Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1981
1980
1979
1978
1977
1975
Indoor
2026
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Caleb Payne
11.48
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
2.
11
Amonti Marshall
11.57
PR
Apr 20
Eastern Relays
3.
11
Kenyin Calhoun
11.81
PR
Apr 20
Eastern Relays
4.
9
Lucas Wilcher
11.98
PR
Apr 20
Eastern Relays
5.
8
Kyren Phillips
12.11
PR
Apr 20
Eastern Relays
6.
8
Christian Yocum
12.28
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
7.
10
Jayden Lamkin
12.94
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
8.
10
Darius Johnson
13.11
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
9.
12
Nice Ngandu
13.44
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
10.
10
Ja'Mont Montgomery
14.04
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
200 Meters
1.
12
Caleb Payne
23.14
Apr 26
Panther Twilight
2.
12
Nice Ngandu
24.40
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
3.
11
Kenyin Calhoun
24.77
Mar 16
Harry Greschel Invitational
4.
9
Lucas Wilcher
25.65
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
8
Antonio Guajardo
26.49
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
6.
8
Christian Yocum
26.60
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
7.
10
Darius Johnson
26.94
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
8.
11
DeAndre Sheckles
27.87
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
9.
8
Preston Hatfield
27.89
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
10.
10
Ja'Mont Montgomery
28.53
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
400 Meters
1.
12
Caleb Payne
53.07
PR
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
2.
8
Antonio Guajardo
56.81
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
3.
12
Kalil Parker
59.90
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
4.
8
Preston Hatfield
1:00.63
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
10
Jayden Lamkin
1:01.52
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
6.
7
Braylen Stepp
1:01.91
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
7.
10
Aidan Smith
1:02.22
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
8.
10
Ja'Mont Montgomery
1:10.33
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
800 Meters
1.
8
Antonio Guajardo
2:17.69
PR
Apr 26
Panther Twilight
2.
9
Alex Miller
2:29.38
PR
Mar 16
Harry Greschel Invitational
3.
9
Keith Patric Dale
2:37.79
PR
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
4.
10
Gus O'Daniel
2:41.62
PR
Mar 16
Harry Greschel Invitational
5.
10
Everett Sagrecy
2:48.17
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
6.
9
Keith Patrick Dale
2:58.24
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
7.
9
Aiden Behnken
3:07.23
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
1600 Meters
1.
9
Alex Miller
5:09.79
PR
Apr 26
Panther Twilight
2.
10
Gus O'Daniel
5:54.53
PR
Mar 16
Harry Greschel Invitational
3.
9
Keith Patric Dale
5:57.54
PR
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
4.
9
Keith Patrick Dale
5:59.12
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
10
Everett Sagrecy
6:10.98
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
6.
9
Aiden Behnken
6:32.07
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
1 Mile
1.
9
Alex Miller
5:29.35
PR
Apr 20
Eastern Relays
2.
10
Gus O'Daniel
6:10.90
PR
Apr 20
Eastern Relays
3200 Meters
1.
9
Keith Patrick Dale
12:38.54
PR
Apr 26
Panther Twilight
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kalil Parker
18.92
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
2.
11
Gavin Woods
22.94
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kalil Parker
44.99
Apr 26
Panther Twilight
2.
10
Tate Hill
50.63
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
3.
8
Preston Hatfield
52.12
PR
Mar 16
Harry Greschel Invitational
4.
11
Gavin Woods
1:05.21
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
4x100 Relay
1.
Kenyin Calhoun
Riley Hatfield
Jayden Lamkin
Amonti Marshall
45.41
Apr 26
Panther Twilight
2.
Relay Team
45.90
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
3.
Kenyin Calhoun
Riley Hatfield
Caleb Payne
Christian Yocum
46.23
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
4.
Kenyin Calhoun
Caleb Payne
Jayvyn Montgomery
Riley Hatfield
46.90
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
Kenyin Calhoun
Christian Yocum
Jayvyn Montgomery
Riley Hatfield
47.34
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
6.
Garrett Hardin
Riley Hatfield
Darius Johnson
Caleb Payne
47.35
Mar 16
Harry Greschel Invitational
7.
Kenyin Calhoun
Riley Hatfield
Amonti Marshall
Jayvyn Montgomery
47.46
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
8.
Kenyin Calhoun
Riley Hatfield
Darius Johnson
Christian Yocum
48.44
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
9.
Darius Johnson
Jayden Lamkin
Nice Ngandu
Christian Yocum
48.73
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.16
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
2.
Caleb Payne
Darius Johnson
DeAndre Sheckles
Nice Ngandu
1:36.85
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
3.
Kenyin Calhoun
Christian Yocum
Riley Hatfield
Tykeem Taul-Williams
1:38.60
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
4.
Kenyin Calhoun
Riley Hatfield
Nice Ngandu
Christian Yocum
1:38.69
Apr 26
Panther Twilight
5.
Kenyin Calhoun
Riley Hatfield
Amonti Marshall
Jayvyn Montgomery
1:39.01
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
6.
Jayvyn Montgomery
Christian Yocum
Riley Hatfield
Jayden Lamkin
1:41.10
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
7.
Garrett Hardin
Riley Hatfield
Darius Johnson
Caleb Payne
1:41.24
Mar 16
Harry Greschel Invitational
8.
Darius Johnson
Jayden Lamkin
Kyren Phillips
Christian Yocum
1:41.48
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
4x400 Relay
1.
Kalil Parker
Riley Hatfield
Antonio Rodriguez
Caleb Payne
3:44.23
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
2.
Relay Team
3:45.93
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
3.
Preston Hatfield
Riley Hatfield
Kalil Parker
Caleb Payne
3:46.21
Apr 26
Panther Twilight
4.
Riley Hatfield
Kalil Parker
Antonio Rodriguez
Caleb Payne
3:56.07
Mar 16
Harry Greschel Invitational
5.
Jackson Wilcher
Antonio Rodriguez
Preston Hatfield
Kalil Parker
4:06.09
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
Shot Put - 12lb
1.
11
Tyler Harmon
46' 4.75
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
2.
12
Kyan Lydian
43' 7.25
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
3.
11
Kaden Stone
42' 1.5
PR
Apr 20
Eastern Relays
4.
12
Aiden Riley
38' 10.25
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
10
Joseph Cooper
34' 11
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
6.
10
Odysseus Newton
32' 3
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
7.
9
Landon Parker
28' 3.5
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
8.
11
Camden Basham
28' 3
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
9.
9
Kaden Bautista
27' 9
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
10.
10
Achilles Newton
26' 5.25
Apr 9
TNHS All Comers 2
Discus - 1.6kg
1.
12
Kyan Lydian
125' 9
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
2.
12
Aiden Riley
113' 7
PR
Apr 20
Eastern Relays
3.
11
Kaden Stone
109' 3
Apr 9
TNHS All Comers 2
4.
11
Tyler Harmon
96' 1
PR
Apr 20
Eastern Relays
5.
10
Achilles Newton
93' 8
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
6.
10
Joseph Cooper
84' 0
Apr 9
TNHS All Comers 2
7.
10
Odysseus Newton
82' 6
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
8.
11
Camden Basham
80' 9
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
9.
9
Kaden Bautista
60' 1
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
10.
9
Landon Parker
50' 9
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
High Jump
1.
11
Tykeem Taul-Williams
6' 6
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
2.
11
Tykeem Hadden
6' 0
Apr 9
TNHS All Comers 2
3.
11
DeAndre Sheckles
5' 10
PR
Mar 16
Harry Greschel Invitational
Pole Vault
1.
12
Judah McCaughley
9' 6
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
Long Jump
1.
11
Kenyin Calhoun
19' 2
PR
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
2.
11
DeAndre Sheckles
18' 3
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
3.
8
Christian Yocum
18' 1.25
PR
Apr 26
Panther Twilight
4.
7
Braylen Stepp
15' 10.5
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
11
Riley Hatfield
15' 10
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
Triple Jump
1.
11
Tykeem Taul-Williams
44' 0.25
PR
Apr 20
Eastern Relays
2.
11
DeAndre Sheckles
39' 4.5
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
3.
11
Riley Hatfield
36' 2
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
4.
7
Braylen Stepp
28' 6.5
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
Womens
100 Meters
1.
9
Claire Buzick
13.24
Apr 20
Eastern Relays
2.
8
Sa'Nya Barber
13.36
PR
Apr 20
Eastern Relays
3.
7
Brianna Stepp
14.57
PR
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
4.
9
Addison Devers
14.98
PR
Mar 19
Nelson County Ice Breaker
5.
9
Braelyn Johnson
15.33
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
6.
9
Charli Berry
17.53
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
200 Meters
1.
8
Sa'Nya Barber
27.40
(-1.4)
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
2.
9
Claire Buzick
28.20
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
3.
12
Shaianne Overall
29.17
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
4.
9
Addison Devers
31.19
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
5.
9
Braelyn Johnson
32.81
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
6.
9
Charli Berry
39.21
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
400 Meters
1.
12
Shaianne Overall
1:01.98
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
800 Meters
1.
12
Shaianne Overall
2:27.36
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
300m Hurdles - 30"
1.
10
Zarionha Railley
53.04
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
4x100 Relay
1.
Sa'Nya Barber
Claire Buzick
Kadence Livers
Addison Devers
54.20
Apr 9
TNHS All Comers 2
Shot Put - 4kg
1.
12
Kiana Hunter
32' 10.5
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
2.
11
Ariona Pope
29' 8
Mar 16
Harry Greschel Invitational
3.
9
Katy Floyd
27' 11
PR
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
Discus - 1kg
1.
12
Kiana Hunter
86' 2
Apr 30
Nelson County All-Comers Meet 2
2.
9
Katy Floyd
58' 1
PR
Apr 20
Eastern Relays
3.
11
Ariona Pope
55' 5
PR
Mar 16
Harry Greschel Invitational
High Jump
1.
10
Zarionha Railley
4' 4
Mar 26
THNS All-Comers Meet 1 2024
Long Jump
1.
7
Brianna Stepp
14' 8.5
May 31
KHSAA Class 2A Track & Field State Championship
2.
9
Addison Devers
12' 9.25
PR
Apr 9
TNHS All Comers 2
Triple Jump
1.
10
Zarionha Railley
31' 8.5
PR
Apr 13
AJ's HEART OF THE BLUEGRASS TRACK CLASSIC
*Recent improvement