Season:
2010 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1969
1968
1967
1965
1964
1963
1960
1950
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1976
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Keegan Hoppens
7.20
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
10
John Jeffers
7.28
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
9
Pat Knott
7.42
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
200 Meters
1.
12
Ross Mercer
24.53
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
9
Cory Thorson
25.47
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
11
Dane Anderson
25.85
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
400 Meters
1.
12
Spencer Ewert
55.99
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
10
Garrett Folchert
1:01.17
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
10
Aldon Thompson
1:02.18
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
400 Meters - Relay Split
1.
11
Mitch Norman
56.2h
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
12
Derek Blessing
56.9h
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
12
Ross Mercer
57.6h
Mar 19
UNK Class B Indoor
4.
9
Cory Thorson
1:00.4h
Mar 19
UNK Class B Indoor
10
Aldon Thompson
1:00.4h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
800 Meters
1.
12
Chance Miller
2:09.05
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
10
Colt Washa
2:18.90
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
10
Shad Krajewski
2:20.49
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
800 Meters - Relay Split
1.
12
Chance Miller
2:05.7h
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
12
Spencer Ewert
2:12.5h
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
10
Shad Krajewski
2:16.5h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
4.
10
Colt Washa
2:20.0h
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
1 Mile
1.
12
Sam Adams
4:51.77
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
9
Dillon McKeag
5:11.33
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
12
Seth Svoboda
5:17.61
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
3200 Meters
1.
10
Harry Adams
11:25.19
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
11
Greg Nawyn
11:42.89
Mar 19
UNK Class B Indoor
3.
10
Ivan Troxel
12:56.87
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
55m Hurdles - 39"
1.
12
Derek Blessing
8.20
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
10
Tyson Lanka
9.10
Mar 19
UNK Class B Indoor
4x400 Relay
1.
-
Derek Blessing
Mitch Norman
Aldon Thompson
Ross Mercer
3:50.62
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
-
Ross Mercer
Derek Blessing
Cory Thorson
Mitch Norman
3:50.62
Mar 19
UNK Class B Indoor
4x800 Relay
1.
-
Chance Miller
Shad Krajewski
Colt Washa
Spencer Ewert
8:55.78
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
-
Chance Miller
Colt Washa
Shad Krajewski
Spencer Ewert
8:55.78
Mar 19
UNK Class B Indoor
Shot Put - 12lb
1.
12
Jerik Victory
44' 3
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
10
Karston Victory
38' 8
Mar 19
UNK Class B Indoor
High Jump
1.
10
Kyle Winscot
5' 8
Mar 19
UNK Class B Indoor
11
Mitch Norman
5' 8
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
Pole Vault
1.
10
John Jeffers
11' 0
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
Long Jump
1.
11
Dane Anderson
19' 2.5
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
2.
10
John Jeffers
18' 7.5
PR
Mar 19
UNK Class B Indoor
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Beth VanLaningham
8.51
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
9
Carlie Kay
8.82
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
3.
11
Ashley Meyen
9.26
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
200 Meters
1.
9
Erin Reimers
29.05
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
12
Chelsey Commins
29.66
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
3.
10
Beth VanLaningham
31.07
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
400 Meters - Relay Split
1.
12
Chelsey Commins
1:07.9h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
9
Arin Reimers
1:10.2h
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
3.
12
Kyler Jasnoch
1:11.1h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
4.
10
Beth VanLaningham
1:13.1h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
800 Meters
1.
11
Karlye Gaudreault
3:27.88
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
11
Chelsi Deaver
3:48.21
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
800 Meters - Relay Split
1.
11
Alex Gies
2:52.0h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
12
Francesca Perosa
2:55.6h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
3.
9
Emi Engel
3:10.3h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
4.
11
Chelsi Deaver
3:45.2h
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
1 Mile
1.
12
Francesca Perosa
6:32.79
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
11
Alex Gies
6:57.23
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
3.
9
Emi Engel
7:09.37
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:40.6h
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
4x800 Relay
1.
-
Alex Gies
Francesca Perosa
Chelsi Deaver
Emi Engel
12:41.75
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
Shot Put - 4kg
1.
9
Ciara Voycheske
32' 0
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
10
Kalin Tryon
28' 2
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
3.
11
Jessica Kay
27' 5
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
High Jump
1.
12
Margaret Twomey
5' 0
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
11
Jaecee Barta
4' 8
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
Pole Vault
1.
11
Allison Reimers
9' 0
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
12
Kyler Jasnoch
8' 6
PR
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
Triple Jump
1.
11
Alex Gies
28' 11
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
2.
12
Margaret Twomey
28' 5
Mar 19
UNK Indoor Track meet Class B
*Recent improvement