Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Christopher Clarke
11.32
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
9
Wagso O'Brien
12.30
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
11
Jack Diehl
12.70
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
9
Triston Russell
13.09
PR
May 10
Lancer Invitational
5.
9
Ezra Neadow
13.44
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
6.
11
Juan Diaz-Gonzalez
13.84
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
7.
10
Orlando Marquez
13.88
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
8.
9
David Maldonado
14.18
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
9.
9
Jordi Barenys
19.21
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
200 Meters
1.
11
Christopher Clarke
22.89
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
2.
11
Jack Bogue
26.37
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
12
Cameron Conheady
26.55
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
10
Marc Voloshin
26.58
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
5.
12
Finn Costello
26.73
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
6.
12
Peter Yang
28.06
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
7.
9
David Maldonado
29.37
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
8.
9
Jordi Barenys
42.63
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
400 Meters
1.
11
Christopher Clarke
50.24
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
9
Leo Drew
57.24
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
11
Oliver Riveros
57.27
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
10
Hatcher Morrow
58.94
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
5.
10
Marc Voloshin
59.47
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
6.
11
Jack Diehl
1:00.59
PR
May 4
Race at the Oval Office
7.
12
Finn Costello
1:00.64
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
8.
11
Noah Vernon
1:04.11
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
9.
11
Juan Diaz-Gonzalez
1:04.36
PR
May 4
Race at the Oval Office
10.
11
Carter Privite
1:04.80
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
11.
9
Wesson Riveros
1:06.47
PR
May 4
Race at the Oval Office
800 Meters
1.
10
Oliver Simmons
2:01.25
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
2.
11
Christopher Clarke
2:07.29
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
11
Sam Mendola
2:14.68
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4.
11
Dylan Mayall
2:19.43
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
5.
10
Hatcher Morrow
2:20.85
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
6.
11
Noah Vernon
2:23.48
PR
May 10
Lancer Invitational
7.
11
Jack Bogue
2:30.32
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
8.
9
Devlin Rosen-Carole
2:30.80
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
9.
9
Wesson Riveros
2:32.73
PR
May 10
Lancer Invitational
10.
12
Cameron Conheady
2:34.92
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
11.
11
Juan Diaz-Gonzalez
2:38.91
PR
May 10
Lancer Invitational
12.
12
Sammy Wehbe
2:40.43
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
13.
10
Sebastian Costanzo
2:46.87
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
14.
10
Patrick Cusanno
3:00.62
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
1500 Meters
1.
10
Harlan Novy-Marx
4:52.84
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
12
James Dorsey
5:13.85
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
1600 Meters
1.
10
Oliver Simmons
4:28.25
May 10
Lancer Invitational
2.
11
Sam Mendola
4:56.22
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
3.
11
Dylan Mayall
5:09.57
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4.
12
James Dorsey
5:47.16
PR
May 10
Lancer Invitational
5.
11
Noah Vernon
5:53.87
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
6.
9
Devlin Rosen-Carole
5:55.46
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
7.
10
Patrick Cusanno
6:19.50
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
8.
11
Benjamin Feeley
6:21.10
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
9.
10
Sebastian Costanzo
6:33.85
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
3200 Meters
1.
10
Oliver Simmons
10:19.24
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
11
Dylan Mayall
11:14.55
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
110m Hurdles - 39"
1.
10
Harlan Novy-Marx
16.45
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
12
James Dorsey
22.22
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
400m Hurdles - 36"
1.
11
Sam Mendola
1:04.23
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
11
Jack Bogue
1:05.01
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3k Steeplechase
1.
11
Sam Mendola
10:44.76
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
11
Dylan Mayall
11:45.00
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
12
James Dorsey
13:59.69
PR
Apr 20
Webster Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.62
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:41.31
May 23
Section 5 Class B5 Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:36.42
May 10
Lancer Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:18.31
May 4
Race at the Oval Office
Shot Put - 12lb
1.
11
Gabe Levin
38' 8
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
11
Oliver Riveros
35' 2.5
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
12
Peter Yang
34' 8
PR
May 4
Race at the Oval Office
4.
10
Harlan Novy-Marx
34' 2.5
PR
May 11
Gates-Chili Spartan Invite
5.
12
James Dorsey
27' 4
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
6.
11
Eric Roof
27' 1.75
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
7.
10
Liam Reader
26' 8.5
PR
May 4
Race at the Oval Office
8.
9
Wesson Riveros
26' 5.5
PR
May 4
Race at the Oval Office
9.
11
Carter Privite
19' 1.5
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
Discus - 1.6kg
1.
11
Gabe Levin
146' 7
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
11
Oliver Riveros
115' 2
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3.
10
Liam Reader
79' 11
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4.
12
Peter Yang
76' 2
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
5.
11
Eric Roof
71' 5
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
6.
11
Juan Diaz-Gonzalez
61' 8
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
7.
9
Wesson Riveros
59' 7
PR
May 4
Race at the Oval Office
High Jump
1.
10
Harlan Novy-Marx
5' 9.75
May 11
Gates-Chili Spartan Invite
2.
9
Leo Drew
5' 3
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
12
James Dorsey
5' 0
PR
May 4
Race at the Oval Office
Pole Vault
1.
10
Hatcher Morrow
8' 0
PR
May 4
Race at the Oval Office
Long Jump
1.
10
Harlan Novy-Marx
19' 3
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
9
Wagso O'Brien
18' 8
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
11
Oliver Riveros
17' 11
PR
Apr 20
Webster Invitational
4.
12
James Dorsey
16' 9.5
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
Triple Jump
1.
9
Leo Drew
38' 10
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
9
Triston Russell
35' 3.5
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3.
12
James Dorsey
34' 3
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
4.
9
Ezra Neadow
32' 5
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
Pentathlon (Outdoor) -
1.
10
Harlan Novy-Marx
2896
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
12
James Dorsey
1873
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Sophia Carling
13.29
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
9
Sarai Couser
14.00
PR
May 10
Lancer Invitational
3.
11
Robin Kratky
14.19
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4.
9
Zhia Washburn
14.67
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
5.
12
Sawyer Hartman
15.08
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
6.
10
Achanti Thongjang
15.64
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
7.
10
Mackenzie Opira
16.07
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
8.
10
Amora Thongjang
16.13
PR
May 4
Race at the Oval Office
9.
10
Genevieve Bogue
17.06
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
10.
9
Amari Scott
18.75
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
11.
9
Faith Weishaar
18.86
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
200 Meters
1.
12
Sophia Carling
27.55
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
11
Robin Kratky
29.49
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
10
Amora Thongjang
34.71
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4.
11
Tayler Perkins
36.99
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
5.
9
Faith Weishaar
39.59
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
400 Meters
1.
11
Robin Kratky
1:03.87
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
10
Achanti Thongjang
1:12.46
PR
May 4
Race at the Oval Office
3.
10
Sapna Yosha
1:22.67
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
800 Meters
1.
10
Jessica Chapados
2:35.96
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
2.
10
Katie Chapados
2:36.16
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3.
12
Sawyer Hartman
2:56.24
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
4.
10
Achanti Thongjang
2:56.70
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
5.
10
Sapna Yosha
3:07.23
PR
May 10
Lancer Invitational
6.
10
Juliette Methot
3:07.48
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
1500 Meters
1.
10
Jessica Chapados
5:05.94
PR
Jun 1
Section 5 State Qualifier
2.
12
Evelyn Kacprzynski
5:16.20
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
3.
10
Olivia Fowler
6:11.11
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
4.
10
Juliette Methot
6:12.06
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
3000 Meters
1.
10
Jessica Chapados
11:17.37
PR
May 10
Lancer Invitational
2.
12
Evelyn Kacprzynski
12:18.29
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3.
10
Juliette Methot
13:26.68
PR
May 10
Lancer Invitational
4.
10
Olivia Fowler
13:37.33
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
100m Hurdles - 33"
1.
12
Sawyer Hartman
19.72
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
10
Katie Chapados
20.06
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
11
Katherine Winchester
21.11
PR
May 4
Race at the Oval Office
400m Hurdles - 30"
1.
10
Katie Chapados
1:10.14
PR
Jun 1
Section 5 State Qualifier
2.
11
Katherine Winchester
1:31.62
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
2k Steeplechase
1.
12
Evelyn Kacprzynski
8:17.63
PR
Apr 20
Webster Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.41
May 23
Section 5 Class B5 Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:26.46
May 23
Section 5 Class B5 Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:17.90
May 10
Lancer Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Katherine Winchester
27' 6.25
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
2.
11
Ava Turner
26' 6.25
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3.
12
Sawyer Hartman
21' 10.5
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
4.
9
Amari Scott
18' 0
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
5.
11
Amelia Nugent
16' 1.25
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
6.
9
Faith Weishaar
15' 0
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
Discus - 1kg
1.
11
Amelia Nugent
48' 11
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
2.
11
Ava Turner
48' 9
PR
Apr 20
Webster Invitational
High Jump
1.
10
Katie Chapados
5' 2
PR
Jun 1
Section 5 State Qualifier
2.
12
Sawyer Hartman
4' 6
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
3.
10
Achanti Thongjang
4' 0
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
Long Jump
1.
11
Robin Kratky
13' 5.75
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
2.
12
Sawyer Hartman
13' 3.75
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
3.
10
Mackenzie Opira
12' 7
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
4.
10
Amora Thongjang
11' 10
PR
May 4
Race at the Oval Office
5.
11
Katherine Winchester
11' 7.5
PR
May 4
Race at the Oval Office
6.
11
Tayler Perkins
9' 10.75
PR
Apr 23
WFL League Meet at South Seneca
7.
10
Genevieve Bogue
8' 7.75
PR
Apr 10
WFL League Meet at Bloomfield
Triple Jump
1.
10
Achanti Thongjang
29' 4
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
Pentathlon (Outdoor) -
1.
12
Sawyer Hartman
1742
PR
May 23
Section 5 Class B5 Championships
*Recent improvement