
9.83m
PR
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
3.
So
Katie Boggess
8.48m
Feb 11
Sunshine Indoor Open and Combined Events
Heptathlon - Standard
1.
Fr
Abby Rowedder
2461
PR
Apr 28
Golden State AC Outdoor Track & Field Championships
*Recent improvement