Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Joe Schlager
11.34c
Apr 11
Broken Bow Invitational
2.
11
Trevor Matson
11.59
PR
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
3.
9
Sam Smith
11.63
May 15
B-6 Districts
4.
11
Luke Lichty
11.84c
PR
May 1
McCook JV meet
5.
11
Bryce Lyons
11.94c
Apr 4
Hoehner Invite
10
Jarod Bryant
11.94
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
7.
12
Drew Meissner
12.04c
Apr 4
Hoehner Invite
8.
10
Brett Baumbach
12.14c
May 1
McCook JV meet
9
Cade Cappel
12.14c
Apr 23
Hayes Center Invite
10.
9
Easton Gillen
12.34c
May 1
McCook JV meet
11.
9
Dunncon Fassler
12.44c
PR
May 1
McCook JV meet
12.
11
Brock Scott
12.69
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
13.
9
Clifford O'Dell
13.24c
May 1
McCook JV meet
14.
9
Keagen Lines
13.34c
May 1
McCook JV meet
15.
9
Joe Heskett
13.84c
PR
May 1
McCook JV meet
16.
9
Cade Cappelletti
17.34
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
200 Meters
1.
10
Jarod Bryant
23.99
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
2.
11
Trevor Matson
24.24c
PR
Apr 4
Hoehner Invite
3.
12
Dakota McBride
24.42
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
9
Sam Smith
24.54c
Apr 4
Hoehner Invite
5.
11
Luke Lichty
24.59
PR
May 15
B-6 Districts
6.
11
Colton Sis
24.61
PR
Apr 17
Dutch Zorn
7.
12
Drew Meissner
24.84c
PR
Apr 4
Hoehner Invite
8.
9
Dunncon Fassler
25.14c
PR
Apr 4
Hoehner Invite
9.
12
Vince Lyons
25.27
PR
Apr 17
Dutch Zorn
10.
10
Brett Baumbach
25.64c
Apr 4
Hoehner Invite
11.
11
Brock Scott
26.04c
PR
Apr 4
Hoehner Invite
9
Easton Gillen
26.04c
Apr 23
Hayes Center Invite
13.
9
Keagen Lines
26.64c
Apr 4
Hoehner Invite
14.
9
Clifford O'Dell
26.92
May 6
North Platte 9th and 10th
15.
9
Joe Heskett
29.14c
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
400 Meters
1.
10
Jarod Bryant
52.78
May 15
B-6 Districts
2.
12
Dakota McBride
53.38
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
3.
9
Sam Smith
54.94c
Apr 23
Hayes Center Invite
4.
12
Vince Lyons
57.24
Apr 25
Don Bader Invitational
5.
9
Keagen Lines
59.34c
Apr 17
Medicine Valley Invite
6.
9
Easton Gillen
1:01.44c
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
7.
9
Clifford O'Dell
1:01.64c
Apr 23
Hayes Center Invite
8.
9
Taye Collicott
1:02.25
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
9.
12
Mauro Bueno
1:02.59
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
10.
9
Joe Heskett
1:04.62
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
800 Meters
1.
12
Hunter Felker
2:00.43
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
2.
9
Nolan Priebe
2:10.79
May 15
B-6 Districts
3.
12
Mauro Bueno
2:15.71
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
4.
10
Keean Guerrero
2:26.7h
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
5.
11
Miles Dack
2:33.2h
PR
Apr 4
Hoehner Invite
6.
9
Anthony Lucero
2:45.6h
Apr 4
Hoehner Invite
1600 Meters
1.
11
Adryan Lucero
5:02.00
PR
May 2
Holdrege Inviational
2.
9
Taye Collicott
5:09.59
Apr 25
Don Bader Invitational
3.
12
Hunter Felker
5:17.80
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
10
Dustin Payton
5:31.55
Apr 17
Dutch Zorn
5.
12
Dylan Samway
5:31.6h
PR
Apr 4
Hoehner Invite
6.
9
Houston Noe
5:37.38
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
7.
10
Keean Guerrero
5:40.6h
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
8.
12
Val Zech
5:43.0h
PR
Apr 4
Hoehner Invite
9.
9
Marshall Sides
6:08.0h
Apr 23
Hayes Center Invite
10.
9
Luke Moorhous
6:26.4h
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
3200 Meters
1.
11
Adryan Lucero
11:15.29
PR
Apr 17
Dutch Zorn
2.
10
Dustin Payton
11:15.95
PR
May 2
Holdrege Inviational
3.
9
Taye Collicott
11:22.8h
Apr 4
Hoehner Invite
110m Hurdles - 39"
1.
10
Dawson Brunswick
18.54c
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
2.
10
Caleb Sheets
18.56
PR
May 2
Holdrege Inviational
3.
9
Brandon Smith
18.64c
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
300m Hurdles - 36"
1.
10
Dawson Brunswick
45.64c
Apr 4
Hoehner Invite
2.
9
Brandon Smith
46.61
PR
May 15
B-6 Districts
3.
9
Greg Gaston
48.14c
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
4.
10
Caleb Sheets
50.30
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4x100 Relay
1.
-
Bryce Lyons
Joe Schlager
Trevor Matson
Sam Smith
43.99
May 2
Holdrege Inviational
2.
-
Cade Cappel
Luke Lichty
Brett Baumbach
Sam Smith
45.84c
Apr 23
Hayes Center Invite
3.
-
Bryce Lyons
Trevor Matson
Joe Schlager
Peyton Stagemeyer
47.22
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
-
Cade Cappel
Luke Lichty
Brett Baumbach
Dunncon Fassler
47.44c
May 1
McCook JV meet
5.
-
Brett Baumbach
Jarod Bryant
Easton Gillen
Dunncon Fassler
47.52
May 6
North Platte 9th and 10th
6.
9
Dunncon Fassler
Sam Smith
Easton Gillen
Cade Cappelletti
47.94
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4x400 Relay
1.
-
Dakota McBride
Hunter Felker
Joe Schlager
Jarod Bryant
3:31.61
May 2
Holdrege Inviational
2.
-
Dakota McBride
Jarod Bryant
Luke Lichty
Trevor Matson
3:38.12
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
3.
-
Dakota McBride
Hunter Felker
Sam Smith
Jarod Bryant
3:42.6h
Apr 11
Broken Bow Invitational
4.
-
Jarod Bryant
Luke Lichty
Brett Baumbach
Sam Smith
3:46.21
Mar 28
McCook-North Platte Dual
5.
-
Luke Lichty
Brett Baumbach
Dunncon Fassler
Keagen Lines
3:47.0h
Apr 23
Hayes Center Invite
6.
-
Luke Lichty
Vince Lyons
Easton Gillen
Brett Baumbach
3:55.67
Apr 17
Dutch Zorn
4x800 Relay
1.
-
Nolan Priebe
Mauro Bueno
Taye Collicott
Adryan Lucero
9:06.29
May 2
Holdrege Inviational
2.
-
Nolan Priebe
Adryan Lucero
Dylan Samway
Mauro Bueno
9:13.7h
Apr 4
Hoehner Invite
3.
-
Adryan Lucero
Taye Collicott
Mauro Bueno
Dylan Samway
9:18.83
May 15
B-6 Districts
4.
-
Nolan Priebe
Dylan Samway
Dustin Payton
Mauro Bueno
9:24.4h
Apr 11
Broken Bow Invitational
5.
-
Nolan Priebe
Dustin Payton
Taye Collicott
Mauro Bueno
9:30.27
Apr 17
Dutch Zorn
6.
-
Nolan Priebe
Mauro Bueno
Taye Collicott
Dustin Payton
10:01.50
Mar 28
McCook-North Platte Dual
7.
-
Keean Guerrero
Miles Dack
Val Zech
Marshall Sides
10:28.9h
May 1
McCook JV meet
8.
-
Keean Guerrero
Miles Dack
Marshall Sides
Luke Morhous
10:35.2h
Apr 17
Medicine Valley Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Trevor Matson
Jarod Bryant
Sam Smith
Hunter Felker
3:47.09
Apr 17
Dutch Zorn
2.
-
Brett Baumbach
Easton Gillen
Keagen Lines
Nolan Priebe
4:09.61
May 6
North Platte 9th and 10th
Shot Put - 12lb
1.
12
Kolton Stone
49' 4.5
PR
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
2.
11
Dalton Goodenberger
46' 0.75
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
3.
11
Matt Carfield
41' 0.5
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
11
Colton Sis
40' 10
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
5.
11
Andrew Messersmith
39' 9
PR
Apr 4
Hoehner Invite
6.
10
Luke Curl
39' 2
Apr 4
Hoehner Invite
7.
9
Shane Prentice
38' 0
PR
May 1
McCook JV meet
8.
10
Logan Bunger
37' 3.5
May 6
North Platte 9th and 10th
9.
9
Jose Davila
29' 0
PR
Apr 4
Hoehner Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Colton Sis
144' 3
PR
May 2
Holdrege Inviational
2.
11
Dalton Goodenberger
132' 7
Apr 4
Hoehner Invite
3.
12
Chandler Wagner
132' 5
May 2
Holdrege Inviational
4.
11
Colton Lashley
123' 5
PR
May 1
McCook JV meet
5.
11
Colton Molcyk
116' 4
Apr 4
Hoehner Invite
6.
10
Luke Curl
114' 1
Mar 28
McCook-North Platte Dual
7.
10
Logan Bunger
104' 0
May 1
McCook JV meet
8.
9
Luke Moorhous
99' 10
May 1
McCook JV meet
9.
9
Shane Prentice
80' 10
PR
Apr 4
Hoehner Invite
10.
9
Jose Davila
78' 0
PR
Apr 4
Hoehner Invite
11.
9
Keagen Lines
71' 7
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
High Jump
1.
9
Greg Gaston
5' 10
Apr 17
Medicine Valley Invite
2.
10
Caleb Sheets
5' 8
Apr 4
Hoehner Invite
3.
10
Caleb Suda
5' 6
Apr 23
Hayes Center Invite
Pole Vault
1.
11
Spencer Powell
14' 5
May 15
B-6 Districts
2.
12
Jesse Detty
14' 1
PR
May 2
Holdrege Inviational
3.
11
Mitchell Reitz
13' 6
Apr 25
Don Bader Invitational
4.
9
Ren Krepcik
11' 6
May 1
McCook JV meet
5.
10
Coy Terry
11' 4
Mar 28
McCook-North Platte Dual
6.
9
Cade Cappel
9' 6
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
7.
9
Alex Dack
9' 0
PR
May 1
McCook JV meet
Long Jump
1.
11
Bryce Lyons
22' 0
PR
Apr 4
Hoehner Invite
2.
11
Peyton Stagemeyer
20' 7.5
Apr 11
Broken Bow Invitational
3.
9
Dunncon Fassler
18' 8.25
May 1
McCook JV meet
4.
10
Joe Schlager
18' 5
Mar 28
McCook-North Platte Dual
5.
11
Darius Williams
18' 2.5
Mar 28
McCook-North Platte Dual
6.
11
Brock Scott
17' 2
PR
Apr 23
Hayes Center Invite
7.
9
Tony Madrell
16' 10
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
8.
10
Caleb Suda
16' 0.25
PR
Apr 4
Hoehner Invite
Triple Jump
1.
11
Bryce Lyons
42' 9
May 15
B-6 Districts
2.
11
Darius Williams
42' 1
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
3.
9
Dunncon Fassler
36' 7
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
11
Brock Scott
34' 1.75
PR
May 1
McCook JV meet
5.
10
Caleb Suda
34' 1.5
PR
Apr 4
Hoehner Invite
6.
9
Tony Madrell
30' 8
Mar 28
McCook-North Platte Dual
Womens
100 Meters
1.
12
Danica Liess
12.93
May 24
NSAA Class B State Championships
2.
12
Ashton Harpham
13.49
Apr 25
Don Bader Invitational
3.
11
Kaity Elder
13.59
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
12
Madison Shepherd
13.84c
Apr 4
Hoehner Invite
5.
9
Taylor Ford
14.04c
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
6.
9
Mary Kain
14.14c
May 1
McCook JV meet
7.
11
Kylie Allen
14.34c
PR
Apr 11
Broken Bow Invitational
8.
10
Taylor Farr
14.54c
May 1
McCook JV meet
9.
9
Emily Wells
14.94c
PR
May 1
McCook JV meet
200 Meters
1.
12
Danica Liess
26.57
May 15
B-6 Districts
2.
12
Madison Shepherd
28.04c
Apr 11
Broken Bow Invitational
3.
12
Ashton Harpham
28.18
May 2
Holdrege Inviational
4.
12
Brenleigh Daum
28.23
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
5.
12
Caitlin Leitner
28.74c
Apr 4
Hoehner Invite
6.
9
Mary Kain
29.54c
Apr 17
Medicine Valley Invite
7.
10
Taylor Farr
30.31
May 6
North Platte 9th and 10th
8.
9
Taylor Ford
30.44c
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
9.
9
Emily Wells
31.74
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
10.
10
Josie Dominguez
34.18
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
11.
9
Allison Tolliver
34.52
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
400 Meters
1.
12
Molly Sughroue
56.29
PR
May 15
B-6 Districts
2.
12
Caitlin Leitner
1:03.86
PR
May 15
B-6 Districts
3.
12
Ashton Harpham
1:06.34c
Apr 4
Hoehner Invite
4.
11
Hannah Esch
1:07.24c
May 1
McCook JV meet
5.
12
Kelsey Kilpatrick
1:08.45
PR
May 2
Holdrege Inviational
6.
9
Emmerie Roth
1:10.54c
May 1
McCook JV meet
7.
12
Brenleigh Daum
1:11.14c
PR
Apr 11
Broken Bow Invitational
8.
9
Abby Kalinski
1:13.49
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
800 Meters
1.
12
Molly Sughroue
2:12.52
PR
May 15
B-6 Districts
2.
12
EmIlene Sides
2:37.00
PR
May 2
Holdrege Inviational
3.
11
Hannah Esch
2:42.5h
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
4.
12
Emily Sides
2:43.25
PR
Apr 17
Dutch Zorn
5.
12
Hannah Goss
2:51.53
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
6.
9
Emmerie Roth
2:56.5h
Apr 17
Medicine Valley Invite
7.
12
Kelsey Kilpatrick
3:00.68
Apr 25
Don Bader Invitational
1600 Meters
1.
12
Molly Sughroue
5:10.82
PR
Apr 19
Kansas Relays
2.
12
Emily Sides
6:14.03
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
3.
9
Emmerie Roth
6:59.6h
PR
Apr 11
Broken Bow Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Abigail Mohr
15.93
PR
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
2.
12
Hannah Goss
18.86
PR
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
3.
10
Courtney Leitner
19.63
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
9
Haylee Gray
22.57
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
300m Hurdles - 30"
1.
10
Courtney Leitner
51.70
PR
May 15
B-6 Districts
2.
9
Haylee Gray
1:07.69
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4x100 Relay
1.
-
Abigail Mohr
Caitlin Leitner
Madison Shepherd
Danica Liess
50.67
May 2
Holdrege Inviational
2.
-
Molly Sughroue
Abigail Mohr
Madison Shepherd
Danica Liess
50.68
Apr 25
Don Bader Invitational
3.
-
Relay Team
50.84
May 24
NSAA Class B State Championships
4.
-
Molly Sughroue
Abigail Mohr
Madison Shepherd
Caitlin Leitner
51.74c
Apr 11
Broken Bow Invitational
5.
-
Ashton Harpham
Caitlin Leitner
Madison Shepherd
Abigail Mohr
52.54
Apr 17
Dutch Zorn
6.
-
Kaity Elder
Caitlin Leitner
Madison Shepherd
Danica Liess
52.64c
Apr 4
Hoehner Invite
7.
-
Kaity Elder
Abigail Mohr
Madison Shepherd
Danica Liess
53.22
Mar 28
McCook-North Platte Dual
8.
-
Emmerie Roth
Mary Kain
Courtney Leitner
Taylor Farr
55.74
May 6
North Platte 9th and 10th
9.
-
Courtney Leitner
Mary Kain
Taylor Ford
Taylor Farr
57.04c
Apr 4
Hoehner Invite
10.
-
Kylie Allen
Mary Kain
Courtney Leitner
Taylor Farr
57.14c
May 1
McCook JV meet
11.
-
Emmerie Roth
Mary Kalinski
Taylor Ford
Taylor Farr
58.04c
Apr 17
Medicine Valley Invite
4x400 Relay
1.
-
Danica Liess
Ashton Harpham
Molly Sughroue
Caitlin Leitner
4:07.87
May 15
B-6 Districts
2.
-
Relay Team
4:08.63
May 24
NSAA Class B State Championships
3.
-
Caitlin Leitner
Molly Sughroue
Danica Liess
Ashton Harpham
4:11.19
Apr 25
Don Bader Invitational
4.
-
Danica Liess
Ashton Harpham
Caitlin Leitner
Molly Sughroue
4:16.7h
Apr 4
Hoehner Invite
5.
-
EmIlene Sides
Ashton Harpham
Caitlin Leitner
Molly Sughroue
4:21.1h
Apr 11
Broken Bow Invitational
6.
-
Caitlin Leitner
Ashton Harpham
EmIlene Sides
Brenleigh Daum
4:32.09
Apr 17
Dutch Zorn
7.
-
Madison Shepherd
Brenleigh Daum
EmIlene Sides
Courtney Leitner
4:46.1h
Apr 4
Hoehner Invite
8.
-
Caitlin Leitner
Ashton Harpham
Courtney Leitner
Madison Shepherd
4:47.59
Mar 28
McCook-North Platte Dual
9.
-
EmIlene Sides
Brenleigh Daum
Kira Johnson
Kelsey Kilpatrick
4:51.29
Mar 28
McCook-North Platte Dual
10.
-
Emmerie Roth
Abby Kalinski
Hannah Esch
Allison Tolliver
5:06.8h
Apr 17
Medicine Valley Invite
11.
-
Emmerie Roth
Courtney Leitner
Abby Kalinski
Allison Tolliver
5:08.08
May 6
North Platte 9th and 10th
12.
-
Emmerie Roth
Allison Tolliver
Hannah Esch
Abby Kalinski
5:10.7h
May 1
McCook JV meet
4x800 Relay
1.
-
EmIlene Sides
Hannah Esch
Hannah Goss
Emmerie Roth
11:01.10
May 2
Holdrege Inviational
2.
-
EmIlene Sides
Hannah Esch
Kelsey Kilpatrick
Hannah Goss
11:07.58
May 15
B-6 Districts
3.
-
Emily Sides
Hannah Esch
Emmerie Roth
Kelsey Kilpatrick
11:08.97
Apr 25
Don Bader Invitational
4.
-
EmIlene Sides
Hannah Esch
Emmerie Roth
Hannah Goss
11:20.1h
Apr 4
Hoehner Invite
5.
-
EmIlene Sides
Hannah Esch
Emmerie Roth
Kelsey Kilpatrick
11:22.37
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
6.
-
Emily Sides
Emmerie Roth
Hannah Esch
Kelsey Kilpatrick
11:29.1h
Apr 11
Broken Bow Invitational
7.
-
Emmerie Roth
EmIlene Sides
Kelsey Kilpatrick
Hannah Esch
12:20.10
Mar 28
McCook-North Platte Dual
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Ashton Harpham
Brenleigh Daum
Kelsey Kilpatrick
Emily Sides
4:45.30
Apr 17
Dutch Zorn
Shot Put - 4kg
1.
12
Madison Elder
43' 1
PR
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
2.
10
Tiara Schmidt
40' 7
Apr 11
Broken Bow Invitational
3.
12
Makayla Payton
35' 5
PR
Apr 11
Broken Bow Invitational
4.
11
Faith Johnson
29' 1
PR
Mar 28
McCook-North Platte Dual
5.
9
Faith Hansen
28' 0.5
May 6
North Platte 9th and 10th
6.
9
Lexi Gross
24' 8
May 6
North Platte 9th and 10th
7.
12
Franziski Satzinger
24' 4
PR
May 1
McCook JV meet
8.
12
Liz Haag
22' 6.5
Mar 28
McCook-North Platte Dual
Discus - 1kg
1.
12
Madison Elder
125' 1
PR
May 15
B-6 Districts
2.
12
Allison Sheets
112' 10
Apr 11
Broken Bow Invitational
3.
10
Tiara Schmidt
106' 2
Mar 28
McCook-North Platte Dual
4.
12
Makayla Payton
98' 7
PR
May 15
B-6 Districts
5.
11
Faith Johnson
94' 9
Mar 28
McCook-North Platte Dual
6.
9
Faith Hansen
94' 4
Apr 17
Medicine Valley Invite
7.
9
Lexi Gross
72' 10
May 6
North Platte 9th and 10th
8.
12
Franziski Satzinger
69' 6
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
9.
12
Liz Haag
65' 6
Mar 28
McCook-North Platte Dual
High Jump
1.
11
Faith Johnson
4' 11
PR
Apr 11
Broken Bow Invitational
2.
12
Brenleigh Daum
4' 10
PR
May 2
Holdrege Inviational
3.
12
Kira Johnson
4' 4
Mar 28
McCook-North Platte Dual
9
Emily Wells
4' 4
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
5.
9
Annika Johnson
4' 0
May 1
McCook JV meet
Pole Vault
1.
12
Abigail Mohr
11' 10
PR
Apr 25
Don Bader Invitational
2.
12
Rebecca Sehnert
8' 7
PR
May 15
B-6 Districts
3.
11
Vera Dawn LaBay
8' 3
PR
May 8
Greater Nebraska Athletic Conference
4.
9
Annika Johnson
7' 3
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
10
Kayla Hughes
7' 3
May 6
North Platte 9th and 10th
6.
9
Taylor Stewart
6' 3
PR
May 6
North Platte 9th and 10th
Long Jump
1.
10
Tiara Schmidt
16' 7.75
May 24
NSAA Class B State Championships
2.
12
Madison Shepherd
15' 9.5
Apr 11
Broken Bow Invitational
3.
11
Kylie Allen
14' 11.75
PR
Apr 11
Broken Bow Invitational
4.
12
Brenleigh Daum
14' 8
PR
Apr 4
Hoehner Invite
5.
12
Megan Wilson
13' 5
PR
May 1
McCook JV meet
6.
9
Mary Kain
13' 3.75
May 1
McCook JV meet
7.
12
Kira Johnson
13' 1.25
Mar 28
McCook-North Platte Dual
8.
12
Sam Kalinski
12' 10.5
PR
May 1
McCook JV meet
9.
10
Josie Dominguez
12' 4.75
PR
Apr 17
Medicine Valley Invite
10.
9
Allison Tolliver
12' 4
May 6
North Platte 9th and 10th
Triple Jump
1.
12
Madison Shepherd
34' 5.5
PR
May 2
Holdrege Inviational
2.
12
Brenleigh Daum
32' 0
PR
Apr 4
Hoehner Invite
3.
12
Megan Wilson
30' 5.5
PR
May 1
McCook JV meet
4.
12
Kira Johnson
29' 2
Mar 28
McCook-North Platte Dual
5.
9
Mary Kain
27' 8
Mar 28
McCook-North Platte Dual
6.
9
Allison Tolliver
27' 5.5
Apr 17
Medicine Valley Invite
7.
10
Josie Dominguez
27' 4
PR
May 1
McCook JV meet
*Recent improvement