Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
2002
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1989
1987
1986
1977
1972
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2006
2005
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Chaz Sakala
11.18
Apr 28
Olentangy Invitational
2.
11
Kaleb Agbobli
11.23
(-.9)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
11
Ian Green
11.44
Mar 28
Marysville Home Quad
4.
12
Sawyer Sand
11.62
Mar 28
Marysville Home Quad
5.
11
Alec Ostapuck
11.94c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
9
Eli Derstine
12.04c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
12
Toby Thomas
12.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12
Dino Danzy
12.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
12
Aidan Pili
12.33
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
10.
11
Caleb Forney
12.34c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
11
William Polter
12.34c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12.
11
Josh Russell
12.54c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
13.
11
Joe Long
12.74c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
9
Kamauri Telfair
12.74c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
15.
11
Caiden Bennett
12.94c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
11
Zion Sanchez
12.94c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
17.
10
Aaron Woods
13.04c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10
Mamoud Sheriff
13.04c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
19.
11
Jaxson Smith
13.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11
Ricky Collins
13.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
21.
9
Grant Talbott
13.34c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
22.
11
Will Hayes
13.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9
David Powell
13.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
24.
9
Corbin Bulwinkle
14.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
25.
10
Andy Jellick
15.64c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
200 Meters
1.
10
Chaz Sakala
22.48
(.3)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
11
Ian Green
22.93
(.1)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
11
Kaleb Agbobli
23.11
(.0)
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
4.
12
Toby Thomas
24.24c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11
Alec Ostapuck
24.24c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
12
Aidan Pili
24.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
12
Noah Hatton
25.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
9
Eli Derstine
25.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9
Levi Bohrer
25.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
10
Mamoud Sheriff
25.74c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11.
11
Caiden Bennett
25.94c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12.
11
Johnny Mukete
26.34c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
13.
9
Kamauri Telfair
26.44c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
14.
12
Cody Milliken
26.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
15.
11
Jaxson Smith
26.62
Mar 28
Marysville Home Quad
16.
10
Aaron Woods
26.84c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
17.
11
Jaliq Wilson
27.80
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
18.
11
Will Hayes
27.84c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
19.
11
Ricky Collins
27.94c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
20.
9
David Powell
28.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11
Calvin Riggs
28.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
22.
9
Grant Talbott
28.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
23.
9
Corbin Bulwinkle
28.94c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
24.
9
Ethan Brown
29.34c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
25.
11
Carter Sharp
29.64c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
26.
9
Owen Breglia
33.24c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
400 Meters
1.
11
Ian Green
50.13
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
11
Chase McMahon
52.46
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
12
Dino Danzy
53.22
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
4.
12
Noah Hatton
54.94
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
5.
10
Vincent Hupp
56.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
9
Levi Bohrer
57.37
Mar 28
Marysville Home Quad
7.
9
Eli Derstine
57.64c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
11
Alec Ostapuck
58.43
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
9.
11
Cooper Titus
58.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
10
Mamoud Sheriff
1:00.64c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11.
11
Joe Long
1:01.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12.
10
Aaron Woods
1:01.84c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
13.
9
Nevin Mumper
1:01.88
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
14.
11
Jaxson Smith
1:02.14c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
15.
9
Grant Talbott
1:02.64c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
16.
11
Will Hayes
1:04.94c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
17.
9
Kamauri Telfair
1:06.54c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
18.
9
Corbin Bulwinkle
1:07.14c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
800 Meters
1.
10
Vincent Hupp
2:03.62
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
9
Aidan Green
2:03.88
Apr 28
Olentangy Invitational
3.
11
Luke Brown
2:04.9h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
4.
11
Ian Green
2:05.3h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
5.
12
Luke Todt
2:05.9h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
11
Chase McMahon
2:13.84
Mar 25
Delaware Invitational
7.
9
Micah Giorgi
2:20.4h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
8.
12
Noah Hatton
2:21.08
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
9.
9
Davis Ward
2:21.4h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
11
Evan Girouard
2:23.44
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
11.
11
Reilly Bryant
2:23.82
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
12.
9
Tyler Stricker
2:23.9h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
13.
9
Colin Waselko
2:27.73
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
14.
9
Simon Hering
2:30.1h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
15.
11
Nigel Bulwinkle
2:35.9h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
16.
9
Jonah George
2:42.8h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
17.
10
Christian Smith
2:43.28
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
1600 Meters
1.
12
Luke Todt
4:30.77
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
11
Luke Brown
4:33.52
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
9
Aidan Green
4:34.99
May 5
Delaware County Invitational
4.
11
Carter Berghauer
4:59.53
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
5.
11
Evan Girouard
5:05.6h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
9
Tyler Stricker
5:08.0h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
7.
9
Davis Ward
5:08.7h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
8.
11
Adam Sinzinger
5:23.81
Mar 28
Marysville Home Quad
9.
9
Simon Hering
5:24.9h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
9
Colin Waselko
5:29.1h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11.
11
Nigel Bulwinkle
5:35.0h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
12.
9
Jonah George
5:38.3h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
13.
9
Micah Giorgi
5:38.8h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
3200 Meters
1.
12
Luke Todt
9:51.29
PR
May 5
Delaware County Invitational
2.
11
Luke Brown
9:57.86
May 20
OHSAA Central District - Division 1
3.
11
Carter Berghauer
10:44.82
PR
Apr 28
Olentangy Invitational
4.
9
Aidan Green
10:51.10
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
5.
11
Evan Girouard
11:22.9h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
11
Adam Sinzinger
11:55.67
Mar 25
Delaware Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
William Polter
16.60
Apr 28
Olentangy Invitational
2.
10
Zach Schomer
17.54
(-1.2)
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
9
Sir Anderson
17.69
Mar 28
Marysville Home Quad
4.
11
Caleb Forney
18.45
(-.1)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
5.
10
Nicholas Hejmanoski
19.04c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
300m Hurdles - 36"
1.
10
Zach Schomer
44.07
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
11
William Polter
44.24c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
3.
11
Caleb Forney
46.45
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
4.
10
Nicholas Hejmanoski
50.84c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4x100 Relay
1.
Sawyer Sand
Toby Thomas
Ian Green
Chaz Sakala
43.57
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Sawyer Sand
Chaz Sakala
Toby Thomas
Ian Green
43.83
Apr 28
Olentangy Invitational
3.
Sawyer Sand
Kaleb Agbobli
Toby Thomas
Chaz Sakala
44.18
May 20
OHSAA Central District - Division 1
4.
Sawyer Sand
Kaleb Agbobli
Toby Thomas
Alec Ostapuck
44.34
May 20
OHSAA Central District - Division 1
5.
Sawyer Sand
Chaz Sakala
Toby Thomas
Alec Ostapuck
44.70
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
6.
Relay Team
44.94
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
7.
Sawyer Sand
Toby Thomas
Alec Ostapuck
Kaleb Agbobli
46.31
May 5
Delaware County Invitational
8.
Eli Derstine
Levi Bohrer
Alec Ostapuck
William Polter
46.42
Apr 14
Chieftain Relays
9.
Eli Derstine
Levi Bohrer
Mamoud Sheriff
Aaron Woods
48.34c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
Kaleb Agbobli
Aidan Pili
Johnny Mukete
Jaxson Smith
48.98
Mar 28
Marysville Home Quad
11.
Reilly Bryant
Lucas Thompson
Lincoln Beachy
Guiness Stewart
1:05.24c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4x200 Relay -
1.
Toby Thomas
Ian Green
Sawyer Sand
Chaz Sakala
1:30.52
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
Sawyer Sand
Ian Green
Toby Thomas
Chaz Sakala
1:31.01
May 5
Delaware County Invitational
3.
Sawyer Sand
Toby Thomas
Ian Green
Kaleb Agbobli
1:31.43
Apr 14
Chieftain Relays
4.
Sawyer Sand
Toby Thomas
Ian Green
Chaz Sakala
1:31.79
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
5.
Relay Team
1:32.80
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
6.
Sawyer Sand
Kaleb Agbobli
Caleb Forney
Toby Thomas
1:33.37
Apr 28
Olentangy Invitational
7.
Kaleb Agbobli
Levi Bohrer
Johnny Mukete
Kamauri Telfair
1:39.0h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
Sir Anderson
Caleb Forney
William Polter
Zach Schomer
1:41.52
Mar 28
Marysville Home Quad
9.
Jaxson Smith
Alec Ostapuck
Cody Milliken
Kaleb Agbobli
1:44.27
Mar 28
Marysville Home Quad
10.
9
Eli Derstine
Levi Bohrer
Nevin Mumper
Kamauri Telfair
1:44.72
Mar 28
Marysville Home Quad
11.
Aidan Pili
Kamauri Telfair
Nevin Mumper
Johnny Mukete
1:45.5h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:26.90
May 26
OHSAA D1 Region 3 - Pickerington North
2.
Chase McMahon
Chaz Sakala
Ian Green
Toby Thomas
3:29.24
May 20
OHSAA Central District - Division 1
3.
Chaz Sakala
Ian Green
Toby Thomas
Chase McMahon
3:30.09
May 20
OHSAA Central District - Division 1
4.
Ian Green
Chase McMahon
Toby Thomas
Caleb Forney
3:35.97
Apr 28
Olentangy Invitational
5.
Dino Danzy
Chase McMahon
Toby Thomas
Caleb Forney
3:36.11
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
6.
Toby Thomas
Chase McMahon
Ian Green
Caleb Forney
3:36.95
May 5
Delaware County Invitational
7.
Ian Green
Dino Danzy
Caleb Forney
Noah Hatton
3:37.60
Apr 14
Chieftain Relays
8.
Caleb Forney
Cooper Titus
Joe Long
Jeremiah Russell
3:53.2h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
Levi Bohrer
Caiden Bennett
Joe Long
Cooper Titus
3:58.2h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4x800 Relay
1.
Luke Brown
Dino Danzy
Chase McMahon
Vincent Hupp
8:22.61
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
Luke Todt
Vincent Hupp
Aidan Green
Luke Brown
8:31.22
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
Luke Todt
Luke Brown
Aidan Green
Chase McMahon
8:45.17
May 5
Delaware County Invitational
4.
Relay Team
8:56.14
Mar 25
Delaware Invitational
5.
Vincent Hupp
Aidan Green
Chase McMahon
Evan Girouard
8:56.22
Apr 14
Chieftain Relays
4x1600 Relay
1.
Luke Todt
Luke Brown
Aidan Green
Evan Girouard
19:28.42
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Relay Team
19:53.18
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
3.
Adam Sinzinger
Davis Ward
Simon Hering
Carter Berghauer
21:20.40
Apr 14
Chieftain Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Sawyer Sand
Alec Ostapuck
Kaleb Agbobli
Ian Green
1:37.05
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Relay Team
1:38.26
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
DMR 3000m - [800-200-400-1600]
1.
Relay Team
8:18.22
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
DMR 3200m - [800-400-400-1600]
1.
Luke Brown
Noah Hatton
Chase McMahon
Luke Todt
8:48.18
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Davis Ward
Simon Hering
Vincent Hupp
Carter Berghauer
9:26.63
Apr 14
Chieftain Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:44.77
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Relay Team
1:08.23
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 33"
1.
William Polter
Caleb Forney
Zach Schomer
Sir Anderson
1:05.39
Apr 14
Chieftain Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Guiness Stewart
38' 9.75
Mar 25
Delaware Invitational
2.
11
Reilly Bryant
36' 4
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
3.
11
Jaxson Smith
34' 7.25
PR
Apr 28
Olentangy Invitational
4.
9
Lincoln Beachy
32' 9.5
PR
Apr 14
Chieftain Relays
5.
12
Cody Milliken
30' 6.25
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
10
Andy Jellick
23' 10
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
9
Lucas Thompson
20' 7.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
11
Aidan Rumbalski
17' 11
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
Discus - 1.6kg
1.
11
Josh Russell
139' 5
Apr 28
Olentangy Invitational
2.
11
Guiness Stewart
122' 6
May 5
Delaware County Invitational
3.
11
Reilly Bryant
104' 11.5
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4.
9
Lincoln Beachy
93' 11
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
5.
12
Toby Thomas
81' 3
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
9
Lucas Thompson
54' 5
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
7.
11
Aidan Rumbalski
29' 6
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
High Jump
1.
11
Jaliq Wilson
5' 10
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
12
Dino Danzy
5' 6
PR
Apr 21
Wildcat Invitational
3.
12
Aidan Pili
5' 4
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
4.
11
Josh Russell
5' 2
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
Pole Vault
1.
12
Conner Ziegler
11' 6
PR
Apr 14
Chieftain Relays
2.
9
Eli Derstine
10' 0
Apr 14
Chieftain Relays
3.
9
Ethan Brown
8' 0
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
4.
9
Levi Bohrer
7' 0
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10
Andy Jellick
7' 0
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
9
Owen Breglia
5' 0
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
Long Jump
1.
12
Toby Thomas
20' 0
PR
May 5
Delaware County Invitational
2.
11
Jaliq Wilson
19' 9.75
May 20
OHSAA Central District - Division 1
3.
12
Aidan Pili
18' 7
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
4.
12
Dino Danzy
17' 11.5
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
5.
12
Cody Milliken
17' 9.25
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
11
Johnny Mukete
17' 2
PR
Apr 14
Chieftain Relays
7.
12
Carson Bay
16' 5.5
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
8.
11
John Mukete
15' 5.25
PR
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
9.
11
Calvin Riggs
15' 4.5
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
11
Carter Sharp
13' 11.5
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
11.
11
Derick Vance
13' 7
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
12.
10
Christian Smith
12' 8.5
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
Womens
100 Meters
1.
10
Malaya Sowell
12.47
(.5)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
9
Madie Gladden
12.55
Apr 21
Wildcat Invitational
3.
11
Tania Miles
12.81
(.5)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
4.
10
Anna Martin
13.54
PR
May 5
Delaware County Invitational
5.
11
Abrianna Hite
13.64c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
9
Sydney Brown
14.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12
Gabby Rosenberger
14.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
9
Maureen Nafula
14.21
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
9.
12
Mae Clark
14.28
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
12
Olivia Dean
14.51
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
11.
9
Myaunte Draper
14.52
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
12.
9
Serah Overturf
14.74c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
13.
9
Izabella Kinikin
14.81
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
14.
9
Kortney Dew
14.84c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12
Emma Miller
14.84c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
16.
10
Emelyn Ortiz
15.09
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
17.
10
Piper Baxley
15.12
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
18.
9
Camryn Johnson
15.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
19.
9
Molly Hobbs
15.50
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
20.
11
Madison Jack
15.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
21.
11
Kaitlyn Zimmers
15.62
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
22.
9
Lynette Richardson
15.64c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
23.
10
Claire Artemus
15.74c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10
Izzy Kelly
15.74c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
25.
9
Rania Safi
15.86
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
26.
9
Danica Bartos
15.99
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
27.
11
Cadence Ford
16.65
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
28.
10
Kali Kimbleton
17.84c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
29.
9
Abigail Moody
18.34c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
200 Meters
1.
11
Tania Miles
26.36
(.3)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
9
Madie Gladden
26.55
(.2)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
10
Malaya Sowell
26.68
(.2)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
4.
12
Danica Davelli
27.19
(1.5)
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
5.
9
Abigail Boey
28.44c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
10
Anna Martin
28.94c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
10
Kara Glesenkamp
29.04c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
12
Gabby Rosenberger
29.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
12
Mae Clark
29.24c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
9
Myaunte Draper
30.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
11.
9
Camryn Johnson
30.64c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12.
9
Marilynn Mejeur
31.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9
Maureen Nafula
31.14c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
14.
12
Emma Miller
31.34c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
15.
9
Kortney Dew
31.40
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
16.
10
Emelyn Ortiz
31.44c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
17.
9
Sydney Milligan
31.74c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
18.
10
Piper Baxley
32.24c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9
Izabella Kinikin
32.24c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
20.
9
Molly Hobbs
32.94c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
21.
10
Izzy Kelly
33.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
22.
9
Lynette Richardson
33.44c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
23.
11
Madison Jack
33.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
24.
9
Olivia Connar
34.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10
Kali Kimbleton
34.04c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
26.
9
Danica Bartos
34.24c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
27.
10
Claire Artemus
34.64c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
28.
9
Serah Overturf
34.74c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
29.
9
Sydney Brown
35.14c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
30.
9
Abigail Moody
45.64c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
400 Meters
1.
9
Madie Gladden
59.18
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
9
Abigail Boey
1:01.25
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
9
Cali Kent
1:02.94c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
4.
10
Anna Martin
1:04.29
PR
Apr 28
Olentangy Invitational
5.
12
Danica Davelli
1:08.15
Apr 28
Olentangy Invitational
6.
10
Delaney Vroegop
1:09.96
Apr 21
Wildcat Invitational
7.
9
Camryn Johnson
1:11.13
PR
Mar 25
Delaware Invitational
8.
10
Piper Baxley
1:11.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
9
Marilynn Mejeur
1:12.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
11
Tania Miles
1:12.69
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
11.
9
Myaunte Draper
1:18.04c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12.
9
Sydney Brown
1:18.54c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
13.
9
Rania Safi
1:18.84c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
14.
10
Claire Artemus
1:19.33
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
15.
9
Izabella Kinikin
1:19.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
16.
10
Kali Kimbleton
1:22.64c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
17.
9
Lynette Richardson
1:27.44c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
18.
9
Abigail Moody
1:42.14c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
800 Meters
1.
12
Aicha Tounkara
2:20.44
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
9
Abigail Boey
2:27.01
Apr 28
Olentangy Invitational
3.
9
Cali Kent
2:28.78
PR
Mar 25
Delaware Invitational
4.
10
Addie Reed
2:35.80
May 20
OHSAA Central District - Division 1
5.
11
Sammy West
2:40.12
May 5
Delaware County Invitational
6.
12
Meg Wolf
2:45.7h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
7.
9
Adriana Ybarra
2:47.5h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
8.
10
Presley Christopher
2:54.0h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
9.
9
Paige Keller
2:57.1h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
9
Chloe Titus
3:05.9h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
1600 Meters
1.
9
Cali Kent
5:12.02
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
12
Aicha Tounkara
5:21.96
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
3.
10
Reghan Gist
5:33.40
PR
May 20
OHSAA Central District - Division 1
4.
12
Rowan Hering
5:47.02
Mar 28
Marysville Home Quad
5.
11
Sammy West
5:48.92
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
6.
10
Addie Reed
5:59.9h
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
9
Adriana Ybarra
6:00.3h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
8.
12
Julia Young
6:00.6h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
9.
9
Paige Keller
6:23.1h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
10
Presley Christopher
6:38.0h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
11.
9
Chloe Titus
6:45.6h
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
3200 Meters
1.
9
Cali Kent
11:24.10
PR
Apr 28
Olentangy Invitational
2.
12
Rowan Hering
12:07.78
May 20
OHSAA Central District - Division 1
3.
10
Reghan Gist
12:13.42
PR
May 5
Delaware County Invitational
4.
10
Addie Reed
12:33.9h
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
5.
12
Julia Young
12:40.73
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
100m Hurdles - 33"
1.
10
Rachel Metroff
17.02
(.6)
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
9
Mallory Taylor
18.09
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
3.
12
Olivia Dean
18.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
4.
10
Avery Ballone
18.15
(-.3)
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
5.
11
Abrianna Hite
18.24
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
6.
10
Elise Caldwell
18.54c
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
300m Hurdles - 30"
1.
10
Elise Caldwell
49.76
PR
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
11
Abrianna Hite
50.54c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
3.
9
Mallory Taylor
52.40
PR
Apr 21
Wildcat Invitational
4.
12
Olivia Dean
54.13
Mar 25
Delaware Invitational
5.
10
Avery Ballone
55.24c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
10
Rachel Metroff
56.14c
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
4x100 Relay
1.
Tania Miles
Madie Gladden
Abrianna Hite
Malaya Sowell
49.37
Apr 28
Olentangy Invitational
2.
Tania Miles
Malaya Sowell
Abrianna Hite
Madie Gladden
49.84c
Apr 14
Chieftain Relays
3.
Relay Team
49.87
May 26
OHSAA D1 Region 3 - Pickerington North
4.
Tania Miles
Malaya Sowell
Abrianna Hite
Anna Martin
50.92
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
5.
Tania Miles
Malaya Sowell
Gabby Rosenberger
Anna Martin
51.67
Mar 28
Marysville Home Quad
6.
Gabby Rosenberger
Elise Caldwell
Anna Martin
Mallory Taylor
53.87
Apr 14
Chieftain Relays
7.
Anna Martin
Maureen Nafula
Camryn Johnson
Kortney Dew
55.14c
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
Marilynn Mejeur
Kortney Dew
Camryn Johnson
Gabby Rosenberger
55.54c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
9.
Olivia Connar
Chloe Hole
Presley Sanfillipo
Samantha Toney
1:11.54c
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4x200 Relay -
1.
Tania Miles
Madie Gladden
Abrianna Hite
Malaya Sowell
1:45.66
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
Tania Miles
Malaya Sowell
Abrianna Hite
Madie Gladden
1:45.75
May 5
Delaware County Invitational
3.
Relay Team
1:46.34
May 26
OHSAA D1 Region 3 - Pickerington North
4.
Tania Miles
Malaya Sowell
Madie Gladden
Danica Davelli
1:46.50
Apr 28
Olentangy Invitational
5.
Danica Davelli
Malaya Sowell
Anna Martin
Madie Gladden
1:47.10
Apr 14
Chieftain Relays
6.
Tania Miles
Malaya Sowell
Abrianna Hite
Danica Davelli
1:48.74
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
7.
Gabby Rosenberger
Elise Caldwell
Tania Miles
Mallory Taylor
1:57.03
Apr 14
Chieftain Relays
8.
Abrianna Hite
Elise Caldwell
Mallory Taylor
Avery Ballone
1:57.94
Mar 28
Marysville Home Quad
9.
Madie Gladden
Marilynn Mejeur
Camryn Johnson
Delaney Vroegop
1:59.07
Mar 28
Marysville Home Quad
10.
Rachel Metroff
Maureen Nafula
Emelyn Ortiz
Sydney Milligan
1:59.5h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
4x400 Relay
1.
Cali Kent
Abrianna Hite
Abigail Boey
Madie Gladden
4:06.95
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
Abigail Boey
Abrianna Hite
Cali Kent
Madie Gladden
4:08.54
May 5
Delaware County Invitational
3.
Cali Kent
Abigail Boey
Madie Gladden
Abrianna Hite
4:09.36
May 20
OHSAA Central District - Division 1
4.
Abigail Boey
Abrianna Hite
Kara Glesenkamp
Aicha Tounkara
4:13.72
Apr 28
Olentangy Invitational
5.
Abigail Boey
Abrianna Hite
Cali Kent
Kara Glesenkamp
4:14.42
Apr 14
Chieftain Relays
6.
Relay Team
4:22.8h
Apr 21
Wildcat Invitational
7.
Rowan Hering
Julia Young
Reghan Gist
Addison Reed
4:37.0h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
Anna Martin
Mallory Taylor
Delaney Vroegop
Maureen Nafula
4:37.4h
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
Camryn Johnson
Maureen Nafula
Anna Martin
Malaya Sowell
4:42.93
Mar 28
Marysville Home Quad
4x800 Relay
1.
Aicha Tounkara
Abigail Boey
Reghan Gist
Cali Kent
9:30.94
May 20
OHSAA Central District - Division 1
2.
Abigail Boey
Cali Kent
Aicha Tounkara
Reghan Gist
9:36.58
May 5
Delaware County Invitational
3.
Relay Team
9:37.59
May 26
OHSAA D1 Region 3 - Pickerington North
4.
Reghan Gist
Cali Kent
Sammy West
Addison Reed
10:21.06
Apr 28
Olentangy Invitational
5.
Reghan Gist
Addison Reed
Adriana Ybarra
Julia Young
10:49.06
Apr 14
Chieftain Relays
4x1600 Relay
1.
Reghan Gist
Cali Kent
Aicha Tounkara
Julia Young
22:46.59
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Relay Team
23:12.73
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Malaya Sowell
Gabby Rosenberger
Madie Gladden
Cali Kent
1:53.12
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Relay Team
1:55.23
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
DMR 3000m - [800-200-400-1600]
1.
Relay Team
10:20.85
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
DMR 3200m - [800-400-400-1600]
1.
Abigail Boey
Addison Reed
Aicha Tounkara
Sammy West
10:45.17
Apr 14
Chieftain Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:50.02
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Olivia Dean
Abrianna Hite
Avery Ballone
Elise Caldwell
1:09.74
Apr 14
Chieftain Relays
2.
Relay Team
1:10.72
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Samantha Toney
35' 10.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
2.
12
Thalia Nkemtah
29' 8
PR
Mar 25
Delaware Invitational
3.
10
Sophia Lukacsko
29' 4
PR
May 5
Delaware County Invitational
4.
10
Claire Artemus
25' 4
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
5.
9
Presley Sanfillipo
24' 4
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
12
Chloe Hole
22' 8.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
9
Jenna Seely
22' 7.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
9
Molly Hobbs
21' 6.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
9
Olivia Connar
20' 0.5
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
10.
10
Lilyana (Lily) Diaz
18' 3
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
Discus - 1kg
1.
12
Samantha Toney
106' 9
PR
May 5
Delaware County Invitational
2.
9
Presley Sanfillipo
98' 10
PR
Apr 28
Olentangy Invitational
3.
12
Thalia Nkemtah
80' 8.5
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
4.
9
Jenna Seely
67' 4.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
5.
10
Lilyana (Lily) Diaz
67' 0
Mar 28
Marysville Home Quad
6.
9
Olivia Connar
64' 6.5
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
7.
12
Olivia Dean
63' 11
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
8.
10
Sophia Lukacsko
56' 4.5
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
9.
10
Claire Artemus
55' 6
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
12
Chloe Hole
54' 1
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
High Jump
1.
10
Kara Glesenkamp
5' 4
Apr 8
45th Red Edwards Golden Eagle Relays
2.
10
Delaney Vroegop
5' 0
PR
May 5
Delaware County Invitational
3.
12
Danica Davelli
4' 10
PR
Apr 14
Chieftain Relays
Pole Vault
1.
12
Mae Clark
7' 6
Mar 28
Marysville Home Quad
2.
11
Kaitlyn Zimmers
7' 0
Mar 28
Marysville Home Quad
9
Sydney Milligan
7' 0
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
12
Emma Miller
7' 0
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
5.
10
Emelyn Ortiz
6' 0
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
6.
11
Adeline Wernz
5' 6
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
Long Jump
1.
10
Kara Glesenkamp
15' 6
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
2.
9
Marilynn Mejeur
14' 2.5
PR
Mar 25
Delaware Invitational
3.
9
Madie Gladden
13' 10.5
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
4.
9
Mallory Taylor
13' 9.25
May 13
Ohio Capital Conference Championship - Capital
5.
12
Danica Davelli
12' 9.5
PR
Apr 10
Delaware Hayes vs River Valley
6.
10
Delaney Vroegop
12' 8.5
Mar 28
Marysville Home Quad
7.
11
Cadence Ford
12' 7.25
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
8.
11
Chloe Wright
12' 3.5
PR
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
9.
12
Robyn Gurujal
12' 1.25
May 3
Delaware vs Buckeye Valley
10.
12
Amelia Stranges
7' 11
PR
Mar 28
Marysville Home Quad
*Recent improvement