Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2002
2001
1999
1997
1996
1995
1994
1993
1974
Indoor
2024
2022
2020
2018
2017
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Lucas Dobbins
11.51
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
2.
11
Branson Widder
12.54
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
9
Ethan Balliet
13.95
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
200 Meters
1.
11
Lucas Dobbins
23.27
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
2.
12
Josh Hammershmidt
24.87
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
3.
11
Branson Widder
26.02
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
400 Meters
1.
11
Regis Vargo
59.85
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
9
Noah Mills
1:03.64
Apr 8
Chippewa Invitational
3.
10
Evan Easterling
1:05.48
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
800 Meters
1.
11
Ryan Ehrler
2:04.43
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
10
Gavin Emerling
2:19.41
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
11
Andrew Jordan
2:28.46
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
1600 Meters
1.
11
Ryan Ehrler
4:40.49
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
11
Ben Lalonde
5:02.65
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3200 Meters
1.
9
Luke Flohr
12:09.47
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Jimmy Hornyak
12:19.31
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
11
Henry Judge
13:21.00
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Elijah Carter
17.27
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
10
Ivan Simpson
18.28
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
300m Hurdles - 36"
1.
12
Elijah Carter
43.76
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
2.
10
Ivan Simpson
44.98
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
9
Owen Horne
50.92
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.94
Apr 8
Chippewa Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:39.70
Apr 8
Chippewa Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:44.11
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:28.42
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
Shot Put - 12lb
1.
12
Shamus Griffin
42' 8.25
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Billy Adair
38' 5.25
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
Discus - 1.6kg
1.
12
Shamus Griffin
118' 3
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Billy Adair
109' 2
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
High Jump
1.
11
Ryan Schnering
5' 10
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
9
Jake Gabriel
5' 4
Apr 8
Chippewa Invitational
Long Jump
1.
10
Ivan Simpson
17' 1.5
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Elijah Carter
16' 5.25
Apr 8
Chippewa Invitational
3.
9
Owen Horne
16' 2.25
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
Womens
100 Meters
1.
9
Delaney Hewitt
13.56
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
12
Tori Brown
13.68
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
200 Meters
1.
9
Delaney Hewitt
28.36
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
9
Emma Prentiss
28.51
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
400 Meters
1.
11
Adison Vickery
1:10.40
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
10
Elliot Clarkson
1:16.17
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
3.
9
Samiah Thompson
1:17.86
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
800 Meters
1.
9
Lilly Smolinski
2:56.78
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
11
Tatum Nutter
3:14.04
Apr 8
Chippewa Invitational
1600 Meters
1.
10
Summer Speck
6:28.04
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
11
Tatum Nutter
6:29.40
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
3200 Meters
1.
10
Summer Speck
15:11.54
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
11
Tatum Nutter
15:31.31
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
100m Hurdles - 33"
1.
11
Ella Easterling
16.22
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
10
Loralie Carter
18.90
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
3.
9
Juliana Peters
19.26
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
4.
10
Kennedy Cooper
20.06
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Ella Easterling
52.13
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
10
Loralie Carter
54.17
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.74
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:56.96
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:36.03
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
4x800 Relay
1.
Relay Team
12:54.65
Apr 8
Chippewa Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Morgan Hallett
46' 11
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
9
Molly LaLonde
26' 3.5
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
Discus - 1kg
1.
11
Morgan Hallett
170' 8
PR
Jun 3
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
9
Rebecca Hallett
83' 9
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
High Jump
1.
11
Ella Easterling
5' 2
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
2.
9
Juliana Peters
4' 0
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
Long Jump
1.
11
Abby Green
13' 4
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
2.
9
Lilly Smolinski
12' 10.25
PR
Apr 8
Chippewa Invitational
3.
10
Kennedy Cooper
12' 5
PR
May 20
OHSAA Division 2 District - Bedford
*Recent improvement