Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2019
2018
2017
2016
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jon-Luc Noison
11.11
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
2.
12
Roman Douthis
11.57
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
3.
12
Harold Stanton
11.74
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4.
9
Jaedon Penny
11.77
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
5.
12
javion Smith
11.99
PR
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
6.
10
Samuel Wilson
12.37
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
7.
9
Grady Ellerman
12.54
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12
Samuel Crider
12.54
Mar 6
Grayson All-Comers #3
200 Meters
1.
12
Roman Douthis
23.25
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
9
Jaedon Penny
25.07
PR
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
3.
9
Josiah Smith
25.33
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4.
10
Samuel Wilson
25.62
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
9
Bobby Bridgewater
25.62
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
6.
-
Zackary Myers
25.84
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
7.
10
Mikael Castaneda
25.93
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
8.
12
javion Smith
26.32
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
9.
12
Josh Cousin
27.02
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
10.
10
Robert Scott
31.48
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
400 Meters
1.
11
Thomas Fortune
50.69
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
12
javion Smith
52.30
PR
Mar 30
Morehouse Relays
3.
10
Andrew Bitsko
55.27
PR
Mar 30
Morehouse Relays
4.
10
Spencer Wise
56.55
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
5.
10
Robert Scott
56.62
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
6.
12
Josh Cousin
57.15
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
7.
-
Zackary Myers
57.17
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
8.
9
Josiah Smith
58.83
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
800 Meters
1.
12
Aidan Vrazel
2:07.43
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
2.
12
Jay Hanson
2:10.76
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
10
Andrew Bitsko
2:13.43
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
4.
10
Ben King
2:19.09
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
5.
11
Liam Fergueson
2:19.85
PR
Feb 9
Coach King Parkview Distance Kickoff
6.
12
Cory Cannon
2:25.77
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
7.
11
Charlie White
2:29.07
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
8.
11
Dylan Kirk
2:30.41
PR
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
9.
11
Jackson Kirk
2:32.24
PR
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
10.
9
Jack Newman
2:38.16
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
11.
11
Charles Butler
2:43.07
PR
Mar 20
DeKalb County JV Championships
12.
9
Preston Powers
2:48.77
PR
Feb 9
Coach King Parkview Distance Kickoff
13.
9
Elijah Boyd
2:50.40
PR
Mar 20
DeKalb County JV Championships
1500 Meters
1.
12
Aidan Vrazel
4:17.41
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
2.
11
Reese Vaughan
4:50.85
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
1600 Meters
1.
12
Aidan Vrazel
4:31.42
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
2.
10
Andrew Bitsko
4:39.28
PR
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
3.
11
Dylan Kirk
5:02.85
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4.
11
Reese Vaughan
5:04.52
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
5.
12
Jay Hanson
5:05.59
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
6.
12
Cory Cannon
5:09.20
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
7.
10
Ben King
5:26.32
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
8.
11
Jackson Kirk
5:28.43
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
9.
11
Liam Fergueson
5:35.87
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
10.
9
Jack Newman
5:36.05
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
11.
11
Charlie White
5:44.83
PR
Feb 9
Coach King Parkview Distance Kickoff
12.
11
Charles Butler
6:35.84
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
3200 Meters
1.
10
Andrew Bitsko
9:59.64
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
2.
12
Aidan Vrazel
10:00.36
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
3.
12
Cory Cannon
11:10.89
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
4.
11
Dylan Kirk
11:17.18
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
5.
11
Jackson Kirk
11:20.28
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
6.
11
Reese Vaughan
11:34.43
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
7.
11
Charlie White
11:57.28
PR
Mar 20
DeKalb County JV Championships
8.
9
Jack Newman
12:23.19
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
110m Hurdles - 39"
1.
10
Spencer Wise
17.97
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Spencer Wise
42.36
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.85
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
Roman Douthis
Jon-Luc Noison
Jaedon Penny
Harold Stanton
44.28
Mar 30
Morehouse Relays
3.
Jaedon Penny
javion Smith
Roman Douthis
Jon-Luc Noison
45.27
Mar 6
Grayson All-Comers #3
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:31.18
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:34.44
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:35.80
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
Andrew Bitsko
Liam Fergueson
Aidan Vrazel
Reese Vaughan
9:10.66
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Jon-Luc Noison
47' 7
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
2.
9
Grady Ellerman
37' 4
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
3.
12
Jay Hanson
35' 10
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
4.
10
Mikael Castaneda
31' 10
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
Discus - 1.6kg
1.
10
Mikael Castaneda
84' 4
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
9
Grady Ellerman
83' 4
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
12
Jay Hanson
70' 4
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
High Jump
1.
12
Josh Cousin
5' 6
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
11
Thomas Fortune
5' 6
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
3.
10
Spencer Wise
5' 2
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
4.
10
Mikael Castaneda
5' 0
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
Pole Vault
1.
12
Alex Katsoudas
13' 0
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
2.
10
Paul Stancil
9' 0
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
Long Jump
1.
12
Jon-Luc Noison
23' 3
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
12
Samuel Crider
21' 2.75
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
9
Jaedon Penny
19' 1
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
4.
12
Josh Cousin
18' 7
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
5.
10
Spencer Wise
18' 4.5
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
6.
9
Bobby Bridgewater
18' 4
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
12
javion Smith
16' 11.75
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
8.
10
Mikael Castaneda
13' 6.5
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
Triple Jump
1.
12
Samuel Crider
41' 10
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
9
Bobby Bridgewater
38' 9
PR
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
3.
10
Mikael Castaneda
33' 1.25
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
Womens
100 Meters
1.
9
Adara Davis
12.23
PR
May 4
GHSA 6A Sectional A - Regions 1,4,5,8
2.
11
Nova Rhodes
12.54
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
9
Blaire Griffths
12.98
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
4.
12
Doris Batantou
13.35
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
5.
10
Tochi Kalu
13.72
PR
Mar 20
DeKalb County JV Championships
6.
10
Matayzha Lott
13.73
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
7.
9
Sky Jackson
13.93
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
8.
10
Kiran Flenaugh
14.44
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
9.
10
Lily Flenaugh
14.71
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
10.
9
Yazmine Ray
14.78
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
11.
9
Auriana Johnson
15.17
(.0)
PR
Mar 30
Morehouse Relays
12.
10
Tselote Dawit
16.44
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
200 Meters
1.
9
Adara Davis
24.92
PR
May 4
GHSA 6A Sectional A - Regions 1,4,5,8
2.
11
Nova Rhodes
25.70
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
9
Blaire Griffths
26.64
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4.
12
Doris Batantou
27.48
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
5.
10
Matayzha Lott
28.88
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
6.
10
kenya Fuller
29.17
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
7.
9
Sky Jackson
29.47
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
8.
10
Chloe Moore
29.81
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
9.
10
Katie Luna
29.82
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
10.
10
Kiran Flenaugh
30.12
PR
Mar 6
Grayson All-Comers #3
11.
10
Tochi Kalu
30.40
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
12.
10
Lily Flenaugh
30.66
(.0)
PR
Mar 30
Morehouse Relays
13.
11
Jordyn Brown
31.33
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
14.
9
Yazmine Ray
31.99
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
15.
10
Tselote Dawit
34.73
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
400 Meters
1.
10
kenya Fuller
1:03.30
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
10
Chloe Moore
1:04.83
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
10
Katie Luna
1:06.44
PR
Mar 30
Morehouse Relays
4.
11
Jordyn Brown
1:11.56
PR
Mar 20
DeKalb County JV Championships
5.
10
Kiran Flenaugh
1:14.26
PR
Mar 30
Morehouse Relays
800 Meters
1.
12
Savannah Spires
2:33.60
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
2.
12
Carmen Pollard
2:39.35
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
11
Caroline Manzi
2:45.59
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
4.
10
Ariana Hutchins
2:48.58
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
5.
11
Anne Baldwin
2:55.99
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
6.
10
Camora Marshall
3:12.45
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
7.
11
Joselin Garcia
3:13.69
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
1500 Meters
1.
10
Camora Marshall
6:45.45
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
2.
11
Joselin Garcia
7:01.40
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
1600 Meters
1.
12
Savannah Spires
5:42.68
PR
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
2.
10
Ariana Hutchins
6:07.68
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
3.
11
Anne Baldwin
6:32.92
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4.
10
Camora Marshall
7:03.79
PR
Feb 9
Coach King Parkview Distance Kickoff
5.
11
Joselin Garcia
7:26.42
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
3200 Meters
1.
12
Savannah Spires
12:29.38
PR
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
2.
11
Caroline Manzi
14:11.81
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
3.
10
Ariana Hutchins
14:40.33
PR
Feb 24
Bima Sports North Atlanta Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Kiran Flenaugh
20.61
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
300m Hurdles - 30"
1.
10
Kiran Flenaugh
56.66
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
10
Corinthia Guthrie
1:08.40
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4x100 Relay
1.
Relay Team
48.60
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
Nova Rhodes
Doris Batantou
Blaire Griffths
Adara Davis
49.02
May 11
GHSA 6A State Championships
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:43.23
May 4
GHSA 6A Sectional A - Regions 1,4,5,8
2.
Adara Davis
Blaire Griffths
Doris Batantou
Nova Rhodes
1:43.85
May 11
GHSA 6A State Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:21.83
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:59.57
Mar 2
MTFXCCGA Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Abby Roberts
32' 5
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
2.
9
Opal Walker
29' 3.5
PR
Apr 13
Tracy Terrell All Comers
3.
10
Kritin Harris
25' 5
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
4.
12
Simone Allen
24' 10
PR
Mar 13
Archer All-Comers #2
Discus - 1kg
1.
12
Abby Roberts
121' 6
PR
May 4
GHSA 6A Sectional A - Regions 1,4,5,8
2.
10
Kritin Harris
85' 10
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
9
Opal Walker
68' 5
PR
Feb 22
FleetFeet All-Comers Series #2
4.
12
Simone Allen
58' 10
Mar 13
Archer All-Comers #2
High Jump
1.
12
Abby Roberts
5' 0
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
2.
9
Sofia George
4' 8
PR
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
3.
10
Chloe Moore
4' 2
PR
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
Pole Vault
1.
11
Kennedy Strader
9' 6
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
10
Libby Roundtree
8' 0
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
3.
12
Yara Bitar
7' 6
Mar 9
Buffalo’s River Ridge Invitational
Long Jump
1.
11
Jordyn Brown
16' 2.5
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
2.
9
Sofia George
15' 3.5
PR
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
3.
11
Nova Rhodes
14' 11.25
Feb 17
Union Grove Early Bird All-Comers
Triple Jump
1.
11
Jordyn Brown
31' 9.5
PR
Apr 25
GHSA 6A - Region 4
*Recent improvement