Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2001
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Mason Henderson
10.93
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
12
Logan Berube
11.36
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
12
Drake Bartley
11.70
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
4.
11
Brock Poulin
11.91
PR
May 9
Morse Meet #1
5.
11
Wade Desrosiers
12.28
May 9
Morse Meet #1
6.
9
Derek Fortin
12.42
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
11
Alexander Corey
12.59
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
8.
10
Cody Peaslee
12.67
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11
Justin Adams
12.67
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10.
10
Brady Barclay
12.72
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11.
9
Jacob Gibbs
13.00
PR
May 9
Morse Meet #1
9
Angelo Toscano
13.00
PR
May 9
Morse Meet #1
13.
9
Jamison L'Italian
13.33
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10
Anthony Cluff
13.33
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
15.
10
Carter Bernard
13.70
PR
May 9
Morse Meet #1
16.
9
Garrett Starbird
13.73
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
17.
10
Kaden Sibley
13.79
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
18.
9
Kairo Potter
13.90
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
19.
10
Ethan Peterson
13.91
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
20.
12
Lucas Castro
14.23
PR
May 9
Morse Meet #1
21.
9
Everest Comeau-Waite
14.31
PR
May 9
Morse Meet #1
9
Wilfred Whittemore
14.31
PR
May 9
Morse Meet #1
23.
9
Landon Dawson
14.37
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
24.
10
Aiden Bolduc
14.62
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
200 Meters
1.
10
Mason Henderson
22.11
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
12
Logan Berube
23.48
Apr 24
Messalonskee Home Meet
3.
12
Drake Bartley
24.28
PR
May 24
KVAC Small School Championship
4.
11
Brock Poulin
24.82
PR
May 24
KVAC Small School Championship
5.
11
Wade Desrosiers
24.89
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
11
Alexander Corey
26.05
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
7.
10
Cody Peaslee
26.24
PR
May 9
Morse Meet #1
8.
10
Brady Barclay
26.32
PR
May 9
Morse Meet #1
9.
9
Angelo Toscano
26.45
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10.
10
Anthony Cluff
27.79
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11.
10
Carter Bernard
27.85
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
12.
10
Travis Potter
28.06
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
13.
9
Garrett Starbird
28.38
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
14.
10
Kaden Sibley
28.46
PR
May 9
Morse Meet #1
15.
10
Jacobi Sutton
28.79
PR
May 9
Morse Meet #1
16.
9
Landon Dawson
29.00
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
17.
9
Wilfred Whittemore
29.59
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
18.
9
Everest Comeau-Waite
29.91
PR
May 9
Morse Meet #1
19.
10
Aiden Bolduc
30.48
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
20.
12
Lucas Castro
31.76
PR
May 9
Morse Meet #1
400 Meters
1.
10
Mason Henderson
49.57
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
11
Justin Adams
55.38
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
11
Wade Desrosiers
57.09
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
4.
10
Jacobi Sutton
1:05.00
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
5.
9
Garrett Starbird
1:06.23
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
6.
10
Hunter Lemieux
1:06.99
Apr 24
Messalonskee Home Meet
7.
10
Reed Petrin
1:07.42
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
10
Aiden Bolduc
1:15.67
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
9.
9
Everest Comeau-Waite
1:16.89
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
10.
12
Lucas Castro
1:17.79
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
800 Meters
1.
12
Gabe Durazo
2:10.55
May 9
Morse Meet #1
2.
12
Dominick Toscano
2:16.87
May 24
KVAC Small School Championship
3.
10
Liam McKee
2:37.79
PR
May 9
Morse Meet #1
4.
10
Jacobi Sutton
2:47.69
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
12
Noah Brisson
2:52.98
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
9
Trent Sibley
3:23.81
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
1600 Meters
1.
12
*
Gabe Durazo
4:35.87
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
12
Dominick Toscano
5:39.67
May 9
Morse Meet #1
3.
10
Liam McKee
5:40.76
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
1600m Racewalk
1.
10
*
Phineas Scherrer
7:18.12
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
12
*
Noah Brisson
9:17.09
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
9
Trent Sibley
9:44.48
PR
May 9
Morse Meet #1
3200 Meters
1.
12
*
Gabe Durazo
10:18.54
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
10
Liam McKee
12:54.30
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
110m Hurdles - 39"
1.
11
Stephen Pierre
14.85
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
11
Noah Gibbs
16.42
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
10
Hunter Lemieux
18.92
May 9
Morse Meet #1
4.
9
Derek Fortin
21.20
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
300m Hurdles - 36"
1.
11
*
Stephen Pierre
40.87
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
11
Noah Gibbs
47.16
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
3.
10
Hunter Lemieux
47.93
PR
May 24
KVAC Small School Championship
4.
10
Jett Worcester
49.85
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
2k Steeplechase
1.
12
Gabe Durazo
6:52.30
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
2.
12
Dominick Toscano
8:34.38
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
4x100 Relay
1.
Drake Bartley
Mason Henderson
Brock Poulin
Logan Berube
44.58
May 24
KVAC Small School Championship
2.
*
Relay Team
44.77
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
Drake Bartley
Wade Desrosiers
Brock Poulin
Mason Henderson
45.84
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
9
Derek Fortin
Colin Schlobohm
Angelo Toscano
Jacob Gibbs
49.50
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
Brock Poulin
Brady Barclay
Justin Adams
Cole Johanson
51.11
Apr 24
Messalonskee Home Meet
6.
Brady Barclay
Jamison L'Italian
Isaiah Mecham
Gabe Clow
57.74
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4x400 Relay
1.
*
Relay Team
3:53.27
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
Justin Adams
Wade Desrosiers
Brock Poulin
Dominick Toscano
3:54.23
May 16
Agricultural Track and Field Classic
3.
Wade Desrosiers
Justin Adams
Dominick Toscano
Brock Poulin
3:54.42
May 24
KVAC Small School Championship
Shot Put - 12lb
1.
12
Maddox Demers
46' 0.5
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
2.
12
Mason Twitchell
42' 10.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
3.
11
Kavon Graham-Jones
41' 5
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
11
Landon Aasen
38' 10.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
12
Logan Berube
36' 9.75
PR
Apr 27
Husky Throwdown
6.
10
Reid Langlois
33' 4
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
12
Mason Higgins
32' 10
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
8.
10
Trent Gordon
32' 4.75
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9.
11
Jace Velozo
32' 2.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10.
9
Max Cilley
32' 0
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10
Brady Barclay
32' 0
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
12.
11
Xazavior Gray
31' 11.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
13.
12
Darien Wells
31' 6.25
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
14.
11
Aiden Levesque
31' 3
PR
Apr 27
Husky Throwdown
15.
11
Kaiden Tabet
31' 1.5
PR
Apr 27
Husky Throwdown
16.
11
Ryan Gatti
31' 1.25
PR
Apr 27
Husky Throwdown
17.
11
Rogan Garrity
30' 11
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
18.
9
Jamison L'Italian
30' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
19.
9
Abel Goodwin
29' 11
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
20.
11
Camrin Libby
29' 7
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
21.
10
Parker Charest
28' 7
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
22.
11
Brian Somers
28' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
23.
9
Gabe Clow
27' 11.25
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
24.
9
Tyler Roy
27' 7.5
PR
Apr 27
Husky Throwdown
25.
9
Dexter Hare
27' 4
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
26.
9
Daniel Bergeron
26' 5
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
27.
9
Isaiah Mecham
26' 3.25
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
28.
9
Kairo Potter
26' 1
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
29.
10
Dylan Turgeon
26' 0
PR
May 9
Morse Meet #1
30.
11
Grady Mayo
25' 2
Apr 24
Messalonskee Home Meet
31.
10
Matthew Brisson
24' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
32.
10
Zach Libby
23' 10
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
33.
9
Jack Morin
22' 11
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
34.
10
Evan Lavoie
22' 8
PR
Apr 27
Husky Throwdown
35.
11
Ben Libby
22' 1
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
36.
10
Ethan Peterson
21' 1.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
37.
9
Will Higgins
20' 4
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
Discus - 1.6kg
1.
11
Landon Aasen
135' 3
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
2.
11
Kavon Graham-Jones
127' 10
PR
May 9
Morse Meet #1
3.
12
Mason Twitchell
127' 1
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
4.
12
Logan Berube
103' 10
PR
Apr 27
Husky Throwdown
5.
11
Aiden Levesque
97' 0
May 9
Morse Meet #1
6.
12
Maddox Demers
95' 11
Apr 24
Messalonskee Home Meet
7.
11
Wade Desrosiers
92' 4
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
8.
11
Kaiden Tabet
91' 9
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
9.
12
Drake Bartley
90' 11
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
10.
11
Ryan Gatti
88' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11.
12
Darien Wells
88' 4
PR
May 9
Morse Meet #1
12.
10
Trent Gordon
88' 3
PR
May 9
Morse Meet #1
13.
11
Jace Velozo
86' 4
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
14.
9
Max Cilley
83' 1
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
15.
11
Rogan Garrity
81' 7
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
16.
9
Tyler Roy
79' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
17.
10
Parker Charest
79' 4
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
18.
12
Mason Higgins
76' 9
May 3
Mt. Ararat Meet #2
19.
10
Reid Langlois
76' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
20.
9
Abel Goodwin
76' 5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
21.
11
Camrin Libby
74' 4
Apr 27
Husky Throwdown
22.
11
Grady Mayo
73' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
23.
10
Keegam Reny
72' 1
Apr 24
Messalonskee Home Meet
24.
11
Xazavior Gray
70' 11
Apr 27
Husky Throwdown
25.
11
Brian Somers
70' 10
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
26.
9
Isaiah Mecham
70' 1
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
27.
9
Daniel Bergeron
66' 3
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
28.
11
Ben Libby
64' 8
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
29.
9
Jamison L'Italian
64' 5
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
30.
9
Jack Morin
63' 8
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
31.
10
Ethan Peterson
63' 1
May 16
Agricultural Track and Field Classic
32.
9
Dexter Hare
62' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
33.
9
Gabe Clow
61' 2
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
34.
10
Dylan Turgeon
59' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
35.
9
Will Higgins
57' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
36.
10
Evan Lavoie
57' 3
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
37.
10
Matthew Brisson
55' 6
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
38.
10
Zach Libby
54' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
Javelin - 800g
1.
12
Logan Berube
158' 6
PR
Apr 27
Husky Throwdown
2.
12
Maddox Demers
152' 10
PR
Apr 27
Husky Throwdown
3.
11
Aiden Levesque
120' 3
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
11
Kaiden Tabet
117' 7
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
5.
11
Rogan Garrity
114' 9
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
6.
9
Colin Schlobohm
113' 11
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
11
Brian Somers
109' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
12
Noah Brisson
105' 0
Apr 24
Messalonskee Home Meet
9.
12
Mason Twitchell
104' 0
PR
Apr 27
Husky Throwdown
10.
10
Reid Langlois
102' 10
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
11.
10
Trent Gordon
99' 10
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
12.
10
Keegam Reny
97' 3
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
13.
10
Matthew Brisson
93' 9
PR
May 9
Morse Meet #1
14.
11
Wade Desrosiers
91' 7
PR
Apr 27
Husky Throwdown
15.
10
Phineas Scherrer
90' 1
May 16
Agricultural Track and Field Classic
16.
11
Kavon Graham-Jones
89' 7
PR
Apr 27
Husky Throwdown
17.
9
Tyler Roy
87' 7
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
18.
10
Jacobi Sutton
87' 1
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
19.
9
Kairo Potter
86' 4
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
20.
10
Cody Peaslee
85' 8
PR
May 9
Morse Meet #1
21.
11
Jace Velozo
83' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
22.
9
Max Cilley
83' 0
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
23.
9
Dexter Hare
81' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
24.
9
Gabe Clow
80' 6
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
25.
9
Isaiah Mecham
78' 11
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
26.
10
Parker Charest
78' 9
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
27.
11
Ryan Gatti
77' 7
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
28.
11
Camrin Libby
75' 11
Apr 27
Husky Throwdown
29.
11
Grady Mayo
73' 0
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
30.
9
Daniel Bergeron
72' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
31.
9
Abel Goodwin
71' 5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
32.
9
Jamison L'Italian
69' 8
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
33.
11
Xazavior Gray
67' 9
Apr 27
Husky Throwdown
34.
9
Trent Sibley
63' 7
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
35.
12
Mason Higgins
60' 7
May 16
Agricultural Track and Field Classic
36.
10
Zach Libby
59' 9
PR
Apr 27
Husky Throwdown
37.
9
Jack Morin
54' 4
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
38.
11
Ben Libby
53' 1
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
39.
12
Darien Wells
51' 7
May 16
Agricultural Track and Field Classic
40.
10
Evan Lavoie
48' 9
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
41.
10
Dylan Turgeon
47' 1
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
42.
9
Will Higgins
46' 3
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
High Jump
1.
11
Stephen Pierre
6' 5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
2.
11
Noah Gibbs
5' 6
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
3.
10
Jett Worcester
5' 2
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
9
Colin Schlobohm
5' 2
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
5.
12
Aiden Turcotte
5' 0
Apr 24
Messalonskee Home Meet
9
Jacob Gibbs
5' 0
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10
Travis Potter
5' 0
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
10
Bezhenar Serogzha
4' 10
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
12
Max Thibault
4' 10
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
10.
10
Hunter Lemieux
4' 8
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
11.
10
Anthony Cluff
4' 6
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
Pole Vault
1.
12
Cole Johanson
10' 6
May 24
KVAC Small School Championship
11
Stephen Pierre
10' 6
May 9
Morse Meet #1
3.
11
Alexander Corey
9' 6
PR
May 24
KVAC Small School Championship
4.
10
Bezhenar Serogzha
9' 0
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
9
Angelo Toscano
8' 6
PR
May 24
KVAC Small School Championship
6.
10
Phineas Scherrer
7' 6
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
Long Jump
1.
11
Stephen Pierre
22' 1
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
12
Aiden Turcotte
18' 11.25
May 16
Agricultural Track and Field Classic
3.
12
Max Thibault
18' 5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
4.
10
Jett Worcester
17' 2.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
5.
11
Xazavior Gray
17' 0.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
9
Jacob Gibbs
16' 11.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
9
Colin Schlobohm
16' 9.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
12
Brayden Greenlaw
16' 3.5
May 3
Mt. Ararat Meet #2
9.
10
Bezhenar Serogzha
16' 2.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
10.
11
Noah Gibbs
15' 6.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
11.
9
Derek Fortin
15' 3.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
12.
10
Keegam Reny
14' 11.75
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
13.
11
Landon Daigle
14' 10
Apr 24
Messalonskee Home Meet
14.
12
Cole Johanson
14' 4.5
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
Triple Jump
1.
11
Stephen Pierre
41' 4.5
Apr 24
Messalonskee Home Meet
2.
12
*
Aiden Turcotte
40' 5.5
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
12
Max Thibault
37' 4.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
12
Maddox Demers
34' 5.75
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
12
Brayden Greenlaw
34' 3.75
Apr 24
Messalonskee Home Meet
6.
10
Antonio Peralta
33' 5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
12
Mason Twitchell
32' 9.75
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
10
Keegam Reny
31' 11
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9.
9
Landon Dawson
28' 11.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
10.
9
Wilfred Whittemore
27' 4.75
PR
May 9
Morse Meet #1
Womens
100 Meters
1.
10
Kaisley Marquis
13.56
May 9
Morse Meet #1
2.
10
Carina Castagna
13.89
May 3
Mt. Ararat Meet #2
3.
9
Natalie Moody
14.82
PR
May 9
Morse Meet #1
4.
11
Maddie Madore
15.55
PR
May 9
Morse Meet #1
5.
11
Madelynn Gabri
15.56
May 9
Morse Meet #1
6.
9
Emily Kinchen
15.92
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
7.
9
Kiera Bean
16.60
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
10
Victoria Ranger
17.49
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9.
10
Danika Ratford
19.08
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
200 Meters
1.
10
Kaisley Marquis
27.13
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
11
Olivea Miller
27.69
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
11
Madelynn Gabri
32.00
May 9
Morse Meet #1
4.
10
Jada Beedy
33.05
May 3
Mt. Ararat Meet #2
5.
11
Maddie Madore
34.97
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
6.
10
Victoria Ranger
38.34
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
7.
10
Danika Ratford
49.80
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
400 Meters
1.
12
Abby Marston
1:03.08
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
2.
10
*
Kaisley Marquis
1:03.40
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
11
Olivea Miller
1:05.42
PR
May 9
Morse Meet #1
4.
11
Heather Mousseau
1:10.51
Apr 24
Messalonskee Home Meet
5.
10
Avery Cologna
1:11.12
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
10
Emma Albert
1:11.39
PR
May 9
Morse Meet #1
7.
10
Cambrielle Poole
1:12.36
May 3
Mt. Ararat Meet #2
8.
9
Ava Twtichell
1:13.73
PR
May 9
Morse Meet #1
9.
9
Liz Buckley
1:18.10
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
800 Meters
1.
12
Abby Marston
2:26.64
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
11
*
Jade Haylock
2:38.32
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
11
Heather Mousseau
2:52.47
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
10
Cambrielle Poole
2:56.83
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
5.
11
Ashley Roy
2:58.06
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
10
Emma Albert
3:03.65
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
7.
10
Sage Dunn
3:09.14
May 9
Morse Meet #1
8.
9
Addyson Turmel
3:12.85
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
1600 Meters
1.
10
Hailey Marston
5:25.58
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
12
Abby Marston
5:43.25
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
3.
11
Jade Haylock
6:01.34
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
10
Sage Dunn
6:11.90
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
10
Cambrielle Poole
6:26.23
PR
May 9
Morse Meet #1
1600m Racewalk
1.
12
Olivia Doyon
10:22.83
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
3200 Meters
1.
10
*
Hailey Marston
11:39.52
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
10
Emma Albert
14:01.70
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
9
Addyson Turmel
14:46.86
PR
May 24
KVAC Small School Championship
100m Hurdles - 33"
1.
12
*
Serae Fish
15.94
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
10
Carina Castagna
16.58
PR
May 9
Morse Meet #1
3.
9
Emily Kinchen
21.72
PR
May 9
Morse Meet #1
300m Hurdles - 30"
1.
12
Serae Fish
48.96
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
10
Carina Castagna
50.87
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
10
Avery Cologna
1:04.97
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
2k Steeplechase
1.
10
Hailey Marston
8:37.15
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
2.
12
Abby Marston
8:40.97
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
3.
10
Sage Dunn
10:06.41
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
4.
12
Olivia Doyon
13:12.69
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
4x100 Relay
1.
Carina Castagna
Serae Fish
Olivea Miller
Kaisley Marquis
51.79
May 24
KVAC Small School Championship
2.
*
Relay Team
52.17
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
Kaisley Marquis
Serae Fish
Carina Castagna
Olivea Miller
52.57
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
Jada Beedy
Mackenzie Capen
Emily Kinchen
Kiera Bean
1:01.05
Apr 24
Messalonskee Home Meet
4x400 Relay
1.
*
Relay Team
4:23.16
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
Abby Marston
Olivea Miller
Carina Castagna
Kaisley Marquis
4:32.11
May 16
Agricultural Track and Field Classic
3.
Abby Marston
Heather Mousseau
Ashley Roy
Cambrielle Poole
4:59.05
Apr 24
Messalonskee Home Meet
4x800 Relay
1.
*
Relay Team
10:18.83
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
Hailey Marston
Jade Haylock
Heather Mousseau
Abby Marston
10:25.30
May 24
KVAC Small School Championship
3.
Jade Haylock
Hailey Marston
Abby Marston
Heather Mousseau
10:56.76
Apr 24
Messalonskee Home Meet
4.
Emma Albert
Ashley Roy
Cambrielle Poole
Liz Buckley
12:08.91
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
Liz Buckley
Ashley Roy
Sage Dunn
Emma Albert
12:28.44
Apr 24
Messalonskee Home Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
*
Michaela Harrington
33' 5
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
2.
12
*
Kayla Smith
27' 9.75
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
3.
12
*
Zoe Stadler
27' 6
PR
Jun 1
Maine Class B State Championship
4.
11
*
Abbie Simpson
26' 5.5
Jun 1
Maine Class B State Championship
5.
11
Anniston Jones
26' 2.25
Apr 27
Husky Throwdown
6.
11
Amaya Bubier
24' 10.75
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
12
Alexis Barkman
24' 10.25
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
12
Grace Ouellette
22' 4.75
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9.
11
Jayna Thistle
22' 2.5
PR
Apr 27
Husky Throwdown
10.
11
Tessa Blais
21' 8.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11.
11
Molly Sealy
20' 0.5
PR
Apr 27
Husky Throwdown
12.
10
Sabra Lorrimer
19' 11.5
PR
May 9
Morse Meet #1
13.
9
Lilly Wang
17' 4.5
PR
May 9
Morse Meet #1
Discus - 1kg
1.
11
Michaela Harrington
89' 2
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
2.
12
Lindsay Bates
80' 11
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
12
Kayla Smith
80' 10
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
4.
12
Alexis Barkman
80' 8
PR
May 9
Morse Meet #1
5.
12
Zoe Stadler
70' 10
Apr 27
Husky Throwdown
6.
11
Anniston Jones
70' 0
PR
Apr 27
Husky Throwdown
7.
11
Amaya Bubier
63' 3
May 9
Morse Meet #1
8.
12
Olivia Doyon
58' 1
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9.
11
Abbie Simpson
55' 11
Apr 27
Husky Throwdown
10.
12
Grace Ouellette
55' 3
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11.
11
Jayna Thistle
54' 1
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
12.
10
Sabra Lorrimer
53' 8.5
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
13.
11
Molly Sealy
52' 8
May 16
Agricultural Track and Field Classic
14.
9
Lilly Wang
49' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
15.
11
Tessa Blais
40' 7
PR
Apr 27
Husky Throwdown
Javelin - 600g
1.
11
Michaela Harrington
104' 4
PR
Apr 27
Husky Throwdown
2.
12
Kayla Smith
89' 1
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
3.
11
Ashley Roy
87' 7
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
11
Abbie Simpson
87' 4
May 24
KVAC Small School Championship
5.
11
Amaya Bubier
87' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
12
Lindsay Bates
75' 8
Apr 27
Husky Throwdown
7.
12
Alexis Barkman
69' 9
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
8.
12
Zoe Stadler
65' 7
Apr 27
Husky Throwdown
9.
11
Molly Sealy
58' 5
Apr 27
Husky Throwdown
10.
12
Grace Ouellette
58' 0
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
11.
9
Lilly Wang
55' 9
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
12.
11
Anniston Jones
55' 5
Apr 27
Husky Throwdown
13.
10
Sabra Lorrimer
52' 10
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
14.
12
Olivia Doyon
51' 10
May 16
Agricultural Track and Field Classic
15.
11
Tessa Blais
41' 11
Apr 27
Husky Throwdown
16.
11
Jayna Thistle
41' 0
Apr 27
Husky Throwdown
High Jump
1.
12
Serae Fish
5' 2
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
2.
11
Olivea Miller
4' 8
May 9
Morse Meet #1
3.
9
Emily Kinchen
4' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
4.
10
Avery Cologna
4' 2
PR
May 9
Morse Meet #1
10
Danielle Bergeron
4' 2
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
9
Ava Twtichell
4' 0
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
9
Mackenzie Capen
3' 10
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
11
Izzy Gates
3' 10
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
Pole Vault
1.
11
Izzy Gates
9' 0
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
10
Jada Beedy
5' 6
PR
Apr 24
Messalonskee Home Meet
10
Avery Cologna
5' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
Long Jump
1.
11
Olivea Miller
15' 4
PR
May 24
KVAC Small School Championship
2.
10
Danielle Bergeron
14' 3.5
PR
May 24
KVAC Small School Championship
3.
9
Natalie Moody
14' 1.25
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
4.
11
Izzy Gates
13' 8.25
PR
May 11
Fleet Feet Maine Elite Invitational
5.
9
Mackenzie Capen
13' 8
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
10
Avery Cologna
12' 5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
7.
11
Madelynn Gabri
11' 11
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
8.
10
Sabra Lorrimer
11' 9.25
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9.
11
Maddie Madore
10' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
9
Kiera Bean
10' 6
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
11.
10
Victoria Ranger
10' 5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
12.
10
Danika Ratford
7' 4
PR
May 9
Morse Meet #1
Triple Jump
1.
11
Olivea Miller
32' 7.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
2.
11
Izzy Gates
30' 5.75
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
3.
10
Danielle Bergeron
29' 7.25
PR
May 3
Mt. Ararat Meet #2
4.
9
Mackenzie Capen
28' 9.25
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
5.
11
Michaela Harrington
27' 1.5
PR
May 16
Agricultural Track and Field Classic
6.
11
Maddie Madore
24' 3.75
PR
May 9
Morse Meet #1
*Recent improvement