Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
7
Reece Rouhier
12.1h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
6
Dalton Embury
14.4h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
7
Grant Misfielt
14.9h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
4.
6
Keo Eng
15.4h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
5.
6
Taven Barr
16.9h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
6.
4
Hayden Burrell
17.2h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
7.
6
Ebin Ralston
17.6h
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
8.
5
Jayden Perez
19.35
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
200 Meters
1.
7
Reece Rouhier
26.35
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
6
Deegan Liskey Hayes
31.4h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
6
Zane Wallace
32.8h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
4.
6
Taven Barr
33.9h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
5.
4
Hayden Burrell
39.36
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
6.
4
Ray Carson
40.99
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
7.
5
Jayden Perez
42.2h
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
400 Meters
1.
7
Halen Barr
1:11.17
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
6
Deegan Liskey Hayes
1:13.77
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
4
Anthony Perez
1:25.41
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
6
Ebin Ralston
1:31.4h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
5.
4
Ray Carson
1:43.30
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
800 Meters
1.
4
Anthony Perez
3:10.6h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
6
Deegan Liskey Hayes
3:20.59
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
4
Hayden Burrell
3:22.8h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
4.
4
Ray Carson
4:15.2h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
1600 Meters
1.
4
Anthony Perez
6:49.24
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
4
Hayden Burrell
6:58.1h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
55m Hurdles - 30"
1.
6
Dalton Embury
11.0h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
6
Keo Eng
12.03
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
55m Hurdles - 39"
1.
7
Reece Rouhier
11.3h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
2.
6
Dalton Embury
12.5h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
3.
6
Keo Eng
12.6h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
100m Hurdles - 33"
1.
7
Reece Rouhier
19.89
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
110m Hurdles - 33"
1.
7
Reece Rouhier
20.77
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
6
Dalton Embury
23.1h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
3.
6
Keo Eng
24.1h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
4x100 Relay
1.
Ebin Ralston
Halen Barr
Grant Misfielt
Reece Rouhier
1:00.42
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
Deegan Liskey Hayes
Halen Barr
Dalton Embury
Reece Rouhier
1:02.0h
Apr 17
Wildcat Invitational
3.
Anthony Perez
Zane Wallace
Keo Eng
Dalton Embury
1:04.22
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
Zane Wallace
Anthony Perez
Keo Eng
Dalton Embury
1:04.4h
May 18
SCAL- Large School Division
5.
Relay Team
1:06.1h
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6.
6
Taven Barr
Ebin Ralston
Keo Eng
Zane Wallace
1:11.7h
Apr 17
Wildcat Invitational
4x200 Relay -
1.
Hayden Burrell
Anthony Perez
Jayden Perez
Zane Wallace
2:35.38
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
Relay Team
2:41.1h
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
3.
Taven Barr
Anthony Perez
Zane Wallace
Ebin Ralston
2:42.3h
May 18
SCAL- Large School Division
4.
Jayden Perez
Ray Carson
Hayden Burrell
Grant Misfielt
2:47.7h
May 18
SCAL- Large School Division
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Taven Barr
Anthony Perez
Zane Wallace
Ebin Ralston
2:43.9h
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
Hayden Burrell
Ray Carson
Jayden Perez
Grant Misfielt
2:47.0h
May 16
Dusty Miller Invitational
Shot Put - 6lb
1.
5
Jayden Perez
20' 5.5
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
4
Ray Carson
16' 8
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
Discus - 1kg
1.
7
Halen Barr
66' 5
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
6
Ebin Ralston
51' 0
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
5
Jayden Perez
47' 5
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
4
Ray Carson
36' 5.75
PR
May 18
SCAL- Large School Division
High Jump
1.
7
Halen Barr
4' 6
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
6
Zane Wallace
4' 2
PR
May 18
SCAL- Large School Division
7
Grant Misfielt
4' 2
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
6
Deegan Liskey Hayes
3' 10
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
6
Taven Barr
3' 10
PR
May 18
SCAL- Large School Division
6.
5
Jayden Perez
3' 2
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6
Keo Eng
3' 2
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
Long Jump
1.
7
Reece Rouhier
14' 3
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
6
Dalton Embury
12' 4.5
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
6
Keo Eng
11' 6
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
6
Taven Barr
10' 5.75
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
5.
6
Zane Wallace
10' 1
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6.
6
Ebin Ralston
10' 0.5
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
7.
6
Deegan Liskey Hayes
10' 0
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
Triple Jump
1.
7
Halen Barr
30' 0
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
7
Grant Misfielt
27' 3
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
6
Taven Barr
23' 0
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
Womens
100 Meters
1.
8
Chloe Lutge
14.8h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
8
Gracelynn Helweg
15.2h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
3.
8
Zora Bailey
16.19
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
6
Kaydee Carson
16.4h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
5.
7
Connie Strope
17.09
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
6.
4
NovaLee Regevig
18.1h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
7.
4
Jannah Bailey
18.2h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
8.
8
Karli Franklin
18.9h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
9.
5
Faith Fuscher
19.4h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
4
Alyse Wallace
19.4h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
11.
4
Paisley Burt
20.05
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
12.
4
Abigail Crow
21.3h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
200 Meters
1.
8
Gracelynn Helweg
31.2h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
8
Kinsley Lavey
33.8h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
3.
6
Kaydee Carson
34.66
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
6
Teagan Bennett
34.68
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
5.
7
Connie Strope
35.3h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
6.
5
Macy Liskey-Hayes
37.22
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
7.
4
Audrey Evans
37.7h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
8.
7
Kaylee Campbell
39.13
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
9.
4
Alyse Wallace
40.1h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
10.
7
Michelle Strope
40.9h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
11.
5
Peyton Lemos
42.13
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
12.
4
Bailey Dickinson
43.0h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
13.
5
Kimber Dooley
46.8h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
400 Meters
1.
6
Teagan Bennett
1:23.44
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
5
Macy Liskey-Hayes
1:26.00
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
5
Claire Evans
1:26.4h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
4.
7
Kaylee Campbell
1:31.35
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
5.
6
Madilynn Hagerman
1:33.6h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
6.
4
NovaLee Regevig
1:34.0h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
7.
5
Ellie Bracken
1:37.7h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
8.
4
Dylan Brown
1:41.7h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
9.
4
Laila Ralston
1:50.6h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
800 Meters
1.
6
Madilynn Hagerman
3:27.0h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
5
Claire Evans
3:28.0h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
3.
7
Kaylee Campbell
3:39.6h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
4.
5
Ellie Bracken
3:46.0h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
6
Katelyn Ellin
3:46.0h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
6.
5
Macy Liskey-Hayes
3:51.8h
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
1600 Meters
1.
6
Madilynn Hagerman
7:22.72
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
4
Audrey Evans
8:00.42
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
5
Ellie Bracken
8:23.25
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
4
Dylan Brown
8:26.03
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
55m Hurdles - 30"
1.
6
Adynn Lavey
10.7h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
7
Kaylee Campbell
11.8h
PR
May 18
SCAL- Large School Division
3.
4
Bailey Dickinson
13.75
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
4.
6
Katelyn Ellin
17.59
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
6
Adynn Lavey
11.6h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
2.
6
Katelyn Ellin
13.2h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
3.
4
Paisley Burt
23.1h
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
100m Hurdles - 30"
1.
6
Adynn Lavey
20.9h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
2.
7
Kaylee Campbell
22.8h
PR
Apr 17
Wildcat Invitational
4x100 Relay
1.
8
Zora Bailey
Gracelynn Helweg
Chloe Lutge
Kinsley Lavey
1:03.48
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
Jannah Bailey
Teagan Bennett
Kaydee Carson
Adynn Lavey
1:05.3h
May 18
SCAL- Large School Division
3.
Teagan Bennett
Jannah Bailey
Kaydee Carson
Adynn Lavey
1:05.87
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
Gracelynn Helweg
Chloe Lutge
Kinsley Lavey
Adynn Lavey
1:06.9h
Apr 17
Wildcat Invitational
5.
Relay Team
1:08.1h
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6.
Madilynn Hagerman
Connie Strope
Kaydee Carson
Zora Bailey
1:11.0h
Apr 17
Wildcat Invitational
7.
Laila Ralston
Paisley Burt
Alyse Wallace
NovaLee Regevig
1:17.2h
May 18
SCAL- Large School Division
8.
Audrey Evans
Alyse Wallace
Laila Ralston
Paisley Burt
1:17.90
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4x200 Relay -
1.
8
Zora Bailey
Gracelynn Helweg
Kinsley Lavey
Chloe Lutge
2:16.72
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
Kaylee Campbell
Gracelynn Helweg
Chloe Lutge
Kinsley Lavey
2:31.2h
May 18
SCAL- Large School Division
3.
Jannah Bailey
Bailey Dickinson
Alyse Wallace
Claire Evans
2:39.23
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
Bailey Dickinson
Jannah Bailey
Audrey Evans
Claire Evans
2:48.2h
May 18
SCAL- Large School Division
5.
Relay Team
2:54.3h
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6.
Dylan Brown
Kimber Dooley
NovaLee Regevig
Audrey Evans
3:02.78
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
7.
Paisley Burt
Alyse Wallace
Abigail Crow
NovaLee Regevig
3:09.3h
May 18
SCAL- Large School Division
8.
Kimber Dooley
Peyton Lemos
Dylan Brown
Laila Ralston
3:19.5h
May 18
SCAL- Large School Division
4x400 Relay
1.
Kaylee Campbell
Macy Liskey-Hayes
Katelyn Ellin
Teagan Bennett
6:03.6h
Apr 17
Wildcat Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Gracelynn Helweg
Kinsley Lavey
Chloe Lutge
Kaylee Campbell
2:36.4h
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
Bailey Dickinson
Jannah Bailey
Audrey Evans
Claire Evans
2:45.6h
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
Paisley Burt
Alyse Wallace
Abigail Crow
Macy Liskey-Hayes
3:04.7h
May 16
Dusty Miller Invitational
Shot Put - 6lb
1.
7
Connie Strope
19' 1
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
5
Peyton Lemos
18' 9.5
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
3.
5
Kimber Dooley
18' 0
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
4.
5
Macy Liskey-Hayes
17' 4
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
5.
5
Faith Fuscher
16' 4.5
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6.
8
Karli Franklin
16' 2
PR
May 18
SCAL- Large School Division
7.
4
Abigail Crow
14' 5
PR
May 18
SCAL- Large School Division
8.
4
Dylan Brown
13' 11
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
Shot Put - 4kg
1.
8
Miika Leckness
25' 6
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
7
Connie Strope
18' 8.5
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
5
Macy Liskey-Hayes
17' 0
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
8
Karli Franklin
14' 7.5
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
Discus - 1kg
1.
8
Miika Leckness
62' 0
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
2.
8
Chloe Lutge
55' 7
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
6
Teagan Bennett
48' 9
PR
May 18
SCAL- Large School Division
4.
7
Connie Strope
41' 1
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
5.
8
Karli Franklin
38' 8
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
6.
5
Peyton Lemos
35' 10
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
7.
5
Kimber Dooley
32' 9.5
PR
May 18
SCAL- Large School Division
8.
4
Abigail Crow
32' 3
PR
May 18
SCAL- Large School Division
High Jump
1.
6
Adynn Lavey
4' 2
PR
May 18
SCAL- Large School Division
2.
8
Kinsley Lavey
3' 10
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
6
Kaydee Carson
3' 10
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
4.
6
Madilynn Hagerman
3' 8
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
5.
6
Teagan Bennett
3' 4
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
6
Katelyn Ellin
3' 4
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
Long Jump
1.
8
Chloe Lutge
13' 1.75
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
6
Adynn Lavey
11' 11.5
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
3.
8
Gracelynn Helweg
11' 7.75
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
4.
6
Kaydee Carson
11' 1.5
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
5.
8
Kinsley Lavey
10' 5.5
PR
May 18
SCAL- Large School Division
6.
6
Teagan Bennett
10' 1.5
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
7.
8
Zora Bailey
10' 0
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
8.
7
Kaylee Campbell
9' 10.5
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
9.
7
Connie Strope
9' 5
PR
Apr 27
Fall River HS Middle School Meet
10.
4
Bailey Dickinson
8' 2
PR
May 18
SCAL- Large School Division
11.
4
Laila Ralston
7' 6
PR
May 18
SCAL- Large School Division
12.
4
Jannah Bailey
7' 4
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
Triple Jump
1.
5
Claire Evans
23' 1
PR
May 16
Dusty Miller Invitational
2.
5
Ellie Bracken
16' 0
May 16
Dusty Miller Invitational
3.
4
Paisley Burt
15' 11
PR
May 18
SCAL- Large School Division
4.
4
Alyse Wallace
15' 0
PR
May 11
Rising Stars Lions Elem/MS Invitational
*Recent improvement