Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1981
1980
1979
1977
1976
1975
1974
1972
Indoor
2024
2023
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Zach Klein
11.72
PR
Apr 20
MacDougall Invite
2.
12
Brock Kinch
11.75
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
3.
10
Damon Schilling
12.08
PR
Apr 20
MacDougall Invite
4.
12
Shawn Steinberger
12.18
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
5.
11
Brody Boness
12.25
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
6.
11
Carson Kubik
12.66
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
7.
9
Brett Cresse
12.94
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
8.
10
Jackson Blanten
12.96
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
9.
11
Fredy Granados-Lopez
13.07
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
10.
12
Bridger Moore
13.21
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
11.
9
Cameron Boness
13.29
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
12.
10
Erik Klewin
13.31
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
13.
12
Kemper Smith
13.85
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
14.
10
Aidan Miller
14.02
Apr 23
NE 2B League Meet
15.
10
Jerod Harder
14.30
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
16.
11
Alexis Mendoza
14.89
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
200 Meters
1.
11
Zach Klein
23.30
(.9)
PR
May 25
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.
12
Shawn Steinberger
24.08
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
3.
12
Brock Kinch
24.18
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
4.
10
Damon Schilling
24.45
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
5.
11
Carson Kubik
25.34
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
6.
9
Brett Cresse
25.53
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
7.
12
Bridger Moore
26.49
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
8.
11
Brix Curtis
26.70
PR
Apr 27
Undeberg Invitation
400 Meters
1.
10
Damon Schilling
49.04c
PR
Apr 12
2024 Moscow Invitational
2.
11
Zach Klein
51.82
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
3.
12
Bridger Moore
52.84c
PR
Apr 12
2024 Moscow Invitational
4.
12
Shawn Steinberger
54.29
Apr 17
NE 2B League Meet
5.
11
Brix Curtis
58.48
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
800 Meters
1.
11
Brix Curtis
2:19.56
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
11
Carson Kubik
2:22.54
PR
Mar 23
RAY CROSS INVITATIONAL
3.
12
Bridger Moore
2:22.97
PR
Mar 29
Glenn Wolf Invite
1600 Meters
1.
11
Brix Curtis
4:57.75
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
12
Bridger Moore
4:58.80
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
3.
12
Caleb Heater
5:28.34
PR
Apr 10
NE2B League Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Caleb Heater
47.95
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
11
Fredy Granados-Lopez
53.71
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
3.
12
Kemper Smith
1:14.65
PR
Apr 12
2024 Moscow Invitational
4x100 Relay
1.
Zach Klein
Shawn Steinberger
Damon Schilling
Brock Kinch
44.75
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
Brett Cresse
Zach Klein
Shawn Steinberger
Damon Schilling
47.34
Mar 15
Sweeney Invitational
3.
Carson Kubik
Jackson Blanten
Cameron Boness
Brett Cresse
52.49
Apr 12
2024 Moscow Invitational
4x200 Relay -
1.
Damon Schilling
Shawn Steinberger
Carson Kubik
Brock Kinch
1:37.51
Apr 12
2024 Moscow Invitational
4x400 Relay
1.
Damon Schilling
Bridger Moore
Shawn Steinberger
Zach Klein
3:35.40
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
Damon Schilling
Shawn Steinberger
Bridger Moore
Zach Klein
3:35.56
Apr 20
MacDougall Invite
3.
Zach Klein
Bridger Moore
Shawn Steinberger
Damon Schilling
3:42.25
Mar 23
RAY CROSS INVITATIONAL
4.
Bridger Moore
Zach Klein
Shawn Steinberger
Damon Schilling
3:42.90
Mar 15
Sweeney Invitational
5.
Damon Schilling
Carson Kubik
Shawn Steinberger
Zach Klein
3:46.56
Mar 29
Glenn Wolf Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Brody Boness
49' 11.75
PR
May 25
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.
10
Jerod Harder
34' 6.5
PR
Apr 12
2024 Moscow Invitational
3.
10
Aidan Miller
33' 5
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
4.
11
Alexis Mendoza
31' 6.25
PR
Apr 10
NE2B League Meet
5.
10
Erik Klewin
25' 8.5
PR
Mar 29
Glenn Wolf Invite
Discus - 1.6kg
1.
10
Aidan Miller
111' 9
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
11
Brody Boness
108' 1
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
3.
9
Cameron Boness
98' 0
PR
Apr 27
Undeberg Invitation
4.
10
Jerod Harder
90' 11
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
5.
11
Alexis Mendoza
84' 11
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
6.
10
Erik Klewin
74' 7
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
Javelin - 800g
1.
11
John Stromberger
136' 7
PR
Apr 27
Undeberg Invitation
2.
11
Brody Boness
125' 10
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
3.
12
Caleb Heater
117' 10
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
4.
12
Kemper Smith
111' 8
PR
Apr 27
Undeberg Invitation
5.
9
Cameron Boness
94' 6
PR
Apr 27
Undeberg Invitation
6.
10
Erik Klewin
93' 0
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
High Jump
1.
11
Carson Kubik
5' 2
PR
Mar 15
Sweeney Invitational
11
Brix Curtis
5' 2
PR
Mar 23
RAY CROSS INVITATIONAL
3.
9
Brett Cresse
5' 0
PR
Mar 29
Glenn Wolf Invite
Pole Vault
1.
11
Carson Kubik
11' 0
PR
Apr 20
MacDougall Invite
Long Jump
1.
9
Brett Cresse
17' 9
PR
Apr 20
MacDougall Invite
2.
10
Jackson Blanten
15' 9.5
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
3.
11
Fredy Granados-Lopez
14' 9
PR
Mar 15
Sweeney Invitational
4.
9
Wyatt Gibler
13' 5
PR
Mar 15
Sweeney Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Lexi Hernandez
14.04
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
2.
11
Claire Wellsandt
14.17
Apr 23
NE 2B League Meet
3.
9
Allie Mendez
14.62
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
4.
11
Addy Colbert
15.54
Apr 17
NE 2B League Meet
5.
10
Shawna Williams
17.77
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
200 Meters
1.
10
Saige Galbreath
29.55
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
2.
9
Lexi Hernandez
29.87
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
3.
9
Allie Mendez
31.47
PR
Apr 10
NE2B League Meet
4.
11
Addy Colbert
33.28
Apr 17
NE 2B League Meet
400 Meters
1.
11
Claire Wellsandt
1:05.02
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
2.
10
Zoe Galbreath
1:08.74
Apr 10
NE2B League Meet
4x100 Relay
1.
Claire Wellsandt
Allie Mendez
Saige Galbreath
Lexi Hernandez
53.79
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
Lexi Hernandez
Claire Wellsandt
Saige Galbreath
Allie Mendez
55.03
Apr 23
NE 2B League Meet
3.
Claire Wellsandt
Aly Mendez
Addy Colbert
Saige Galbreath
56.37
Apr 10
NE2B League Meet
4.
Addy Colbert
Saige Galbreath
Aly Mendez
Claire Wellsandt
57.80
Mar 15
Sweeney Invitational
5.
Zoe Galbreath
Aly Mendez
Addy Colbert
Saige Galbreath
58.39
Mar 23
RAY CROSS INVITATIONAL
4x200 Relay -
1.
Claire Wellsandt
Saige Galbreath
Aly Mendez
Zoe Galbreath
1:56.32
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
Claire Wellsandt
Allie Mendez
Zoe Galbreath
Saige Galbreath
1:57.92
Apr 27
Undeberg Invitation
3.
Claire Wellsandt
Saige Galbreath
Allie Mendez
Lexi Hernandez
1:59.90
Apr 20
MacDougall Invite
4.
Saige Galbreath
Zoe Galbreath
Claire Wellsandt
Aly Mendez
2:01.92
Mar 15
Sweeney Invitational
5.
Zoe Galbreath
Aly Mendez
Lexi Hernandez
Saige Galbreath
2:03.27
Mar 23
RAY CROSS INVITATIONAL
4x400 Relay
1.
Claire Wellsandt
Aly Mendez
Saige Galbreath
Zoe Galbreath
4:28.37
May 25
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.
Claire Wellsandt
Saige Galbreath
Zoe Galbreath
Aly Mendez
4:45.86
Mar 15
Sweeney Invitational
3.
Zoe Galbreath
Addy Colbert
Aly Mendez
Saige Galbreath
4:47.19
Mar 23
RAY CROSS INVITATIONAL
Shot Put - 4kg
1.
12
Cindy Julien
30' 3.75
PR
May 18
1B D7&9 2B D7 Regional Championships
2.
9
Rose Fedie
22' 10.5
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
3.
11
Addy Colbert
21' 0
PR
Mar 15
Sweeney Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Saige Galbreath
95' 7
PR
May 25
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.
9
Rose Fedie
76' 8.5
PR
Apr 30
NE 2B Team Championship
3.
12
Cindy Julien
70' 0
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
Javelin - 600g
1.
11
Temple Gefre
91' 2
PR
Apr 17
NE 2B League Meet
2.
12
Cindy Julien
73' 6
PR
Apr 20
MacDougall Invite
3.
11
Brooklyn Norton
62' 3
PR
Apr 27
Undeberg Invitation
4.
9
Hope McClanathan
60' 5
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
5.
10
Shawna Williams
32' 0
PR
Apr 23
NE 2B League Meet
Pole Vault
1.
10
Zoe Galbreath
9' 6
PR
May 25
WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
*Recent improvement