Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2002
2001
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1978
Indoor
2020
2018
2016
2015
2013
2012
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Dylan Daniels
11.72
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
2.
12
Yuaxander Estrada
11.75
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
10
Isaiah Reihl
11.77
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
12
Daron Bryant
11.85
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
5.
11
Ben Shukait
11.95
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
6.
12
Thomas Alfano
12.28
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
7.
12
Zach Lezan
12.29
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
8.
12
Owen Bass
12.44
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
9.
11
Owen Fish
12.46
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
10.
10
Zyan Powell
12.49
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
11.
12
Ethan Deming
12.55
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
12.
9
Nathan Parker
12.64
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
13.
10
Talon Denman
12.70
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
14.
10
Tate Ross
12.89
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
15.
10
Christopher Weekley
12.99
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
16.
10
Jude Moeggenberg
13.10
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
17.
11
Kegan Fitzpatrick
13.19
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
18.
10
Kyle Lehnen
13.44
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
19.
12
Kolby Owen
13.46
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
20.
10
Wesley Pifer
13.78
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
21.
10
Brady McDonald
14.12
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
22.
9
Alton Bailey
14.32
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
23.
10
Graham Kiley
15.07
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
24.
9
Jonathan Schwarzkopf
15.22
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
200 Meters
1.
12
Yuaxander Estrada
23.64
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
2.
11
Ben Shukait
24.02
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
12
Daron Bryant
24.25
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
4.
10
Isaiah Reihl
24.30
May 14
Davison Twilight Classic
5.
12
Thomas Alfano
25.07
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
6.
12
Ethan Deming
25.23
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
7.
12
Andersen Griffin-Strand
25.25
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
8.
12
Zach Lezan
25.45
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
9.
12
Owen Bass
25.74
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
10.
11
Owen Fish
25.89
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
11.
10
Tate Ross
26.71
PR
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
12.
9
Nathan Parker
26.79
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
13.
10
Christopher Weekley
26.84
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
14.
10
Talon Denman
27.17
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
15.
12
Kolby Owen
27.90
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
16.
10
Jude Moeggenberg
27.98
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
17.
10
Kyle Lehnen
28.29
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
18.
9
Rex Lombard
28.67
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
19.
11
Kegan Fitzpatrick
28.74
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
20.
10
Wesley Pifer
29.14
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
21.
9
Alton Bailey
29.51
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
22.
10
Brady McDonald
30.61
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
23.
10
Graham Kiley
30.76
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
24.
9
Jonathan Schwarzkopf
32.20
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
400 Meters
1.
12
Daron Bryant
54.41
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
2.
12
Andersen Griffin-Strand
54.72
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
3.
10
Isaiah Reihl
55.89
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
11
Brennan Bass
57.71
PR
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
5.
12
Ethan Deming
59.87
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
6.
12
Yuaxander Estrada
1:00.07
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
7.
9
Rex Lombard
1:06.42
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
8.
9
Bridger Brune
1:07.84
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
9.
9
Noah Gola
1:19.17
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
800 Meters
1.
10
Nico Lopez
2:10.78
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
11
Mason Cross
2:12.09
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
3.
12
Joshua Warner
2:15.49
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
12
Andersen Griffin-Strand
2:19.56
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
5.
11
Brennan Bass
2:22.55
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
6.
12
Ryker Matties
2:30.18
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
7.
12
Silas Howard
2:35.70
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
8.
9
Bridger Brune
2:40.2h
PR
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
9.
9
Noah Gola
2:57.46
May 29
2021 MITCA D3 Team State
1600 Meters
1.
11
Mason Cross
4:41.18
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
12
Joshua Warner
4:54.00
PR
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
3.
10
Nico Lopez
5:06.66
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
4.
12
Andersen Griffin-Strand
5:19.09
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
5.
12
Ryker Matties
5:37.94
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
6.
9
Bridger Brune
5:45.03
PR
May 14
Davison Twilight Classic
7.
11
Trevor Joslin
5:46.43
May 14
Davison Twilight Classic
8.
12
Silas Howard
5:47.03
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
9.
9
Noah Gola
6:22.55
May 29
2021 MITCA D3 Team State
3200 Meters
1.
11
Mason Cross
10:23.70
May 14
Davison Twilight Classic
2.
12
Joshua Warner
10:58.21
May 14
Davison Twilight Classic
3.
10
Nico Lopez
11:41.5h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
4.
12
Ryker Matties
12:34.2h
PR
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
5.
9
Bridger Brune
12:43.25
PR
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
6.
11
Trevor Joslin
12:49.42
May 29
2021 MITCA D3 Team State
7.
9
Noah Gola
14:59.54
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
110m Hurdles - 39"
1.
11
Zach Buckley
15.97
PR
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
10
Graham Kiley
19.67
May 29
2021 MITCA D3 Team State
300m Hurdles - 36"
1.
11
Zach Buckley
44.23
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
2.
10
Graham Kiley
52.23
May 29
2021 MITCA D3 Team State
4x100 Relay
1.
Daron Bryant
Isaiah Reihl
Dylan Daniels
Ben Shukait
45.01
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
2.
Daron Bryant
Isaiah Reihl
Yuaxander Estrada
Ben Shukait
45.39
May 29
2021 MITCA D3 Team State
3.
Dylan Daniels
Isaiah Reihl
Yuaxander Estrada
Ben Shukait
45.81
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
Daron Bryant
Owen Bass
Dylan Daniels
Ben Shukait
46.77
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
5.
Daron Bryant
Dylan Daniels
Owen Bass
Ben Shukait
46.84
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
6.
Daron Bryant
Isaiah Reihl
Yuaxander Estrada
Ethan Deming
47.14
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
7.
Ethan Deming
Owen Bass
Zach Lezan
Zyan Powell
47.46
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
8.
Zyan Powell
Tate Ross
Jude Moeggenberg
Ethan Deming
50.19
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
9.
Kegan Fitzpatrick
Jude Moeggenberg
Tate Ross
Ethan Deming
50.40
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
10.
Wesley Pifer
Tate Ross
Jude Moeggenberg
Zyan Powell
51.63
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
11.
Relay Team
54.65
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
12.
Kegan Fitzpatrick
Jude Moeggenberg
Tate Ross
Isaiah Reihl
56.10
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
4x200 Relay -
1.
Daron Bryant
Isaiah Reihl
Yuaxander Estrada
Ben Shukait
1:33.41
Jun 5
MHSAA LP Division 3 Finals
2.
Daron Bryant
Thomas Alfano
Yuaxander Estrada
Ben Shukait
1:36.10
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
3.
Dylan Daniels
Zach Buckley
Yuaxander Estrada
Ben Shukait
1:36.74
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
Ben Shukait
Isaiah Reihl
Yuaxander Estrada
Daron Bryant
1:37.34
Apr 17
2021 Warrior Invitational
5.
Ben Shukait
Zach Buckley
Thomas Alfano
Daron Bryant
1:39.07
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
6.
Zyan Powell
Tate Ross
Jude Moeggenberg
Ethan Deming
1:46.05
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
7.
Ethan Deming
Jude Moeggenberg
Tate Ross
Zyan Powell
1:46.09
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
8.
Nathan Parker
Rex Lombard
Talon Denman
Christopher Weekley
1:47.91
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
9.
Christopher Weekley
Rex Lombard
Nathan Parker
Talon Denman
1:57.25
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
4x400 Relay
1.
Mason Cross
Isaiah Reihl
Andersen Griffin-Strand
Daron Bryant
3:37.09
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
Joshua Warner
Isaiah Reihl
Andersen Griffin-Strand
Daron Bryant
3:39.61
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
3.
Isaiah Reihl
Andersen Griffin-Strand
Daron Bryant
Mason Cross
3:45.39
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
4.
Brennan Bass
Daron Bryant
Joshua Warner
Andersen Griffin-Strand
3:46.3h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
5.
Brennan Bass
Mason Cross
Joshua Warner
Andersen Griffin-Strand
3:47.36
Apr 17
2021 Warrior Invitational
6.
Brennan Bass
Isaiah Reihl
Andersen Griffin-Strand
Daron Bryant
3:50.00
May 29
2021 MITCA D3 Team State
7.
Andersen Griffin-Strand
Joshua Warner
Mason Cross
Brennan Bass
3:53.50
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
8.
Nico Lopez
Mason Cross
Joshua Warner
Andersen Griffin-Strand
3:59.78
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
9.
Nico Lopez
Thomas Alfano
Trevor Joslin
Yuaxander Estrada
4:10.66
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
4x800 Relay
1.
Nico Lopez
Joshua Warner
Andersen Griffin-Strand
Mason Cross
8:42.87
May 29
2021 MITCA D3 Team State
2.
Andersen Griffin-Strand
Joshua Warner
Nico Lopez
Mason Cross
8:58.22
Apr 17
2021 Warrior Invitational
3.
Brennan Bass
Andersen Griffin-Strand
Nico Lopez
Mason Cross
9:00.98
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
Joshua Warner
Mason Cross
Nico Lopez
Andersen Griffin-Strand
9:06.09
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
5.
Relay Team
9:26.9h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
6.
Bridger Brune
Joshua Warner
Nico Lopez
Andersen Griffin-Strand
10:15.91
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
7.
Ryker Matties
Bridger Brune
Trevor Joslin
Brennan Bass
11:15.51
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
8.
Andersen Griffin-Strand
Bridger Brune
Mason Cross
Noah Gola
12:21.61
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
Shot Put - 12lb
1.
11
Jaymeson Stewart
38' 10.25
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
2.
11
Camden Winters
37' 6
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
3.
9
Rex Lombard
33' 4.5
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
4.
10
Talon Denman
30' 3
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
5.
10
Wesley Pifer
30' 2.5
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
6.
12
Noah Holliday
25' 9
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
7.
9
Jonathan Schwarzkopf
25' 5.75
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
Discus - 1.6kg
1.
11
Camden Winters
126' 7
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
11
Jaymeson Stewart
116' 1
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
9
Rex Lombard
106' 3
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
12
Noah Holliday
68' 11
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
High Jump
1.
12
Thomas Alfano
6' 2
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
2.
11
Mason Cross
5' 2
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
Pole Vault
1.
12
Joshua Warner
13' 6
PR
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
2.
10
Nico Lopez
13' 3
May 29
2021 MITCA D3 Team State
3.
10
Brady McDonald
10' 0
May 14
Davison Twilight Classic
Long Jump
1.
12
Thomas Alfano
18' 3
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
2.
12
Owen Bass
18' 0.25
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
3.
11
Owen Fish
17' 11.75
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
10
Zyan Powell
17' 4.75
PR
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
5.
10
Christopher Weekley
16' 2
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
6.
12
Kolby Owen
16' 1
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
7.
9
Alton Bailey
14' 0
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
8.
9
Nathan Parker
12' 10
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
Womens
100 Meters
1.
12
Georgia Kusbel
13.61
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
2.
9
Mylie Redes
13.63
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
12
Brooke Faber
14.24
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
4.
10
Ellie Sickles
14.32
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
5.
12
Riley Hohlbein
14.51
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
6.
9
Laney Beltinck
14.57
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
7.
9
Kendell Wilcox
15.12
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
8.
9
Allison Richards
15.14
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
9.
9
Shyanna Salter
15.64
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
10.
10
Emmalie Wood
15.70
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
11.
10
Lilly Denman
15.98
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
12.
9
Mara Florian
16.36
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
13.
10
Falon Winnie
19.06
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
200 Meters
1.
12
Amelia Gouin
27.11
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
2.
9
Mylie Redes
28.11
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
3.
12
Georgia Kusbel
29.82
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
4.
10
Ellie Sickles
30.15
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
5.
12
Brooke Faber
30.48
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
6.
9
Laney Beltinck
31.09
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
7.
10
Emmalie Wood
31.57
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
8.
9
Madison Gimmey
32.18
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
9.
9
Allison Richards
32.24
May 7
2021 Shepherd BLUEJAY Invite
10.
9
Kendell Wilcox
32.31
Apr 17
2021 Warrior Invitational
11.
9
Shyanna Salter
33.61
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
12.
9
Mara Florian
35.18
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
13.
9
Shannon McNier
35.27
PR
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
14.
10
Lilly Denman
35.59
PR
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
400 Meters
1.
12
Amelia Gouin
58.83
PR
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
2.
10
Ariel Warner
1:01.21
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
3.
10
Jolie Fisher
1:05.71
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
4.
9
Mylie Redes
1:09.01
May 29
2021 MITCA D3 Team State
5.
12
Brooke Faber
1:09.79
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
6.
12
Madde Skeel
1:11.62
PR
May 7
2021 Shepherd BLUEJAY Invite
7.
12
Emily Deming
1:12.93
PR
May 7
2021 Shepherd BLUEJAY Invite
8.
10
Elle Himebaugh
1:13.41
Apr 17
2021 Warrior Invitational
9.
9
Allison Richards
1:13.77
May 29
2021 MITCA D3 Team State
10.
11
Maddie Beltinck
1:13.86
May 14
Davison Twilight Classic
11.
10
Mikehlah Gimmey
1:14.31
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
12.
9
Madison Gimmey
1:15.04
PR
May 14
Davison Twilight Classic
13.
10
Emmalie Wood
1:21.37
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
14.
9
Gracie Griffith
1:23.04
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
800 Meters
1.
12
Amelia Gouin
2:16.29
PR
Jun 5
MHSAA LP Division 3 Finals
2.
10
Ariel Warner
2:29.12
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
12
Madde Skeel
2:36.82
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
11
Carly Judge
2:38.57
May 29
2021 MITCA D3 Team State
5.
10
Jolie Fisher
2:39.84
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
6.
10
Elle Himebaugh
2:39.91
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
7.
10
Carley Lynch
2:41.25
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
8.
11
Paige Walters
2:54.08
May 7
2021 Shepherd BLUEJAY Invite
9.
11
Lilly Bailey
2:56.83
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
10.
9
Madison Gimmey
2:59.20
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
11.
9
Gracie Griffith
2:59.91
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
12.
11
Maddie Beltinck
3:00.52
Apr 17
2021 Warrior Invitational
13.
10
Mikehlah Gimmey
3:02.55
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
14.
11
Grace Wolf
3:11.04
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
1600 Meters
1.
12
Amelia Gouin
5:27.15
PR
Apr 17
2021 Warrior Invitational
2.
10
Ariel Warner
5:40.70
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
11
Carly Judge
5:48.08
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
4.
10
Jolie Fisher
5:52.62
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
5.
10
Elle Himebaugh
5:54.66
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
6.
10
Carley Lynch
5:59.46
May 29
2021 MITCA D3 Team State
7.
11
Lilly Bailey
6:08.06
May 29
2021 MITCA D3 Team State
8.
12
Emily Deming
6:16.17
May 29
2021 MITCA D3 Team State
9.
11
Paige Walters
6:19.3h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
10.
11
Grace Wolf
6:33.06
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
11.
11
Maddie Beltinck
6:40.63
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
12.
9
Gracie Griffith
7:15.7h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
3200 Meters
1.
12
Amelia Gouin
12:08.55
PR
May 7
2021 BLUEJAY INVITE ELITE 3200
2.
11
Carly Judge
12:29.87
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
3.
10
Ariel Warner
13:11.4h
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
4.
11
Lilly Bailey
13:13.05
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
5.
10
Elle Himebaugh
13:17.91
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
6.
11
Paige Walters
13:45.2h
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
7.
10
Carley Lynch
14:15.3h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
8.
11
Grace Wolf
14:31.71
PR
May 14
Davison Twilight Classic
9.
12
Emily Deming
14:59.27
May 25
Jack Pine Conference Championship
100m Hurdles - 33"
1.
10
Ellie Sickles
17.91
Jun 5
MHSAA LP Division 3 Finals
2.
11
Carly Judge
19.25
May 29
2021 MITCA D3 Team State
3.
9
Laney Beltinck
20.84
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
300m Hurdles - 30"
1.
11
Carly Judge
51.40
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
2.
10
Ellie Sickles
53.08
May 29
2021 MITCA D3 Team State
3.
9
Laney Beltinck
56.09
PR
May 14
Davison Twilight Classic
4.
11
Paige Walters
1:01.45
PR
May 1
Graves/Swayze Relay Meet
4x100 Relay
1.
Riley Hohlbein
Georgia Kusbel
Brooke Faber
Mylie Redes
54.13
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
2.
Georgia Kusbel
Riley Hohlbein
Brooke Faber
Mylie Redes
54.45
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
3.
Brooke Faber
Riley Hohlbein
Georgia Kusbel
Mylie Redes
54.56
May 29
2021 MITCA D3 Team State
4.
Georgia Kusbel
Riley Hohlbein
Ariel Warner
Mylie Redes
55.00
May 14
Davison Twilight Classic
5.
Georgia Kusbel
Riley Hohlbein
Mylie Redes
Ellie Sickles
55.51
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
6.
Georgia Kusbel
Riley Hohlbein
Mylie Redes
Brooke Faber
56.06
May 1
Graves/Swayze Relay Meet
7.
Georgia Kusbel
Brooke Faber
Emmalie Wood
Mylie Redes
57.21
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
8.
Relay Team
1:14.55
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
4x200 Relay -
1.
Ariel Warner
Georgia Kusbel
Mylie Redes
Amelia Gouin
1:49.56
Jun 5
MHSAA LP Division 3 Finals
2.
Kendell Wilcox
Riley Hohlbein
Mylie Redes
Brooke Faber
1:53.89
May 1
Graves/Swayze Relay Meet
3.
Mylie Redes
Ellie Sickles
Ariel Warner
Amelia Gouin
1:54.62
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
4.
Ellie Sickles
Riley Hohlbein
Georgia Kusbel
Mylie Redes
1:57.40
May 25
Jack Pine Conference Championship
5.
Georgia Kusbel
Ellie Sickles
Riley Hohlbein
Mylie Redes
1:59.14
May 14
Davison Twilight Classic
6.
Ellie Sickles
Riley Hohlbein
Mylie Redes
Brooke Faber
1:59.37
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
7.
Georgia Kusbel
Riley Hohlbein
Emmalie Wood
Mylie Redes
2:01.73
May 7
2021 Shepherd BLUEJAY Invite
8.
9
Kendell Wilcox
Shyanna Salter
Allison Richards
Laney Beltinck
2:09.54
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
4x400 Relay
1.
Riley Hohlbein
Ariel Warner
Jolie Fisher
Amelia Gouin
4:09.00
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
Riley Hohlbein
Jolie Fisher
Ariel Warner
Amelia Gouin
4:16.95
May 14
Davison Twilight Classic
3.
Riley Hohlbein
Ariel Warner
Jolie Fisher
Mylie Redes
4:22.40
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
4.
Riley Hohlbein
Ariel Warner
Jolie Fisher
Madde Skeel
4:22.56
May 25
Jack Pine Conference Championship
5.
Ellie Sickles
Riley Hohlbein
Jolie Fisher
Maddie Beltinck
4:38.08
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
6.
Jolie Fisher
Elle Himebaugh
Emily Deming
Amelia Gouin
4:38.43
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
7.
Maddie Beltinck
Carly Judge
Carley Lynch
Amelia Gouin
4:44.39
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
8.
Mylie Redes
Carly Judge
Carley Lynch
Laney Beltinck
4:44.54
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
9.
Ellie Sickles
Madison Gimmey
Mikehlah Gimmey
Ariel Warner
4:47.37
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
10.
Jolie Fisher
Madde Skeel
Elle Himebaugh
Emily Deming
4:49.8h
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
11.
Riley Hohlbein
Paige Walters
Lilly Bailey
Carly Judge
4:56.97
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
12.
Carley Lynch
Madison Gimmey
Maddie Beltinck
Carly Judge
4:59.78
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
13.
Grace Wolf
Gracie Griffith
Emily Deming
Paige Walters
5:37.63
Apr 13
Shepherd VS Freeland Tune Up
4x800 Relay
1.
Carly Judge
Madde Skeel
Ariel Warner
Amelia Gouin
9:46.55
Jun 5
MHSAA LP Division 3 Finals
2.
Madde Skeel
Carly Judge
Ariel Warner
Amelia Gouin
10:01.63
May 1
Graves/Swayze Relay Meet
3.
Jolie Fisher
Carly Judge
Madde Skeel
Ariel Warner
10:18.34
May 14
Davison Twilight Classic
4.
Carley Lynch
Jolie Fisher
Elle Himebaugh
Carly Judge
10:46.89
May 25
Jack Pine Conference Championship
5.
Carly Judge
Carley Lynch
Paige Walters
Maddie Beltinck
11:34.85
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
6.
Elle Himebaugh
Emily Deming
Paige Walters
Carley Lynch
11:52.10
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
7.
Maddie Beltinck
Emily Deming
Paige Walters
Elle Himebaugh
11:55.2h
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
8.
Maddie Beltinck
Emily Deming
Paige Walters
Grace Wolf
12:12.46
Apr 17
2021 Warrior Invitational
9.
Gracie Griffith
Paige Walters
Emily Deming
Elle Himebaugh
13:07.70
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
4x1600 Relay
1.
Lilly Bailey
Paige Walters
Carley Lynch
Elle Himebaugh
28:04.0h
May 1
Graves/Swayze Relay Meet
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Elle Himebaugh
Madison Gimmey
Mikehlah Gimmey
Carley Lynch
8:13.49
May 1
Graves/Swayze Relay Meet
Shot Put - 4kg
1.
12
Hailey Ryan
35' 0.5
PR
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
11
Kelly Ryan
30' 3.25
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
3.
11
Andee Raphael
28' 7.75
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
4.
10
Kira Wheeler
22' 4.5
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
Discus - 1kg
1.
12
Hailey Ryan
110' 3
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
2.
11
Andee Raphael
74' 5
PR
May 25
Jack Pine Conference Championship
3.
11
Kelly Ryan
73' 5
PR
Apr 29
Pinconning & Shepherd @ Farwell
4.
10
Kira Wheeler
49' 11
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
High Jump
1.
9
Kendell Wilcox
5' 3
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
2.
12
Emily Deming
4' 8
PR
May 14
Davison Twilight Classic
3.
12
Riley Hohlbein
4' 6.5
PR
May 29
2021 MITCA D3 Team State
4.
12
Brooke Faber
4' 4
PR
Apr 9
Freeland Falcon Invitational (Small School)
Pole Vault
1.
10
Ariel Warner
8' 6
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
2.
9
Shannon McNier
7' 6
PR
May 12
JPC - Shepherd/Harrison
10
Mikehlah Gimmey
7' 6
Apr 22
Clare Shepherd @ Gladwin
4.
9
Madison Gimmey
7' 0.25
May 29
2021 MITCA D3 Team State
Long Jump
1.
10
Ellie Sickles
14' 10.5
May 21
MHSAA LP Region 30-3 @ Shepherd
2.
12
Georgia Kusbel
14' 5.5
PR
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
3.
10
Emmalie Wood
14' 0
Jun 1
Mid Michigan Meet of Champions
4.
9
Madison Gimmey
12' 6.75
PR
May 5
JPC - Shepherd/Beaverton/Meridian
*Recent improvement