Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
-
Roberto Paredes
10.67
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
9
Wayne Shanks
10.88
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
-
Darnell Rogers
11.02
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
4.
9
Kevin Cooper
11.29
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
5.
11
Bryant Thomas
12.17
Feb 23
Lake Creek Relays
200 Meters
1.
12
Braydon Johnson
22.49
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
-
Darnell Rogers
22.68
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
9
Kevin Cooper
22.70
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
4.
10
Jordan Godfrey
22.74
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
5.
11
Jeremiah Jenkins
23.44
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
400 Meters
1.
11
Isaiah Whittaker
52.08
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
12
Kyle Richardson
52.12
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
11
Xavier Pina
53.09
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
4.
10
Erick Plaza
54.15
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
1600 Meters
1.
12
Rashard Thomas
5:02.36
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3200 Meters
1.
12
Rashard Thomas
11:18.26
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jordan McDaniel
15.35
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
10
Trevion Pettis
15.38
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Philip Okechukwu
38.58
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
10
Jordan McDaniel
41.47
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
10
Trevion Pettis
41.72
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
41.45
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
Braydon Johnson
Jordan Godfrey
Kevin Cooper
Wayne Shanks
42.16
Apr 22
UIL 6A Region II & Wheelchair
3.
Wayne Shanks
Jordan Godfrey
Bryadon Johnson
Philip Okechukwu
42.90
Feb 23
Lake Creek Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:30.48
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
Wayne Shanks
Kevin Cooper
Jeremiah Jenkins
Bryadon Johnson
1:30.74
Feb 23
Lake Creek Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:18.24
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
Philip Okechukwu
Jordan McDaniel
Kyle Richardson
Jordan Godfrey
3:27.33
Apr 22
UIL 6A Region II & Wheelchair
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Bryant Thomas
Kevin Cooper
Isaiah Whittaker
Erick Plaza
3:49.08
Feb 23
Lake Creek Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Jason Hemphill
51' 0
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
12
Ace Perez
47' 2
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
10
Darien Rogers
42' 4.5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Evan Brown
134' 5
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
12
Ace Perez
125' 10
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
11
Jason Hemphill
108' 3
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
High Jump
1.
10
Zachary Jost
6' 0
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
Pole Vault
1.
11
Preston Harris
11' 6
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
11
Cruz Salinas
11' 6
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
Long Jump
1.
12
Braydon Johnson
21' 0.5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
2.
12
Philip Okechukwu
17' 7.5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
3.
12
Samari Williams
17' 5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
Triple Jump
1.
12
Samari Williams
39' 9.5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
Womens
100 Meters
1.
9
Ahlayna Taylor
12.03
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
11
Clarke Taulton
12.37
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
11
Peyton Allen
12.38
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
4.
12
Rylie White
13.42
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
5.
10
Kayla Lanni
13.54
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
6.
12
Valentina Decarli
13.57
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
200 Meters
1.
9
Ahlayna Taylor
24.80
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
11
Clarke Taulton
26.24
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
11
Peyton Allen
27.06
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
400 Meters
1.
12
Alanna Smith
1:00.77
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
-
Alisa Garcia
1:03.65
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
10
Kayla Lanni
1:04.12
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
800 Meters
1.
11
Kate DeBetta
2:38.16
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
-
Kira Fauntleroy
2:39.60
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
1600 Meters
1.
11
Megan Loh
5:49.74
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
12
Susan Leonard
5:51.42
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
3200 Meters
1.
11
Megan Loh
12:26.66
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
12
Susan Leonard
12:44.21
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Karlie Stegent
17.00
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
300m Hurdles - 30"
1.
12
Jordan Ledford
46.41
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
11
Sara Smith
48.07
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
4x100 Relay
1.
Peyton Allen
Clarke Taulton
Jolie Vowell
Ahlayna Taylor
48.70
Feb 23
Lake Creek Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:40.07
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
2.
Ahlayna Taylor
Clarke Taulton
Jolie Vowell
Peyton Allen
1:41.15
Apr 22
UIL 6A Region II & Wheelchair
3.
Peyton Allen
Clarke Taulton
Jolie Vowell
Ahlayna Taylor
1:43.30
Feb 23
Lake Creek Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:58.66
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Kayla Lanni
Rylie White
Jordan Ledford
Kate DeBetta
4:32.39
Feb 23
Lake Creek Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Daneya Morgan
37' 5.5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
2.
10
Kelsey Turney
29' 7
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
3.
11
Katy Oetken
27' 4
Feb 23
Lake Creek Relays
Discus - 1kg
1.
11
Katy Oetken
100' 7
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
10
Kelsey Turney
91' 11
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
12
Daneya Morgan
90' 0
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
Pole Vault
1.
11
Ava Lin
10' 6
PR
Apr 12
UIL 6A 15-16 Area Meet
Long Jump
1.
12
Valentina Decarli
16' 7
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
2.
11
Jolie Vowell
16' 0
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
3.
12
Rylie White
15' 2
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
Triple Jump
1.
9
Ahlayna Taylor
35' 3.5
PR
Feb 23
Lake Creek Relays
2.
12
Rylie White
34' 0.75
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
3.
12
Valentina Decarli
33' 2
PR
Mar 7
Mayde Creek Ram Invitational
*Recent improvement