Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2024
2020
2019
2018
2016
2015
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jayden Walker
11.06
(3.0)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
12
Toren Walker
11.27
(3.7)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
3.
12
Brock Spencer
11.57
PR
Apr 19
Middleton Invite
4.
11
Xander Gray
11.59
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
10
Jackson Laird
11.59
Mar 22
Weiser Invite
6.
11
Riggin Roberts
12.37
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
7.
9
Alex Juarez
12.46
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
8.
10
Thayn Blanchard
12.76
PR
May 10
District III 3A Championships
9.
10
Gabriel McLaughlin
12.83
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
10.
9
Francisco Hernandez
12.95
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
9
Jorge Martinez
12.95
PR
Mar 22
Weiser Invite
12.
11
Karsten Walker
12.96
PR
Apr 11
Weiser Meet
13.
10
Ben Hansen
13.00
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
14.
10
Aaron Alva
13.03
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
15.
12
Edgar Lazaro
13.05
PR
May 10
District III 3A Championships
16.
11
Ryan Youngberg
13.24
PR
Apr 11
Weiser Meet
17.
11
Tarus Johnson
13.30
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
18.
9
Brenden Youngberg
13.40
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
19.
10
Jeremiah Bingham
13.55
PR
Apr 11
Weiser Meet
20.
9
Henry Young
13.90
PR
Apr 11
Weiser Meet
21.
9
Adrian Dodson
14.03
PR
May 10
District III 3A Championships
22.
9
Cheyne Smith
14.47
PR
May 10
District III 3A Championships
23.
9
Kenny Babb
15.15
PR
May 10
District III 3A Championships
200 Meters
1.
12
Jayden Walker
22.56
(4.9)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
12
Toren Walker
23.25
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
10
Jackson Laird
23.39
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
11
Xander Gray
24.15
Mar 22
Weiser Invite
5.
9
Garrett Walker
24.81
PR
Apr 19
Middleton Invite
6.
10
Shayd Crossley
25.40
PR
Apr 11
Weiser Meet
7.
11
Riggin Roberts
25.42
PR
May 10
District III 3A Championships
8.
11
Josh Mizar
25.73
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
9.
9
Alex Juarez
25.83
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
10.
10
Gabriel McLaughlin
25.99
PR
May 10
District III 3A Championships
11.
10
Thayn Blanchard
26.04
PR
May 10
District III 3A Championships
12.
9
Francisco Hernandez
26.49
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
13.
9
Brenden Youngberg
26.54
PR
Apr 11
Weiser Meet
14.
11
Karsten Walker
26.68
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
15.
10
Aaron Alva
27.03
PR
May 10
District III 3A Championships
16.
12
Edgar Lazaro
27.06
PR
May 10
District III 3A Championships
17.
11
Tarus Johnson
27.67
PR
Mar 22
Weiser Invite
18.
10
Michael Sotelo
28.07
PR
Mar 22
Weiser Invite
19.
10
Brayden Nordgren
28.12
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
20.
10
Jeremiah Bingham
28.21
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
21.
9
Henry Young
28.49
PR
Apr 11
Weiser Meet
22.
9
Adrian Dodson
29.50
PR
May 10
District III 3A Championships
23.
9
Cheyne Smith
29.64
PR
May 10
District III 3A Championships
24.
9
Kenny Babb
30.75
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
400 Meters
1.
12
Toren Walker
49.98
PR
May 10
District III 3A Championships
2.
9
Garrett Walker
53.44
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
10
Shayd Crossley
54.98
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
4.
11
Riggin Roberts
55.95
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
5.
10
Gabriel McLaughlin
56.46
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
6.
10
Thayn Blanchard
56.87
PR
Apr 19
Middleton Invite
7.
11
Ryan Youngberg
57.45
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
8.
9
Jorge Martinez
57.90
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
9.
9
Brenden Youngberg
58.44
PR
May 10
District III 3A Championships
10.
9
Francisco Hernandez
1:00.39
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
11.
9
Ammon Anderson
1:01.04
PR
Apr 11
Weiser Meet
12.
10
Keith Boles
1:01.38
PR
Mar 22
Weiser Invite
13.
10
Brayden Nordgren
1:02.11
PR
Apr 11
Weiser Meet
14.
9
Henry Young
1:02.59
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
15.
9
Cheyne Smith
1:04.67
PR
May 10
District III 3A Championships
16.
9
Alex Juarez
1:05.82
PR
Apr 5
Parma Meet
17.
9
Jean-Paul Despain
1:06.90
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
18.
9
Kenny Babb
1:07.41
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
19.
10
Jeremiah Bingham
1:09.01
PR
Apr 11
Weiser Meet
20.
9
Adrian Dodson
1:11.80
PR
Apr 5
Parma Meet
21.
11
Tarus Johnson
1:12.21
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
800 Meters
1.
11
Judah Parsons
2:06.92
PR
Apr 11
Weiser Meet
2.
11
Josh Kelley
2:07.48
Apr 19
Middleton Invite
3.
10
Blake Quinton
2:10.72
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
9
Ammon Anderson
2:14.12
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
9
Francisco Hernandez
2:18.90
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
6.
10
Gage Walker
2:19.74
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
7.
12
Wyatt Erickson
2:21.82
PR
May 10
District III 3A Championships
8.
9
Jorge Martinez
2:22.72
PR
Mar 22
Weiser Invite
9.
10
Michael Sotelo
2:29.66
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
10.
9
Jean-Paul Despain
2:42.90
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
1600 Meters
1.
11
Judah Parsons
4:49.59
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
2.
10
Blake Quinton
4:49.75
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
10
Gage Walker
4:50.22
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
11
Josh Kelley
4:52.19
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
5.
9
Jorge Martinez
4:54.02
PR
May 10
District III 3A Championships
6.
9
Ammon Anderson
5:06.93
PR
May 10
District III 3A Championships
7.
12
Wyatt Erickson
5:34.82
PR
May 10
District III 3A Championships
8.
12
Banzer Arnett
5:47.37
PR
May 10
District III 3A Championships
9.
9
Jean-Paul Despain
5:52.40
PR
May 10
District III 3A Championships
3200 Meters
1.
10
Blake Quinton
10:25.01
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
11
Judah Parsons
10:25.81
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
9
Jorge Martinez
10:45.76
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
10
Gage Walker
10:48.80
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
9
Ammon Anderson
11:10.04
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
9
Zayn Crossley
16.52
(3.6)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
10
Brooks Bumgarner
18.99
PR
Apr 19
Middleton Invite
3.
10
Keith Boles
20.62
PR
Mar 22
Weiser Invite
4.
10
Shayd Crossley
22.13
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
300m Hurdles - 36"
1.
11
Josh Mizar
43.87
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
2.
9
Zayn Crossley
45.10
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
10
Thayn Blanchard
45.35
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
10
Brooks Bumgarner
48.26
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
5.
10
Shayd Crossley
50.66
PR
Apr 5
Parma Meet
6.
11
Riggin Roberts
52.62
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
2k Steeplechase
1.
10
Blake Quinton
7:30.36
PR
Apr 13
Boise Relays
4x100 Relay
1.
Jackson Laird
Jayden Walker
Brock Spencer
Toren Walker
42.80
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
Brock Spencer
Jackson Laird
Jayden Walker
Xander Gray
45.13
Mar 15
Melba Ice-Breaker
4x200 Relay -
1.
Brock Spencer
Jackson Laird
Garrett Walker
Xander Gray
1:31.86
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
Brock Spencer
Jackson Laird
Xander Gray
Jayden Walker
1:34.02
Apr 5
Parma Meet
3.
Brock Spencer
Thayn Blanchard
Garrett Walker
Jackson Laird
1:35.48
Apr 26
Amy Christofferson Invite
4.
Gabriel McLaughlin
Garrett Walker
Shayd Crossley
Riggin Roberts
1:40.12
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
5.
Gabriel McLaughlin
Thayn Blanchard
Shayd Crossley
Riggin Roberts
1:40.39
Apr 19
Middleton Invite
6.
Aaron Alva
Alex Juarez
Riggin Roberts
Gabriel McLaughlin
1:42.95
Mar 22
Weiser Invite
7.
Thayn Blanchard
Riggin Roberts
Brayden Nordgren
Gabriel McLaughlin
1:44.68
Mar 15
Melba Ice-Breaker
4x400 Relay
1.
Jayden Walker
Jackson Laird
Garrett Walker
Toren Walker
3:25.64
May 10
District III 3A Championships
2.
Jayden Walker
Garrett Walker
Jackson Laird
Toren Walker
3:31.14
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
3.
Riggin Roberts
Gabriel McLaughlin
Brenden Youngberg
Ryan Youngberg
3:56.29
May 3
Lynn Behrman Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Josh Mizar
Alex Juarez
Shayd Crossley
Josh Kelley
3:56.58
May 10
District III 3A Championships
2.
Josh Mizar
Riggin Roberts
Shayd Crossley
Josh Kelley
3:59.91
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
Thayn Blanchard
Alex Juarez
Ryan Youngberg
Ammon Anderson
4:02.76
Apr 19
Middleton Invite
4.
Gabriel McLaughlin
Alex Juarez
Shayd Crossley
Blake Quinton
4:04.37
Apr 26
Amy Christofferson Invite
5.
Thayn Blanchard
Alex Juarez
Gabriel McLaughlin
Jorge Martinez
4:05.97
Apr 11
Weiser Meet
6.
Thayn Blanchard
Riggin Roberts
Gabriel McLaughlin
Francisco Hernandez
4:37.85
Apr 5
Parma Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Karsten Walker
46' 2.25
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
10
Keith Boles
33' 11.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
10
Kaiden Peck
30' 3.5
PR
Apr 11
Weiser Meet
4.
12
Zach Aburto-Stockton
26' 10
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
10
Trenton Fisher
25' 5.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Brock Spencer
146' 7
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
2.
11
Karsten Walker
114' 4
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
3.
10
Keith Boles
86' 11
PR
Apr 11
Weiser Meet
4.
10
Kaiden Peck
78' 1
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
10
Jeremiah Bingham
76' 4.75
PR
Mar 22
Weiser Invite
6.
12
Zach Aburto-Stockton
72' 7
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
7.
9
Jean-Paul Despain
69' 6
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
8.
10
Trenton Fisher
65' 1
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
High Jump
1.
11
Xander Gray
5' 10
PR
May 10
District III 3A Championships
2.
9
Garrett Walker
5' 8
PR
Apr 11
Weiser Meet
3.
11
Josh Mizar
5' 6
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
10
Shayd Crossley
5' 6
PR
Apr 11
Weiser Meet
12
Brock Spencer
5' 6
PR
Apr 11
Weiser Meet
6.
9
Zayn Crossley
5' 2
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
Pole Vault
1.
11
Ryan Youngberg
11' 0
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
2.
10
Ben Hansen
10' 6
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
10
Brooks Bumgarner
10' 6
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
11
Xander Gray
9' 6
Mar 22
Weiser Invite
10
Brayden Nordgren
9' 6
PR
May 10
District III 3A Championships
Long Jump
1.
11
Xander Gray
21' 3.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
2.
10
Ben Hansen
18' 5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
12
Brock Spencer
18' 2.25
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
4.
9
Zayn Crossley
17' 10
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
5.
12
Edgar Lazaro
17' 6.75
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
6.
11
Tarus Johnson
17' 6
PR
May 10
District III 3A Championships
7.
9
Alex Juarez
16' 4
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
8.
10
Brayden Nordgren
16' 0
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
9.
11
Riggin Roberts
15' 6.5
Mar 15
Melba Ice-Breaker
10.
9
Henry Young
15' 3
PR
Apr 11
Weiser Meet
11.
9
Brenden Youngberg
14' 9
PR
Apr 11
Weiser Meet
12.
9
Jean-Paul Despain
14' 7.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
13.
9
Kenny Babb
9' 11.5
PR
Apr 5
Parma Meet
Triple Jump
1.
11
Josh Mizar
41' 0.75
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
2.
12
Jayden Walker
37' 10
Mar 15
Melba Ice-Breaker
3.
10
Ben Hansen
37' 4
PR
Apr 5
Parma Meet
4.
9
Zayn Crossley
36' 7.5
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
12
Edgar Lazaro
36' 3
PR
Apr 19
Middleton Invite
6.
9
Alex Juarez
36' 1.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
7.
10
Thayn Blanchard
36' 0
PR
May 10
District III 3A Championships
8.
10
Shayd Crossley
35' 9
PR
May 10
District III 3A Championships
9.
9
Brenden Youngberg
33' 6
PR
Apr 5
Parma Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Madilyn Wilkins
13.09
(1.8)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
11
Kailee Lerew
13.30
PR
Mar 22
Weiser Invite
3.
10
Bethany Walker
13.48
Apr 19
Middleton Invite
4.
12
Rylee Roberts
13.54
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
9
Madilyn Jones
13.88
PR
Mar 22
Weiser Invite
6.
10
Evie Dolton
14.06
PR
Apr 11
Weiser Meet
7.
10
Hayden Samson
15.72
PR
May 10
District III 3A Championships
8.
10
Emily Travers
15.74
PR
Apr 11
Weiser Meet
9.
9
Tori Brown
16.86
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
10.
11
Natosha Morris
17.24
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
11.
10
Madeline Hansen
17.52
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
200 Meters
1.
11
Kailee Lerew
26.04
(.4)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
9
Madilyn Jones
28.40
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
3.
12
Rylee Roberts
28.46
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
4.
10
Evie Dolton
28.58
PR
Apr 19
Middleton Invite
5.
10
Bethany Walker
28.98
PR
Mar 22
Weiser Invite
6.
11
Madilyn Wilkins
29.15
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
7.
11
Callee Foster
31.27
Mar 22
Weiser Invite
8.
11
Kamryn Doty
31.28
Apr 5
Parma Meet
9.
10
Hardy Capurro
31.82
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
10.
11
Hali Blanchard
32.67
PR
Apr 11
Weiser Meet
11.
10
Emily Travers
32.79
PR
Apr 11
Weiser Meet
12.
9
Lizzie Conde
35.06
PR
Mar 22
Weiser Invite
13.
11
Natosha Morris
36.38
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
400 Meters
1.
11
Kailee Lerew
58.25
PR
May 10
District III 3A Championships
2.
11
Kamryn Doty
1:02.54
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
9
Madilyn Jones
1:04.15
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
10
Claire Matthews
1:06.50
PR
Mar 22
Weiser Invite
5.
12
Rylee Roberts
1:08.04
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
6.
12
Kendall Rynearson
1:09.38
PR
May 10
District III 3A Championships
7.
11
Callee Foster
1:10.39
Apr 26
Amy Christofferson Invite
8.
10
Emily Travers
1:12.98
PR
May 10
District III 3A Championships
800 Meters
1.
10
Claire Matthews
2:20.06
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
9
Corianna Parsons
2:37.05
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
12
Kendall Rynearson
2:44.48
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
4.
11
Kenzie Strasser
2:54.69
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
9
Tori Brown
3:12.19
PR
May 10
District III 3A Championships
6.
11
Natosha Morris
3:26.10
PR
May 10
District III 3A Championships
1600 Meters
1.
10
Claire Matthews
5:27.13
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
9
Corianna Parsons
5:59.86
PR
Mar 22
Weiser Invite
3.
12
Kendall Rynearson
6:10.12
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
4.
12
Ella Terry
6:14.08
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
11
Kenzie Strasser
7:04.57
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
6.
9
Tori Brown
7:20.19
PR
May 10
District III 3A Championships
7.
11
Natosha Morris
7:57.49
PR
May 10
District III 3A Championships
3200 Meters
1.
10
Claire Matthews
11:58.25
PR
May 10
District III 3A Championships
2.
12
Kendall Rynearson
12:23.21
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
9
Corianna Parsons
12:45.43
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
12
Ella Terry
14:42.55
Apr 5
Parma Meet
5.
11
Kenzie Strasser
15:34.81
PR
Apr 5
Parma Meet
6.
9
Tori Brown
16:00.56
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Abi Wilkins
18.37
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
2.
10
Evie Dolton
19.14
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
12
Rylee Roberts
20.12
PR
Mar 22
Weiser Invite
4.
9
Lizzie Conde
20.41
PR
May 10
District III 3A Championships
5.
10
Hardy Capurro
21.58
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Abi Wilkins
49.94
PR
Apr 19
Middleton Invite
2.
10
Evie Dolton
50.66
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
12
Rylee Roberts
52.29
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
4.
12
Kendall Rynearson
57.08
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
5.
10
Hardy Capurro
59.43
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
6.
9
Lizzie Conde
59.68
PR
May 10
District III 3A Championships
4x100 Relay
1.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Abi Wilkins
Kailee Lerew
50.24
May 3
Lynn Behrman Invitational
2.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Abi Wilkins
Madilyn Jones
51.64
Apr 11
Weiser Meet
3.
Madilyn Wilkins
Abi Wilkins
Bethany Walker
Kailee Lerew
52.83
Apr 5
Parma Meet
4.
Madilyn Wilkins
Abi Wilkins
Kamryn Doty
Bethany Walker
53.42
Mar 22
Weiser Invite
4x200 Relay -
1.
Madilyn Wilkins
Madilyn Jones
Bethany Walker
Abi Wilkins
1:48.75
May 10
District III 3A Championships
2.
Madilyn Wilkins
Kamryn Doty
Abi Wilkins
Kailee Lerew
1:49.81
Apr 19
Middleton Invite
3.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Abi Wilkins
Madilyn Jones
1:50.00
May 3
Lynn Behrman Invitational
4.
Madilyn Wilkins
Kamryn Doty
Abi Wilkins
Rylee Roberts
1:52.79
Apr 11
Weiser Meet
4x400 Relay
1.
Kamryn Doty
Kendall Rynearson
Evie Dolton
Claire Matthews
4:14.72
May 10
District III 3A Championships
2.
Kamryn Doty
Abi Wilkins
Kendall Rynearson
Kailee Lerew
4:29.20
Mar 15
Melba Ice-Breaker
3.
Evie Dolton
Kendall Rynearson
Callee Foster
Rylee Roberts
4:31.95
Apr 19
Middleton Invite
4.
Kamryn Doty
Kendall Rynearson
Callee Foster
Rylee Roberts
4:33.83
Mar 22
Weiser Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Abi Wilkins
Kailee Lerew
1:51.17
May 10
District III 3A Championships
2.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Rylee Roberts
Claire Matthews
1:59.49
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
3.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Madilyn Jones
Rylee Roberts
2:00.73
Mar 22
Weiser Invite
4.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Rylee Roberts
Madilyn Jones
2:02.30
Apr 19
Middleton Invite
5.
Madilyn Wilkins
Bethany Walker
Madilyn Jones
Kendall Rynearson
2:04.75
Apr 5
Parma Meet
6.
Bethany Walker
Rylee Roberts
Madilyn Jones
Callee Foster
2:08.53
Mar 15
Melba Ice-Breaker
Shot Put - 4kg
1.
11
Teagan Hawker
32' 9
PR
Apr 11
Weiser Meet
2.
11
Emma Kaprielian
32' 5.5
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
9
Paytyn Rollins
31' 1.5
PR
Apr 19
Middleton Invite
4.
11
Hailey Eames
28' 8
PR
Apr 11
Weiser Meet
5.
11
Anna Rodriguez
27' 6
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
6.
9
Tori Brown
23' 4
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
7.
9
Bethany Sturtz
21' 10.5
PR
May 10
District III 3A Championships
8.
11
Kaylee Harris
19' 9.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
9.
11
Emma Odoms
19' 8
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
10.
10
Rachel Watkins
19' 5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
11.
12
Ella Terry
17' 6
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
12.
12
Saedie Tovar
16' 7
Mar 15
Melba Ice-Breaker
13.
12
Allyson Hunter
13' 8.5
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Teagan Hawker
94' 3
PR
Apr 11
Weiser Meet
2.
11
Hailey Eames
93' 8
PR
May 10
District III 3A Championships
3.
11
Anna Rodriguez
93' 0
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
9
Paytyn Rollins
80' 10
PR
Mar 22
Weiser Invite
5.
11
Emma Kaprielian
80' 6
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
6.
12
EllyAnna Huggins
67' 5
PR
May 10
District III 3A Championships
7.
10
Rachel Watkins
63' 8
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
8.
11
Kaylee Harris
61' 8
PR
May 10
District III 3A Championships
9.
12
Saedie Tovar
60' 8
Mar 22
Weiser Invite
10.
11
Emma Odoms
58' 4
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
11.
9
Bethany Sturtz
52' 6
PR
May 10
District III 3A Championships
12.
9
Tori Brown
44' 7
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
13.
12
Allyson Hunter
33' 9
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
High Jump
1.
11
Kamryn Doty
4' 10
Mar 22
Weiser Invite
2.
9
Madilyn Jones
4' 6
PR
Apr 16
3A SRV Meet (SRV teams only)
Pole Vault
1.
9
Corianna Parsons
8' 0
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
2.
9
Lizzie Conde
7' 6
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
3.
10
Hayden Samson
7' 0
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
12
Ella Terry
7' 0
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
5.
10
Evie Dolton
6' 0
PR
Apr 26
Amy Christofferson Invite
Long Jump
1.
12
EllyAnna Huggins
14' 7.75
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
2.
11
Hali Blanchard
13' 8.5
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
10
Hayden Samson
13' 3.5
PR
May 10
District III 3A Championships
4.
10
Evie Dolton
12' 4
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
5.
10
Madeline Hansen
10' 9
PR
Mar 15
Melba Ice-Breaker
Triple Jump
1.
10
Bethany Walker
35' 5
(.0)
PR
May 18
IHSAA 1A-2A-3A State T&F Championships
2.
12
EllyAnna Huggins
31' 3
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
3.
12
Kendall Rynearson
30' 8.75
PR
May 3
Lynn Behrman Invitational
4.
11
Hali Blanchard
29' 3
PR
May 10
District III 3A Championships
*Recent improvement