Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11Stephen Zhang11.41Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
2.12Akihiro Obuchi11.82 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
3.10Adrian Fory11.88Mar 12K-Bell Invitational
4.10Byron Chou12.04c PR (4.0)Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
5.12Hoang Nguyen12.05 PRMar 5Willow Glenn Invitational
6.11Veerpal Chadha12.07 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
7.11Jeffery Carnduff12.10 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
8.11Vagelis Taousanis12.50 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
9Anoeil Odisho12.50Apr 7LELAND vs Santa Teresa
10.9Jack Weeks12.59 PRMar 12K-Bell Invitational
11.9Shivaal Roy12.60 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
12.10Connor Boehm12.76Mar 5Willow Glenn Invitational
13.10Arindam Sarma12.80 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
14.12Blake Bejan12.90Apr 28LELAND vs Leigh
9Angel Beltran12.90Mar 5Willow Glenn Invitational
9Nathan Pak12.90Apr 7LELAND vs Santa Teresa
17.9Ryota Watanabe12.94 PRApr 9Don Bell Quiksilver Classic
18.10Eric Rios13.00 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
19.9Hamid Zaman13.10 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
20.11Johnny Hernandez13.45 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
21.10Ying-San Ooi13.60Apr 7LELAND vs Santa Teresa
22.9Samuel Tse13.70Apr 7LELAND vs Santa Teresa
23.11Tim Zhang13.73 PRMar 5Willow Glenn Invitational
24.12Bardia Farhoomand13.83 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
25.9Wei Yee Goh13.93Apr 28LELAND vs Leigh
26.9Jerry Lue13.99 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
27.9Andrew Yeh14.12Mar 5Willow Glenn Invitational
28.9Chisei Mizuno14.26 PRMar 5Willow Glenn Invitational
29.12Michael Azimian14.30 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
30.11Isac Campos14.31 PRApr 28LELAND vs Leigh
31.12Ashwath Chennapan15.01 PRMar 5Willow Glenn Invitational
 
200 Meters
1.12Akihiro Obuchi23.09 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
2.12Drew Azevedo23.43 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
3.11Stephen Zhang23.50 PRMar 12K-Bell Invitational
4.10Adrian Fory24.30May 3Mt. Hamilton Division League Finals
5.12Hoang Nguyen24.72 PRMar 5Willow Glenn Invitational
6.10Jacob Orlowicz25.24cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
7.9Anoeil Odisho25.64cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
8.11Veerpal Chadha25.84c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
9.9Angel Beltran25.99Mar 12K-Bell Invitational
10.10Arindam Sarma26.24 PRMar 5Willow Glenn Invitational
11.11Johnny Hernandez26.44c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
12.10Byron Chou26.60 PRMar 5Willow Glenn Invitational
13.10Eric Rios26.64 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
14.10Connor Boehm26.86Apr 23Oak Grove Invitational
9Nathan Pak26.86Apr 28LELAND vs Leigh
16.9Shivaal Roy26.93Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
17.9Wei Yee Goh26.94cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
18.12Blake Bejan27.12Mar 24LELAND vs Oak Grove
19.9Ryota Watanabe27.23 PRApr 28LELAND vs Leigh
20.11Isac Campos27.40 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
21.9Jun Ki (Jack) Jeong27.44Apr 23Oak Grove Invitational
22.10Hyung Jun Cho27.85Apr 28LELAND vs Leigh
23.11Vagelis Taousanis27.91 PRMar 5Willow Glenn Invitational
24.9Chisei Mizuno28.07 PRApr 23Oak Grove Invitational
25.9Samuel Tse28.13Apr 23Oak Grove Invitational
26.9Oliver Segurado28.21 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
27.11Tim Zhang28.33 PRMar 5Willow Glenn Invitational
28.9Kevin Tom28.57 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
29.9Andrew Yeh28.85 PRApr 28LELAND vs Leigh
30.10Alex Gilbert28.92 PRApr 28LELAND vs Leigh
31.10Ying-San Ooi29.34Mar 5Willow Glenn Invitational
32.9Hamid Zaman29.37 PRMar 5Willow Glenn Invitational
33.9Jerry Lue30.14cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
34.12Ashwath Chennapan30.64c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
35.9Thomas Nguyen30.94 PRApr 28LELAND vs Leigh
36.12Michael Azimian31.19 PRMar 5Willow Glenn Invitational
 
400 Meters
1.12Akihiro Obuchi50.03 PRMay 21CCS Semi-Finals
2.12Drew Azevedo50.96 PRApr 9Don Bell Quiksilver Classic
3.10Adrian Fory54.66Apr 1F/S Top 8 Classic
4.10Jacob Orlowicz57.13Apr 28LELAND vs Leigh
5.9Angel Beltran57.47Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
6.9Jack Weeks57.85Apr 16Bill Kearney Invitational
7.10Alex Gilbert59.84 PRApr 28LELAND vs Leigh
8.9Ryota Watanabe1:00.28 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
9.9Shivaal Roy1:00.78Apr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
10.9Wei Yee Goh1:00.84 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
11.10Hyung Jun Cho1:01.94c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
12.11Isac Campos1:02.14 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
13.9Jun Ki (Jack) Jeong1:02.75 PRApr 2Avis Kelly Invitational
14.9Chisei Mizuno1:04.37 PRApr 28LELAND vs Leigh
15.11Tim Zhang1:04.94 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
16.12Michael Azimian1:05.83 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
17.10Ying-San Ooi1:07.46Mar 5Willow Glenn Invitational
 
400 Meters - Relay Split
1.12Drew Azevedo51.0h PRMar 5Willow Glenn Invitational
2.12Akihiro Obuchi52.6h PRMar 5Willow Glenn Invitational
3.10Adrian Fory56.3hMar 5Willow Glenn Invitational
4.9Sean McCarthy58.2h PRMar 5Willow Glenn Invitational
5.11Sean Flaherty58.5hMar 5Willow Glenn Invitational
6.10Arindam Sarma59.3h PRMar 5Willow Glenn Invitational
7.10Jacob Orlowicz59.5hMar 5Willow Glenn Invitational
8.9Angel Beltran1:00.5h PRMar 5Willow Glenn Invitational
 
800 Meters
1.12Drew Azevedo1:52.60 PRJun 3CIF State Championship Prelims
2.9Sean McCarthy2:10.89Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
3.11Sean Flaherty2:11.09Mar 19Christopher Garlic Classic
4.10Jacob Calvillo2:17.86Mar 19Christopher Garlic Classic
5.10Frank Wang2:18.54May 3Mt. Hamilton Division League Finals
6.10Ying-San Ooi2:45.3hMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
7.9Jerry Lue2:54.03Apr 16Bill Kearney Invitational
8.9Gautam Sowda2:55.63Mar 24LELAND vs Oak Grove
 
1600 Meters
1.12Drew Azevedo4:29.26 PRApr 2St Francis Invitational
2.10Richard Ho4:32.88May 5Mt Hamilton Division League Finals
3.11Sean Flaherty4:42.1h PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
4.10Jacob Calvillo4:47.02Apr 1F/S Top 8 Classic
5.9Sean McCarthy4:54.05Apr 1F/S Top 8 Classic
6.9Gautam Sowda5:10.95Apr 28LELAND vs Leigh
7.10Frank Wang5:13.67Apr 7LELAND vs Santa Teresa
8.9Jerry Lue6:42.94Apr 23Oak Grove Invitational
 
1 Mile
1.12Drew Azevedo4:29.26 PRApr 2St Francis Invitational
2.11Sean Flaherty4:58.93 PRApr 2St Francis Invitational
 
3000 Meters
1.10Richard Ho9:03.59Mar 26Stanford Invitational (FULL Results)
 
3200 Meters
1.10Richard Ho9:31.89Apr 22Top 8 Classic
2.10Jacob Calvillo10:03.13Apr 22Top 8 Classic
3.9Sean McCarthy10:16.32 PRApr 22Top 8 Classic
4.9Gautam Sowda11:01.63Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
 
65m Hurdles - 39"
1.10Byron Chou11.22 PRApr 1F/S Top 8 Classic
 
110m Hurdles - 39"
1.10Byron Chou17.85May 3Mt. Hamilton Division League Finals
2.12Hoang Nguyen19.73 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
 
300m Hurdles - 36"
1.12Hoang Nguyen45.26 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
2.10Byron Chou45.91Apr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
 
4x100 Relay
1.-Relay Team 47.92Apr 1F/S Top 8 Classic
2.-Adrian Fory
Hoang Nguyen
Veerpal Chadha
Jeffery Carnduff
48.19Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
3.-Johnny Hernandez
Hoang Nguyen
Adrian Fory
Jeffery Carnduff
49.17Mar 24LELAND vs Oak Grove
4.-Ryota Watanabe
Jun Ki (Jack) Jeong
Shivaal Roy
Hyung Jun Cho
51.28Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
 
4x200 Relay
1.-Jacob Orlowicz
Angel Beltran
Ryota Watanabe
Alexander Polussa
1:48.51Mar 19Christopher Garlic Classic
2.-Jerry Lue
Ying-San Ooi
Jacob Humphreys
Jacob Calvillo
2:00.31Mar 19Christopher Garlic Classic
 
4x400 Relay
1.-Akihiro Obuchi
Adrian Fory
Sean Flaherty
Drew Azevedo
3:28.80May 21CCS Semi-Finals
2.-Stephen Zhang
Adrian Fory
Akihiro Obuchi
Drew Azevedo
3:32.67Mar 26Stanford Invitational (FULL Results)
3.-Adrian Fory
Akihiro Obuchi
Sean Flaherty
Drew Azevedo
3:32.70May 12BVAL League Finals
4.-Akihiro Obuchi
Sean Flaherty
Adrian Fory
Drew Azevedo
3:33.28May 5Mt Hamilton Division League Finals
5.-Relay Team 3:33.42May 5BVAL - Mt. Hamilton Championships
6.-Stephen Zhang
Adrian Fory
Drew Azevedo
Akihiro Obuchi
3:34.05Mar 12K-Bell Invitational
7.-Drew Azevedo
Akihiro Obuchi
Sean Flaherty
Jacob Orlowicz
3:34.57Apr 22Top 8 Classic
8.-Adrian Fory
Sean Flaherty
Drew Azevedo
Akihiro Obuchi
3:38.89Mar 5Willow Glenn Invitational
9.-Akihiro Obuchi
Sean Mc Carthy
Sean Flaherty
Drew Azevedo
3:40.42Apr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
10.-Adrian Fory
Sean Mc Carthy
Sean Flaherty
Alexander Polussa
3:48.16Mar 24LELAND vs Oak Grove
11.-Jacob Orlowicz
Angel Beltran
Arindam Sarma
Sean Mc Carthy
3:57.66Mar 5Willow Glenn Invitational
12.-Jacob Orlowicz
Ryota Watanabe
Angel Beltran
Alexander Polussa
4:04.85Mar 19Christopher Garlic Classic
13.-Richard Ho
Adrian Fory
Akihiro Obuchi
Drew Azevedo
4:08.0hMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
14.-Jacob Orlowicz
Byron Chou
Shivaal Roy
Ryota Watanabe
4:25.8hMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
 
SMR 100-100-200-400m
1.-Shivaal Roy
Ryota Watanabe
Angel Beltran
Jacob Orlowicz
1:51.21Mar 19Christopher Garlic Classic
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.-Drew Azevedo
Adrian Fory
Akihiro Obuchi
Richard Ho
10:54.70Mar 19Christopher Garlic Classic
2.-Drew Azevedo
Akihiro Obuchi
Sean Mc Carthy
Richard Ho
11:09.65Mar 26Stanford Invitational (FULL Results)
 
Shot Put - 10lb
1.10Jacob Humphreys34' 6 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
2.9Matthew Pinson34' 1 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
3.10Alex Gilbert29' 8.5 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
4.10Marek Moreno29' 6 PRApr 28LELAND vs Leigh
5.10Alexander Narayanan26' 3 PRApr 28LELAND vs Leigh
6.9Hironobu Nakae23' 4.25 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
 
Shot Put - 12lb
1.10Bryce Woodworth41' 1.5 PRMay 12BVAL League Finals
2.12Jonathan King39' 4 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
3.10Daniel Beacher30' 6 PRApr 28LELAND vs Leigh
4.10Jacob Humphreys29' 8May 5BVAL - Mt. Hamilton Championships
 
Discus - 1.6kg
1.12Jonathan King122' 6.5 PRApr 28LELAND vs Leigh
2.10Bryce Woodworth116' 2.25 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
3.10Jacob Humphreys94' 7Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
4.9Matthew Pinson88' 8 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
5.10Daniel Beacher84' 5.5 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
6.10Alex Gilbert73' 5 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
7.10Alexander Narayanan72' 9 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
8.10Marek Moreno70' 9.75 PRApr 28LELAND vs Leigh
9.10Connor Boehm64' 3 PRMar 5Willow Glenn Invitational
 
High Jump
1.11Jeffery Carnduff5' 6 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
9Jack Weeks5' 6May 5Mt Hamilton Division League Finals
3.12Hoang Nguyen5' 4 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
4.9Chisei Mizuno4' 6Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
 
Long Jump
1.11Veerpal Chadha18' 8.75 PRApr 28LELAND vs Leigh
2.10Alexander Polussa18' 1.5Mar 5Willow Glenn Invitational
3.11Anthony Gamboa17' 4 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
11Jeffery Carnduff17' 4 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
5.9Jack Weeks17' 3 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
6.9Randy Shi17' 2.5 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
7.12Bardia Farhoomand15' 3.5 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
8.9Thomas Nguyen13' 10 PRApr 28LELAND vs Leigh
 
Triple Jump
1.11Anthony Gamboa38' 2.75 PRMar 12K-Bell Invitational
2.10Alexander Polussa37' 10 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
3.9Andrew Yeh32' 4Apr 7LELAND vs Santa Teresa
 

Womens

100 Meters
1.9Samantha D'Acchioli13.00Apr 7LELAND vs Santa Teresa
2.10Janae Dueck13.20 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
3.10Angela Morales13.94cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
4.9Alexa Kuechle14.11 PRMar 12K-Bell Invitational
5.11Lauren Kuechle14.15 PRMar 5Willow Glenn Invitational
12Rachel Hansen14.15 PRMar 5Willow Glenn Invitational
7.9Hyun-Seon Park14.24cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
8.11Kristen Chin14.40Apr 7LELAND vs Santa Teresa
9.9Roya Forooghi14.60 PRApr 2Avis Kelly Invitational
10.10Heather Nguyen14.63Mar 5Willow Glenn Invitational
11.10Jennifer Tom14.90 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
12.9Sarah George14.94cApr 23Oak Grove Invitational
13.9Dimitra Taousanis14.98 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
14.10Elizabeth Meeker15.31 (1.9)May 5BVAL - Mt. Hamilton Championships
15.9Julia Wu15.68Mar 24LELAND vs Oak Grove
16.10Michelle Montrose16.14cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
17.9Lok Wai (Novia) Wong16.30 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
18.9Thao Duong16.34cApr 23Oak Grove Invitational
 
200 Meters
1.9Amber Simms24.99 PRApr 28LELAND vs Leigh
2.9Samantha D'Acchioli25.42 PRApr 28LELAND vs Leigh
3.10Angela Morales27.47 PRApr 28LELAND vs Leigh
4.10Jennifer Tom27.72 PRApr 28LELAND vs Leigh
5.9Sarah George28.08 PRApr 28LELAND vs Leigh
6.11Lauren Kuechle28.10 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
7.9Thao Duong28.45 PRApr 28LELAND vs Leigh
8.9Roya Forooghi28.88 PRApr 28LELAND vs Leigh
9.9Julia Wu29.10 PRApr 28LELAND vs Leigh
10.9Hyun-Seon Park30.12Apr 2Avis Kelly Invitational
11.10Elizabeth Meeker31.42Mar 5Willow Glenn Invitational
12.10Alanna Sewalt31.60Apr 7LELAND vs Santa Teresa
13.9Lok Wai (Novia) Wong32.85 PRApr 28LELAND vs Leigh
14.9Jieun Kang34.53 PRApr 23Oak Grove Invitational
15.9Hye Jin (Michelle) Lee36.89 PRMar 5Willow Glenn Invitational
16.10Michelle Montrose37.80 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
17.12Rachel Hansen39.40 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
 
400 Meters
1.9Amber Simms1:01.43Apr 28LELAND vs Leigh
2.9Samantha D'Acchioli1:03.22Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
3.10Angela Morales1:03.92 PRApr 1F/S Top 8 Classic
4.11Lauren Kuechle1:04.24Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
5.9Maria Magdalena Mora1:04.90 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
6.9Hyun-Seon Park1:10.40Apr 7LELAND vs Santa Teresa
7.9Sarah George1:11.70 PRApr 2Avis Kelly Invitational
8.10Elizabeth Meeker1:12.34c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
9.10Alanna Sewalt1:16.84cMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
10.9Jieun Kang1:24.44c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
11.9Lok Wai (Novia) Wong1:27.64c PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
 
400 Meters - Relay Split
1.9Samantha D'Acchioli1:01.4hMay 12BVAL League Finals
2.11Nisha Parmeshwar1:01.7h PRMay 12BVAL League Finals
3.11Eleni Fkiaras1:02.4hMay 12BVAL League Finals
4.9Amber Simms1:03.0h PRMar 5Willow Glenn Invitational
5.11Lauren Kuechle1:08.4hMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
 
800 Meters
1.11Nisha Parmeshwar2:21.83May 21CCS Semi-Finals
2.10Alyssa Johnson2:31.66Apr 28LELAND vs Leigh
3.9Mohini Narasimhan2:35.41Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
4.11Lauren Kuechle2:39.54Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
5.9Amber Simms2:47.00 PRMar 19Christopher Garlic Classic
6.9Dominique Chan2:48.40 PRMar 19Christopher Garlic Classic
7.10Vidhi Amin2:49.92 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
8.9Juliette Ribardiere3:04.25 PRMar 19Christopher Garlic Classic
 
1600 Meters
1.10Alyssa Johnson5:23.28Mar 12K-Bell Invitational
2.11Nisha Parmeshwar5:35.05Apr 7LELAND vs Santa Teresa
3.9Dominique Chan5:45.34 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
4.9Hyun-Seon Park5:55.0h PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
5.12Claire Pfeiffer5:58.48Apr 16Bill Kearney Invitational
6.9Mohini Narasimhan5:58.80Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
7.9Juliette Ribardiere6:10.37 PRApr 2Avis Kelly Invitational
 
3200 Meters
1.10Alyssa Johnson11:23.88Apr 22Top 8 Classic
2.9Juliette Ribardiere13:09.44 PRApr 2Avis Kelly Invitational
3.12Claire Pfeiffer13:10.21Mar 12K-Bell Invitational
4.9Dominique Chan13:27.44 PRMar 5Willow Glenn Invitational
5.9Mohini Narasimhan13:37.0hMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
6.10Vidhi Amin13:56.0h PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
 
100m Hurdles - 33"
1.11Eleni Fkiaras15.70 PRMay 3Mt. Hamilton Division League Finals
2.9Alexa Kuechle19.06Apr 28LELAND vs Leigh
3.10Sarah Tanase19.07Apr 9Don Bell Quiksilver Classic
4.9Hye Jin (Michelle) Lee21.94Apr 28LELAND vs Leigh
 
300m Hurdles - 30"
1.11Eleni Fkiaras46.26May 5Mt Hamilton Division League Finals
2.10Sarah Tanase58.14Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
3.9Hye Jin (Michelle) Lee1:07.18Mar 24LELAND vs Oak Grove
 
4x100 Relay
1.-Samantha D'Acchioli
Alexa Kuechle
Lauren Kuechle
Amber Simms
52.40Apr 22Top 8 Classic
2.-Janae Dueck
Samantha D'Acchioli
Amber Simms
Lauren Kuechle
52.53Mar 17LELAND vs Mt. Pleasant
3.-Eleni Fkiaras
Lauren Kuechle
Samantha D'Acchioli
Amber Simms
52.60Mar 24LELAND vs Oak Grove
4.-Relay Team 52.67Apr 1F/S Top 8 Classic
5.-Janae Dueck
Alexa Kuechle
Kristen Chin
Amber Simms
54.78Mar 12K-Bell Invitational
6.-Janae Dueck
Heather Nguyen
Alexa Kuechle
Samantha D'Acchioli
55.24Mar 19Christopher Garlic Classic
7.-Angela Morales
Sarah George
Alanna Sewalt
Roya Forooghi
1:06.46Mar 19Christopher Garlic Classic
 
4x200 Relay
1.-Roya Forooghi
Elizabeth Meeker
Samantha D'Acchioli
Angela Morales
2:03.92Mar 19Christopher Garlic Classic
2.-Sarah Tanase
Sarah George
Alanna Sewalt
Jieun Kang
2:16.56Mar 19Christopher Garlic Classic
 
4x400 Relay
1.-Samantha D'Acchioli
Amber Simms
Nisha Parmeshwar
Eleni Fkiaras
3:59.37May 21CCS Semi-Finals
2.-Relay Team 4:04.43May 27CCS Championships Finals
3.-Eleni Fkiaras
Samantha D'Acchioli
Amber Simms
Nisha Parmeshwar
4:05.68Apr 23Oak Grove Invitational
4.-Amber Simms
Samantha D'Acchioli
Nisha Parmeshwar
Eleni Fkiaras
4:09.59May 5Mt Hamilton Division League Finals
5.-Eleni Fkiaras
Samantha D'Acchioli
Nisha Parmeshwar
Amber Simms
4:10.77Mar 26Stanford Invitational (FULL Results)
6.-Eleni Fkiaras
Nisha Parmeshwar
Samantha D'Acchioli
Amber Simms
4:15.51Apr 7LELAND vs Santa Teresa
7.-Eleni Fkiaras
Lauren Kuechle
Nisha Parmeshwar
Amber Simms
4:18.63Mar 19Christopher Garlic Classic
8.-Eleni Fkiaras
Lauren Kuechle
Samantha D'Acchioli
Amber Simms
4:22.52Mar 12K-Bell Invitational
9.-Eleni Fkiaras
Lauren Kuechle
Angela Morales
Amber Simms
4:25.37Mar 24LELAND vs Oak Grove
10.-Janae Dueck
Alexa Kuechle
Angela Morales
Samantha D'Acchioli
4:49.40Mar 19Christopher Garlic Classic
 
SMR 100-100-200-400m
1.-Sarah Tanase
Heather Nguyen
Elizabeth Meeker
Angela Morales
2:06.05Mar 19Christopher Garlic Classic
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.-Nisha Parmeshwar
Amber Simms
Eleni Fkiaras
Alyssa Johnson
13:08.45Mar 26Stanford Invitational (FULL Results)
2.-Nisha Parmeshwar
Eleni Fkiaras
Amber Simms
Rachel Hansen
13:19.83Mar 19Christopher Garlic Classic
 
Shot Put - 4kg
1.9Lauren Renfro26' 7 PRApr 28LELAND vs Leigh
2.10Samantha Mielke21' 5 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
3.10Katherine Cihla21' 3 PRApr 28LELAND vs Leigh
4.10Lindsey Oberhelmam20' 11 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
5.9Dimitra Taousanis20' 1.5 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
6.12Tara Samiee20' 1 PRApr 28LELAND vs Leigh
7.11Jessica Carrozzo17' 11 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
8.11Noosha Toolami Vaghei16' 2.5Apr 23Oak Grove Invitational
 
Discus - 1kg
1.10Lindsey Oberhelmam91' 1 PRMar 12K-Bell Invitational
2.9Lauren Renfro73' 5 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
3.9Dimitra Taousanis65' 1 PRApr 28LELAND vs Leigh
4.12Tara Samiee65' 0.5 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
5.10Samantha Mielke51' 9 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
6.12Teresa Giovannetti48' 11 PRApr 20LELAND vs Evergreen, S.Creek, P.Hills
7.11Jessica Carrozzo43' 4 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
8.10Katherine Cihla41' 4 PRMar 24LELAND vs Oak Grove
 
High Jump
1.10Heather Nguyen4' 8 PRMar 17LELAND vs Mt. Pleasant
2.10Sarah Tanase4' 7Apr 23Oak Grove Invitational
 
Long Jump
1.10Janae Dueck16' 6 PRApr 7LELAND vs Santa Teresa
2.9Alexa Kuechle15' 3.5Apr 7LELAND vs Santa Teresa
3.11Kristen Chin14' 4Apr 7LELAND vs Santa Teresa
 
Triple Jump
1.11Kristen Chin34' 4May 3Mt. Hamilton Division League Finals
2.9Alexa Kuechle33' 8.5Mar 24LELAND vs Oak Grove
3.10Janae Dueck32' 10.25Apr 1F/S Top 8 Classic
 

*Recent improvement