Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2005
2004
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1986
1980
1977
Indoor
2024
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Justin Giffin
12.02
Apr 1
Joe Kasper Invitational
2.
9
Kyler Zyski
12.31
(.7)
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
10
Carson Meek
12.33
Apr 15
Hank Smith Invitational
4.
10
Lane Walters
12.57
Apr 1
Joe Kasper Invitational
5.
9
Coen Woodward
12.99
(.0)
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
200 Meters
1.
9
Hunter McKinney
24.29
(1.0)
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
10
Carson Meek
24.41
(1.0)
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
9
Kyler Zyski
25.63
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
4.
10
Lane Walters
26.58
Apr 1
Joe Kasper Invitational
400 Meters
1.
9
Hunter McKinney
54.04
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
11
Gavin Rutter
55.22
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
12
Hayden Smith
59.85
PR
Apr 8
Lakewood Invitational
4.
11
Daniel Preston
1:03.39
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
800 Meters
1.
12
Matt Reavley
2:13.12
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
11
Jordan Taylor
2:13.93
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
11
Gavin Rutter
2:20.14
Apr 8
Lakewood Invitational
4.
9
Kyler Zyski
2:27.06
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
1600 Meters
1.
12
Brayden Ricketts
5:00.96
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
12
Matt Reavley
5:02.67
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
3200 Meters
1.
12
Brayden Ricketts
11:37.96
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
10
James Bebout
11:41.81
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
10
Kyle Gilbert
12:17.77
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
110m Hurdles - 39"
1.
11
Austin Kennedy
18.09
(.2)
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
12
Ricky Jackson
20.07
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Austin Kennedy
44.91
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
10
James Bebout
49.26
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
4x100 Relay
1.
Lane Walters
Coen Woodward
Lukas Huber
Kyler Zyski
49.28
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
Kyler Zyski
Ricky Jackson
Lane Walters
Logen Fisher
49.35
Apr 8
Lakewood Invitational
3.
Devon Firman
Ricky Jackson
Lane Walters
Logen Fisher
49.80
Apr 15
Hank Smith Invitational
4.
Devon Firman
Quentin Sarnes
Arthur Hollenback
Ricky Jackson
52.30
Apr 6
Dick Houston Relays
4x200 Relay -
1.
Kyler Zyski
Carson Meek
Hunter McKinney
Cameron Sarnes
1:38.60
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
Carson Meek
Cameron Sarnes
Justin Giffin
Hunter McKinney
1:39.28
Apr 8
Lakewood Invitational
3.
Hunter McKinney
Carson Meek
Justin Giffin
Cameron Sarnes
1:40.95
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4.
Lane Walters
Coen Woodward
Cameron Sarnes
Kyler Zyski
1:41.03
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
5.
Carson Meek
Cameron Sarnes
Lane Walters
Logen Fisher
1:41.77
Apr 6
Dick Houston Relays
4x400 Relay
1.
Devon Firman
Gavin Rutter
Cameron Sarnes
Kyler Zyski
3:47.50
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
Cameron Sarnes
Carson Meek
Kyler Zyski
Hunter McKinney
3:52.45
Apr 15
Hank Smith Invitational
3.
Cameron Sarnes
Devon Firman
Justin Giffin
Logen Fisher
3:54.12
Apr 8
Lakewood Invitational
4.
Cameron Sarnes
Jordan Taylor
Devon Firman
Matt Stone
4:00.80
Apr 6
Dick Houston Relays
5.
Devon Firman
Carson Meek
Cameron Sarnes
Jordan Taylor
4:08.13
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4x800 Relay
1.
Matt Reavley
Austin Kennedy
Gavin Rutter
Jordan Taylor
9:08.64
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
Hayden Quinif
Austin Kennedy
Jordan Taylor
Matt Stone
9:31.83
Apr 1
Joe Kasper Invitational
3.
Carson Meek
Austin Kennedy
Kyler Zyski
Gavin Rutter
9:33.14
Apr 8
Lakewood Invitational
4.
Hunter McKinney
James Bebout
Kyler Zyski
Austin Kennedy
9:36.56
Apr 6
Dick Houston Relays
4x1600 Relay
1.
Matt Reavley
Matt Stone
Kyle Gilbert
Jordan Taylor
21:20.36
Apr 6
Dick Houston Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Kyler Zyski
Lane Walters
Hunter McKinney
Carson Meek
1:47.94
Apr 6
Dick Houston Relays
DMR 4000m - [800-400-1200-1600]
1.
Kyle Gilbert
Arthur Hollenback
Matt Reavley
James Bebout
13:22.41
Apr 6
Dick Houston Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Austin Kennedy
Ricky Jackson
James Bebout
Quentin Sarnes
1:16.79
Apr 6
Dick Houston Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Logen Fisher
32' 6
Apr 6
Dick Houston Relays
2.
10
Wyatt Rine
32' 2.5
Apr 6
Dick Houston Relays
3.
12
Logan Scarberry
31' 1.25
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
4.
9
A.J. Roberts
27' 1.25
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Wyatt Rine
90' 10
Apr 6
Dick Houston Relays
2.
12
Logan Scarberry
86' 2
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
3.
9
A.J. Roberts
67' 3
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
4.
10
Devon Firman
64' 10
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
High Jump
1.
9
Hunter McKinney
5' 8
Apr 8
Lakewood Invitational
2.
9
Hayden Quinif
5' 0
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
11
Logen Fisher
5' 0
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
Pole Vault
1.
9
Hayden Quinif
11' 6
PR
May 27
OHSAA D2 Region 6 - Lexington
2.
9
Quentin Sarnes
10' 0
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
12
Matt Reavley
9' 0
Apr 15
Hank Smith Invitational
4.
9
Cameron Sarnes
8' 0
PR
Apr 8
Lakewood Invitational
Long Jump
1.
9
Cameron Sarnes
17' 8
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
2.
10
Devon Firman
17' 3.5
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
3.
10
Lane Walters
16' 10.5
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
4.
12
Ricky Jackson
16' 4.75
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Skylar Parker
13.55
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
2.
12
Riley Waggoner
13.76
Apr 1
Joe Kasper Invitational
3.
9
Maddy Scarberry
15.74
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
200 Meters
1.
12
Riley Waggoner
29.37
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
10
Sarah Epps
31.58
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
400 Meters
1.
9
Stella Bowman
1:08.90
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
10
Sarah Epps
1:09.24
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
11
Abbi Myers
1:15.14
PR
Apr 8
Lakewood Invitational
4.
12
Ellie Boggs
1:16.82
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
800 Meters
1.
9
Stella Bowman
2:40.14
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
12
Josie Mueller
2:57.35
Apr 8
Lakewood Invitational
1600 Meters
1.
9
Camryn Baker
6:16.93
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
9
Emmie Burgess
7:47.04
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
3200 Meters
1.
9
Camryn Baker
12:44.12
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
100m Hurdles - 33"
1.
12
Laura Brubaker
18.73
Apr 15
Hank Smith Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Laura Brubaker
49.87
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
4x100 Relay
1.
Riley Waggoner
Laura Brubaker
Maddy Scarberry
Stella Bowman
56.77
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
Sarah Epps
Abbi Myers
Sophia Ramseyer
Destiney Bell
1:02.25
Apr 6
Dick Houston Relays
4x200 Relay -
1.
Callie Baker
Skylar Parker
Riley Waggoner
Laura Brubaker
1:54.31
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
2.
Riley Waggoner
Sarah Epps
Josie Mueller
Skylar Parker
1:59.94
Apr 6
Dick Houston Relays
3.
Riley Waggoner
Stella Bowman
Destiny Bell
Skylar Parker
2:02.82
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4.
Riley Waggoner
Stella Bowman
Josie Mueller
Skylar Parker
2:03.97
Apr 8
Lakewood Invitational
5.
Sarah Epps
Destiney Bell
Abbi Myers
Ellie Boggs
2:07.80
Apr 15
Hank Smith Invitational
4x400 Relay
1.
Stella Bowman
Josie Mueller
Destiney Bell
Camryn Baker
4:47.49
Apr 6
Dick Houston Relays
2.
Sarah Epps
Destiney Bell
Ellie Boggs
Abbi Myers
5:03.61
Apr 8
Lakewood Invitational
3.
Sarah Epps
Destiney Bell
Abbi Myers
Ellie Boggs
5:05.45
Apr 15
Hank Smith Invitational
4x800 Relay
1.
Camryn Baker
Stella Bowman
Josie Mueller
Destiny Bell
11:35.13
Apr 1
Joe Kasper Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Riley Waggoner
Skylar Parker
Stella Bowman
Camryn Baker
2:10.16
Apr 6
Dick Houston Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Katie Reed
32' 3.75
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
2.
11
Maya Smith
27' 0
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
12
Laura Brubaker
19' 5.25
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
4.
11
Sophia Ramseyer
18' 5.75
Apr 8
Lakewood Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Maya Smith
92' 0.5
Apr 1
Joe Kasper Invitational
2.
9
Katie Reed
91' 3
May 20
OHSAA Central District - Division 2 - District 1 & 2
3.
11
Sophia Ramseyer
53' 3
Apr 6
Dick Houston Relays
4.
12
Laura Brubaker
35' 2
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
High Jump
1.
9
Maddy Scarberry
4' 8
Apr 15
Hank Smith Invitational
Pole Vault
1.
9
Stella Bowman
8' 4
PR
Apr 6
Dick Houston Relays
2.
9
Camryn Baker
7' 6
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
Long Jump
1.
12
Riley Waggoner
13' 9.75
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
12
Laura Brubaker
13' 9.75
PR
Apr 15
Hank Smith Invitational
3.
12
Skylar Parker
13' 3.75
Apr 8
Lakewood Invitational
*Recent improvement