Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Deandre Brown
11.41
PR
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
2.
10
Mekhi Newman
11.59
PR
Mar 30
SHS Open
3.
12
Kameron Beckman
11.83
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
4.
10
Declan Brown
11.95
PR
Apr 20
Lanphier Invite
5.
11
Antonio Sosmena
12.08
PR
Apr 20
Lanphier Invite
6.
9
Christcheon Taylor
12.26
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
7.
9
Kenneth Banta-Taylor
12.32
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
8.
9
Carter Kim
12.47
PR
Mar 30
SHS Open
9.
9
Vedant Patel
12.58
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
10.
11
Noah Alexander
12.59
PR
Apr 20
Lanphier Invite
11.
11
Jack Unverzagt
13.12
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
12.
12
Eric West
14.53
Apr 10
Solon/Lion Open
200 Meters
1.
10
Deandre Brown
22.77
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
2.
10
Mekhi Newman
22.84
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
10
Declan Brown
24.11
PR
Apr 20
Lanphier Invite
4.
9
Jacob Greco
24.22
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
5.
11
Antonio Sosmena
24.23
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
6.
12
Kameron Beckman
24.26
PR
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
7.
12
Byron McNeil
24.42
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
8.
9
Christcheon Taylor
24.51
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
9.
9
Christopher Taylor
25.44
PR
Mar 30
SHS Open
10.
9
Kenneth Banta-Taylor
25.68
PR
Mar 30
SHS Open
11.
9
Carter Kim
26.01
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
12.
11
Luis Rivera
26.15
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
13.
9
Kameron Parson
26.17
PR
Mar 30
SHS Open
14.
10
Zach Wilson
26.69
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
15.
9
Elijah Taylor
26.81
PR
Mar 30
SHS Open
16.
9
Andre Pendergrass
27.89
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
17.
12
Eric West
29.40
PR
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
400 Meters
1.
10
Deandre Brown
49.06
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
2.
10
Mekhi Newman
50.75
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
3.
10
Declan Brown
53.79
PR
Apr 20
Lanphier Invite
4.
10
Kale Thurman
54.43
PR
Mar 30
SHS Open
5.
9
Jacob Greco
54.54
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
6.
9
Christopher Taylor
54.81
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
7.
9
Kai Rinaberger
56.03
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
8.
9
Kenneth Banta-Taylor
58.50
PR
Mar 30
SHS Open
9.
9
Vedant Patel
59.88
PR
Mar 30
SHS Open
10.
11
Noah Alexander
1:01.57
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
11.
12
Eric West
1:05.36
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
800 Meters
1.
10
Clayton Borah
2:02.99
PR
Apr 13
Capitol City Classic
2.
10
Benjamin Walden
2:04.84
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
12
Maxwell Jedlicka
2:08.07
PR
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
4.
9
Kishan Ugrappa
2:11.44
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
5.
9
Abdul Faizel
2:12.19
PR
Apr 20
Lanphier Invite
6.
9
DJ (David) Peeler
2:14.82
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
7.
9
Colin Nolte
2:15.27
PR
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
8.
11
Finn Murphy
2:18.45
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
9.
11
Lucas Schmitt
2:19.35
PR
Mar 30
SHS Open
10.
9
Kelan Long
2:24.70
PR
Apr 20
Lanphier Invite
11.
9
Nathan Price
2:25.06
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
1600 Meters
1.
9
Kishan Ugrappa
4:45.85
PR
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
2.
10
Alexander Ratz
4:50.20
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
10
Clayton Borah
4:53.61
PR
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
4.
9
Colin Nolte
4:54.56
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
5.
9
DJ (David) Peeler
4:57.02
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
6.
11
Lucas Schmitt
4:57.30
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
7.
9
Abdul Faizel
4:58.55
PR
Mar 30
SHS Open
8.
12
Maxwell Jedlicka
4:59.91
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
9.
9
Sam Batterman
5:08.4h
PR
May 13
SHS Time Trial
10.
9
Kelan Long
5:17.8h
PR
May 13
SHS Time Trial
11.
11
Finn Murphy
5:20.8h
May 13
SHS Time Trial
12.
9
Nathan Price
5:44.91
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
3200 Meters
1.
9
DJ (David) Peeler
10:24.20
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
2.
10
Alexander Ratz
10:27.94
PR
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
3.
11
Lucas Schmitt
10:33.59
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
4.
9
Kishan Ugrappa
10:41.45
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
5.
9
Colin Nolte
10:43.00
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
6.
9
Sam Batterman
10:54.44
PR
Apr 20
Lanphier Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Micah Bonansinga
16.02
PR
Apr 13
Capitol City Classic
2.
10
Kolban Singh
16.67
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
3.
12
Owen Neff
17.48
PR
Apr 13
Capitol City Classic
4.
11
Ciaran Wall
17.59
(-1.5)
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
5.
9
Elijah Taylor
19.31
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
6.
9
Jacob Greco
19.51
PR
Apr 20
Lanphier Invite
7.
11
Jack Unverzagt
20.55
PR
Apr 20
Lanphier Invite
300m Hurdles - 36"
1.
9
Kameron Parson
42.47
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
2.
11
Micah Bonansinga
43.22
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
3.
12
Owen Neff
43.35
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
4.
10
Kolban Singh
45.79
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
5.
11
Ciaran Wall
46.51
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
6.
9
Kai Rinaberger
47.41
PR
Mar 30
SHS Open
7.
9
Elijah Taylor
48.09
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
4x100 Relay
1.
Kameron Beckman
Mekhi Newman
Declan Brown
Deandre Brown
43.62
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
Declan Brown
Byron McNeil
Mekhi Newman
Deandre Brown
44.29
Mar 30
SHS Open
3.
Kameron Beckman
Mekhi Newman
Declan Brown
Jacob Greco
44.83
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
4.
Kameron Beckman
Declan Brown
Jacob Greco
Deandre Brown
45.73
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
5.
Declan Brown
Christcheon Taylor
Elijah Taylor
Jacob Greco
48.06
Apr 20
Lanphier Invite
6.
Christcheon Taylor
Elijah Taylor
Kenneth Banta-Taylor
Kolban Singh
48.06
Apr 13
Capitol City Classic
7.
Zach Wilson
Elijah Taylor
Christcheon Taylor
Kenneth Banta-Taylor
48.32
Apr 10
Solon/Lion Open
8.
9
Christopher Taylor
Elijah Taylor
Kameron Parson
Kenneth Banta-Taylor
49.04
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
9.
Noah Alexander
Jack Unverzagt
Elijah Taylor
Zach Wilson
50.04
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
4x200 Relay -
1.
Kameron Beckman
Declan Brown
Mekhi Newman
Deandre Brown
1:31.86
Apr 10
Solon/Lion Open
2.
Declan Brown
Mekhi Newman
Kameron Beckman
Jacob Greco
1:33.65
Apr 13
Capitol City Classic
3.
Kevin Crews
Christopher Taylor
Kai Rinaberger
Christcheon Taylor
1:35.78
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
4.
Kameron Beckman
Antonio Sosmena
Christcheon Taylor
Kenneth Banta-Taylor
1:36.11
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
5.
Kameron Beckman
Kameron Parson
Jacob Greco
Christopher Taylor
1:37.35
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
6.
Kameron Beckman
Jacob Greco
Byron McNeil
Kale Thurman
1:38.06
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
7.
Carter Kim
Vedant Patel
Elijah Taylor
Luis Rivera
1:41.81
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
8.
Carter Kim
Vedant Patel
Zach Wilson
Kenneth Banta-Taylor
1:43.31
Apr 10
Solon/Lion Open
9.
9
Vedant Patel
Carter Kim
Christcheon Taylor
Andre Pendergrass
1:44.13
Apr 13
Capitol City Classic
4x400 Relay
1.
Declan Brown
Mekhi Newman
Byron McNeil
Deandre Brown
3:27.69
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
2.
Declan Brown
Benjamin Walden
Byron McNeil
Paul Hartman
3:30.28
May 4
2024 Collinsville Invitational
3.
Mekhi Newman
Declan Brown
Benjamin Walden
Deandre Brown
3:30.78
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
4.
Declan Brown
Kale Thurman
Micah Bonansinga
Owen Neff
3:38.35
Apr 10
Solon/Lion Open
5.
Declan Brown
Jacob Greco
Kale Thurman
Clayton Borah
3:40.07
Apr 13
Capitol City Classic
6.
Kolban Singh
Kai Rinaberger
Christopher Taylor
Christcheon Taylor
3:43.54
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
7.
Kenneth Banta-Taylor
Clayton Borah
Christcheon Taylor
Benjamin Walden
3:44.98
Apr 20
Lanphier Invite
8.
Declan Brown
Clayton Borah
Jacob Greco
Deandre Brown
3:45.23
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
9.
Christopher Taylor
Christcheon Taylor
Kenneth Banta-Taylor
Kolban Singh
3:53.06
Apr 13
Capitol City Classic
10.
Kai Rinaberger
Clayton Borah
Benjamin Walden
Alexander Ratz
3:54.86
Mar 30
SHS Open
11.
Benjamin Walden
Kameron Parson
Kenneth Banta-Taylor
Abdul Faizel
3:57.61
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
12.
Jacob Greco
Elijah Taylor
Kolban Singh
Christcheon Taylor
4:01.87
Apr 10
Solon/Lion Open
13.
Maxwell Jedlicka
DJ (David) Peeler
Lucas Schmitt
Finn Murphy
4:06.72
Mar 30
SHS Open
4x800 Relay
1.
Clayton Borah
Alexander Ratz
Abdul Faizel
Benjamin Walden
8:29.32
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
2.
Clayton Borah
Benjamin Walden
Abdul Faizel
Alexander Ratz
8:29.69
May 4
2024 Collinsville Invitational
3.
Benjamin Walden
Colin Nolte
Clayton Borah
Alexander Ratz
8:38.38
Apr 20
Lanphier Invite
4.
Maxwell Jedlicka
Abdul Faizel
Colin Nolte
Alexander Ratz
8:38.83
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
5.
Benjamin Walden
Alexander Ratz
Abdul Faizel
Maxwell Jedlicka
8:43.98
Apr 13
Capitol City Classic
6.
Abdul Faizel
Clayton Borah
Maxwell Jedlicka
Benjamin Walden
8:54.51
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
7.
Finn Murphy
Abdul Faizel
Colin Nolte
Alexander Ratz
8:54.58
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
8.
9
Sam Batterman
Colin Nolte
Kelan Long
Nathan Price
9:18.43
Apr 13
Capitol City Classic
9.
Nathan Price
Finn Murphy
Sam Batterman
Colin Nolte
9:24.32
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Kameron Beckman
Declan Brown
Byron McNeil
Deandre Brown
1:36.54
Mar 30
SHS Open
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Clayton Borah
Benjamin Walden
Abdul Faizel
Alexander Ratz
11:34.49
Mar 30
SHS Open
Shot Put - 12lb
1.
12
Nathan Unland
13.31m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
9
Mayango Jallah
13.20m
PR
Apr 13
Capitol City Classic
3.
9
Lotanna Onwuameze
12.14m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
4.
10
Armanze Lewis
12.04m
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
5.
10
Damarion Davis
11.61m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
6.
9
Jeremiah Smith
11.52m
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
7.
10
Cooper Smith
10.26m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
8.
9
Kvon Ghee
9.22m
PR
Mar 30
SHS Open
9.
10
David Adekola
8.43m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
Discus - 1.6kg
1.
9
Lotanna Onwuameze
40.01m
PR
Apr 20
Lanphier Invite
2.
10
Damarion Davis
37.19m
PR
Mar 30
SHS Open
3.
9
Mayango Jallah
34.49m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
4.
10
Armanze Lewis
30.17m
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
5.
9
Jeremiah Smith
29.82m
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
6.
9
Kvon Ghee
27.56m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
7.
10
Cooper Smith
27.24m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
8.
12
Nathan Unland
25.63m
PR
Apr 10
Solon/Lion Open
9.
10
David Adekola
23.67m
PR
Apr 20
Lanphier Invite
High Jump
1.
12
Kevin Crews
1.78m
Apr 13
Capitol City Classic
10
Kale Thurman
1.78m
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
9
Christcheon Taylor
1.63m
PR
May 7
Lanphier Fresh/Soph Invite
Pole Vault
1.
12
Kameron Beckman
2.59m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
11
Jack Unverzagt
2.36m
PR
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
Long Jump
1.
12
Byron McNeil
5.92m
PR
May 4
2024 Collinsville Invitational
2.
9
Kenneth Banta-Taylor
5.85m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
10
Mekhi Newman
5.82m
PR
Mar 30
SHS Open
4.
10
Zach Wilson
5.26m
Apr 10
Solon/Lion Open
5.
9
Elijah Taylor
4.47m
PR
Apr 20
Lanphier Invite
Triple Jump
1.
12
Byron McNeil
13.42m
PR
May 15
IHSA Class 3A TRB Sectional - #11 Danville (H.S.)
2.
11
Micah Bonansinga
11.22m
Apr 6
Belleville West Norm Armstrong Invitational
3.
9
Kenneth Banta-Taylor
10.90m
PR
May 9
CS8 Boys Conference Track Meet
4.
11
Luis Rivera
10.39m
PR
Apr 20
Lanphier Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Sariean Harriott
12.70
(.0)
PR
Mar 29
Lady Maroon Invitational
2.
9
Angel Efe-Nogo
12.88
PR
Apr 19
Lady Titan Invite
3.
12
Promise Leggette
13.30
PR
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
4.
9
Zyon Wigley
13.41
PR
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
5.
10
Malorie Harris
13.48
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
6.
9
Aleyah Walton
13.64c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
7.
12
Tazariyah Williams
14.64
(.0)
PR
Mar 29
Lady Maroon Invitational
8.
10
Shyneice Keys Hill
14.74c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
9.
9
Taloo Duong
15.18
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
10.
10
Catherine Piper
15.64c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
200 Meters
1.
9
Angel Efe-Nogo
26.57
(.0)
PR
Mar 29
Lady Maroon Invitational
2.
10
Sariean Harriott
26.85
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
12
Promise Leggette
28.01
PR
May 2
Girls CS8 Meet
4.
11
Katie Benning
28.72
PR
May 2
Girls CS8 Meet
5.
11
Sarah Nguyen
28.79
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
6.
10
Malorie Harris
29.74c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
7.
11
Isabella Bradley
29.94
PR
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
8.
10
Shyneice Keys Hill
30.34c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
9.
12
Tazariyah Williams
30.74c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
10.
12
Earneisha McCray
32.89
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
11.
10
Catherine Piper
33.14c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
12.
10
Finale Thomas
33.24c
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
400 Meters
1.
11
Keziah Toran
1:01.39
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
9
Gianna Bonansinga
1:05.91
PR
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
3.
9
Angel Efe-Nogo
1:06.51
PR
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
4.
12
Ashlee Pryor
1:10.22
Apr 19
Lady Titan Invite
5.
11
Isabella Bradley
1:12.15
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
6.
10
Catherine Piper
1:22.74
PR
Mar 29
Lady Maroon Invitational
7.
11
Canaya Beverly
1:24.84c
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
8.
10
Lily Kent
1:34.94c
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
800 Meters
1.
11
Mary O'Brien
2:37.98
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
12
Josie Webster
2:44.0h
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
3.
10
Kayden Arjsamat
2:45.55
PR
May 2
Girls CS8 Meet
4.
9
Anamarie Kren
2:51.6h
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
5.
10
Makenna Smith
2:53.67
PR
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
6.
10
Grace Anselment
2:54.07
PR
Mar 29
Lady Maroon Invitational
7.
12
Abby Edwards
2:55.83
PR
May 2
Girls CS8 Meet
8.
9
Pauline O'Connell
3:05.32
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
1600 Meters
1.
11
Mary O'Brien
5:54.40
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
12
Josie Webster
6:11.07
PR
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
3.
11
Nola Sommer
6:15.07
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
4.
9
Lila Martin
6:21.37
PR
May 2
Girls CS8 Meet
5.
9
Ava Fultz
6:44.3h
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
6.
10
Kayden Arjsamat
6:45.0h
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
7.
10
Grace Anselment
6:49.34
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
8.
10
Makenna Smith
6:52.2h
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
9.
9
Pauline O'Connell
6:57.0h
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
3200 Meters
1.
11
Nola Sommer
13:32.54
May 2
Girls CS8 Meet
2.
9
Lila Martin
14:02.90
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
9
Ava Fultz
14:32.45
PR
May 2
Girls CS8 Meet
4.
10
Grace Anselment
15:00.6h
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
100m Hurdles - 33"
1.
11
Imani Jones
15.81
PR
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
2.
11
Sarah Nguyen
16.52
PR
Apr 19
Lady Titan Invite
3.
11
Legacy Ware
17.86
PR
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
4.
9
Jayla Lesso
20.22
PR
Apr 19
Lady Titan Invite
300m Hurdles - 30"
1.
11
Legacy Ware
51.07
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
11
Imani Jones
52.24c
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
3.
11
Sarah Nguyen
52.86
May 2
Girls CS8 Meet
4.
9
Tyonna Johnson
58.09
PR
Apr 19
Lady Titan Invite
4x100 Relay
1.
Zyon Wigley
Angel Efe-Nogo
Aleyah Walton
Sariean Harriott
49.28
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
Malorie Harris
Angel Efe-Nogo
Aleyah Walton
Sariean Harriott
50.11
May 2
Girls CS8 Meet
3.
Sariean Harriott
Imani Jones
Sarah Nguyen
Angel Efe-Nogo
50.89
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
4.
Sariean Harriott
Imani Jones
Zyon Wigley
Aleyah Walton
51.84c
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
5.
Sariean Harriott
Imani Jones
Angel Efe-Nogo
Canaya Beverly
52.17
Mar 29
Lady Maroon Invitational
6.
Promise Leggette
Tazariyah Williams
Finale Thomas
Ashlee Pryor
55.54c
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
7.
Taloo Duong
Gianna Bonansinga
Finale Thomas
Shyneice Keys Hill
56.70
Apr 19
Lady Titan Invite
8.
Zyon Wigley
Sanaii Bryant
Finale Thomas
Tyonna Johnson
57.63
Mar 29
Lady Maroon Invitational
9.
Tyonna Johnson
Jayla Lesso
Crishonna Seals
Shelva Sewavi
1:01.14c
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
4x200 Relay -
1.
Aleyah Walton
Sanaii Bryant
Angel Efe-Nogo
Sariean Harriott
1:46.52
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
2.
Promise Leggette
Sanaii Bryant
Katie Benning
Aleyah Walton
1:47.95
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
3.
Sarah Nguyen
Zyon Wigley
Promise Leggette
Angel Efe-Nogo
1:50.4h
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
4.
Promise Leggette
Sanaii Bryant
Malorie Harris
Zyon Wigley
1:51.02
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
5.
Katie Benning
Aleyah Walton
Sarah Nguyen
Promise Leggette
1:52.41
Apr 19
Lady Titan Invite
6.
Promise Leggette
Keziah Toran
Canaya Beverly
Katie Benning
1:55.69
Mar 29
Lady Maroon Invitational
7.
Jayla Lesso
Shyneice Keys Hill
Isabella McDaniel
Oriona Nichols
2:00.27
Mar 29
Lady Maroon Invitational
8.
Oriona Nichols
Tyonna Johnson
Canaya Beverly
Tazariyah Williams
2:03.0h
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
9.
Taloo Duong
Jayla Lesso
Finale Thomas
Shyneice Keys Hill
2:05.03
Apr 19
Lady Titan Invite
10.
Earneisha McCray
Shyneice Keys Hill
Tazariyah Williams
Finale Thomas
2:05.27
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
4x400 Relay
1.
Ashlee Pryor
Canaya Beverly
Aleyah Walton
Sanaii Bryant
4:26.60
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
Ashlee Pryor
Canaya Beverly
Malorie Harris
Katie Benning
4:33.94
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
3.
Ashlee Pryor
Canaya Beverly
Malorie Harris
Sanaii Bryant
4:34.43
May 2
Girls CS8 Meet
4.
Keziah Toran
Aleyah Walton
Gianna Bonansinga
Sanaii Bryant
4:35.8h
Apr 19
Lady Titan Invite
5.
Canaya Beverly
Gianna Bonansinga
Ashlee Pryor
Keziah Toran
4:36.87
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
6.
Zyon Wigley
Malorie Harris
Finale Thomas
Gianna Bonansinga
4:39.89
Mar 29
Lady Maroon Invitational
7.
Sarah Nguyen
Legacy Ware
Keziah Toran
Ashlee Pryor
4:41.49
Mar 29
Lady Maroon Invitational
8.
Taloo Duong
Isabella Bradley
Katie Benning
Canaya Beverly
4:45.40
Apr 19
Lady Titan Invite
9.
Sanaii Bryant
Gianna Bonansinga
Isabella Bradley
Ashlee Pryor
4:46.80
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
10.
Gianna Bonansinga
Isabella Bradley
Ashlee Pryor
Keziah Toran
4:56.0h
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
11.
Mary O'Brien
Josie Webster
Nola Sommer
Kayden Arjsamat
5:09.2h
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
4x800 Relay
1.
Josie Webster
Mary O'Brien
Kayden Arjsamat
Anamarie Kren
11:21.94
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
2.
Mary O'Brien
Kayden Arjsamat
Grace Anselment
Lila Martin
11:37.97
May 9
IHSA Class 3A TRG Sectional - #11 O'Fallon
3.
Kayden Arjsamat
Abby Edwards
Grace Anselment
Makenna Smith
11:51.02
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
4.
AnaMarie Kren
Grace Anselment
Makenna Smith
Lila Martin
11:52.30
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
5.
Grace Anselment
Kayden Arjsamat
Lila Martin
Makenna Smith
11:52.92
May 2
Girls CS8 Meet
6.
Mary O'Brien
Anamarie Kren
Kayden Arjsamat
Nola Sommer
11:56.52
Apr 19
Lady Titan Invite
7.
Grace Anselment
Makenna Smith
Pauline O'Connell
Lila Martin
12:26.53
Mar 29
Lady Maroon Invitational
8.
Abby Edwards
Makenna Smith
Lila Martin
Pauline O'Connell
12:44.64
Apr 19
Lady Titan Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Sariean Harriott
Angel Efe-Nogo
Malorie Harris
Keziah Toran
1:59.9h
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
Shot Put - 4kg
1.
12
Shelva Sewavi
10.40m
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
2.
11
Nykayla Alford
10.07m
PR
Mar 29
Lady Maroon Invitational
3.
9
Jayla Lesso
9.40m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
4.
11
Crishonna Seals
8.68m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
5.
9
Tyonna Johnson
7.66m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
6.
11
Trieneeisha Williams
7.10m
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
7.
10
Delani Beagles
6.53m
Apr 19
Lady Titan Invite
8.
9
Destini Moody
6.37m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
Discus - 1kg
1.
12
Shelva Sewavi
33.27m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
9
Jayla Lesso
26.11m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
3.
11
Crishonna Seals
24.09m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
4.
9
Tyonna Johnson
20.51m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
5.
11
Nykayla Alford
18.31m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
6.
11
Trieneeisha Williams
15.01m
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
7.
9
Destini Moody
13.31m
PR
Apr 10
Jacksonville Girls TRI
High Jump
1.
9
Sanaii Bryant
1.40m
PR
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
10
Malorie Harris
1.40m
Apr 12
Bloomington Lady Raider Invitational
Long Jump
1.
9
Zyon Wigley
4.57m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
2.
9
Gianna Bonansinga
4.48m
PR
May 2
Girls CS8 Meet
3.
10
Finale Thomas
4.00m
PR
Apr 30
2024 Springfield CoEd City Meet
4.
12
Earneisha McCray
3.85m
PR
Apr 6
Tom McBride Spartan Invite
Triple Jump
1.
11
Katie Benning
10.19m
PR
Apr 19
Lady Titan Invite
2.
9
Zyon Wigley
8.88m
PR
Apr 19
Lady Titan Invite
*Recent improvement