Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1993
1991
1990
1986
1984
1982
1981
1977
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Steven Walier
11.11
May 12
RUMSON
2.
11
Adam Chang
11.28
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
3.
12
Kyle Thakker
11.90
May 6
Monmouth County Championships
4.
9
Marcello Pinnero
11.93
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
5.
11
Peter Falci
11.94c
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
6.
12
Jason D'Aleo
11.99
PR
May 12
RUMSON
7.
11
Dante Bergamotto
12.15
May 12
RUMSON
8.
9
Tyler Granado
12.18
May 12
RUMSON
9.
11
Nicolo Primerano
12.31
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
10.
9
Christopher Lawrence
12.54c
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
11.
9
Derek Vander Woude
12.59
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
12.
9
Jordan Pisano
12.70
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
13.
9
Cole Allocca
12.75
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
14.
9
Nate Prisco
13.29
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
9
Elliot Goldin
13.29
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
16.
9
Alex Socha
13.39
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
17.
12
Alec Foschetti
13.41
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
18.
9
Christian Hu
13.43
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
19.
9
Billy Liu
13.46
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
20.
10
Steven Yuan
13.51
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
21.
11
Peter Bongiorni
13.52
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
22.
9
Matt Lionette
13.63
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
23.
11
Tommy Choi
13.64
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
24.
9
Sam Henkin
13.77
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
25.
9
Dan Bunting
13.87
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
10
Ray Byrket
13.87
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
27.
9
Kyle Ciuffreda
13.90
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
28.
10
Zak Desaro
13.92
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
9
James Lepore
13.92
Apr 28
SHORE REGIONAL
30.
9
Steven Rivera
14.00
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
31.
9
Stephen Spangenberg
14.02
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
32.
9
Yanis Amirat
14.24
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
33.
9
Michael Neff
14.26
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
34.
9
Ben Brudner
14.63
Apr 28
SHORE REGIONAL
35.
9
Andrew Cornelio
15.18
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
100 Meters - Relay Split
1.
11
Viraj Sampat
10.6h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
2.
9
Marcello Pinnero
11.6h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
11
Adam Chang
11.6h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
12
Kyle Thakker
11.7h
Apr 18
Blue Devil Classic
5.
12
Jason D'Aleo
11.8h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
6.
9
Alex Socha
12.6h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
7.
9
Christian Hu
12.9h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
8.
9
Cole Allocca
13.1h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
9.
9
Jordan Pisano
13.4h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
10.
9
Nate Prisco
13.7h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
200 Meters
1.
11
Viraj Sampat
22.52
PR
May 12
RUMSON
2.
12
Kyle Thakker
23.34
PR
May 6
Monmouth County Championships
3.
11
Adam Chang
23.54c
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
4.
11
Peter Falci
24.75
PR
May 12
RUMSON
5.
10
Aneesh Agrawal
24.84
PR
May 12
RUMSON
6.
11
Dante Bergamotto
25.10
May 6
Monmouth County Championships
7.
9
Tyler Granado
25.64
May 6
Monmouth County Championships
8.
12
Thomas Milkowski
25.92
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
9.
12
Jason D'Aleo
25.94c
Apr 15
Monmouth/Squan
10.
9
Billy Liu
27.04c
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
11.
9
Daniel Rafla
27.08
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
12.
9
Jordan Pisano
29.57
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
13.
10
Zak Desaro
29.64
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
14.
9
Yanis Amirat
29.69
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
15.
9
James Lepore
31.04
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
16.
9
Ben Brudner
32.84
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
200 Meters - Relay Split
1.
9
Tyler Granado
25.1h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
2.
9
Nate Prisco
25.8h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
9
Marcello Pinnero
25.9h
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
9
Billy Liu
26.1h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
5.
9
Dan Bunting
26.5h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
6.
9
Steven Rivera
27.2h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
7.
10
Zak Desaro
27.5h
Apr 18
Blue Devil Classic
8.
9
Cole Allocca
27.8h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
9.
9
Daniel Rafla
28.4h
Apr 18
Blue Devil Classic
10
Steven Yuan
28.4h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
11.
9
James Lepore
28.6h
Apr 18
Blue Devil Classic
12.
9
Christian Hu
29.0h
Apr 18
Blue Devil Classic
13.
9
Andrew Cornelio
31.2h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
14.
9
Kyle Ciuffreda
32.2h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
15.
9
Stephen Spangenberg
33.0h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
16.
9
Yanis Amirat
33.7h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
400 Meters
1.
11
Viraj Sampat
50.35
PR
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
2.
12
Kyle Thakker
52.51
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
3.
12
Jack Chu
53.89
Apr 28
SHORE REGIONAL
4.
11
Steven Walier
54.26
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
5.
10
Aneesh Agrawal
55.29
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
6.
10
Danyal Malik
58.74c
Apr 15
Monmouth/Squan
7.
9
Tyler Granado
58.90
May 12
RUMSON
8.
9
Daniel Rafla
59.19
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
9.
10
Robert Malek
1:00.64
PR
May 12
RUMSON
10.
12
Peter Genovese
1:02.14c
Apr 15
Monmouth/Squan
11.
9
Cole Allocca
1:05.37
PR
May 6
Monmouth County Championships
12.
9
Michael Neff
1:06.84c
PR
Apr 1
SJV/Raritan
400 Meters - Relay Split
1.
11
Viraj Sampat
52.3h
Apr 1
SJV/Raritan
2.
11
Steven Walier
52.6h
PR
Apr 1
SJV/Raritan
3.
11
Nicolo Primerano
54.3h
Apr 15
Monmouth/Squan
4.
12
Kyle Thakker
55.1h
Apr 15
Monmouth/Squan
800 Meters
1.
12
Aaron Barlev
1:57.70
PR
May 6
Monmouth County Championships
2.
10
Joseph Barbaro
2:01.95
May 6
Monmouth County Championships
3.
11
Nick Saizan
2:02.24
May 6
Monmouth County Championships
4.
12
Nicholas DeMaio
2:04.0h
Apr 15
Monmouth/Squan
5.
9
Srithanay Parvataneni
2:08.14
May 6
Monmouth County Championships
6.
11
Tomas Gonzalez
2:08.32
PR
May 6
Monmouth County Championships
7.
11
Matthew Conlan
2:11.45
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
8.
10
Cedric Noel
2:11.72
PR
May 6
Monmouth County Championships
9.
11
Avinash Thalasila
2:18.16
May 12
RUMSON
10.
12
Kyle Calhoun
2:19.48
PR
May 12
RUMSON
11.
11
Stanley Cai
2:20.21
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
12.
9
Jacob Snodgrass
2:21.50
Apr 28
SHORE REGIONAL
13.
11
Eric Werner
2:24.75
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
14.
12
Newton Xie
2:24.91
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
15.
11
Sean Hansen
2:30.08
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
16.
9
Ean Jaffe
2:32.02
Apr 28
SHORE REGIONAL
17.
11
Rajiv Annisetti
2:33.85
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
18.
11
Samuel Levinson
2:35.75
Apr 28
SHORE REGIONAL
19.
10
David Valer
2:37.34
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
20.
10
Vincent Vitielo
2:40.73
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
21.
10
Victor Lin
2:41.46
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
22.
12
Bilal Shaikh
2:46.61
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
1600 Meters
1.
12
Aaron Barlev
4:18.51
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
2.
12
Nicholas DeMaio
4:26.73
May 14
Holmdel Twilight Series
3.
10
Joseph Barbaro
4:30.61
May 14
Holmdel Twilight Series
4.
11
Tomas Gonzalez
4:32.46
PR
May 6
Monmouth County Championships
5.
11
Nick Saizan
4:33.76
May 14
Holmdel Twilight Series
6.
10
Cedric Noel
4:41.47
May 14
Holmdel Twilight Series
7.
9
Srithanay Parvataneni
4:43.47
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
8.
11
Matthew Conlan
4:45.23
May 14
Holmdel Twilight Series
9.
11
Ty Corneiro
4:45.81
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
10.
11
Stanley Cai
4:50.43
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
11.
12
Newton Xie
4:51.63
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
12.
11
Avinash Thalasila
4:59.01
May 14
Holmdel Twilight Series
13.
12
Tyler Friedel
5:05.49
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
14.
10
Leo Nobrega
5:05.76
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
15.
11
Sean Hansen
5:06.36
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
16.
9
Humza Shaikh
5:10.33
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
17.
11
Eric Werner
5:10.79
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
18.
9
Jacob Snodgrass
5:15.64
May 14
Holmdel Twilight Series
19.
9
Arihant Jain
5:16.20
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
20.
12
Kyle Calhoun
5:26.70
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
21.
10
Ryan Lupo
5:27.07
May 14
Holmdel Twilight Series
22.
9
Ean Jaffe
5:28.02
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
23.
10
Nima Ashari-Astani
5:32.30
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
24.
10
Victor Lin
5:55.0h
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
25.
10
Anish Ravi
6:02.75
May 14
Holmdel Twilight Series
26.
12
Bilal Shaikh
6:20.35
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
3200 Meters
1.
12
Aaron Barlev
9:18.36
PR
May 1
Night of 3200s
2.
12
Nicholas DeMaio
9:44.35
PR
May 6
Monmouth County Championships
3.
11
Tomas Gonzalez
10:02.65
May 1
Night of 3200s
4.
10
Cedric Noel
10:06.84
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
5.
11
Matthew Conlan
10:14.63
May 6
Monmouth County Championships
6.
10
Joseph Barbaro
10:16.66
May 1
Night of 3200s
7.
12
Newton Xie
10:36.36
PR
May 6
Monmouth County Championships
8.
11
Stanley Cai
10:45.04
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
9.
11
Matt Conlan
10:49.5h
Apr 15
Monmouth/Squan
10.
11
Sean Hansen
10:59.28
PR
May 6
Monmouth County Championships
11.
11
Avinash Thalasila
11:29.06
May 1
Night of 3200s
12.
10
Ryan Lupo
11:50.14
PR
May 1
Night of 3200s
13.
11
Ty Corneiro
11:53.00
PR
May 12
RUMSON
14.
9
Jacob Snodgrass
11:56.02
May 1
Night of 3200s
15.
10
David Valer
12:02.02
PR
May 1
Night of 3200s
16.
9
Ean Jaffe
12:24.31
May 1
Night of 3200s
17.
11
Samuel Levinson
12:57.38
PR
May 1
Night of 3200s
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nicolo Primerano
15.52
May 12
RUMSON
2.
11
Adam Chang
15.84c
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
3.
12
Thomas Milkowski
16.24
PR
May 12
RUMSON
4.
9
Marcello Pinnero
16.45
May 12
RUMSON
5.
11
Peter Bongiorni
17.80
Apr 28
SHORE REGIONAL
6.
11
Tommy Choi
19.54
PR
May 6
Monmouth County Championships
7.
10
Danyal Malik
19.91
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
8.
10
Ray Byrket
20.11
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
9.
9
Cole Allocca
20.38
May 12
RUMSON
10.
9
Elliot Goldin
20.95
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
11.
9
Sam Henkin
21.35
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
12.
10
Robert Malek
21.79
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
110m Hurdles - Relay Split
1.
11
Nicolo Primerano
15.8h
Apr 18
Blue Devil Classic
2.
12
Thomas Milkowski
16.1h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
11
Adam Chang
16.3h
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
11
Peter Bongiorni
17.0h
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
400m Hurdles - 36"
1.
11
Nicolo Primerano
57.81
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
2.
12
Jack Chu
59.48
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
3.
11
Viraj Sampat
59.75
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
12
Thomas Milkowski
1:01.81
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
5.
10
Danyal Malik
1:05.38
May 6
Monmouth County Championships
6.
10
Robert Malek
1:08.70
May 6
Monmouth County Championships
7.
11
Peter Bongiorni
1:08.87
Apr 18
Blue Devil Classic
8.
9
Christian Hu
1:11.34
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
9.
9
Cole Allocca
1:19.64c
PR
Apr 1
SJV/Raritan
10.
9
Steven Rivera
1:22.33
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
4x100 Relay
1.
-
Adam Chang
Kyle Thakker
Viraj Sampat
Steven Walier
43.94
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
2.
-
Adam Chang
Kyle Thakker
Marcello Pinnero
Steven Walier
44.81
Apr 30
Monmouth County Relays
3.
-
Relay Team
45.75
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
-
Adam Chang
Kyle Thakker
Dante Bergamotto
Steven Walier
46.09
Apr 11
Husky Relays
5.
-
Christopher Lawrence
Peter Falci
Cole Allocca
Sam Phillips
50.89
Apr 11
Husky Relays
6.
-
Billy Liu
Stephen Spangenberg
Zak Desaro
Steven Yuan
53.22
Apr 11
Husky Relays
4x200 Relay -
1.
-
Adam Chang
Kyle Thakker
Marcello Pinnero
Steven Walier
1:33.30
Apr 30
Monmouth County Relays
2.
-
Relay Team
1:35.90
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
-
Aneesh Agrawal
Dante Bergamotto
Viraj Sampat
Dylan Steinhauer
1:37.90
Apr 11
Husky Relays
4.
-
Peter Falci
Aneesh Agrawal
Thomas Milkowski
Jack Chu
1:39.28
Apr 30
Monmouth County Relays
5.
9
Tyler Granado
Daniel Rafla
Cole Allocca
Marcello Pinnero
1:49.03
Apr 30
Monmouth County Relays
6.
-
Danyal Malik
Peter Bongiorni
Robert Malek
Alec Foschetti
1:49.17
Apr 30
Monmouth County Relays
7.
-
Jason D'Aleo
Peter Genovese
Ray Byrket
Dante Bergamotto
1:50.90
Apr 30
Monmouth County Relays
4x400 Relay
1.
-
Nicolo Primerano
Kyle Thakker
Jack Chu
Viraj Sampat
3:26.65
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
2.
-
Aneesh Agrawal
Viraj Sampat
Kyle Thakker
Steven Walier
3:27.30
May 6
Monmouth County Championships
3.
-
Aneesh Agrawal
Kyle Thakker
Jack Chu
Viraj Sampat
3:29.64
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
4.
-
Kyle Thakker
Nicolo Primerano
Steven Walier
Viraj Sampat
3:35.8h
Apr 1
SJV/Raritan
5.
-
Viraj Sampat
Nicolo Primerano
Kyle Thakker
Steven Walier
3:36.8h
Apr 15
Monmouth/Squan
6.
-
Viraj Sampat
Kyle Thakker
Jack Chu
Steven Walier
3:43.28
May 12
RUMSON
7.
-
Relay Team
3:56.98
Apr 28
SHORE REGIONAL
8.
-
Aneesh Agrawal
Ray Byrket
Danyal Malik
Robert Malek
4:01.60
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
9.
9
Marcello Pinnero
Daniel Rafla
Tyler Granado
Cole Allocca
4:14.86
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
4x800 Relay
1.
-
Joseph Barbaro
Aaron Barlev
Nicholas DeMaio
Nick Saizon
8:08.87
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
-
Relay Team
9:11.96
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
-
Matthew Conlan
Stanley Cai
Cedric Noel
Newton Xie
9:18.53
Apr 11
Husky Relays
4.
-
Nick Saizon
Leo Nobrega
Avinash Thalasila
Thomas Wheeler
9:29.97
Apr 11
Husky Relays
5.
-
Nima Ashari-Astani
Rajiv Annisetti
Ryan Lupo
Adam Marciszewski
10:20.44
Apr 4
Rocket Relays
6.
-
Srithanay Parvataneni
Victor Lin
Justin Baylock
Anish Ravi
10:20.83
Apr 11
Husky Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
-
Relay Team
2:10.36
May 1
Night of 3200s
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Viraj Sampat
Steven Walier
Adam Chang
Aaron Barlev
3:44.86
Apr 11
Husky Relays
2.
-
Relay Team
5:09.82
Apr 4
Rocket Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
10:45.05
Apr 18
Blue Devil Classic
2.
-
Nick Saizon
Aaron Barlev
Nicholas DeMaio
Kyle Thakker
11:11.35
Apr 11
Husky Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
-
Adam Chang
Thomas Milkowski
Marcello Pinnero
Nicolo Primerano
1:05.00
Apr 30
Monmouth County Relays
2.
-
Relay Team
1:05.77
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
-
Adam Chang
Peter Bongiorni
Thomas Milkowski
Nick Primerano
1:08.15
Apr 11
Husky Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
AJ Prisco
44' 1
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
2.
12
Ishmael Springer
41' 0.5
PR
May 6
Monmouth County Championships
3.
11
Max Kuleshov
36' 7.25
May 6
Monmouth County Championships
4.
9
Justin Headden
34' 9.5
PR
May 6
Monmouth County Championships
5.
11
Nick Atzigen
34' 8
PR
May 6
Monmouth County Championships
6.
9
Christopher Lawrence
34' 1.5
Apr 15
Monmouth/Squan
7.
10
Luke Bartow
30' 3.75
Apr 15
Monmouth/Squan
8.
9
Ryan Hall
29' 7
Apr 15
Monmouth/Squan
Discus - 1.6kg
1.
12
Ishmael Springer
123' 9
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
10
Luke Bartow
118' 8
PR
Apr 11
Husky Relays
3.
9
Christopher Lawrence
111' 9
May 6
Monmouth County Championships
4.
12
Frank Primerano
110' 8
PR
May 12
RUMSON
5.
9
Justin Headden
96' 5
PR
May 6
Monmouth County Championships
6.
10
Roger Christiano
86' 6
PR
May 6
Monmouth County Championships
7.
9
Preston Mohr
66' 1
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
8.
10
John Slotwinski
66' 0
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
9.
12
Stephen Bartos
65' 11
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
10.
9
Matt Schultz
64' 7
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
11.
12
Adam Kahn
60' 1
PR
Apr 11
Husky Relays
Javelin - 800g
1.
10
Aneesh Agrawal
166' 7
May 6
Monmouth County Championships
2.
12
Frank Primerano
156' 7
PR
Apr 30
Monmouth County Relays
3.
11
Max Kuleshov
145' 3
Apr 28
SHORE REGIONAL
4.
10
Luke Bartow
137' 4
Apr 15
Monmouth/Squan
5.
12
Nick Rizzotto
114' 7
PR
May 12
RUMSON
6.
10
Thomas Wheeler
108' 4
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
7.
12
Stephen Bartos
103' 5
PR
May 6
Monmouth County Championships
8.
-
Alex Schiappa
99' 5
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
9.
10
John Slotwinski
73' 6
PR
Apr 11
Husky Relays
High Jump
1.
11
Steven Walier
5' 6
May 12
RUMSON
2.
9
Derek Vander Woude
5' 4
Apr 15
Monmouth/Squan
3.
9
Alex Socha
5' 0
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
12
Jack Chu
5' 0
Apr 15
Monmouth/Squan
Pole Vault
1.
12
Peter Genovese
11' 0
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
2.
11
Dante Bergamotto
10' 6
Apr 30
Monmouth County Relays
3.
10
Ray Byrket
9' 9
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
Long Jump
1.
11
Steven Walier
20' 10
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
2.
11
Adam Chang
20' 4.5
May 6
Monmouth County Championships
3.
11
Nicolo Primerano
17' 9.5
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
4.
9
Derek Vander Woude
17' 9
May 6
Monmouth County Championships
5.
12
Alec Foschetti
17' 8.5
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
6.
12
Anthony Echavaria
17' 7
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
7.
10
Danyal Malik
17' 6.75
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
8.
11
Peter Falci
17' 2.5
Apr 15
Monmouth/Squan
9.
11
Viraj Sampat
17' 0
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
10.
10
Zak Desaro
16' 2
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
11.
10
Steven Yuan
15' 8.5
PR
Apr 1
SJV/Raritan
12.
9
Nate Prisco
15' 0.75
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
13.
10
Ray Byrket
15' 0.25
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
14.
10
Robert Malek
14' 3.25
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
15.
9
Tyler Granado
14' 0.75
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
16.
9
Marcello Pinnero
13' 11.5
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
17.
9
Elliot Goldin
13' 10.5
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
18.
9
Alex Socha
13' 9
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
19.
9
Matt Lionette
13' 8
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
20.
11
Tommy Choi
13' 3.5
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
21.
9
Sam Henkin
11' 11.25
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
22.
9
Stephen Spangenberg
11' 7.75
PR
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
Triple Jump
1.
11
Steven Walier
44' 5.5
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
12
Alec Foschetti
40' 10.5
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
11
Nicolo Primerano
37' 5
PR
Apr 4
Rocket Relays
4.
9
Nate Prisco
34' 9.5
PR
May 6
Monmouth County Championships
5.
10
Zak Desaro
34' 9.25
May 13
Monmouth County Frosh/Soph
6.
10
Steven Yuan
32' 4.5
PR
May 6
Monmouth County Championships
7.
11
Peter Bongiorni
29' 9.25
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
8.
9
Christian Hu
29' 2
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
Womens
100 Meters
1.
11
Keira Yonclas
12.58
PR
May 12
RUMSON
2.
11
Hannah Lee
12.74
May 12
RUMSON
3.
10
Samantha Moryto
13.07
PR
May 12
RUMSON
4.
12
Kelly McKay
13.41
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
5.
10
Anna DeSario
13.84
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
6.
10
Isabella Pinnero
14.05
May 6
Monmouth County Championships
7.
9
Alex Schiappa
14.14c
PR
Apr 1
SJV/Raritan
8.
9
Corrine Dimino
14.24c
PR
Apr 1
SJV/Raritan
9.
9
Erica LaBarca
14.40
PR
May 12
RUMSON
10.
10
Jaimee Ratkoski
14.45
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
11.
9
Erin Erakin
15.01
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
12.
9
Samantha Volpicella
15.04c
Apr 1
SJV/Raritan
13.
11
Catherine Cirigliano
15.19
Apr 28
SHORE REGIONAL
14.
10
Jolie Shave
15.30
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
15.
10
Samantha Ciervo
15.61
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
16.
11
Erica Nagy
16.14
Apr 28
SHORE REGIONAL
17.
9
Cassandra Thakker
16.67
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
18.
9
Jocelyn Panchal
17.12
Apr 28
SHORE REGIONAL
200 Meters
1.
11
Keira Yonclas
25.76
(.4)
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
11
Hannah Lee
26.79
May 6
Monmouth County Championships
3.
10
Samantha Moryto
26.91
PR
May 6
Monmouth County Championships
4.
10
Isabella Pinnero
28.11
May 12
RUMSON
5.
10
Anna DeSario
28.44c
Apr 15
Monmouth/Squan
6.
10
Jaimee Ratkoski
28.75
PR
May 6
Monmouth County Championships
7.
12
Samantha O'Donnell
28.83
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
8.
9
Erin Erakin
29.09
May 12
RUMSON
9.
9
Hayley Giuca
29.96
(.4)
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
10.
9
Erica LaBarca
30.10
(.0)
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
11.
9
Corrine Dimino
30.83
May 12
RUMSON
12.
9
Cassandra Thakker
31.62
(.0)
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
13.
9
Katie Wolff
31.71
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
14.
10
Shivani Kommireddi
33.24c
Apr 1
SJV/Raritan
15.
9
Jocelyn Panchal
33.62
Apr 28
SHORE REGIONAL
16.
11
Erica Nagy
33.74c
Apr 1
SJV/Raritan
17.
12
Laura Swinyer
37.09
(.1)
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
400 Meters
1.
10
Anna DeSario
1:00.73
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
11
Hannah Lee
1:00.94
PR
May 12
RUMSON
3.
10
Samantha Moryto
1:02.07
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
4.
10
Jaimee Ratkoski
1:06.18
PR
May 6
Monmouth County Championships
5.
9
Alex Schiappa
1:11.14c
Apr 1
SJV/Raritan
6.
10
Jenny Chu
1:11.64c
Apr 15
Monmouth/Squan
7.
9
Hayley Giuca
1:12.64c
PR
Apr 1
SJV/Raritan
8.
9
Cassandra Thakker
1:12.67
May 12
RUMSON
9.
9
Julia Hamwei
1:15.04c
PR
Apr 1
SJV/Raritan
10.
12
Xenovia Bartholomew
1:15.10
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
11.
9
Jocelyn Panchal
1:16.66
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
12.
10
Shivani Kommireddi
1:17.91
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
13.
12
Laura Swinyer
1:25.74
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
400 Meters - Relay Split
1.
10
Victoria Szczesna
1:04.0h
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
2.
12
Samantha O'Donnell
1:05.0h
Apr 28
SHORE REGIONAL
3.
9
Cassandra Thakker
1:12.5h
Apr 28
SHORE REGIONAL
9
Erin Erakin
1:12.5h
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
800 Meters
1.
12
Marin Warner
2:15.53
May 6
Monmouth County Championships
2.
10
Victoria Szczesna
2:25.98
PR
May 6
Monmouth County Championships
3.
12
Gypsy Blue Cooper
2:36.38
May 12
RUMSON
4.
10
Anna DeSario
2:38.92
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
5.
9
Paige Chan
2:39.23
May 6
Monmouth County Championships
6.
9
Catherine Buzzerio
2:40.04
May 12
RUMSON
7.
9
Elizabeth Cai
2:40.47
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
8.
12
Stephanie Sun
2:41.07
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
9.
11
Emerson Cooper
2:41.38
May 12
RUMSON
10.
9
Katie Wolff
2:41.50
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
11.
11
Keira Yonclas
2:42.4h
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
12.
11
Rachel Hua
2:42.43
May 12
RUMSON
13.
9
Sophia Aiello
2:42.54
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
14.
9
Christine Shelton
3:13.04
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
15.
10
Maya Ravichandran
3:20.73
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
16.
12
Veronica Schneider
3:34.15
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
1600 Meters
1.
12
Marin Warner
4:56.69
Jun 3
NJSIAA Meet of Champions
2.
12
Gypsy Blue Cooper
5:37.93
May 14
Holmdel Twilight Series
3.
9
Catherine Buzzerio
5:39.60
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
4.
11
Emerson Cooper
5:43.06
May 14
Holmdel Twilight Series
5.
11
Rachel Hua
5:46.96
May 14
Holmdel Twilight Series
6.
9
Sophia Aiello
5:50.87
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
7.
11
Mia Funcheon
5:54.63
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
8.
9
Katie Wolff
5:57.82
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
9.
9
Paige Chan
5:58.45
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
10.
12
Stephanie Sun
6:04.84
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
11.
9
Elizabeth Cai
6:06.21
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
12.
10
Victoria Szczesna
6:07.0h
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
13.
9
Annie Zou
6:08.92
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
14.
9
Anne Zou
6:21.49
May 14
Holmdel Twilight Series
15.
9
Christine Shelton
7:03.69
PR
May 14
Holmdel Twilight Series
16.
10
Maya Ravichandran
7:17.43
PR
Mar 24
Middletown North/RBR Scrimmage
17.
12
Laura Swinyer
7:40.83
PR
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
18.
12
Veronica Schneider
8:00.03
May 14
Holmdel Twilight Series
3200 Meters
1.
12
Marin Warner
10:47.83
May 1
Night of 3200s
2.
12
Gypsy Blue Cooper
12:10.42
May 6
Monmouth County Championships
3.
9
Catherine Buzzerio
12:34.02
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
4.
-
Eme Cooper
12:44.58
PR
May 1
Night of 3200s
5.
11
Rachel Hua
12:47.5h
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
6.
11
Emerson Cooper
13:02.5h
Apr 15
Monmouth/Squan
7.
11
Mia Funcheon
13:23.0h
Apr 15
Monmouth/Squan
8.
9
Annie Zou
13:24.46
May 1
Night of 3200s
9.
9
Katie Wolff
13:26.75
May 1
Night of 3200s
10.
9
Paige Chan
13:33.28
PR
May 1
Night of 3200s
11.
9
Elizabeth Cai
13:34.16
PR
May 1
Night of 3200s
12.
9
Christine Shelton
15:23.08
PR
May 1
Night of 3200s
13.
12
Laura Swinyer
17:02.92
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kelly McKay
15.70
(1.2)
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
10
Isabella Pinnero
16.63
May 6
Monmouth County Championships
3.
12
Samantha O'Donnell
17.40
(.2)
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
4.
10
Samantha Ciervo
19.28
May 6
Monmouth County Championships
5.
12
Joie Bauman
19.94c
Apr 1
SJV/Raritan
6.
10
Jenny Chu
20.57
PR
May 12
RUMSON
400m Hurdles - 30"
1.
10
Victoria Szczesna
1:08.22
PR
May 6
Monmouth County Championships
2.
12
Samantha O'Donnell
1:09.65
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
3.
10
Jenny Chu
1:15.02
PR
May 6
Monmouth County Championships
4.
9
Erin Erakin
1:20.14c
Apr 15
Monmouth/Squan
4x100 Relay
1.
-
Anna DeSario
Kelly McKay
Samantha Moryto
Isabella Pinnero
50.84
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
2.
-
Keira Yonclas
Samantha Moryto
Kelly McKay
Hannah Lee
51.28
Apr 11
Husky Relays
3.
-
Relay Team
52.30
May 27
Holmdel Season Ender Twilight meet
4.
-
Keira Yonclas
Anna DeSario
Kelly McKay
Samantha Moryto
52.70
Apr 30
Monmouth County Relays
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:49.35
Apr 18
Blue Devil Classic
2.
-
Keira Yonclas
Anna DeSario
Hannah Lee
Samantha Moryto
1:49.45
Apr 30
Monmouth County Relays
3.
-
Anna DeSario
Isabella Pinnero
Jaimee Ratkoski
Samantha Moryto
1:54.90
Apr 11
Husky Relays
4.
-
Corrine Dimino
Erica LaBarca
Jenny Chu
Kelli Ratkoski
2:02.87
Apr 30
Monmouth County Relays
5.
-
Victoria Szczesna
Isabella Pinnero
Shivani Kommireddi
Cat Cirigliano
2:04.01
Apr 30
Monmouth County Relays
6.
-
Xenovia Bartholomew
Victoria Szczesna
Samantha Ciervo
Katherine Vates
2:05.66
Apr 11
Husky Relays
7.
-
Xenovia Bartholomew
Erica Nagy
Jocelyn Panchal
Laura Swinyer
2:15.81
Apr 30
Monmouth County Relays
4x400 Relay
1.
-
Anna DeSario
Samantha Moryto
Victoria Szczesna
Keira Yonclas
4:01.38
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
-
Anna DeSario
Hannah Lee
Samantha Moryto
Jaimee Ratkoski
4:02.86
May 6
Monmouth County Championships
3.
-
Marin Warner
Cassandra Thakker
Xenovia Bartholomew
Hannah Lee
4:31.2h
Apr 15
Monmouth/Squan
4.
-
Samantha O'Donnell
Cassandra Thakker
Erin Erakin
Victoria Szczesna
4:35.59
Apr 28
SHORE REGIONAL
5.
-
Keira Yonclas
Samantha Moryto
Victoria Szczesna
Anna DeSario
4:52.35
May 12
RUMSON
6.
-
Relay Team
4:53.08
Apr 11
Husky Relays
4x800 Relay
1.
-
Gypsy Blue Cooper
Victoria Szczesna
Paige Chan
Sophia Aiello
10:23.09
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
-
Relay Team
11:01.20
Apr 18
Blue Devil Classic
3.
-
Emerson Cooper
Victoria Szczesna
Mia Funcheon
Gypsy Blue Cooper
11:13.39
Apr 11
Husky Relays
4.
-
Elizabeth Cai
Katie Wolff
Christina Wang
Christine Shelton
12:15.81
Apr 11
Husky Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
-
Relay Team
2:26.02
May 1
Night of 3200s
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Hannah Lee
Keira Yonclas
Samantha Moryto
Marin Warner
4:17.32
Apr 11
Husky Relays
2.
-
Relay Team
4:51.46
Apr 4
Rocket Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Gypsy Blue Cooper
Anna DeSario
Rachel Hua
Marin Warner
13:28.86
Apr 11
Husky Relays
2.
-
Relay Team
14:02.58
Apr 18
Blue Devil Classic
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
-
Relay Team
1:10.56
Apr 18
Blue Devil Classic
2.
-
Isabella Pinnero
Samantha O'Donnell
Samantha Ciervo
Kelly McKay
1:12.11
Apr 30
Monmouth County Relays
3.
-
Isabella Pinnero
Samantha Ciervo
Joie Bauman
Kelly McKay
1:15.31
Apr 11
Husky Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Katherine Vates
31' 1
PR
May 23
NJSIAA Central Group 3 Sectional
2.
11
Catherine Cirigliano
28' 2.5
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
3.
12
Xenovia Bartholomew
28' 0.5
Apr 28
SHORE REGIONAL
4.
10
Samantha Ciervo
25' 4
PR
May 6
Monmouth County Championships
5.
11
Keira Yonclas
22' 2
PR
Apr 4
Rocket Relays
6.
10
Julianna Montella
20' 7
Apr 28
SHORE REGIONAL
7.
12
Adrianna Diaz
20' 0.5
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
8.
9
Jocelyn Panchal
19' 9
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
9.
10
Annie Diaz
19' 4.5
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
10.
10
Swathi Pavaluri
18' 1
Apr 1
SJV/Raritan
11.
10
Emma Burleigh
17' 9
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
Discus - 1kg
1.
10
Samantha Ciervo
78' 4
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
10
Emma Burleigh
62' 7
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
3.
12
Xenovia Bartholomew
58' 8
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
11
Catherine Cirigliano
51' 11
PR
May 6
Monmouth County Championships
5.
12
Adrianna Diaz
51' 8
PR
May 6
Monmouth County Championships
6.
10
Julianna Montella
50' 10
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
7.
10
Annie Diaz
49' 8
PR
Apr 1
SJV/Raritan
8.
9
Mariam Habek
36' 10
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
9.
10
Swathi Pavaluri
33' 0
Apr 1
SJV/Raritan
Javelin - 600g
1.
12
Joie Bauman
76' 1
PR
Apr 28
SHORE REGIONAL
2.
12
Xenovia Bartholomew
75' 9
PR
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
3.
10
Emma Burleigh
72' 8
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
10
Julianna Montella
72' 8
Apr 30
Monmouth County Relays
5.
10
Christina Wang
59' 8
PR
Apr 11
Husky Relays
6.
10
Sneha Sharma
57' 2
May 12
RUMSON
7.
10
Annie Diaz
50' 4
PR
Apr 15
Monmouth/Squan
8.
9
Julianna Bergamotto
46' 0
PR
May 6
Monmouth County Championships
9.
10
Samantha Ciervo
40' 2
Apr 1
SJV/Raritan
10.
12
Adrianna Diaz
37' 0
PR
May 6
Monmouth County Championships
11.
9
Mariam Habek
34' 0
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
High Jump
1.
12
Joie Bauman
4' 10
Apr 4
Rocket Relays
2.
10
Jenny Chu
4' 4
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
9
Katie Wolff
4' 4
Apr 28
SHORE REGIONAL
4.
10
Anna DeSario
4' 2
PR
Apr 4
Rocket Relays
10
Samantha Moryto
4' 2
Apr 1
SJV/Raritan
Pole Vault
1.
11
Keira Yonclas
11' 0
PR
Jun 3
NJSIAA Meet of Champions
2.
12
Kelly McKay
10' 6
May 30
NJSIAA Group 2 Group Championship
Long Jump
1.
11
Hannah Lee
16' 8
May 6
Monmouth County Championships
2.
11
Keira Yonclas
16' 7.75
May 6
Monmouth County Championships
3.
10
Isabella Pinnero
16' 1.5
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
4.
12
Joie Bauman
15' 2.25
PR
Apr 4
Rocket Relays
5.
10
Jenny Chu
13' 10.25
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
6.
9
Erin Erakin
13' 2.25
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
7.
9
Hayley Giuca
13' 1.75
PR
May 19
Shore Area Girls Frosh/Novice
8.
9
Erica LaBarca
13' 1.25
May 6
Monmouth County Championships
9.
9
Julia Hamwei
12' 6.5
PR
Apr 1
SJV/Raritan
Triple Jump
1.
10
Isabella Pinnero
34' 0.5
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
2.
12
Joie Bauman
33' 4.25
Apr 4
Rocket Relays
3.
12
Kelly McKay
28' 7.5
PR
Apr 18
Blue Devil Classic
4.
10
Jenny Chu
25' 9.5
May 23
NJSIAA Central Group 2 Sectionals
*Recent improvement