Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Bryce Hughes
11.28
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
2.
11
Caleb Smith
12.13
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
3.
10
Beckett Wachholz
12.21
PR
May 16
Blue Devil Invitational
4.
10
Zach Hughes
12.44
PR
May 16
Blue Devil Invitational
5.
12
Owen Roth
12.90
Apr 11
Cambridge Invitational
6.
10
Kamron Parker
12.97
PR
May 16
Blue Devil Invitational
7.
10
Gavin Hartwig
13.04
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
8.
9
Casey Cole
14.41
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
9.
12
Jeb Letcher
14.87
PR
May 10
Raider Invite
200 Meters
1.
12
Bryce Hughes
23.69
May 10
Raider Invite
2.
10
Beckett Wachholz
23.93
PR
May 16
Blue Devil Invitational
3.
10
Zach Hughes
24.49
PR
May 16
Blue Devil Invitational
4.
12
Owen Roth
25.89
PR
May 10
Raider Invite
5.
10
Gavin Hartwig
27.61
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
6.
10
Kamron Parker
27.71
PR
Apr 19
Jim Church Invite 2024
7.
9
Casey Cole
30.12
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
8.
12
Jeb Letcher
31.13
PR
May 10
Raider Invite
400 Meters
1.
12
Bryce Hughes
52.81
May 3
Deerfield Classic
2.
12
Jayden O'Bel
54.76
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
3.
10
Beckett Wachholz
57.41
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
4.
10
Gavin Hartwig
1:03.33
PR
May 16
Blue Devil Invitational
5.
9
Casey Cole
1:04.64
PR
May 16
Blue Devil Invitational
6.
12
Jeb Letcher
1:15.19
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
800 Meters
1.
10
Kaleb Broughton
2:27.40
PR
May 10
Raider Invite
2.
10
Gavin Hartwig
2:29.06
PR
May 10
Raider Invite
3.
11
Drew Sertle
2:30.90
Apr 19
Jim Church Invite 2024
4.
9
Casey Cole
2:33.98
PR
May 3
Deerfield Classic
5.
12
Jeb Letcher
3:16.36
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
1600 Meters
1.
10
Kaleb Broughton
4:59.97
PR
May 16
Blue Devil Invitational
2.
11
Drew Sertle
5:27.43
May 3
Deerfield Classic
3.
10
Gavin Hartwig
5:45.71
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
3200 Meters
1.
10
Kaleb Broughton
11:15.99
PR
May 3
Deerfield Classic
2.
11
Drew Sertle
12:02.88
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Kamron Parker
20.94
PR
Apr 19
Jim Church Invite 2024
4x100 Relay
1.
Beckett Wachholz
Caleb Smith
Jayden O'Bel
Bryce Hughes
46.65
Apr 11
Cambridge Invitational
2.
Beckett Wachholz
Caleb Smith
Jayden O'Bel
Zach Hughes
47.54
Apr 19
Jim Church Invite 2024
3.
Owen Roth
Caleb Smith
Kamron Parker
Gavin Hartwig
51.79
May 3
Deerfield Classic
4x200 Relay -
1.
Owen Roth
Zach Hughes
Kamron Parker
Gavin Hartwig
1:46.22
Apr 11
Cambridge Invitational
2.
Owen Roth
Gavin Hartwig
Casey Cole
Kamron Parker
1:48.32
May 3
Deerfield Classic
3.
Relay Team
1:50.12
May 10
Raider Invite
4x400 Relay
1.
Jayden O'Bel
Beckett Wachholz
Zach Hughes
Bryce Hughes
3:31.76
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
Relay Team
3:37.98
May 10
Raider Invite
3.
Jayden O'Bel
Zach Hughes
Beckett Wachholz
Bryce Hughes
3:45.64
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
4.
Zach Hughes
Beckett Wachholz
Owen Roth
Jayden O'Bel
3:52.07
May 3
Deerfield Classic
5.
Beckett Wachholz
Zach Hughes
Owen Roth
Jayden O'Bel
3:55.69
Apr 19
Jim Church Invite 2024
4x800 Relay
1.
Zach Hughes
Drew Sertle
Beckett Wachholz
Jayden O'Bel
9:02.04
May 3
Deerfield Classic
2.
Relay Team
9:19.86
May 10
Raider Invite
3.
Jayden O'Bel
Drew Sertle
Beckett Wachholz
Kaleb Broughton
9:28.18
Apr 11
Cambridge Invitational
4.
Zach Hughes
Drew Sertle
Kaleb Broughton
Beckett Wachholz
9:32.79
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Caleb Smith
49' 5.25
PR
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
12
Nick Stokstad
43' 2
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
3.
11
Danny Dunphy
36' 2
PR
May 10
Raider Invite
4.
12
Jeb Letcher
28' 4.5
PR
May 10
Raider Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Caleb Smith
140' 3
PR
May 10
Raider Invite
2.
12
Nick Stokstad
132' 8
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
3.
11
Danny Dunphy
100' 8
Apr 11
Cambridge Invitational
4.
12
Jeb Letcher
72' 2
PR
May 10
Raider Invite
High Jump
1.
12
Bryce Hughes
6' 1
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
10
Zach Hughes
5' 4
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
Pole Vault
1.
12
Jayden O'Bel
9' 6
PR
May 10
Raider Invite
Long Jump
1.
12
Bryce Hughes
21' 7.5
PR
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
10
Zach Hughes
18' 3
PR
May 3
Deerfield Classic
3.
10
Kamron Parker
18' 0.25
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
Triple Jump
1.
12
Bryce Hughes
41' 10
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
2.
10
Kamron Parker
38' 4.5
PR
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
3.
9
Casey Cole
32' 11.5
PR
May 10
Raider Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Kylie Whalen
15.52
PR
May 16
Blue Devil Invitational
2.
12
Rachel Wildt
15.75
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
3.
12
Rachel Wildt
15.80
Apr 11
Cambridge Invitational
4.
11
Emma Grosz
15.83
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
5.
11
Abby Hollis
16.10
PR
May 3
Deerfield Classic
200 Meters
1.
10
Isabelle Brewer
30.41
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
2.
11
Ellie Modaff
32.10
PR
Apr 19
Jim Church Invite 2024
3.
11
Emma Grosz
32.84
PR
May 3
Deerfield Classic
4.
12
Rachel Wildt
35.23
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
5.
12
Rachel Wildt
35.47
Apr 19
Jim Church Invite 2024
400 Meters
1.
11
Ellie Modaff
1:08.96
PR
Apr 19
Jim Church Invite 2024
2.
11
Emma Grosz
1:13.92
PR
May 3
Deerfield Classic
800 Meters
1.
12
Ava Ahnen
2:40.95
Apr 11
Cambridge Invitational
2.
9
Lydia Ahnen
2:52.24
PR
May 16
Blue Devil Invitational
3.
11
Brynn Smith
3:04.83
PR
May 10
Raider Invite
4.
11
Amy Schwartz
3:29.26
PR
May 3
Deerfield Classic
1600 Meters
1.
12
Ava Ahnen
5:53.49
Apr 11
Cambridge Invitational
2.
9
Lydia Ahnen
6:22.52
PR
May 16
Blue Devil Invitational
3.
11
Brynn Smith
7:01.91
PR
May 3
Deerfield Classic
4.
11
Amy Schwartz
7:25.86
PR
May 3
Deerfield Classic
3200 Meters
1.
12
Ava Ahnen
12:31.02
PR
May 3
Deerfield Classic
2.
9
Lydia Ahnen
13:52.03
PR
May 3
Deerfield Classic
3.
11
Brynn Smith
16:12.14
PR
Apr 19
Jim Church Invite 2024
100m Hurdles - 33"
1.
10
Isabelle Brewer
18.28
PR
Apr 25
Christopher Becker Memorial Invitational
2.
11
Abby Hollis
21.93
Apr 11
Cambridge Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
1:03.97
May 10
Raider Invite
4x200 Relay -
1.
Isabelle Brewer
Emma Grosz
Lydia Ahnen
Rachel Wildt
2:09.09
Apr 11
Cambridge Invitational
2.
Relay Team
2:14.73
May 10
Raider Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:45.72
May 10
Raider Invite
4x800 Relay
1.
Ava Ahnen
Lydia Ahnen
Ellie Modaff
Brynn Smith
11:18.23
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
Relay Team
11:21.09
May 10
Raider Invite
3.
Ava Ahnen
Ellie Modaff
Brynn Smith
Lydia Ahnen
11:30.51
May 3
Deerfield Classic
4.
Ava Ahnen
Ellie Modaff
Lydia Ahnen
Brynn Smith
11:37.99
Apr 19
Jim Church Invite 2024
Shot Put - 4kg
1.
11
Lillyanna Morales
31' 7.5
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
10
Priscilla Smith
23' 7
PR
May 10
Raider Invite
3.
10
Kylie Whalen
19' 9
PR
May 16
Blue Devil Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Lillyanna Morales
105' 7
May 23
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
12
Rachel Wildt
78' 10
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
3.
12
Rachel Wildt
70' 8
May 10
Raider Invite
4.
10
Priscilla Smith
65' 4
PR
May 16
Blue Devil Invitational
5.
10
Kylie Whalen
50' 3
PR
May 16
Blue Devil Invitational
High Jump
1.
11
Abby Hollis
4' 2
May 3
Deerfield Classic
Long Jump
1.
11
Ellie Modaff
13' 6
PR
May 10
Raider Invite
2.
11
Abby Hollis
13' 2.5
PR
Apr 11
Cambridge Invitational
3.
11
Emma Grosz
11' 8
PR
Apr 19
Jim Church Invite 2024
Triple Jump
1.
11
Emma Grosz
27' 1
PR
May 10
Raider Invite
2.
11
Abby Hollis
26' 10
PR
May 10
Raider Invite
*Recent improvement