Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Rae-Juan Gayle
10.99
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
2.
10
Christopher Scott
11.31
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
3.
10
Christopher Jones
11.59
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
9
*
Samir Walker
11.67
PR
May 20
Spartan Sprint Night
5.
9
*
Jaylen Taylor
11.83
PR
May 20
Spartan Sprint Night
6.
10
*
Yosef Best
12.73
PR
May 20
Spartan Sprint Night
7.
9
*
Alexander Dicks
13.42
PR
May 20
Spartan Sprint Night
8.
12
Eric Foster
13.83
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
9.
10
*
Timothy Lee
14.50
PR
May 20
Spartan Sprint Night
200 Meters
1.
12
Jackson Murry
22.37
PR
May 11
Burlington County Championships
2.
12
Rae-Juan Gayle
22.62
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
12
Eric Foster
22.73
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
4.
10
Christopher Scott
23.54
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
5.
12
*
Justin Greene
24.30
PR
May 20
Spartan Sprint Night
9
*
Jaylen Taylor
24.30
PR
May 20
Spartan Sprint Night
7.
11
*
Terrance Wesley
25.68
PR
May 20
Spartan Sprint Night
8.
10
*
Yosef Best
25.95
PR
May 20
Spartan Sprint Night
9.
9
*
Cory Carr
26.44
PR
May 20
Spartan Sprint Night
10.
9
*
Toren Schonyers
26.78
PR
May 20
Spartan Sprint Night
11.
10
*
Patrick Lee
27.74
PR
May 20
Spartan Sprint Night
12.
10
*
Timothy Lee
34.35
PR
May 20
Spartan Sprint Night
400 Meters
1.
12
Jackson Murry
50.02
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
11
Theo Pryce
52.03
PR
May 11
Burlington County Championships
3.
12
*
Justin Greene
52.91
PR
May 20
Spartan Sprint Night
4.
10
Christopher Jones
53.31
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
5.
11
Terrance Wesley
57.43
PR
May 11
Burlington County Championships
6.
10
*
Patrick Lee
1:00.48
PR
May 20
Spartan Sprint Night
7.
10
Laquan Kellam
1:01.73
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
8.
9
*
Toren Schonyers
1:02.50
PR
May 20
Spartan Sprint Night
800 Meters
1.
11
Nasier Field
2:07.62
PR
May 11
Burlington County Championships
2.
12
Justin Greene
2:09.49
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
11
Christian Bryant
2:09.63
Apr 13
Moorestown Invitational
4.
11
Terrance Wesley
2:16.26
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
5.
10
Kelvin Tochukluulgah
2:17.13
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
6.
10
*
Jorge Gutierrez
2:21.16
PR
May 20
Spartan Sprint Night
1600 Meters
1.
11
Christian Bryant
4:56.35
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
11
Nasier Field
5:12.08
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3200 Meters
1.
11
Christian Bryant
10:51.34
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
110m Hurdles - 39"
1.
12
Eric Foster
13.99
PR
May 11
Burlington County Championships
2.
11
Somad Iyiola
16.31
PR
May 11
Burlington County Championships
3.
11
*
Jamere Brooks
17.05
PR
May 20
Spartan Sprint Night
4.
11
Nasir Loggins
17.63
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
11
Somad Iyiola
59.09
PR
May 11
Burlington County Championships
2.
11
Nasir Loggins
1:04.02
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
3.
10
Laquan Kellam
1:07.76
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
11
Jamere Brooks
1:08.00
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
4x100 Relay
1.
Eric Foster
Rae-Juan Gayle
Christopher Scott
Jackson Murry
42.70
Apr 20
Woodbury Relays
2.
Christopher Scott
Eric Foster
Jackson Murry
Rae-Juan Gayle
43.32
Apr 27
Penn Relays - HS
3.
Relay Team
43.89
May 11
Burlington County Championships
4.
Rae-Juan Gayle
Laquan Kellam
Christopher Jones
Eric Foster
45.61
Apr 6
Don Danser Relays
4x200 Relay -
1.
Christopher Jones
Rae-Juan Gayle
Jackson Murry
Christopher Scott
1:30.95
Apr 20
Woodbury Relays
2.
Rae-Juan Gayle
Laquan Kellam
Christopher Jones
Archie Dolo
1:36.29
Apr 6
Don Danser Relays
3.
Christopher Scott
Archie Dolo
Danniel Simmons
Tra'san Adam
1:41.44
Apr 6
Don Danser Relays
4.
Yosef Best
Zahire Bryant
Kabir Speight
Somad Iyiola
1:42.21
Apr 6
Don Danser Relays
4x400 Relay
1.
Rae-Juan Gayle
Jackson Murry
Nasier Field
Somad Iyiola
3:26.45
Apr 20
Woodbury Relays
2.
Relay Team
3:28.37
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
Somad Iyiola
Rae-Juan Gayle
Nasier Field
Jackson Murry
3:29.57
Apr 27
Penn Relays - HS
4.
Somad Iyiola
Christopher Jones
Nasier Field
Justin Greene
3:41.05
Apr 6
Don Danser Relays
4x800 Relay
1.
Justin Greene
Christian Bryant
Nasier Field
Terrance Wesley
8:38.08
Apr 20
Woodbury Relays
2.
Relay Team
8:47.57
Apr 13
Moorestown Invitational
3.
Tra'san Adam
Christian Bryant
Justin Greene
Laquan Kellam
9:22.79
Apr 6
Don Danser Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Christian Bryant
Christopher Scott
Christopher Jones
Justin Greene
3:49.82
Apr 20
Woodbury Relays
2.
Terrance Wesley
Kabir Speight
Christian Bryant
Laquan Kellam
3:53.68
Apr 6
Don Danser Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jamere Brooks
Terrence Esaw
Eric Foster
Somad Iyiola
1:09.24
Apr 20
Woodbury Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
*
Julian Williams
55' 2.75
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
2.
12
Derrick Swain
50' 2.5
PR
May 2
SJTCA Elite Meet
3.
11
Jaleen Johnson
49' 9.75
PR
May 2
SJTCA Elite Meet
4.
11
*
Justin Banks
41' 3.5
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
5.
10
Elijah Tolliver
34' 8.75
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
6.
10
Isaiah McFaden
33' 8
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
7.
10
James Myrick
28' 10.5
PR
Apr 6
Don Danser Relays
8.
11
David Watson
27' 2.75
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
9.
11
Danilo Cercas
25' 7.25
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
Discus - 1.6kg
1.
12
*
Derrick Swain
163' 8
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
2.
11
*
Julian Williams
147' 0
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
3.
11
*
Jaleen Johnson
105' 10
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
4.
10
*
Elijah Tolliver
91' 3
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
5.
11
Justin Banks
90' 10
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
6.
10
Isaiah McFaden
74' 10
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
7.
11
Danilo Cercas
62' 3
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
8.
10
James Myrick
58' 4
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
Javelin - 800g
1.
11
Sean Taylor
143' 10
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
2.
10
Mekhi J Cottle
129' 7
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
3.
10
Dayron Neal
125' 9
Apr 19
Lenape Field Day 2024
4.
9
*
Samir Walker
123' 7
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
5.
11
Nathan Chatelier
112' 11
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
6.
10
Isaiah McFaden
90' 2
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
7.
10
King Harmon
83' 1
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
8.
11
David Watson
50' 10
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
High Jump
1.
11
*
Tra'san Adam
6' 2
May 21
Delsea Crusader Field Meet
2.
11
Zaire Wormley
6' 0
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
Pole Vault
1.
12
Jackson Murry
14' 0
May 2
SJTCA Elite Meet
2.
11
Kabir Speight
12' 6
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
10
Dayron Neal
10' 6
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
10
Zahire Bryant
10' 0
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
Long Jump
1.
10
*
Christopher Jones
21' 4.75
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
2.
11
Zaire Wormley
19' 9.5
PR
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
3.
10
*
Christopher Scott
19' 5.25
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
4.
11
Calvary Sepenu
18' 6
PR
Apr 13
Moorestown Invitational
5.
10
Terence Knighton
17' 7.5
(.0)
Apr 19
Lenape Field Day 2024
6.
9
Jaylen Taylor
17' 1.25
PR
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
7.
10
Mekhi J Cottle
15' 8
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
8.
10
Jameire Harper
14' 11.5
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
9.
11
Archie Dolo
14' 2.75
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
10.
10
King Harmon
13' 6
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
Triple Jump
1.
10
Christopher Jones
40' 5.5
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
11
Zaire Wormley
39' 7.5
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
3.
11
Calvary Sepenu
36' 5
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
9
Jaylen Taylor
34' 11.75
PR
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
Womens
100 Meters
1.
9
Maya Bolden
12.26
PR
May 11
Burlington County Championships
2.
10
Kaila Speight
12.52
(2.2)
May 2
SJTCA Elite Meet
3.
10
Jaden Murry
12.85
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
9
Trinity Brapoh
13.60
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
200 Meters
1.
10
Kaila Speight
25.31
(-.3)
May 2
SJTCA Elite Meet
2.
9
Maya Bolden
25.34
(-.1)
PR
May 2
SJTCA Elite Meet
3.
10
Jaden Murry
26.18
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
4.
12
Sunny Oyibo
29.11
May 4
SJTCA Open (Girls)
400 Meters
1.
9
Maya Bolden
57.81
PR
May 2
SJTCA Elite Meet
2.
10
Kaila Speight
58.37
PR
May 11
Burlington County Championships
3.
10
Jaden Murry
1:00.57
May 2
SJTCA Elite Meet
800 Meters
1.
12
Dallas Walker
2:31.00
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
11
Janelle Sanabria
2:36.06
PR
May 11
Burlington County Championships
3.
11
Samara Burke
2:44.57
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
4.
12
Chyanne Edwin
2:45.51
PR
May 11
Burlington County Championships
1600 Meters
1.
11
Janelle Sanabria
5:55.79
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
11
Samara Burke
6:17.74
PR
May 11
Burlington County Championships
3200 Meters
1.
11
Janelle Sanabria
14:05.86
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
11
Samara Burke
15:42.44
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
100m Hurdles - 33"
1.
12
Sunny Oyibo
16.46
(1.6)
May 2
SJTCA Elite Meet
2.
9
Janiya Moragne
18.68
PR
May 11
Burlington County Championships
3.
9
Trinity Brapoh
18.70
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
11
Louise Bodiabo
20.15
PR
May 4
SJTCA Open (Girls)
400m Hurdles - 30"
1.
10
Jaden Murry
1:07.95
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
12
Sunny Oyibo
1:08.89
May 2
SJTCA Elite Meet
3.
12
LE Raven Isaac
1:11.23
May 2
SJTCA Elite Meet
4.
12
Dallas Walker
1:20.19
PR
Apr 6
Deptford Spartan Relays
5.
9
Janiya Moragne
1:21.03
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
6.
12
Chyanne Edwin
1:21.87
Apr 6
Deptford Spartan Relays
4x100 Relay
1.
Maya Bolden
Jaden Murry
Kaila Speight
Nester Wea
49.70
Apr 20
Woodbury Relays
2.
Kaila Speight
Maya Bolden
Jaden Murry
Nester Wea
49.91
Apr 27
Penn Relays - HS
3.
Kaila Speight
Maya Bolden
Trinity Brapoh
Nester Wea
49.94
Apr 6
Deptford Spartan Relays
4.
Relay Team
50.45
Apr 13
West Deptford Relays
4x200 Relay -
1.
Maya Bolden
Jaden Murry
Kaila Speight
Nester Wea
1:42.66
May 15
Red Devil Frosh/Novice Finale & Varsity Relay Showcase
2.
Relay Team
1:45.87
Apr 13
West Deptford Relays
3.
Maya Bolden
Jaden Murry
Nester Wea
Kaila Speight
1:47.70
Apr 20
Woodbury Relays
4x400 Relay
1.
Jaden Murry
Maya Bolden
Sunny Oyibo
Kaila Speight
4:02.97
Apr 27
Penn Relays - HS
2.
Maya Bolden
Nester Wea
Kaila Speight
Jaden Murry
4:03.42
Apr 20
Woodbury Relays
3.
Relay Team
4:07.27
May 11
Burlington County Championships
4.
Maya Bolden
Sunny Oyibo
Kaila Speight
Nester Wea
4:10.02
Apr 6
Deptford Spartan Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:36.36
May 11
Burlington County Championships
2.
Dallas Walker
Sunny Oyibo
Chyanne Edwin
Samara Burke
11:28.01
Apr 20
Woodbury Relays
3.
LE Raven Isaac
Dallas Walker
Janelle Sanabria
Chyanne Edwin
12:10.87
Apr 6
Deptford Spartan Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:51.62
Apr 13
West Deptford Relays
2.
Kaila Speight
Maya Bolden
Naa'rah Andrews
Sunny Oyibo
1:53.63
Apr 6
Deptford Spartan Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Maya Bolden
Kaila Speight
Jaden Murry
Nester Wea
2:22.10
May 15
Red Devil Frosh/Novice Finale & Varsity Relay Showcase
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Trinity Brapoh
LE Raven Isaac
Sunny Oyibo
Janelle Sanabria
4:52.00
Apr 20
Woodbury Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
LE Raven Isaac
Janelle Sanabria
Dallas Walker
Samara Burke
15:19.61
Apr 6
Deptford Spartan Relays
2.
Trinity Brapoh
LE Raven Isaac
Samara Burke
Janelle Sanabria
15:43.45
Apr 20
Woodbury Relays
3.
Relay Team
15:43.93
Apr 13
West Deptford Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Relay Team
1:13.83
Apr 13
West Deptford Relays
2.
Trinity Brapoh
Sunny Oyibo
Naa'rah Andrews
Nester Wea
1:16.71
Apr 6
Deptford Spartan Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Chanel Swain
36' 11.5
May 2
SJTCA Elite Meet
2.
12
Naa'rah Andrews
31' 3
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
11
Yaramari Torres
31' 3
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
4.
12
Aniya Jolla
30' 9.5
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
5.
11
Jazzalyn Campbell
28' 0
Apr 19
Lenape Field Day 2024
6.
11
Chloe Worthy
26' 4.25
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
7.
11
Kamaya Wilson
24' 1
Apr 19
Lenape Field Day 2024
8.
11
Aiyanna Hayes
16' 4
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
Discus - 1kg
1.
11
Chanel Swain
109' 10
May 11
Burlington County Championships
2.
12
Naa'Irah Andrews
97' 7
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
12
Naa'rah Andrews
95' 1
Apr 20
Woodbury Relays
4.
12
Aniya Jolla
93' 3
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
5.
11
Sanaa Clerk
77' 10
PR
May 4
SJTCA Open (Girls)
6.
11
*
Yaramari Torres
77' 2
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
7.
11
Jazzalyn Campbell
76' 1
Apr 19
Lenape Field Day 2024
8.
11
Kamaya Wilson
71' 4
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
9.
11
*
Chloe Worthy
69' 11
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
10.
12
Aaliyah Jimenez
49' 2
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
11.
11
Aiyanna Hayes
34' 6
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
Javelin - 600g
1.
12
Naa'rah Andrews
94' 8
PR
Apr 6
Deptford Spartan Relays
2.
12
Marnae' Coleman-Randolph
81' 9
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
12
*
Naa'Irah Andrews
72' 7
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
4.
10
Cortney Webster
69' 4
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
5.
12
Shelby Derilus
56' 10
PR
May 4
SJTCA Open (Girls)
6.
12
Aaliyah Jimenez
36' 11
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
High Jump
1.
12
Naa'rah Andrews
5' 2
May 2
SJTCA Elite Meet
12
Naa'Irah Andrews
5' 2
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
3.
9
Trinity Brapoh
4' 8
PR
May 11
Burlington County Championships
4.
10
Briannah Gunning-Brown
4' 6
PR
May 4
SJTCA Open (Girls)
Long Jump
1.
9
Jade Pinder
15' 0
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
2.
12
Naa'rah Andrews
14' 11.75
(.0)
Apr 19
Lenape Field Day 2024
3.
12
Sunny Oyibo
14' 3
PR
May 4
SJTCA Open (Girls)
4.
12
Chyanne Edwin
13' 1.75
Apr 25
Delsea Crusader Field Meet
5.
9
Trinity Brapoh
12' 7.75
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
6.
12
LE Raven Isaac
10' 3
PR
Apr 6
Deptford Spartan Relays
Triple Jump
1.
12
*
Naa'Irah Andrews
34' 7.25
PR
May 21
Delsea Crusader Field Meet
2.
12
Naa'rah Andrews
34' 3
PR
May 11
Burlington County Championships
3.
12
Chyanne Edwin
33' 5
PR
May 18
Burlington County Scholastic League Divisional Champion..
4.
10
Briannah Gunning-Brown
27' 6.25
(.0)
PR
Apr 19
Lenape Field Day 2024
*Recent improvement