Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1981
1980
1979
1977
1976
1975
1974
1973
1971
1970
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Christopher Bass
11.06
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
10
Ronnell Burns
11.39
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
12
Chris Bass
11.54c
Mar 22
Parkway Quad
4.
10
Donald Griffin
11.92
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
5.
12
Reginald Burns
11.94c
PR
Mar 22
Parkway Quad
6.
10
Brady Sweet
12.05
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
7.
11
Ryan Gibbs
12.63
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
8.
12
Lance Griffith
12.87
PR
Apr 7
Northwest Invitational
9.
10
Zihao Ye
13.22
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
10.
9
Victor Chen
13.45
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
11.
10
Wonsang Lee
13.88
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
12.
9
Bond Leung
13.97
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
13.
9
Devan Vietmeier
14.04
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
14.
9
Archis Behere
14.10
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
15.
10
Akhil Mulakala
15.74c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
200 Meters
1.
12
Christopher Bass
21.94
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
2.
12
Chris Bass
22.83
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
10
Ronnell Burns
23.33
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4.
12
Reginald Burns
23.62
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
5.
10
Donald Griffin
24.24
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
6.
10
Brady Sweet
24.46
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
7.
11
Patrick Griffard
25.16
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
8.
12
Lance Griffith
25.46
PR
Apr 7
Northwest Invitational
9.
11
Ryan Gibbs
25.54c
PR
Mar 22
Parkway Quad
10.
9
Victor Chen
27.03
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
11.
10
Ziaho Ye
28.04c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
12.
10
Wonsang Lee
28.33
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
13.
9
Bond Leung
28.50
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
14.
9
Devan Vietmeier
29.17
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
15.
9
Archis Behere
29.61
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
16.
9
Jeremiah Desu
30.14c
PR
Mar 22
Parkway Quad
400 Meters
1.
12
Reginald Burns
50.13
PR
May 19
MSHSAA Class 4 & 3 Sectional 1
2.
12
Christopher Bass
50.15
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
12
Chris Bass
51.56
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
10
Brady Sweet
54.15
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
5.
11
Ryan Gibbs
56.31
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
6.
11
Patrick Griffard
58.24c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
7.
11
Paul Gipkhin
1:00.28
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
8.
9
Aaron Hall
1:01.64c
PR
Mar 22
Parkway Quad
9.
10
Ridwan Oyebamiji
1:03.24c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
10.
11
Stephen Zhao
1:08.27
May 10
Suburban Central Conference JV
800 Meters
1.
12
Matyas Csiki-Fejer
1:59.19
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
2.
12
Cerow Aligab
2:04.17
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
12
Lance Griffith
2:06.38
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
4.
12
Blake Selm
2:06.68
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
11
Zane Yates
2:07.18
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
6.
12
Andrew Lofgren
2:08.46
PR
Apr 7
Northwest Invitational
7.
11
Caleb Canatoy
2:10.91
Apr 7
Northwest Invitational
8.
12
Graham Chambers-Wall
2:14.10
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
9.
10
Jonah Yates
2:14.9h
PR
Apr 17
WG JV Invitational
10.
10
Dawson Ren
2:15.24
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11.
10
Ryan Caton
2:15.7h
Mar 22
Parkway Quad
12.
9
Caleb Levy
2:21.81
May 10
Suburban Central Conference JV
13.
10
Bailey Mosher
2:22.4h
PR
Mar 22
Parkway Quad
14.
12
Austin Corteville
2:25.86
May 10
Suburban Central Conference JV
15.
9
Joshua Rushing
2:32.6h
PR
Mar 22
Parkway Quad
1500 Meters
1.
12
Cerow Aligab
4:19.07
PR
Apr 7
Northwest Invitational
2.
12
Matyas Csiki-Fejer
4:19.83
PR
Apr 7
Northwest Invitational
3.
10
Ryan Caton
4:29.18
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
9
Kai Reimers
4:37.19
PR
Apr 7
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
12
Blake Selm
4:24.10
PR
May 19
MSHSAA Class 4 & 3 Sectional 1
2.
12
Matyas Csiki-Fejer
4:31.42
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
12
Cerow Aligab
4:32.44
PR
May 19
MSHSAA Class 4 & 3 Sectional 1
4.
11
Zane Yates
4:32.74
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
5.
12
Andrew Lofgren
4:36.28
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
6.
9
Thomas Andersen
4:46.0h
May 10
Suburban Central Conference JV
7.
11
Anthony Galanti
4:48.0h
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
8.
10
Ryan Caton
4:48.1h
May 10
Suburban Central Conference JV
9.
12
Nathan Stucki
4:51.61
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
10.
10
Jonah Yates
4:54.5h
PR
Mar 22
Parkway Quad
11.
12
Graham Chambers-Wall
4:57.1h
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
12.
12
Austin Corteville
5:08.21
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
13.
9
Caleb Levy
5:09.91
May 10
Suburban Central Conference JV
14.
10
Bailey Mosher
5:15.22
May 10
Suburban Central Conference JV
15.
9
Nick Southerland
5:22.07
May 10
Suburban Central Conference JV
16.
10
Joseph Gaddy
5:38.26
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
17.
9
Levon Muradyan
5:39.12
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
18.
10
Owen Jay
5:43.24
May 10
Suburban Central Conference JV
19.
10
Dillon Hussey
5:46.53
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
20.
12
Adam Johnson
5:47.48
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
21.
9
John Fuller
6:10.14
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
22.
10
Seshadri Kumar
6:23.73
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
23.
9
Michael Holman
6:26.30
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
24.
9
John Forsen
6:35.04
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
25.
9
Robert Thomson
6:44.84
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
26.
9
William Walters
7:34.54
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3200 Meters
1.
12
Blake Selm
9:22.58
PR
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
2.
12
Andrew Lofgren
9:42.88
PR
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
3.
12
Cerow Aligab
9:52.22
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
4.
11
Zane Yates
10:03.20
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
9
Thomas Andersen
10:20.4h
Apr 17
WG JV Invitational
6.
11
Anthony Galanti
10:24.15
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
7.
10
Ryan Caton
10:25.29
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
8.
10
Jonah Yates
10:36.23
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
9.
9
Kai Reimers
10:39.3h
PR
Apr 17
WG JV Invitational
10.
12
Nathan Stucki
10:39.82
PR
Apr 7
Northwest Invitational
11.
12
Graham Chambers-Wall
10:48.1h
PR
Mar 22
Parkway Quad
12.
10
Vincent Malpocker
10:58.54
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
13.
10
Dawson Ren
11:00.98
May 10
Suburban Central Conference JV
110m Hurdles - 39"
1.
11
Dheemanth Mannem
19.12
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
2.
11
Zaven Nalbandian
19.44c
Apr 17
WG JV Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Christopher Bass
41.23
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
2.
12
Lance Griffith
43.47
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
3.
11
Dheemanth Mannem
44.64c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
4.
11
Zaven Nalbandian
46.04c
Apr 17
WG JV Invitational
4x200 Relay -
1.
Christopher Bass
Ronnell Burns
Reginald Burns
Donald Griffin
1:30.02
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
2.
Christopher Bass
Ronnell Burns
Reginald Burns
Lance Griffith
1:30.43
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
3.
Christopher Bass
Lance Griffith
Ronnell Burns
Reginald Burns
1:32.10
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
4.
Christopher Bass
Reginald Burns
Ronnell Burns
Brady Sweet
1:32.94
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
5.
Donald Griffin
Brady Sweet
Patrick Griffard
Dheemanth Mannem
1:38.56
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
4x400 Relay
1.
Christopher Bass
Reginald Burns
Ronnell Burns
Lance Griffith
3:25.96
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
2.
Ronnell Burns
Christopher Bass
Reginald Burns
Lance Griffith
3:32.52
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
3.
Reginald Burns
Matyas Csiki-Fejer
Cerow Aligab
Lance Griffith
3:33.42
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
4.
Matyas Csiki-Fejer
Reginald Burns
Brady Sweet
Lance Griffith
3:35.74
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
Lance Griffith
Brady Sweet
Reginald Burns
Christopher Bass
3:38.35
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
6.
Chris Bass
Reginald Burns
Lance Griffith
Ryan Gibbs
3:38.68
Apr 7
Northwest Invitational
7.
Brady Sweet
Dheemanth Mannem
Zaven Nalbandian
Patrick Griffard
3:47.92
Apr 7
Northwest Invitational
8.
Relay Team
3:48.2h
Mar 22
Parkway Quad
9.
Ronnell Burns
Patrick Griffard
Dheemanth Mannem
Zaven Nalbandian
3:48.3h
Apr 17
WG JV Invitational
10.
Brady Sweet
Donald Griffin
Patrick Griffard
Dheemanth Mannem
3:49.96
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
11.
Ryan Caton
Austin Corteville
Dheemanth Mannem
Graham Chambers-Wall
3:55.29
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4x800 Relay
1.
Cerow Aligab
Matyas Csiki-Fejer
Lance Griffith
Andrew Lofgren
8:01.82
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
2.
Cerow Aligab
Zane Yates
Andrew Lofgren
Blake Selm
8:22.70
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
Cerow Aligab
Blake Selm
Matyas Csiki-Fejer
Andrew Lofgren
8:24.77
Apr 7
Northwest Invitational
4.
Zane Yates
Matyas Csiki-Fejer
Cerow Aligab
Andrew Lofgren
8:30.01
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
Cerow Aligab
Blake Selm
Zane Yates
Lance Griffith
8:31.56
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
6.
Anthony Galanti
Nathan Stucki
Graham Chambers-Wall
Dawson Ren
8:54.43
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
7.
Ryan Caton
Vincent Malpocker
Dawson Ren
Jonah Yates
8:58.07
May 10
Suburban Central Conference JV
8.
Relay Team
9:02.0h
Mar 22
Parkway Quad
9.
Graham Chambers-Wall
Austin Corteville
Vincent Malpocker
Dawson Ren
9:04.5h
Apr 17
WG JV Invitational
10.
Caleb Canatoy
Ryan Caton
Austin Corteville
Kai Reimers
9:14.58
Apr 7
Northwest Invitational
11.
Joshua Rushing
Paul Gipkhin
Bailey Mosher
Levon Muradyan
9:42.78
May 10
Suburban Central Conference JV
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Cerow Aligab
Blake Selm
Andrew Lofgren
Lance Griffith
10:51.64
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
2.
Ryan Caton
Dheemanth Mannem
Jonah Yates
Vincent Malpocker
11:49.48
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
Shot Put - 12lb
1.
9
Timothy Nelson
35' 11.75
May 10
Suburban Central Conference JV
2.
10
Noah Carswell
31' 8
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
10
Gregory Birkhead
30' 5.25
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
4.
9
Jailyn Jones
28' 0.75
PR
Mar 22
Parkway Quad
5.
10
Trenton Mosley
20' 10
Apr 7
Northwest Invitational
Discus - 1.6kg
1.
9
Timothy Nelson
93' 10
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
2.
10
Gregory Birkhead
84' 10
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
10
Noah Carswell
82' 11
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
4.
11
Merrick Bayouth
77' 8
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
5.
10
Trenton Mosley
60' 4
PR
Apr 7
Northwest Invitational
6.
9
Jailyn Jones
52' 0
PR
Mar 22
Parkway Quad
Javelin - 800g
1.
12
Andrew Lofgren
109' 2
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
11
Merrick Bayouth
96' 8
PR
Apr 27
Jim Schmuck Invitational
High Jump
1.
10
Shoun Miles
5' 6
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
10
Ronnell Burns
5' 4
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
10
Richard Goughenour
5' 2
PR
Apr 17
WG JV Invitational
12
Reginald Burns
5' 2
PR
Mar 22
Parkway Quad
Pole Vault
1.
11
Luke Hakanson
12' 6
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
2.
10
Brayden Eddy
11' 6
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
10
Luke Ward
11' 6
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
4.
10
Nicholas Appelbaum
10' 0
PR
Apr 17
WG JV Invitational
5.
10
Erick Finlinson
8' 6
May 10
Suburban Central Conference JV
11
Mitchell Norman
8' 6
May 10
Suburban Central Conference JV
7.
9
Aaron Schumacher
6' 0
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
Long Jump
1.
10
Ronnell Burns
19' 7.75
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
10
Shoun Miles
18' 5.5
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
3.
10
Brevin Stevens
18' 4.5
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
4.
10
Richard Goughenour
17' 10
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
5.
10
Ziaho Ye
15' 5
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
6.
10
Wonsang Lee
13' 7
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
Triple Jump
1.
10
Shoun Miles
40' 5
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
10
Brevin Stevens
36' 7
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
10
Richard Goughenour
32' 3
PR
Apr 17
WG JV Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Harmauhny Faulkner
13.44
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
2.
9
Devonda Martin
14.17
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
10
Kelsey Long
14.50
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
4.
9
Faith Woodall
14.68
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
10
Alexis Nadreau
14.82
PR
Apr 7
Northwest Invitational
6.
10
Na yeon Ryu
14.84c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
7.
10
Jayla Bowers
14.93
May 10
Suburban Central Conference JV
8.
9
Maddison Mahoney
15.98
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
200 Meters
1.
11
Harmauhny Faulkner
27.25
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
2.
9
Devonda Martin
29.14
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
12
Emily Dickson
30.24
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4.
10
Jayla Bowers
30.68
May 10
Suburban Central Conference JV
5.
9
Faith Woodall
30.74c
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
9
Isabella Allgeyer
30.74c
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
9
Roth Emma
30.74c
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
8.
9
Bri Davis
30.99
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
9.
9
Makenna Dunn
31.59
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
10.
10
Erin Slutzky
31.64c
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
11.
10
Na yeon Ryu
31.74c
PR
Apr 17
WG JV Invitational
12.
10
Kacy Paul
32.46
PR
Apr 7
Northwest Invitational
13.
9
Maddison Mahoney
33.14c
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
14.
9
Ella Seigel
37.24c
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
400 Meters
1.
11
Harmauhny Faulkner
1:03.30
Apr 13
Henle Holmes Invitational
2.
11
Hannah Rushing
1:08.60
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
3.
9
Devonda Martin
1:08.72
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
4.
9
Emma Roth
1:09.55
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
10
Jayla Bowers
1:12.55
May 10
Suburban Central Conference JV
6.
10
Kelsey Long
1:16.79
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
800 Meters
1.
11
Chloe Hershenow
2:20.52
May 19
MSHSAA Class 4 & 3 Sectional 1
2.
12
Emily Dickson
2:28.70
Apr 13
Henle Holmes Invitational
3.
11
Hannah Rushing
2:34.89
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4.
11
Claire Smout
2:37.94
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
9
Emily Sipp
2:38.98
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
6.
9
Maya Loy
2:43.76
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
7.
10
Kacy Paul
2:57.1h
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
8.
9
Isabella Allgeyer
2:58.3h
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
9.
11
Bianca Leon
3:02.79
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
10.
9
Bri Davis
3:14.6h
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
11.
9
Clara Plass
3:16.8h
PR
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
1500 Meters
1.
11
Chloe Hershenow
5:02.90
PR
Apr 7
Northwest Invitational
2.
9
Emily Sipp
5:21.29
Apr 7
Northwest Invitational
3.
11
Hannah Rushing
5:34.79
PR
Apr 7
Northwest Invitational
4.
10
Laura Rein
6:13.07
PR
Apr 7
Northwest Invitational
1600 Meters
1.
11
Chloe Hershenow
5:12.10
PR
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
2.
12
Emily Dickson
5:17.81
PR
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
3.
9
Emily Sipp
5:35.87
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
4.
11
Claire Smout
5:42.70
PR
Apr 13
Henle Holmes Invitational
5.
11
Hannah Rushing
6:02.0h
PR
Apr 17
WG JV Invitational
6.
9
Maya Loy
6:05.38
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
7.
11
Audrey Heathcote
6:10.0h
Apr 17
WG JV Invitational
8.
10
Laura Rein
6:17.93
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
9.
11
Bianca Leon
7:00.80
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
3200 Meters
1.
12
Emily Dickson
11:40.51
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
11
Claire Smout
11:46.30
PR
Apr 7
Northwest Invitational
3.
9
Emily Sipp
12:31.52
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
4.
11
Audrey Heathcote
13:17.60
PR
Apr 7
Northwest Invitational
5.
10
Laura Rein
13:46.0h
PR
Apr 17
WG JV Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Alexis Nadreau
18.27
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
300m Hurdles - 30"
1.
9
Clara Plass
50.26
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
2.
10
Kacy Paul
52.54
PR
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
3.
9
Ella Seigel
1:00.59
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
4.
11
Brianna Vietmeier
1:02.04c
Apr 18
Friends Day 2 (JV Girls)
4x100 Relay
1.
Isabella Allgeyer
Faith Woodall
Erin Slutzky
Clara Plass
55.13
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
4x200 Relay -
1.
Clara Plass
Isabella Allgeyer
Erin Slutzky
Faith Woodall
1:55.87
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
2.
Isabella Allgeyer
Faith Woodall
Erin Slutzky
Clara Plass
1:57.13
May 10
Suburban Central Conference JV
4x400 Relay
1.
Kacy Paul
Teresa Allgeyer
Harmauhny Faulkner
Chloe Hershenow
4:15.36
May 19
MSHSAA Class 4 & 3 Sectional 1
2.
Kacy Paul
Teresa Allgeyer
Harmauhny Faulkner
Isabella Allgeyer
4:16.94
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
3.
Emily Dickson
Claire Smout
Alexis Nadreau
Harmauhny Faulkner
4:40.06
Apr 13
Henle Holmes Invitational
4.
Hannah Rushing
Kacy Paul
Isabella Allgeyer
Erin Slutzky
4:43.28
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
5.
Kacy Paul
Roth Emma
Erin Slutzky
Bri Davis
4:45.2h
Apr 17
WG JV Invitational
6.
Kacy Paul
Erin Slutzky
Emma Roth
Devonda Martin
4:49.10
May 10
Suburban Central Conference JV
7.
Kacy Paul
Laura Rein
Faith Woodall
Brianna Vietmeier
4:52.05
Apr 7
Northwest Invitational
8.
Bianca Leon
Jayla Bowers
Makenna Dunn
Brianna Vietmeier
4:52.50
May 10
Suburban Central Conference JV
9.
Jayla Bowers
Brianna Vietmeier
Na yeon Ryu
Makenna Dunn
4:57.20
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
10.
Maya Loy
Audrey Heathcote
Laura Rein
Bianca Leon
5:14.09
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
4x800 Relay
1.
Emily Dickson
Chloe Hershenow
Teresa Allgeyer
Emily Sipp
9:47.43
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
2.
Hannah Rushing
Emily Dickson
Emily Sipp
Chloe Hershenow
9:55.49
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
3.
Emily Dickson
Chloe Hershenow
Hannah Rushing
Claire Smout
10:18.89
Apr 7
Northwest Invitational
4.
Teresa Allgeyer
Chloe Hershenow
Emily Sipp
Hannah Rushing
10:29.30
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
5.
Hannah Rushing
Maya Loy
Audrey Heathcote
Laura Rein
11:02.0h
Apr 17
WG JV Invitational
6.
Emily Sipp
Audrey Heathcote
Maya Loy
Laura Rein
11:21.75
Apr 7
Northwest Invitational
7.
Maya Loy
Bianca Leon
Makenna Dunn
Audrey Heathcote
11:39.90
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
Shot Put - 4kg
1.
11
Kara Swihart
35' 7
PR
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
12
Amalia Seigel
35' 1
PR
Apr 21
Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
3.
10
Campbell Stewart
26' 10.75
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
4.
9
Bri Davis
22' 3
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
5.
9
Maddison Mahoney
17' 7
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
Discus - 1kg
1.
12
Amalia Seigel
126' 10
PR
May 26
MSHSAA Class 4 State Championship
2.
10
Campbell Stewart
69' 3
PR
Apr 7
Northwest Invitational
Javelin - 600g
1.
10
Campbell Stewart
70' 3
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
Pole Vault
1.
10
Alexis Nadreau
9' 6
May 19
MSHSAA Class 4 & 3 Sectional 1
2.
10
Claire Lynn
7' 6
May 12
MSHSAA Class 4 District 2
Long Jump
1.
9
Isabella Allgeyer
14' 0
PR
Apr 27
Kimball/Wintermeyer Inv
2.
9
Emma Roth
13' 9
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
11
Harmauhny Faulkner
13' 8.5
Apr 7
Northwest Invitational
9
Roth Emma
13' 8.5
PR
Apr 17
WG JV Invitational
5.
10
Alina Dunder
13' 6
May 10
Suburban Central Conference JV
6.
10
Kelsey Long
12' 5.5
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
7.
11
Saida Kealey
11' 6
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
8.
9
Faith Woodall
11' 2
Apr 7
Northwest Invitational
9.
11
Olivia Siegel
9' 7
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
Triple Jump
1.
10
Alexis Nadreau
30' 7
May 2
Suburban Central Conference-Varsity
2.
9
Faith Woodall
29' 7.5
PR
May 10
Suburban Central Conference JV
3.
9
Isabella Allgeyer
25' 11
PR
Apr 17
WG JV Invitational
*Recent improvement