Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
1999
1996
1995
1994
Indoor
2024
2020
2016
2015
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jackson Jones
11.29
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
12
Mitchell Williams
11.32
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
3.
12
Caleb RuddJones
11.37
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
10
Jackson Barnes
11.82
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
5.
9
DeMarcus Hill
11.95
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
9
Dexter Videto
11.97
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
7.
11
Adam Carlson
12.09
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
8.
12
Thomas Daly
12.21
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
9.
11
Zayd Coats
12.22
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
10.
11
Josh Corts
12.28
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
11.
11
Coby Tripp
12.35
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
12.
10
Braden Vancalbergh
12.47
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
13.
10
Logan Flores
12.49
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
14.
10
Tyler Gilbert
12.61
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
15.
11
Lazayvair Akines
12.69
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
16.
9
Alex Delor
12.72
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
17.
9
Amare Eddings
12.81
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
18.
9
Eli Parker
12.84
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
19.
10
Brock Allen-Swaenepoel
12.96
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
20.
11
Sukhman Singh
13.02
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
21.
11
Karter Knack
13.12
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
22.
9
Morgan Sheldon
13.23
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
23.
10
Drew Gillett
13.41
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
24.
9
Jacob Wielenga
13.65
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
25.
12
Jonathan Fröhler
13.79
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
26.
12
Ayden Rubritis
13.88
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
27.
9
William Bolton
13.92
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
28.
10
Seamus Jaeger
14.08
PR
May 15
Jackson JV Invitational
29.
11
Tristan MacLean
15.08
PR
May 15
Jackson JV Invitational
30.
10
Keigon Ott
16.47
PR
May 15
Jackson JV Invitational
200 Meters
1.
11
Jackson Jones
22.52
PR
May 21
I-8 Conference Meet
2.
12
Mitchell Williams
22.97
PR
May 21
I-8 Conference Meet
3.
11
Michael Brant
23.42
PR
May 21
I-8 Conference Meet
4.
11
Evan Craddock
23.81
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
5.
9
DeMarcus Hill
24.08
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
6.
9
Ryan Good
24.42
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
7.
12
Thomas Daly
24.52
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
8.
12
David Martin
24.98
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
9.
10
Jackson Barnes
25.00
Apr 13
Lakewood Invitational
10.
9
Dexter Videto
25.03
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
11.
12
Caleb RuddJones
25.51
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
12.
11
Zayd Coats
25.66
PR
May 15
Jackson JV Invitational
13.
11
Adam Carlson
25.78
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
14.
10
Logan Flores
26.18
PR
May 15
Jackson JV Invitational
15.
10
Isaac Fullerton
26.27
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
16.
11
Lazayvair Akines
26.28
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
17.
12
Tobin Wielenga
26.30
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
18.
9
Eli Parker
26.31
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
19.
9
Alex Delor
26.55
PR
May 15
Jackson JV Invitational
20.
10
Braden Vancalbergh
26.69
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
21.
9
Amare Eddings
26.72
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
22.
11
Josiah Miller
27.17
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
23.
10
Brock Allen-Swaenepoel
27.20
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
24.
11
Karter Knack
27.48
PR
May 15
Jackson JV Invitational
25.
9
Jacob Wielenga
27.55
PR
May 15
Jackson JV Invitational
26.
9
Morgan Sheldon
27.64
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
27.
12
Ayden Rubritis
28.14
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
28.
10
Ty Wielenga
28.77
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
29.
9
Caleb Lynd
29.54
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
30.
9
Bryce Thompson
29.70
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
31.
12
Jonathan Fröhler
29.76
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
32.
12
Alex Drinkwine
30.72
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
33.
9
Braydon Newton
30.91
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
34.
9
William Bolton
31.53
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
400 Meters
1.
11
Seth Good
52.91
PR
May 28
Selby Track Classic
2.
9
Ryan Good
53.13
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
3.
12
David Martin
53.21
PR
May 21
I-8 Conference Meet
4.
11
Michael Brant
54.15
PR
Apr 13
Lakewood Invitational
5.
11
Evan Craddock
54.33
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
11
William Melton
54.75
PR
Apr 13
Lakewood Invitational
7.
10
Isaac Fullerton
56.47
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
8.
12
Tobin Wielenga
56.50
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
9.
10
Edison Lopeman
56.73
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
10.
10
Logan Flores
57.71
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
11.
9
Alex Delor
1:00.10
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
12.
10
Trevin Warner
1:00.14
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
13.
10
Drew Gillett
1:00.69
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
14.
10
Tyler Gilbert
1:02.29
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
15.
9
Caleb Lynd
1:03.99
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
16.
9
Amare Eddings
1:06.28
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
800 Meters
1.
9
Ryan Good
1:55.23
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
2.
12
Cooper Singleton
2:01.86
Apr 19
Ralph Rice Invitational
3.
11
Seth Good
2:02.05
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
4.
12
Tobin Wielenga
2:04.57
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
5.
10
Edison Lopeman
2:06.73
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
6.
12
David Martin
2:11.49
PR
Apr 26
Bulldog Invitational
7.
10
Isaac Fullerton
2:12.85
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
8.
10
Ty Wielenga
2:19.23
PR
May 15
Jackson JV Invitational
9.
11
Josiah Miller
2:19.30
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
10.
11
Paul Christoff
2:24.45
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
11.
9
Caleb Lynd
2:24.97
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
12.
10
Trevin Warner
2:26.51
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
13.
11
Braiden Renfer
2:26.58
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
14.
10
Fynn Boobyer
2:29.89
May 15
Jackson JV Invitational
15.
9
Jacob Wielenga
2:31.77
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
16.
10
Drew Gillett
2:32.96
PR
May 15
Jackson JV Invitational
17.
11
Breslin Sharp
2:32.98
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
18.
9
Bryce Thompson
2:33.10
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
19.
12
Alex Drinkwine
2:38.25
PR
May 15
Jackson JV Invitational
20.
12
Brian Mygrants
2:39.58
PR
May 15
Jackson JV Invitational
21.
9
Braydon Newton
2:43.25
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
1600 Meters
1.
12
Cooper Singleton
4:27.43
May 24
2024 MITCA D2 Team State
2.
10
Edison Lopeman
4:28.44
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
3.
9
Ryan Good
4:31.68
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
4.
10
Isaac Fullerton
4:47.90
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
5.
11
Josiah Miller
4:56.17
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
6.
12
Tobin Wielenga
4:57.53
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
10
Isaac Fullerton
5:00.57
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
8.
12
David Martin
5:00.81
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
9.
9
Caleb Lynd
5:15.31
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
10.
11
Paul Christoff
5:17.81
PR
May 15
Jackson JV Invitational
11.
11
Seth Good
5:19.20
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
12.
10
Ty Wielenga
5:26.74
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
13.
11
Braiden Renfer
5:27.36
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
14.
10
Trevin Warner
5:29.71
PR
May 15
Jackson JV Invitational
15.
10
Fynn Boobyer
5:40.50
Apr 23
I-8 Marshall at Western
16.
9
Ethan Singletary
5:40.71
PR
May 15
Jackson JV Invitational
17.
9
Bryce Thompson
5:41.14
PR
May 15
Jackson JV Invitational
18.
11
Breslin Sharp
5:41.67
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
19.
9
Braydon Newton
5:50.70
PR
May 15
Jackson JV Invitational
20.
12
Alex Drinkwine
5:56.38
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
21.
12
Brian Mygrants
6:05.80
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
22.
10
Alex White
6:59.98
May 15
Jackson JV Invitational
3200 Meters
1.
10
Edison Lopeman
9:16.51
PR
Jun 1
MHSAA LP Division 2 Finals
2.
12
Cooper Singleton
9:52.45
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
3.
10
Isaac Fullerton
10:41.89
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
4.
12
David Martin
10:47.32
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
5.
11
Josiah Miller
10:50.08
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
6.
9
Ryan Good
10:52.90
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
9
Caleb Lynd
11:08.94
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
8.
11
Braiden Renfer
11:24.77
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
9.
11
Breslin Sharp
11:42.90
PR
May 15
Jackson JV Invitational
10.
10
Trevin Warner
12:10.50
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
11.
9
Ethan Singletary
12:27.24
PR
May 15
Jackson JV Invitational
12.
9
Braydon Newton
13:04.46
PR
May 15
Jackson JV Invitational
13.
12
Alex Drinkwine
14:15.25
PR
Apr 13
Lakewood Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Lucas Inosencio
15.43
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
11
Titan Parker
15.73
PR
May 28
Selby Track Classic
3.
11
William Melton
15.73
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
4.
12
Joshua Veneziano
15.77
(.3)
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
5.
10
Tyler Gilbert
19.14
PR
May 15
Jackson JV Invitational
6.
9
Jacob Wielenga
19.68
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
7.
10
Drew Gillett
19.69
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Joshua Veneziano
39.27
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
2.
11
Titan Parker
40.83
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
3.
11
William Melton
42.98
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
10
Tyler Gilbert
43.39
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
5.
10
Drew Gillett
47.31
PR
May 15
Jackson JV Invitational
6.
12
Lucas Inosencio
47.41
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
7.
11
Josiah Miller
48.30
PR
May 15
Jackson JV Invitational
8.
9
Jacob Wielenga
50.58
PR
May 15
Jackson JV Invitational
9.
12
Jonathan Fröhler
51.66
PR
May 15
Jackson JV Invitational
4x55 Relay
1.
Relay Team
12.61
Apr 19
Ralph Rice Invitational
4x100 Relay
1.
Mitchell Williams
Jackson Jones
Jackson Barnes
Caleb RuddJones
43.89
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
Jackson Barnes
Mitchell Williams
Caleb RuddJones
Jackson Jones
43.98
May 3
24 Saline GOLDEN TRIANGLE
3.
Caleb RuddJones
Mitchell Williams
Jackson Jones
Jackson Barnes
44.34
Apr 13
Lakewood Invitational
4.
Jackson Barnes
Jackson Jones
Mitchell Williams
Caleb RuddJones
44.35
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
5.
Jackson Barnes
Caleb RuddJones
Mitchell Williams
Jackson Jones
44.37
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
Relay Team
44.57
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
7.
Mitchell Williams
Michael Brant
Jackson Barnes
Caleb RuddJones
44.62
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
8.
DeMarcus Hill
Caleb RuddJones
Mitchell Williams
Jackson Barnes
44.79
Apr 26
Bulldog Invitational
9.
Jackson Barnes
Thomas Daly
Caleb RuddJones
Mitchell Williams
45.05
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
10.
Eli Parker
Alex Delor
Dexter Videto
Zayd Coats
47.17
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
11.
Dexter Videto
Alex Delor
Karter Knack
Lazayvair Akines
47.60
Apr 23
I-8 Marshall at Western
12.
Dexter Videto
DeMarcus Hill
Adam Carlson
Zayd Coats
47.65
May 3
44th Stockbridge Invitational
13.
Adam Carlson
Zayd Coats
Eli Parker
Alex Delor
47.89
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
14.
Adam Carlson
Eli Parker
DeMarcus Hill
Zayd Coats
47.92
May 15
Jackson JV Invitational
15.
Adam Carlson
Zayd Coats
Dexter Videto
Eli Parker
48.12
Apr 26
Bulldog Invitational
16.
Gilbert Tyler
Drew Gillett
Brock Allen-Swaenepoel
Logan Flores
48.79
Apr 23
I-8 Marshall at Western
17.
Adam Carlson
Zayd Coats
DeMarcus Hill
Eli Parker
49.60
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
18.
Karter Knack
Tyler Gilbert
Drew Gillett
Logan Flores
49.99
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
19.
Johnathan Prater
AJ Scutt
JJ Stewart
Dennis Pombier
50.31
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
20.
William Bolton
Morgan Sheldon
Brock Allen-Swaenepoel
Lazayvair Akines
51.61
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
21.
DeMarcus Hill
Eli Parker
Adam Carlson
Zayd Coats
54.70
Apr 23
I-8 Marshall at Western
22.
Trevin Warner
Alex Drinkwine
Fynn Boobyer
Braydon Newton
54.92
May 15
Jackson JV Invitational
4x200 Relay -
1.
Michael Brant
Evan Craddock
Mitchell Williams
Jackson Jones
1:30.95
May 21
I-8 Conference Meet
2.
Jackson Jones
Evan Craddock
Michael Brant
Mitchell Williams
1:31.50
May 3
24 Saline GOLDEN TRIANGLE
3.
Mitchell Williams
Michael Brant
Jackson Jones
Evan Craddock
1:31.56
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
Mitchell Williams
Jackson Jones
Evan Craddock
Michael Brant
1:32.44
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
5.
Evan Craddock
Michael Brant
Jackson Jones
Mitchell Williams
1:33.61
Apr 19
Ralph Rice Invitational
6.
Michael Brant
Evan Craddock
Mitchell Williams
DeMarcus Hill
1:34.02
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
DeMarcus Hill
Mitchell Williams
Evan Craddock
Michael Brant
1:34.52
Apr 26
Bulldog Invitational
8.
Mitchell Williams
Thomas Daly
Jackson Jones
Evan Craddock
1:35.81
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
9.
Dexter Videto
DeMarcus Hill
Adam Carlson
Zayd Coats
1:39.68
May 3
44th Stockbridge Invitational
10.
Zayd Coats
Logan Flores
Lazayvair Akines
Eli Parker
1:41.45
May 15
Jackson JV Invitational
11.
Zayd Coats
Adam Carlson
Lazayvair Akines
DeMarcus Hill
1:47.67
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
4x400 Relay
1.
Ryan Good
Michael Brant
Evan Craddock
David Martin
3:29.27
May 24
2024 MITCA D2 Team State
2.
Evan Craddock
David Martin
Michael Brant
Ryan Good
3:30.48
May 28
Selby Track Classic
3.
Evan Craddock
Michael Brant
David Martin
Ryan Good
3:31.73
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
4.
David Martin
Evan Craddock
Michael Brant
William Melton
3:33.16
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
5.
David Martin
Michael Brant
William Melton
Evan Craddock
3:34.38
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
6.
Evan Craddock
Michael Brant
Joshua Veneziano
William Melton
3:35.08
Apr 19
Ralph Rice Invitational
7.
David Martin
Michael Brant
Evan Craddock
William Melton
3:36.25
May 21
I-8 Conference Meet
8.
Ryan Good
Evan Craddock
Michael Brant
Cooper Singleton
3:36.28
May 3
24 Saline GOLDEN TRIANGLE
9.
Tobin Wielenga
David Martin
Isaac Fullerton
William Melton
3:36.33
May 3
44th Stockbridge Invitational
10.
Michael Brant
Evan Craddock
William Melton
Joshua Veneziano
3:36.36
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
11.
Evan Craddock
Michael Brant
Ryan Good
David Martin
3:37.78
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
12.
David Martin
Michael Brant
Evan Craddock
Ryan Good
3:39.09
Apr 23
I-8 Marshall at Western
13.
Relay Team
3:39.27
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
14.
David Martin
Evan Craddock
Michael Brant
Joshua Veneziano
3:40.41
Apr 26
Bulldog Invitational
15.
Isaac Fullerton
Josiah Miller
Caleb Lynd
Tobin Wielenga
3:51.28
Apr 23
I-8 Marshall at Western
16.
Alex Delor
Eli Parker
Tyler Gilbert
Ty Wielenga
4:08.79
May 3
44th Stockbridge Invitational
17.
Bryce Thompson
Paul Christoff
Brian Mygrants
Ty Wielenga
4:18.82
May 15
Jackson JV Invitational
18.
Bryce Thompson
Ty Wielenga
Breslin Sharp
Alex Drinkwine
4:25.56
Apr 23
I-8 Marshall at Western
19.
Paul Christoff
Brian Mygrants
Ethan Singletary
Braydon Newton
4:27.46
Apr 23
I-8 Marshall at Western
4x800 Relay
1.
Ryan Good
Seth Good
Edison Lopeman
Cooper Singleton
8:02.10
Jun 1
MHSAA LP Division 2 Finals
2.
Tobin Wielenga
Seth Good
Ryan Good
Edison Lopeman
8:06.33
May 24
2024 MITCA D2 Team State
3.
Edison Lopeman
Seth Good
Cooper Singleton
Ryan Good
8:18.35
Apr 13
Lakewood Invitational
4.
Ryan Good
Seth Good
Edison Lopeman
Tobin Wielenga
8:22.73
May 21
I-8 Conference Meet
5.
Ryan Good
Cooper Singleton
Edison Lopeman
Seth Good
8:22.89
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
Seth Good
Edison Lopeman
Ryan Good
Joshua Gindlesberger
8:28.46
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
7.
David Martin
Edison Lopeman
Seth Good
Ryan Good
8:30.24
Apr 19
Ralph Rice Invitational
8.
Seth Good
David Martin
Edison Lopeman
Tobin Wielenga
8:41.39
Apr 26
Bulldog Invitational
9.
Isaac Fullerton
David Martin
Tobin Wielenga
Josiah Miller
8:45.65
May 3
44th Stockbridge Invitational
10.
Isaac Fullerton
Tobin Wielenga
David Martin
Josiah Miller
8:45.81
May 28
Selby Track Classic
11.
Braiden Renfer
Cooper Singleton
Seth Good
Paul Christoff
9:17.75
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
12.
Isaac Fullerton
Braiden Renfer
Caleb Lynd
Tobin Wielenga
9:28.47
Apr 23
I-8 Marshall at Western
13.
Bryce Thompson
Ty Wielenga
Isaac Fullerton
Seth Good
9:33.41
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
14.
Isaac Fullerton
Trevin Warner
Caleb Lynd
Braiden Renfer
9:34.68
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
15.
Alex Drinkwine
Ethan Singletary
Josiah Miller
Ryan Good
9:37.27
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
16.
Fynn Boobyer
Paul Christoff
Trevin Warner
Edison Lopeman
9:38.71
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
17.
Brian Mygrants
Caleb Lynd
Braiden Renfer
Cooper Singleton
9:41.42
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
18.
Braydon Newton
Breslin Sharp
Tobin Wielenga
David Martin
9:43.66
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
19.
Bryce Thompson
Ty Wielenga
Breslin Sharp
Trevin Warner
10:19.68
Apr 23
I-8 Marshall at Western
20.
Bryce Thompson
Braydon Newton
Paul Christoff
Brian Mygrants
10:32.7h
May 15
Jackson JV Invitational
21.
Paul Christoff
Brian Mygrants
Braydon Newton
Ethan Singletary
10:41.22
Apr 23
I-8 Marshall at Western
Shot Put - 12lb
1.
11
Brennan Faber
59' 10.5
PR
Jun 1
MHSAA LP Division 2 Finals
2.
12
Noah Shaw
56' 2
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
3.
11
Ronald London
47' 1.25
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
4.
11
AJ Scutt
46' 0
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
5.
12
JJ Stewart
43' 1
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
6.
10
Christian Sterrett
39' 10
PR
May 15
Jackson JV Invitational
7.
11
Josh Corts
39' 6.5
PR
May 15
Jackson JV Invitational
8.
9
Max Harris
38' 3
PR
May 15
Jackson JV Invitational
9.
12
Glenn Starkey
38' 1
Apr 23
I-8 Marshall at Western
10.
11
Tristan MacLean
37' 3.5
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
11.
12
Maximus Nye
37' 2
PR
May 15
Jackson JV Invitational
12.
11
Coby Tripp
36' 10
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
13.
11
Lazayvair Akines
36' 7
PR
May 15
Jackson JV Invitational
14.
10
Alex White
36' 6
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
15.
11
Johnathan Prater
35' 6
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
16.
10
Noah Davis
33' 9
PR
May 15
Jackson JV Invitational
17.
11
Sukhman Singh
32' 9
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
18.
9
Dennis Pombier
30' 11
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
19.
10
Keigon Ott
30' 9.75
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
20.
10
Calvin Rice
30' 2
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
21.
10
Luke Collins
29' 1
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
22.
10
Seamus Jaeger
26' 6
PR
May 15
Jackson JV Invitational
23.
10
Hartman Sponsler
25' 3.5
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
Discus - 1.6kg
1.
12
Noah Shaw
166' 1
PR
Jun 1
MHSAA LP Division 2 Finals
2.
11
AJ Scutt
148' 9
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
3.
11
Brennan Faber
140' 7
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
4.
11
Ronald London
130' 1
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
5.
12
Glenn Starkey
119' 1
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
6.
10
Christian Sterrett
107' 7
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
11
Johnathan Prater
107' 5.5
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
8.
11
Tristan MacLean
102' 4
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
12
Maximus Nye
102' 4
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
10.
12
JJ Stewart
101' 0
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
11.
11
Josh Corts
99' 10.5
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
12.
11
Coby Tripp
97' 0
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
13.
10
Noah Davis
93' 5
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
14.
10
Calvin Rice
92' 10
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
15.
10
Keigon Ott
92' 7
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
16.
10
Alex White
91' 11
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
17.
11
Sukhman Singh
91' 5
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
18.
9
Max Harris
85' 1
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
19.
10
Luke Collins
70' 10
PR
May 15
Jackson JV Invitational
20.
10
Hartman Sponsler
70' 5
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
21.
10
Seamus Jaeger
60' 6
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
22.
9
Dennis Pombier
49' 7
PR
May 15
Jackson JV Invitational
High Jump
1.
12
Joshua Veneziano
6' 6
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
2.
11
Titan Parker
5' 11
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
3.
11
Lazayvair Akines
5' 6
Apr 23
I-8 Marshall at Western
12
Jonathan Fröhler
5' 6
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
12
Lucas Inosencio
5' 6
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
11
Adam Carlson
5' 2
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
Pole Vault
1.
12
Lucas Inosencio
14' 0
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
2.
10
Braden Vancalbergh
13' 4
PR
Jun 1
MHSAA LP Division 2 Finals
3.
11
Adam Carlson
11' 9
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
4.
9
Dexter Videto
11' 0
PR
May 15
Jackson JV Invitational
5.
9
Alex Delor
10' 6
PR
May 28
Selby Track Classic
6.
10
Tyler Gilbert
8' 6
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
Long Jump
1.
12
Caleb RuddJones
21' 10
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
11
Adam Carlson
19' 7
May 24
2024 MITCA D2 Team State
3.
11
Karter Knack
18' 4.5
PR
May 24
2024 MITCA D2 Team State
4.
11
Coby Tripp
17' 6
Apr 19
Ralph Rice Invitational
5.
9
Eli Parker
16' 4.5
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
Womens
100 Meters
1.
10
Lydia Coleman
13.46
PR
May 21
I-8 Conference Meet
2.
12
Natalie Coleman
13.82
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
3.
10
AnnaKay Marshall
14.08
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
4.
10
Aivree Baker
14.45
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
5.
12
Kayda Herrick
14.61
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
11
Sherry Zhang
14.74
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
7.
10
Shaylee Kurpenski
14.78
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
8.
9
Suzanne St John
15.14
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
9.
9
Juliana Raffin
15.88
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
10.
10
Reese Weller
16.09
PR
May 15
Jackson JV Invitational
11.
11
Isabella Stoetzel
16.10
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
12.
9
Sophia Zischke
17.19
PR
May 15
Jackson JV Invitational
13.
11
Amelia Lynd
17.23
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
200 Meters
1.
10
AnnaKay Marshall
27.78
PR
May 21
I-8 Conference Meet
2.
10
Lydia Coleman
29.32
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
3.
12
Natalie Coleman
29.35
Apr 23
I-8 Marshall at Western
4.
9
Charlie Damron
29.63
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
5.
9
Lillian Coppernoll
29.74
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
6.
10
Aivree Baker
30.46
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
10
Shaylee Kurpenski
31.79
PR
May 21
I-8 Conference Meet
8.
9
Suzanne St John
32.93
PR
May 15
Jackson JV Invitational
9.
9
Annie O'Dowd
33.68
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
10.
9
Juliana Raffin
34.47
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
11.
10
Reese Weller
34.49
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
12.
12
Madalynn Gooldy
34.55
PR
May 15
Jackson JV Invitational
13.
9
Sophia Zischke
34.75
PR
May 15
Jackson JV Invitational
14.
11
Gillian Strodtbeck
34.84
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
15.
11
Melaina Magnusson
35.21
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
16.
11
Danielle Losey
35.83
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
17.
11
Sherry Zhang
41.10
May 15
Jackson JV Invitational
400 Meters
1.
9
Charlie Damron
1:06.37
PR
May 28
Selby Track Classic
2.
12
Natalie Coleman
1:08.47
Apr 19
Ralph Rice Invitational
3.
9
Lillian Coppernoll
1:08.59
PR
Apr 26
Bulldog Invitational
4.
10
AnnaKay Marshall
1:09.33
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
5.
12
Luna Canziani
1:11.91
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
6.
10
Lydia Coleman
1:13.82
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
7.
9
Juliana Raffin
1:15.13
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
8.
11
Isabella Stoetzel
1:15.41
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
9.
9
Suzanne St John
1:17.80
PR
May 15
Jackson JV Invitational
10.
11
Melaina Magnusson
1:19.13
PR
Apr 13
Lakewood Invitational
11.
9
Sophia Zischke
1:23.91
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
12.
11
Sherry Zhang
1:37.03
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
800 Meters
1.
9
Lillian Coppernoll
2:41.17
PR
May 28
Selby Track Classic
2.
9
Natalie Kuhl
2:46.12
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
3.
12
Luna Canziani
2:50.45
May 3
44th Stockbridge Invitational
4.
9
Charlie Damron
2:52.80
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
5.
11
Melaina Magnusson
2:55.18
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
6.
11
Isabella Stoetzel
2:57.94
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
7.
11
Amelia Lynd
3:17.06
May 15
Jackson JV Invitational
1600 Meters
1.
9
Natalie Kuhl
5:53.19
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
11
Isabella Stoetzel
6:12.30
PR
Apr 26
Bulldog Invitational
3.
9
Lillian Coppernoll
6:32.41
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
4.
12
Luna Canziani
6:35.87
Apr 19
Ralph Rice Invitational
5.
11
Melaina Magnusson
6:44.73
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
6.
11
Amelia Lynd
7:11.64
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
3200 Meters
1.
12
Luna Canziani
13:41.01
PR
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
9
Natalie Kuhl
13:45.84
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
3.
11
Isabella Stoetzel
14:07.90
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
4.
11
Melaina Magnusson
15:04.00
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
5.
11
Amelia Lynd
16:18.09
Apr 23
I-8 Marshall at Western
100m Hurdles - 33"
1.
11
Cami Boldt
19.18
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
2.
9
Annie O'Dowd
19.69
PR
May 21
I-8 Conference Meet
3.
12
Madalynn Gooldy
22.06
PR
May 21
I-8 Conference Meet
4.
11
Danielle Losey
30.45
PR
May 15
Jackson JV Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Cami Boldt
51.37
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
9
Annie O'Dowd
57.84
PR
May 15
Jackson JV Invitational
3.
9
Juliana Raffin
1:00.46
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
12
Madalynn Gooldy
1:03.55
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
4x55 Relay
1.
Relay Team
16.09
Apr 19
Ralph Rice Invitational
4x100 Relay
1.
Lydia Coleman
AnnaKay Marshall
Kayda Herrick
Natalie Coleman
51.92
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
Lydia Coleman
AnnaKay Marshall
Kayda Herrick
Cami Boldt
53.87
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
3.
Lydia Coleman
Cami Boldt
Kayda Herrick
AnnaKay Marshall
54.25
Apr 19
Ralph Rice Invitational
4.
Lydia Coleman
AnnaKay Marshall
Natalie Coleman
Lillian Coppernoll
54.84
Apr 13
Lakewood Invitational
5.
Lydia Coleman
Kayda Herrick
Natalie Kuhl
Shaylee Kurpenski
55.11
Apr 23
I-8 Marshall at Western
6.
Shaylee Kurpenski
Aivree Baker
Reese Weller
Juliana Raffin
58.68
May 15
Jackson JV Invitational
7.
Aivree Baker
Addison Singleton
Gillian Strodtbeck
Annie O'Dowd
1:01.84
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
8.
Danielle Losey
Reese Weller
Gillian Strodtbeck
Summer Wiley
1:04.58
Apr 23
I-8 Marshall at Western
4x200 Relay -
1.
Lydia Coleman
Natalie Coleman
AnnaKay Marshall
Kayda Herrick
1:54.20
Apr 26
Bulldog Invitational
2.
Lydia Coleman
AnnaKay Marshall
Charlie Damron
Lillian Coppernoll
1:54.53
May 21
I-8 Conference Meet
3.
Juliana Raffin
Charlie Damron
Shaylee Kurpenski
Melaina Magnusson
2:05.89
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
9
Juliana Raffin
Natalie Kuhl
Annie O'Dowd
Suzanne St John
2:08.34
Apr 23
I-8 Marshall at Western
5.
Lillian Coppernoll
Charlie Damron
Isabella Stoetzel
Melaina Magnusson
2:08.80
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
6.
Madalynn Gooldy
Juliana Raffin
Annie O'Dowd
Suzanne St John
2:12.74
Apr 19
Ralph Rice Invitational
7.
Miracle Buchanon
Shaylee Kurpenski
Amelia Lynd
Aivree Baker
2:18.17
May 15
Jackson JV Invitational
8.
Sherry Zhang
Sophia Zischke
Suzanne St John
Juliana Raffin
2:20.90
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
4x400 Relay
1.
Lydia Coleman
Natalie Coleman
AnnaKay Marshall
Natalie Kuhl
4:31.58
Apr 26
Bulldog Invitational
2.
Lydia Coleman
AnnaKay Marshall
Natalie Kuhl
Lillian Coppernoll
4:32.33
May 3
44th Stockbridge Invitational
3.
Natalie Coleman
Charlie Damron
Lillian Coppernoll
AnnaKay Marshall
4:33.36
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
Charlie Damron
Kayda Herrick
Natalie Coleman
AnnaKay Marshall
4:33.67
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
5.
AnnaKay Marshall
Lillian Coppernoll
Charlie Damron
Natalie Kuhl
4:35.30
May 21
I-8 Conference Meet
6.
Cami Boldt
Natalie Coleman
AnnaKay Marshall
Charlie Damron
4:36.67
Apr 23
I-8 Marshall at Western
7.
Lillian Coppernoll
Natalie Kuhl
Charlie Damron
AnnaKay Marshall
4:37.39
May 28
Selby Track Classic
8.
Natalie Coleman
Kayda Herrick
AnnaKay Marshall
Lillian Coppernoll
4:41.32
Apr 19
Ralph Rice Invitational
9.
Cami Boldt
Natalie Coleman
AnnaKay Marshall
Lillian Coppernoll
4:42.19
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
10.
Lillian Coppernoll
Charlie Damron
Natalie Kuhl
Melaina Magnusson
4:46.46
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
11.
Annie O'Dowd
Juliana Raffin
Charlie Damron
Madalynn Gooldy
5:01.20
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
12.
Amelia Lynd
Annie O'Dowd
Juliana Raffin
Sophia Zischke
5:16.77
May 15
Jackson JV Invitational
13.
Juliana Raffin
Annie O'Dowd
Suzanne St John
Amelia Lynd
5:18.67
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
4x800 Relay
1.
Charlie Damron
Natalie Kuhl
Lillian Coppernoll
Luna Canziani
11:01.24
May 17
MHSAA LP Region 15-2 @ Mason
2.
Natalie Kuhl
Lillian Coppernoll
Charlie Damron
Melaina Magnusson
11:27.15
May 28
Selby Track Classic
3.
Charlie Damron
Lillian Coppernoll
Isabella Stoetzel
Luna Canziani
11:27.65
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
4.
Charlie Damron
Melaina Magnusson
Lillian Coppernoll
Isabella Stoetzel
11:36.88
May 21
I-8 Conference Meet
5.
Luna Canziani
Lillian Coppernoll
Isabella Stoetzel
Melaina Magnusson
11:40.13
Apr 26
Bulldog Invitational
6.
Luna Canziani
Charlie Damron
Melaina Magnusson
Isabella Stoetzel
11:41.92
May 3
44th Stockbridge Invitational
7.
Luna Canziani
Isabella Stoetzel
Melaina Magnusson
Amelia Lynd
12:02.45
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
8.
Lillian Coppernoll
Melaina Magnusson
Isabella Stoetzel
Natalie Coleman
12:08.9h
Apr 19
Ralph Rice Invitational
9.
Melaina Magnusson
Amelia Lynd
Luna Canziani
Isabella Stoetzel
12:43.56
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
10.
Amelia Lynd
Isabella Stoetzel
Melaina Magnusson
Sophia Zischke
13:01.38
Apr 23
I-8 Marshall at Western
Shot Put - 4kg
1.
11
Addison Singleton
30' 10
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
2.
10
Miracle Buchanon
26' 4.5
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
3.
12
Chloe Sterrett
26' 0
PR
May 3
44th Stockbridge Invitational
4.
11
Gillian Strodtbeck
24' 2
PR
May 15
Jackson JV Invitational
5.
10
Reese Weller
22' 0
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
6.
9
Chelsie Scutt
21' 2
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
7.
11
Danielle Losey
20' 9.25
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
8.
11
Summer Wiley
19' 5.5
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
Discus - 1kg
1.
11
Addison Singleton
101' 3
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
2.
12
Chloe Sterrett
84' 4.5
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
3.
11
Gillian Strodtbeck
78' 2
PR
May 15
Jackson JV Invitational
4.
12
Kayda Herrick
73' 10
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
5.
11
Danielle Losey
66' 3
PR
Apr 13
Lakewood Invitational
6.
10
Aivree Baker
64' 2
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
10
Miracle Buchanon
62' 9
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
8.
9
Chelsie Scutt
61' 3
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
9.
10
Reese Weller
51' 2
PR
May 15
Jackson JV Invitational
10.
11
Summer Wiley
50' 2
PR
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
11.
11
Avery Gillmore
46' 7
PR
May 15
Jackson JV Invitational
12.
9
Juliana Raffin
29' 9
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
High Jump
1.
12
Kayda Herrick
5' 2
Apr 23
I-8 Marshall at Western
2.
9
Lillian Coppernoll
4' 8
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
10
AnnaKay Marshall
4' 8
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
4.
9
Suzanne St John
4' 4
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
Pole Vault
1.
11
Cami Boldt
8' 0
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
2.
9
Natalie Kuhl
7' 6
PR
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
9
Juliana Raffin
7' 6
PR
Apr 19
Ralph Rice Invitational
4.
9
Charlie Damron
7' 0
PR
Apr 23
I-8 Marshall at Western
Long Jump
1.
12
Kayda Herrick
13' 7
Apr 9
Western Hanover Early Season Dual
2.
9
Suzanne St John
13' 4
PR
May 21
I-8 Conference Meet
3.
12
Luna Canziani
11' 9
Apr 30
Pennfield Vs Parma and Hastings
4.
12
Madalynn Gooldy
11' 8
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
5.
9
Juliana Raffin
11' 1
PR
May 10
I-8 Parma Western at Harper Creek
6.
11
Melaina Magnusson
10' 2.5
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
7.
9
Sophia Zischke
10' 1.75
PR
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
8.
10
Shaylee Kurpenski
9' 5
May 13
I-8 Coldwater & Northwest at Western
*Recent improvement