Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1969
1968
1967
1965
1964
1963
1960
1950
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1976
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Cameron Zink
11.94c
May 3
Cozad HS Invite
2.
11
Tristan Markowski
12.02
PR
Apr 16
Chase County Invite
3.
12
Ethan Cobaugh
12.14c
PR
May 3
Cozad HS Invite
4.
10
Brandon Beamon
12.32
Mar 26
Sidney Invite
5.
10
Justin Christensen
12.36
(3.0)
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
6.
9
Naz Pankonin
12.44c
PR
Apr 23
McCook JV Invite
7.
9
Oscar Dominguez
14.02
PR
Mar 26
Sidney Invite
200 Meters
1.
12
Luke Paloucek
23.94c
PR
May 3
Cozad HS Invite
2.
12
Ethan Cobaugh
24.74c
PR
May 3
Cozad HS Invite
3.
9
Naz Pankonin
25.44c
PR
May 3
Cozad HS Invite
4.
10
Justin Christensen
25.60
(2.3)
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
5.
11
Marcus Wolfe
26.41
PR
Apr 16
Chase County Invite
6.
11
Hunter Skalsky
26.46
Apr 16
Chase County Invite
7.
9
Oscar Dominguez
28.44c
PR
Apr 23
McCook JV Invite
200 Meters - Relay Split
1.
11
Jayden Gonzalez
24.3h
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
2.
12
Luke Paloucek
24.8h
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
400 Meters
1.
12
Jeron Tuttle
52.88
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
12
Cameron Raffaeli
55.53
PR
Apr 16
Chase County Invite
3.
11
Jayden Gonzalez
55.93
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
11
Tannor Seibert
56.40
Apr 16
Chase County Invite
5.
11
Adam Kroeger
57.87
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
6.
10
Quintin Emerson
1:00.31
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
7.
10
Traelyn Skiles
1:01.98
PR
Apr 16
Chase County Invite
8.
9
Aiden Tobacco
1:03.94c
Apr 23
McCook JV Invite
9.
11
Hunter Skalsky
1:05.03
PR
Mar 26
Sidney Invite
10.
9
Max Doherty
1:14.64c
PR
Apr 23
McCook JV Invite
400 Meters - Relay Split
1.
12
Jeron Tuttle
51.8h
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
11
Tannor Seibert
52.9h
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
3.
9
Cameron Zink
53.2h
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
12
Cameron Raffaeli
53.3h
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
5.
11
Jayden Gonzalez
54.9h
PR
May 3
Cozad HS Invite
6.
10
Brandon Beamon
57.4h
PR
Apr 23
McCook JV Invite
7.
11
Adam Kroeger
57.9h
PR
Apr 16
Chase County Invite
8.
10
Gage Stokey
58.7h
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
9.
11
Marcus Wolfe
59.2h
PR
Apr 16
Chase County Invite
10.
10
Quintin Emerson
1:00.7h
PR
Apr 16
Chase County Invite
11.
10
Traelyn Skiles
1:01.4h
Mar 26
Sidney Invite
12.
12
Ethan Cobaugh
1:01.9h
PR
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
13.
10
Troy Kempton
1:02.8h
Apr 23
McCook JV Invite
800 Meters
1.
12
Jeron Tuttle
2:01.3h
PR
May 3
Cozad HS Invite
2.
11
Tannor Seibert
2:15.82
Mar 26
Sidney Invite
3.
10
Rowen Queen
2:19.83
PR
Apr 16
Chase County Invite
4.
10
Troy Kempton
2:21.02
PR
Apr 4
Mitchell Invite
5.
10
Truman Knudsen
2:25.8h
PR
May 3
Cozad HS Invite
6.
10
Tyler Robertson
2:27.06
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
7.
9
Preston Tuttle
2:28.1h
Apr 23
McCook JV Invite
8.
10
Javian Gager
2:29.38
PR
Apr 4
Mitchell Invite
9.
9
Austin Lutz
2:32.0h
PR
Apr 23
McCook JV Invite
800 Meters - Relay Split
1.
12
Jeron Tuttle
2:06.3h
Apr 4
Mitchell Invite
2.
10
Troy Kempton
2:16.3h
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
3.
11
Jayden Gonzalez
2:17.8h
Apr 16
Chase County Invite
4.
11
Tannor Seibert
2:19.6h
Apr 16
Chase County Invite
5.
10
Rowen Queen
2:21.7h
Apr 27
SWC- Cozad
6.
10
Blake Wyatt
2:22.7h
Apr 23
McCook JV Invite
7.
10
Javian Gager
2:26.1h
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
8.
12
Zacchaeus Burnside
2:26.2h
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
9.
10
Quenten Gillen
2:27.5h
PR
Mar 26
Sidney Invite
10.
10
Truman Knudsen
2:27.8h
PR
Apr 16
Chase County Invite
11.
10
Tyler Robertson
2:28.6h
Apr 23
McCook JV Invite
12.
9
Bronson Rodriquez
2:28.9h
PR
Mar 26
Sidney Invite
13.
9
Preston Tuttle
2:30.0h
Mar 26
Sidney Invite
14.
9
Austin Lutz
2:38.3h
PR
Apr 16
Chase County Invite
15.
9
Conner Haag
3:05.0h
PR
Mar 26
Sidney Invite
1600 Meters
1.
10
Blake Wyatt
5:18.69
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
12
Zacchaeus Burnside
5:24.01
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
3.
10
Javian Gager
5:28.59
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
10
Quenten Gillen
5:38.72
PR
Apr 4
Mitchell Invite
5.
9
Austin Lutz
6:10.88
PR
Apr 16
Chase County Invite
3200 Meters
1.
12
Zacchaeus Burnside
11:41.93
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
10
Blake Wyatt
12:32.5h
Mar 26
Sidney Invite
3.
11
Braeden Schmer
13:04.2h
May 3
Cozad HS Invite
110m Hurdles - 39"
1.
9
Cameron Zink
16.17
Apr 27
SWC- Cozad
2.
10
Gage Stokey
17.00
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
3.
9
Cameron Bush
19.51
Mar 26
Sidney Invite
300m Hurdles - 36"
1.
9
Cameron Zink
42.64
Apr 16
Chase County Invite
2.
10
Gage Stokey
44.03
Apr 16
Chase County Invite
3.
11
Jayden Gonzalez
44.24c
May 3
Cozad HS Invite
4.
9
Cameron Bush
47.54c
May 3
Cozad HS Invite
4x100 Relay
1.
Cameron Zink
Luke Paloucek
Gage Stokey
Naz Pankonin
46.74c
May 3
Cozad HS Invite
2.
Cameron Zink
Luke Paloucek
Tristan Markowski
Cameron Raffaeli
47.03
Apr 16
Chase County Invite
Cameron Zink
Luke Paloucek
Tristan Markowski
Ethan Cobaugh
47.03
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
Cameron Zink
Luke Paloucek
Tristan Markowski
Tannor Seibert
47.06
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
5.
Cameron Zink
Jayden Gonzalez
Luke Paloucek
Hunter Skalsky
47.68
Mar 26
Sidney Invite
6.
Gage Stokey
Luke Paloucek
Tristan Markowski
Cameron Raffaeli
47.99
Apr 4
Mitchell Invite
7.
Relay Team
48.19
Mar 26
Sidney Invite
8.
Justin Christensen
Gage Stokey
Tristan Markowski
Jayden Gonzalez
48.74
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
9.
Oscar Dominguez
Naz Pankonin
Brandon Beamon
Traelyn Skiles
50.24c
Apr 23
McCook JV Invite
10.
Justin Christensen
Marcus Wolfe
Oscar Dominguez
Traelyn Skiles
50.37
Apr 16
Chase County Invite
11.
Adam Kroeger
Kyren Graves
Kaden Vogl
Bo Edmond
55.38
Apr 16
Chase County Invite
12.
Tyler Robertson
Colton Donason
Rainer Santana
Carter Franklin
57.32
Apr 16
Chase County Invite
4x400 Relay
1.
Jeron Tuttle
Cameron Raffaeli
Tannor Seibert
Cameron Zink
3:31.80
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
Jeron Tuttle
Cameron Raffaeli
Tannor Seibert
Jayden Gonzalez
3:36.3h
May 3
Cozad HS Invite
3.
Jeron Tuttle
Cameron Raffaeli
Jayden Gonzalez
Tannor Seibert
3:37.07
Apr 4
Mitchell Invite
4.
Jeron Tuttle
Tannor Seibert
Jayden Gonzalez
Cameron Zink
3:37.32
Apr 16
Chase County Invite
5.
Jeron Tuttle
Cameron Raffaeli
Jayden Gonzalez
Cameron Zink
3:39.18
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
6.
Jeron Tuttle
Cameron Zink
Cameron Raffaeli
Jayden Gonzalez
3:39.83
Mar 26
Sidney Invite
7.
Jeron Tuttle
Jayden Gonzalez
Cameron Raffaeli
Cameron Zink
3:40.29
Apr 27
SWC- Cozad
8.
Jeron Tuttle
Tannor Seibert
Cameron Raffaeli
Jayden Gonzalez
3:47.03
Apr 18
Nebraska Track and Field Festival
9.
Traelyn Skiles
Marcus Wolfe
Gage Stokey
Tannor Seibert
3:58.71
Mar 26
Sidney Invite
10.
Adam Kroeger
Traelyn Skiles
Marcus Wolfe
Quintin Emerson
4:00.61
Apr 16
Chase County Invite
11.
Gage Stokey
Jayden Gonzalez
Adam Kroeger
Ethan Cobaugh
4:03.99
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
12.
Brandon Beamon
Troy Kempton
Quintin Emerson
Traelyn Skiles
4:06.5h
Apr 23
McCook JV Invite
4x800 Relay
1.
Jeron Tuttle
Jayden Gonzalez
Tannor Seibert
Troy Kempton
9:09.04
Apr 4
Mitchell Invite
2.
Jeron Tuttle
Jayden Gonzalez
Tannor Seibert
Rowen Queen
9:09.53
Apr 16
Chase County Invite
3.
Jeron Tuttle
Tannor Seibert
Jayden Gonzalez
Troy Kempton
9:13.11
Mar 26
Sidney Invite
4.
Rowen Queen
Javian Scheele
Tyler Robertson
Blake Wyatt
9:42.4h
Apr 23
McCook JV Invite
5.
Rowen Queen
Blake Wyatt
Jayden Gonzalez
Troy Kempton
9:43.50
Apr 27
SWC- Cozad
6.
Troy Kempton
Javian Scheele
Quenten Gillen
Rowen Queen
9:50.03
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
7.
Rowen Queen
Truman Knudsen
Tyler Robertson
Quenten Gillen
9:56.07
Mar 26
Sidney Invite
8.
Truman Knudsen
Tyler Robertson
Austin Lutz
Blake Wyatt
10:05.59
Apr 16
Chase County Invite
9.
9
Conner Haag
Bronson Rodriquez
Preston Tuttle
Austin Lutz
10:22.30
Mar 26
Sidney Invite
10.
Rowen Queen
Truman Knudsen
Tyler Robertson
Preston Tuttle
10:24.32
Apr 8
Cambridge Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Luke Paloucek
Jayden Gonzalez
Tannor Seibert
Troy Kempton
4:00.18
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
Shot Put - 12lb
1.
10
Kaden Vogl
37' 2
Apr 4
Mitchell Invite
2.
9
Kyren Graves
36' 0.5
Mar 26
Sidney Invite
3.
9
Naz Pankonin
34' 4.5
PR
Apr 8
Cambridge Invite
4.
9
Bo Edmond
34' 3
Mar 26
Sidney Invite
5.
12
Carter Franklin
34' 1.75
PR
Apr 16
Chase County Invite
6.
9
Greyson Guy
32' 3
Apr 23
McCook JV Invite
7.
12
Rainer Santana
28' 7
PR
Mar 26
Sidney Invite
8.
10
Colton Donason
28' 6
Apr 16
Chase County Invite
9.
10
Collin Hillis
28' 2
Mar 26
Sidney Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Adam Kroeger
145' 1
Apr 16
Chase County Invite
2.
10
Kaden Vogl
121' 3
Apr 27
SWC- Cozad
3.
9
Kyren Graves
115' 4
Apr 16
Chase County Invite
4.
10
Colton Donason
90' 6
May 3
Cozad HS Invite
5.
9
Bo Edmond
88' 10
Apr 16
Chase County Invite
6.
10
Collin Hillis
72' 9
PR
Mar 26
Sidney Invite
7.
12
Rainer Santana
70' 8
PR
Apr 16
Chase County Invite
High Jump
1.
12
Cameron Raffaeli
6' 4
PR
Mar 26
Sidney Invite
2.
11
Hunter Skalsky
5' 10
PR
Mar 26
Sidney Invite
3.
10
Troy Kempton
5' 4
PR
Apr 4
Mitchell Invite
Pole Vault
1.
10
Quintin Emerson
12' 6
Apr 16
Chase County Invite
2.
9
Austin Lutz
10' 6
PR
Apr 16
Chase County Invite
10
Brandon Beamon
10' 6
Mar 26
Sidney Invite
4.
10
Tyler Robertson
10' 0
PR
Apr 8
Cambridge Invite
5.
10
Traelyn Skiles
8' 0
Mar 26
Sidney Invite
Long Jump
1.
12
Luke Paloucek
21' 4
PR
May 3
Cozad HS Invite
2.
12
Cameron Raffaeli
21' 2
PR
Apr 16
Chase County Invite
3.
12
Ethan Cobaugh
18' 0.75
PR
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
4.
11
Hunter Skalsky
17' 5
PR
Mar 26
Sidney Invite
5.
10
Troy Kempton
16' 11.5
PR
Mar 26
Sidney Invite
6.
11
Marcus Wolfe
16' 6
Mar 26
Sidney Invite
7.
11
Tristan Markowski
16' 5.75
Apr 18
Don Bader - Lexington Invitational
8.
9
Bronson Rodriquez
15' 6
PR
Mar 26
Sidney Invite
9.
11
Tannor Seibert
15' 4
Mar 26
Sidney Invite
10.
9
Preston Tuttle
14' 8
PR
Mar 26
Sidney Invite
Triple Jump
1.
12
Luke Paloucek
42' 11.25
PR
Apr 18
Nebraska Track and Field Festival
2.
12
Cameron Raffaeli
41' 8
May 9
B-6 District Track- Ogallala
3.
10
Troy Kempton
37' 8
PR
Apr 4
Mitchell Invite
4.
9
Aiden Tobacco
32' 10
Apr 23
McCook JV Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Taylor Trumper
13.42
Mar 26
Sidney Invite
2.
11
Kaylee Wach
13.78
Apr 27
SWC- Cozad
3.
10
Jordan Hughes
13.82
PR
Apr 16
Chase County Invite
4.
12
Mackenzie Anderson
13.88
PR
Apr 16
Chase County Invite
5.
9
Trinity Armstrong
14.53
Mar 26
Sidney Invite
200 Meters
1.
9
Makayla Kirchner
27.14c
May 3
Cozad HS Invite
2.
11
Kaylee Wach
27.75
PR
Apr 27
SWC- Cozad
3.
10
Taylor Trumper
27.94c
PR
Apr 23
McCook JV Invite
4.
10
Milan Coggins
28.07
PR
Mar 26
Sidney Invite
5.
10
Jordan Hughes
28.74
PR
Apr 4
Mitchell Invite
6.
9
Gracen Tuttle
29.30
(2.1)
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
7.
12
Tyrainne Baney
30.50
(1.9)
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
8.
9
Trinity Armstrong
30.64c
Apr 23
McCook JV Invite
200 Meters - Relay Split
1.
10
Milan Coggins
27.8h
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
2.
11
Kaylee Wach
28.2h
PR
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
400 Meters
1.
11
Jaedy Commins
1:01.88
Apr 16
Chase County Invite
2.
10
Jordan Hughes
1:04.74c
May 3
Cozad HS Invite
3.
9
Makayla Kirchner
1:04.78
Apr 4
Mitchell Invite
400 Meters - Relay Split
1.
11
Jaedy Commins
1:01.3h
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
9
Makayla Kirchner
1:03.4h
Apr 27
SWC- Cozad
3.
10
Jordan Hughes
1:04.2h
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
10
Milan Coggins
1:05.1h
May 18
NSAA Class B State Championship
5.
9
Gracen Tuttle
1:06.3h
Apr 4
Mitchell Invite
6.
12
Lucia McKeag
1:08.3h
Mar 26
Sidney Invite
7.
10
Miah Hoppens
1:09.2h
Apr 4
Mitchell Invite
8.
12
Tyrainne Baney
1:13.0h
PR
Apr 16
Chase County Invite
800 Meters
1.
10
Miah Hoppens
2:30.43
Apr 27
SWC- Cozad
2.
12
Lucia McKeag
2:35.69
PR
Apr 16
Chase County Invite
3.
12
Jordyn Kenkel
2:52.33
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
9
Jessica Folchert
2:59.7h
PR
Apr 23
McCook JV Invite
5.
9
Tegan Brown
3:16.8h
PR
Apr 23
McCook JV Invite
6.
9
Grace VanBorkum
3:28.41
PR
Mar 26
Sidney Invite
800 Meters - Relay Split
1.
10
Miah Hoppens
2:35.2h
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
2.
12
Lucia McKeag
2:36.0h
PR
May 3
Cozad HS Invite
3.
12
Jordyn Kenkel
2:53.2h
May 9
B-6 District Track- Ogallala
4.
9
Jessica Folchert
2:56.2h
PR
Apr 16
Chase County Invite
5.
9
Tegan Brown
3:16.8h
PR
May 9
B-6 District Track- Ogallala
6.
10
Destiny Holthusen
3:18.7h
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
7.
11
Daphne Baney
3:18.9h
May 9
B-6 District Track- Ogallala
8.
9
Grace VanBorkum
3:27.6h
PR
Apr 27
SWC- Cozad
1600 Meters
1.
10
Miah Hoppens
5:29.31
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
12
Lucia McKeag
5:51.73
Mar 26
Sidney Invite
3.
12
Jordyn Kenkel
7:00.20
Apr 4
Mitchell Invite
4.
9
Brooklyne Schmer
7:12.82
PR
Apr 8
Cambridge Invite
3200 Meters
1.
10
Miah Hoppens
12:36.89
PR
Apr 16
Chase County Invite
2.
12
Lucia McKeag
12:40.35
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
100m Hurdles - 33"
1.
11
Jaedy Commins
16.43
Apr 27
SWC- Cozad
300m Hurdles - 30"
1.
11
Jaedy Commins
46.31
May 18
NSAA Class B State Championship
4x100 Relay
1.
Jaedy Commins
Makayla Kirchner
Milan Coggins
Kaylee Wach
50.58
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
Jaedy Commins
Milan Coggins
Makayla Kirchner
Kaylee Wach
52.20
Apr 4
Mitchell Invite
3.
Milan Coggins
Makayla Kirchner
Gracen Tuttle
Kaylee Wach
52.64
Apr 27
SWC- Cozad
4.
Jaedy Commins
Milan Coggins
Gracen Tuttle
Kaylee Wach
53.21
Mar 26
Sidney Invite
5.
Mackenzie Anderson
Makayla Kirchner
Taylor Trumper
Daphne Baney
55.86
Mar 26
Sidney Invite
6.
Relay Team
58.93
Apr 16
Chase County Invite
4x400 Relay
1.
Jaedy Commins
Makayla Kirchner
Milan Coggins
Jordan Hughes
4:17.57
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
Jaedy Commins
Milan Coggins
Gracen Tuttle
Makayla Kirchner
4:20.27
Apr 27
SWC- Cozad
3.
Makayla Kirchner
Milan Coggins
Gracen Tuttle
Jordan Hughes
4:24.1h
May 3
Cozad HS Invite
4.
Jaedy Commins
Makayla Kirchner
Gracen Tuttle
Miah Hoppens
4:25.54
Apr 4
Mitchell Invite
5.
Jaedy Commins
Gracen Tuttle
Lucia McKeag
Makayla Kirchner
4:31.31
Mar 26
Sidney Invite
6.
Jaedy Commins
Makayla Kirchner
Milan Coggins
Miah Hoppens
4:31.74
Apr 18
Nebraska Track and Field Festival
7.
Makayla Kirchner
Gracen Tuttle
Lucia McKeag
Tyrainne Baney
4:34.46
Apr 16
Chase County Invite
4x800 Relay
1.
Jordyn Kenkel
Jessica Folchert
Tegan Brown
Grace VanBorkum
11:49.3h
May 3
Cozad HS Invite
2.
Jordyn Kenkel
Grace VanBorkum
Jessica Folchert
Tegan Brown
12:41.64
May 9
B-6 District Track- Ogallala
3.
Destiny Holthusen
Jordyn Kenkel
Jessica Folchert
Grace VanBorkum
12:52.40
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
4.
Jessica Folchert
Jordyn Kenkel
Grace VanBorkum
Tegan Brown
13:19.94
Apr 27
SWC- Cozad
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Milan Coggins
Kaylee Wach
Makayla Kirchner
Miah Hoppens
4:36.11
Apr 9
Dutch Zorn Invite-Gothenburg
Shot Put - 4kg
1.
9
Gabby Caskey
35' 9
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
12
Mackenzie Anderson
32' 0
PR
Apr 16
Chase County Invite
3.
10
Courtney Berol
27' 7
Mar 26
Sidney Invite
4.
9
Grace VanBorkum
27' 6
PR
Mar 26
Sidney Invite
5.
9
Rudi Anderson
26' 7
PR
Mar 26
Sidney Invite
6.
10
Kadance McDonnell
24' 5
PR
Mar 26
Sidney Invite
7.
10
Kinsy Tuma
18' 4.75
PR
Apr 8
Cambridge Invite
Discus - 1kg
1.
12
Mackenzie Anderson
93' 6
PR
Mar 26
Sidney Invite
2.
10
Courtney Berol
77' 0
PR
Apr 27
SWC- Cozad
3.
9
Grace VanBorkum
76' 3
PR
Mar 26
Sidney Invite
4.
9
Gabby Caskey
75' 7
May 3
Cozad HS Invite
5.
9
Rudi Anderson
67' 11
PR
Mar 26
Sidney Invite
6.
10
Kadance McDonnell
63' 4
PR
Apr 23
McCook JV Invite
7.
10
Kinsy Tuma
42' 0
PR
Apr 16
Chase County Invite
High Jump
1.
10
Milan Coggins
5' 4
Apr 16
Chase County Invite
2.
9
Gracen Tuttle
4' 11
PR
May 3
Cozad HS Invite
3.
11
Daphne Baney
4' 10
Mar 26
Sidney Invite
4.
9
Trinity Armstrong
4' 2
PR
Apr 16
Chase County Invite
Pole Vault
1.
11
Kaylee Wach
11' 0
PR
Apr 18
Nebraska Track and Field Festival
2.
9
Jessica Folchert
8' 2
PR
Apr 23
McCook JV Invite
3.
9
Tegan Brown
6' 0
PR
Mar 26
Sidney Invite
Long Jump
1.
10
Milan Coggins
16' 5
Apr 4
Mitchell Invite
2.
10
Jordan Hughes
15' 10
Apr 16
Chase County Invite
3.
11
Kaylee Wach
14' 10
PR
Apr 4
Mitchell Invite
4.
11
Daphne Baney
14' 7
PR
Apr 4
Mitchell Invite
5.
12
Tyrainne Baney
14' 4.5
PR
May 3
Cozad HS Invite
6.
9
Makayla Kirchner
14' 0.75
PR
Mar 26
Sidney Invite
7.
9
Trinity Armstrong
12' 6.75
PR
Apr 23
McCook JV Invite
Triple Jump
1.
10
Jordan Hughes
32' 9
May 9
B-6 District Track- Ogallala
2.
12
Tyrainne Baney
32' 5.75
Apr 18
Nebraska Track and Field Festival
3.
11
Daphne Baney
29' 2.75
PR
May 3
Cozad HS Invite
*Recent improvement