Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1991
1989
Indoor
2024
2020
2016
2015
2014
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Josh Brown
11.32
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
11
Dominic Young
11.54c
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
3.
11
Matt Sylvester
12.10
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
11
Gavin McAndrews
12.22
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
5.
9
Dylan Malinowski
12.61
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
6.
9
Marquis Bills
12.66
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
7.
11
Ben Skinner
12.74c
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
8.
11
Trent Pickford
13.24c
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
9.
11
Jesse Mullin
13.28
May 1
Addison Vs. East Jackson
10.
9
Noah Cole
13.34c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
11.
11
Michael Blackmore
15.76
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
200 Meters
1.
11
Dominic Young
23.46
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
2.
12
Dakota Knieper
23.74c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
11
Josh Brown
23.74c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
4.
9
Marquis Bills
24.62
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
5.
11
Gavin McAndrews
25.02
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
6.
12
Donovan Underwood
25.34c
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
7.
12
Garrett Bernath
25.49
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
8.
11
Jesse Mullin
25.50
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
9.
9
Dylan Malinowski
25.51
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
10.
11
Matt Sylvester
25.81
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
11.
9
Noah Cole
27.30
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
12.
11
Trent Pickford
27.56
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
13.
11
Bronson Clingenpeel
27.94c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
14.
10
Joe Cantu
28.43
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
15.
11
Noah Christensen
29.92
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
16.
11
Michael Blackmore
33.65
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
17.
9
Kyler Reed
35.34c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
400 Meters
1.
12
Dakota Knieper
50.49
PR
Jun 2
MHSAA LP Finals - Division 4
2.
11
Zach Morse
55.04c
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
3.
11
Jesse Mullin
55.63
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
4.
11
Zac Steiner
56.10
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
5.
11
Ben Skinner
58.01
PR
May 22
Cascades Conference
6.
11
Matt Sylvester
58.24c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
7.
10
Joe Cantu
59.42
May 22
Cascades Conference
8.
9
Marquis Bills
1:03.74
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
800 Meters
1.
11
Zach Morse
2:01.15
PR
May 22
Cascades Conference
2.
11
Matt Poling
2:12.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
3.
11
Zac Steiner
2:13.03
PR
May 22
Cascades Conference
4.
10
Matthew Boorman
2:13.88
May 1
Addison Vs. East Jackson
5.
11
Ben Skinner
2:18.32
May 1
Addison Vs. East Jackson
6.
10
Walker Smith
2:27.0h
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
7.
11
Matt Sylvester
2:28.10
Apr 20
East Jackson Dome Classic
8.
10
Joe Cantu
2:31.10
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
9.
9
Will Wilson
2:49.22
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
10.
12
Caleb Christensen
2:59.81
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
1600 Meters
1.
11
Zach Morse
4:39.76
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
2.
10
Matthew Boorman
4:52.51
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
3.
11
Matt Poling
5:01.69
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
11
Zac Steiner
5:31.06
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
5.
10
Walker Smith
5:31.29
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
6.
10
Joe Cantu
6:12.87
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
7.
9
Will Wilson
6:14.54
PR
May 22
Cascades Conference
8.
12
Caleb Christensen
6:23.06
PR
May 22
Cascades Conference
3200 Meters
1.
11
Zach Morse
10:19.65
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
10
Matthew Boorman
11:10.45
PR
Apr 20
East Jackson Dome Classic
3.
11
Matt Poling
11:51.22
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
4.
10
Walker Smith
14:12.47
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
5.
12
Caleb Christensen
15:51.50
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
100m Hurdles - 33"
1.
11
Noah Hermansen
18.46
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
2.
9
Nathan Rodlund
19.46
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
3.
9
Noah Cole
21.92
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
110m Hurdles - 39"
1.
10
Caleb Gramm
15.63
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
9
Nathan Rodlund
16.48
May 22
Cascades Conference
3.
11
Noah Hermansen
16.50
May 29
Lenawee County Championship
4.
9
Noah Cole
20.72
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
5.
9
Marquis Bills
20.77
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
300m Hurdles - 36"
1.
10
Caleb Gramm
41.40
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
2.
11
Noah Hermansen
44.22
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
3.
9
Nathan Rodlund
44.65
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
4.
9
Marquis Bills
49.00
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
5.
9
Noah Cole
50.00
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
4x100 Relay
1.
Josh Brown
Dakota Knieper
Caleb Gramm
Dominic Young
44.94
May 29
Lenawee County Championship
2.
Relay Team
45.47
May 22
Cascades Conference
3.
Josh Brown
Caleb Gramm
Nathan Rodlund
Dominic Young
46.34c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
4.
Garrett Bernath
Donovan Underwood
Noah Christensen
Bronson Clingenpeel
52.54c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
5.
Garrett Bernath
Donovan Underwood
Bronson Clingenpeel
Caleb Christensen
53.79
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
4x100 Relay - Throwers
1.
Relay Team
1:01.12
Apr 27
Addison Relays
4x200 Relay -
1.
Josh Brown
Dakota Knieper
Caleb Gramm
Dominic Young
1:32.58
May 29
Lenawee County Championship
2.
Relay Team
1:35.22
May 22
Cascades Conference
3.
Noah Cole
Trent Pickford
Dylan Malinowski
Jesse Mullin
1:52.19
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
4x300 Relay
1.
Noah Hermansen
Jesse Mullin
Matt Sylvester
Ben Skinner
2:45.34
Apr 27
Addison Relays
4x400 Relay
1.
Zach Morse
Matt Poling
Zac Steiner
Dakota Knieper
3:32.34
May 29
Lenawee County Championship
2.
Relay Team
3:36.04
May 22
Cascades Conference
3.
Zach Morse
Matt Poling
Jesse Mullin
Dakota Knieper
3:37.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
4.
Zach Morse
Jesse Mullin
Zac Steiner
Dakota Knieper
3:39.89
Apr 27
Addison Relays
5.
Jesse Mullin
Zach Morse
Zac Steiner
Dakota Knieper
3:43.42
May 4
Onsted Booster Invitational
6.
Caleb Gramm
Jesse Mullin
Zac Steiner
Dakota Knieper
3:44.0h
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
7.
Zac Steiner
Jesse Mullin
Nathan Rodlund
Dakota Knieper
3:44.90
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
8.
Dakota Knieper
Zac Steiner
Jesse Mullin
Ben Skinner
3:48.63
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
9.
Gavin McAndrews
Nathan Rodlund
Ben Skinner
Matt Sylvester
4:06.86
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
10.
Joe Cantu
Walker Smith
Will Wilson
Caleb Christensen
4:14.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
11.
Joe Cantu
Walker Smith
Noah Hermansen
Trent Pickford
4:17.37
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
12.
Noah Hermansen
Dylan Malinowski
Trent Pickford
Ben Skinner
4:35.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
4x800 Relay
1.
Zach Morse
Matthew Boorman
Zac Steiner
Matt Poling
8:32.02
Jun 2
MHSAA LP Finals - Division 4
2.
Zach Morse
Matt Poling
Zac Steiner
Matthew Boorman
8:38.41
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
3.
Matthew Boorman
Matt Poling
Zac Steiner
Zach Morse
8:55.08
May 4
Onsted Booster Invitational
4.
Relay Team
8:55.83
May 22
Cascades Conference
5.
Zac Steiner
Matt Poling
Matthew Boorman
Zach Morse
9:06.0h
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
6.
Matthew Boorman
Ben Skinner
Matt Poling
Zach Morse
9:36.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
7.
Joe Cantu
Walker Smith
Will Wilson
Caleb Christensen
10:49.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
8.
Ben Skinner
Matt Poling
Zac Steiner
Matthew Boorman
11:02.81
May 1
Addison Vs. East Jackson
9.
Joe Cantu
Walker Smith
Caleb Christensen
Will Wilson
11:23.7h
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Josh Brown
Dominic Young
Dakota Knieper
Jesse Mullin
1:42.52
Apr 27
Addison Relays
SMR 1200m - [400-200-200-400]
1.
Caleb Gramm
Marquis Bills
Nathan Rodlund
Matthew Boorman
2:43.65
Apr 27
Addison Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Matthew Boorman
Zac Steiner
Matt Poling
Zach Morse
11:35.52
Apr 27
Addison Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Caleb Gramm
Nathan Rodlund
Donovan Underwood
Noah Hermansen
1:01.80
Apr 27
Addison Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Donovan Underwood
47' 1
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
2.
12
Garrett Bernath
41' 1.25
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
3.
11
Noah Christensen
37' 3
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
4.
11
Quinten Belcher
33' 4
PR
May 22
Cascades Conference
5.
11
Bronson Clingenpeel
33' 1.5
May 22
Cascades Conference
6.
9
Kyler Reed
26' 0
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
Shot Put - Relay Split
1.
12
Donovan Underwood
45' 0.5
PR
Apr 27
Addison Relays
2.
11
Noah Christensen
34' 11.5
Apr 27
Addison Relays
3.
12
Garrett Bernath
34' 0.5
PR
Apr 27
Addison Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Donovan Underwood
152' 2
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
12
Garrett Bernath
115' 1
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
3.
11
Bronson Clingenpeel
101' 8
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
11
Noah Christensen
87' 1
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
5.
9
Kyler Reed
73' 4
Mar 28
Addison at Summerfield
6.
11
Quinten Belcher
60' 11
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
Discus - Throwers
1.
12
Donovan Underwood
132' 5.5
PR
Apr 27
Addison Relays
2.
11
Bronson Clingenpeel
107' 2.5
Apr 27
Addison Relays
3.
12
Garrett Bernath
77' 7
PR
Apr 27
Addison Relays
High Jump
1.
11
Dominic Young
6' 0
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
9
Marquis Bills
6' 0
May 4
Onsted Booster Invitational
3.
11
Matt Sylvester
5' 8
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
4.
11
Noah Hermansen
5' 0
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
High Jump - Relay Split
1.
9
Marquis Bills
5' 10
Apr 27
Addison Relays
2.
11
Dominic Young
5' 3
PR
Apr 27
Addison Relays
Pole Vault
1.
11
Gavin McAndrews
12' 0
PR
Jun 2
MHSAA LP Finals - Division 4
2.
9
Noah Cole
10' 9
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
3.
10
Matthew Boorman
10' 0
PR
May 22
Cascades Conference
4.
11
Ben Skinner
9' 0
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
Long Jump
1.
11
Josh Brown
19' 8.75
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
9
Marquis Bills
18' 7
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
3.
11
Matt Sylvester
18' 3.25
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
10
Caleb Gramm
17' 10
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
5.
11
Noah Hermansen
16' 4
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
6.
11
Michael Blackmore
9' 10.25
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
Long Jump - Relay Split
1.
11
Josh Brown
18' 11
PR
Apr 27
Addison Relays
Womens
100 Meters
1.
12
Lindsey Laurie
13.87
PR
May 4
Onsted Booster Invitational
2.
9
Kassandra Sheffer
14.17
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
3.
9
Ashley Vantuyle
14.34
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
4.
12
Kayla Rutan
14.84c
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
5.
9
Jenica Sword
14.97
PR
May 22
Cascades Conference
6.
10
Brooke McAndrews
15.89
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
7.
11
Megan Bruske
16.82
PR
May 22
Cascades Conference
8.
12
Katie Sawdey
17.79
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
9.
12
Myranda Clough
18.79
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
200 Meters
1.
10
Ally McLouth
27.97
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
2.
12
Lindsey Laurie
29.64c
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
3.
10
Courtney Flaws
30.06
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
4.
9
Ashley Vantuyle
30.11
PR
May 22
Cascades Conference
5.
12
Kayla Rutan
30.19
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
6.
9
Jenica Sword
30.93
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
7.
9
Krystal Bruske
32.17
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
8.
10
Audrey Woodward
32.68
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
9.
11
Megan Bruske
36.41
PR
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
400 Meters
1.
10
Ally McLouth
1:03.43
May 1
Addison Vs. East Jackson
2.
10
Emily Knight
1:07.92
PR
May 22
Cascades Conference
3.
10
Courtney Flaws
1:08.59
Apr 20
East Jackson Dome Classic
4.
9
Kassandra Sheffer
1:09.04c
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
5.
9
Krystal Bruske
1:09.56
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
6.
10
Audrey Woodward
1:12.60
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
7.
9
Brianna Laramore
1:15.72
PR
Apr 20
East Jackson Dome Classic
8.
12
Kayla Rutan
1:18.46
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
800 Meters
1.
10
Emily Knight
2:38.53
PR
May 4
Onsted Booster Invitational
2.
12
Haley Wilkes
2:51.39
May 22
Cascades Conference
3.
12
Eva Marshall
2:57.71
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
4.
10
Bree Lampe
3:04.27
PR
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
5.
11
Jamie Waid
3:12.0h
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
6.
10
Audrey Woodward
3:19.92
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
1600 Meters
1.
12
Haley Wilkes
5:54.92
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
2.
9
Brianna Laramore
6:37.44
PR
May 22
Cascades Conference
3.
12
Eva Marshall
6:38.52
May 22
Cascades Conference
4.
11
Jamie Waid
6:55.50
May 4
Onsted Booster Invitational
5.
10
Bree Lampe
7:09.68
PR
May 22
Cascades Conference
6.
10
Audrey Woodward
7:34.26
PR
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
3200 Meters
1.
12
Haley Wilkes
12:48.38
May 4
Onsted Booster Invitational
2.
11
Jamie Waid
15:09.29
Mar 28
Addison at Summerfield
3.
10
Bree Lampe
16:37.52
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
100m Hurdles - 33"
1.
10
Ally McLouth
15.83
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
2.
12
Kayla Rutan
17.51
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
3.
9
Brianna Laramore
20.46
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
4.
9
Ashley Vantuyle
21.48
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
300m Hurdles - 30"
1.
10
Ally McLouth
46.24
Jun 2
MHSAA LP Finals - Division 4
2.
12
Kayla Rutan
54.45
May 1
Addison Vs. East Jackson
3.
10
Courtney Flaws
55.92
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
9
Brianna Laramore
56.74c
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
5.
9
Krystal Bruske
1:04.64c
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
4x100 Relay
1.
Kayla Rutan
Ashley Vantuyle
Kassandra Sheffer
Lindsey Laurie
53.85
May 29
Lenawee County Championship
2.
Relay Team
54.94
May 22
Cascades Conference
3.
Kassandra Sheffer
Jenica Sword
Courtney Flaws
Ashley Vantuyle
56.24c
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
4.
Kassandra Sheffer
Jenica Sword
Ashley Vantuyle
Lindsey Laurie
56.99
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
5.
Lindsey Laurie
Jenica Sword
Krystal Bruske
Ashley Vantuyle
57.55
May 4
Onsted Booster Invitational
6.
9
Kassandra Sheffer
Jenica Sword
Ashley Vantuyle
Krystal Bruske
59.98
May 1
Addison Vs. East Jackson
4x100 Relay - Throwers
1.
Relay Team
1:10.74
Apr 27
Addison Relays
4x200 Relay -
1.
Lindsey Laurie
Courtney Flaws
Ashley Vantuyle
Ally McLouth
1:51.30
Jun 2
MHSAA LP Finals - Division 4
2.
Lindsey Laurie
Kassandra Sheffer
Ashley Vantuyle
Courtney Flaws
1:55.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
3.
Lindsey Laurie
Courtney Flaws
Ashley Vantuyle
Kassandra Sheffer
1:56.46
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
4.
Lindsey Laurie
Courtney Flaws
Kassandra Sheffer
Ally McLouth
1:57.00
May 1
Addison Vs. East Jackson
5.
Relay Team
1:57.78
May 22
Cascades Conference
6.
Kassandra Sheffer
Courtney Flaws
Brianna Laramore
Ally McLouth
1:59.5h
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
4x300 Relay
1.
Kayla Rutan
Audrey Woodward
Jenica Sword
Courtney Flaws
3:24.07
Apr 27
Addison Relays
4x400 Relay
1.
Lindsey Laurie
Emily Knight
Courtney Flaws
Ally McLouth
4:17.64
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
Courtney Flaws
Emily Knight
Lindsey Laurie
Ally McLouth
4:20.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
3.
Lindsey Laurie
Emily Knight
Kassandra Sheffer
Courtney Flaws
4:24.94
May 29
Lenawee County Championship
4.
Lindsey Laurie
Emily Knight
Courtney Flaws
Haley Wilkes
4:28.79
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
5.
Relay Team
4:29.58
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
6.
Lindsey Laurie
Emily Knight
Kassandra Sheffer
Ally McLouth
4:34.81
Apr 27
Addison Relays
7.
Courtney Flaws
Emily Knight
Brianna Laramore
Lindsey Laurie
4:34.82
May 4
Onsted Booster Invitational
8.
Courtney Flaws
Emily Knight
Kassandra Sheffer
Ally McLouth
4:37.14
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
9.
Courtney Flaws
Emily Knight
Lindsey Laurie
Kassandra Sheffer
4:47.1h
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:49.35
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
2.
Haley Wilkes
Emily Knight
Krystal Bruske
Brianna Laramore
10:54.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
3.
Emily Knight
Krystal Bruske
Brianna Laramore
Courtney Flaws
10:55.13
May 29
Lenawee County Championship
4.
Haley Wilkes
Emily Knight
Brianna Laramore
Krystal Bruske
11:03.16
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
5.
Haley Wilkes
Brianna Laramore
Krystal Bruske
Emily Knight
11:15.74
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
6.
Haley Wilkes
Emily Knight
Bree Lampe
Brianna Laramore
11:33.8h
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
7.
Haley Wilkes
Courtney Flaws
Krystal Bruske
Emily Knight
11:52.0h
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
8.
Bree Lampe
Eva Marshall
Audrey Woodward
Jamie Waid
12:34.0h
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Kassandra Sheffer
Jenica Sword
Lindsey Laurie
Ally McLouth
2:01.91
Apr 27
Addison Relays
SMR 1200m - [400-200-200-400]
1.
Kassandra Sheffer
Courtney Flaws
Brianna Laramore
Krystal Bruske
3:26.29
Apr 27
Addison Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Emily Knight
Courtney Flaws
Brianna Laramore
Haley Wilkes
14:31.03
Apr 27
Addison Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Kayla Rutan
Ashley Vantuyle
Haley Wilkes
Brianna Laramore
1:21.09
Apr 27
Addison Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Katie Sawdey
30' 9
PR
May 12
Hillsdale Jack Beilfuss Invitational
2.
10
Brooke McAndrews
29' 5.75
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
3.
11
Adrienne Corbin
29' 5.5
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
4.
11
Trinity MacDonald
27' 1
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
5.
11
Sarah Rogers
24' 7
Apr 24
Addison vs. Napoleon & Michigan Center
6.
12
Myranda Clough
23' 7.25
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
7.
11
Deja Scout
21' 10
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
8.
12
Carley Allison
20' 6
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
Shot Put - Relay Split
1.
12
Katie Sawdey
30' 9
PR
Apr 27
Addison Relays
2.
10
Brooke McAndrews
28' 6.5
Apr 27
Addison Relays
3.
12
Myranda Clough
20' 11
PR
Apr 27
Addison Relays
Discus - 1kg
1.
11
Adrienne Corbin
94' 8
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
11
Sarah Rogers
86' 5
Apr 20
East Jackson Dome Classic
3.
11
Trinity MacDonald
74' 5
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
11
Deja Scout
62' 4
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
5.
10
Brooke McAndrews
59' 6
May 1
Addison Vs. East Jackson
6.
12
Katie Sawdey
58' 8
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
7.
12
Carley Allison
53' 4
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
8.
12
Myranda Clough
51' 8
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
Discus - Throwers
1.
11
Adrienne Corbin
77' 9
Apr 27
Addison Relays
2.
11
Deja Scout
63' 6
PR
Apr 27
Addison Relays
3.
11
Sarah Rogers
54' 2.5
Apr 27
Addison Relays
High Jump
1.
10
Emily Knight
4' 10
PR
Apr 13
Clinton Pelz Invitational
2.
12
Haley Wilkes
4' 4
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
9
Krystal Bruske
4' 4
May 1
Addison Vs. East Jackson
4.
10
Audrey Woodward
4' 0
PR
May 8
Addison/Grass Lake at Manchester
High Jump - Relay Split
1.
9
Krystal Bruske
4' 6
PR
Apr 27
Addison Relays
10
Emily Knight
4' 6
PR
Apr 27
Addison Relays
Pole Vault
1.
12
Lindsey Laurie
8' 0
PR
May 15
Addison/Vandercook Lake vs Hanover-Horton
Long Jump
1.
10
Ally McLouth
17' 1
May 19
MHSAA LP Region 33-4 @ Hillsdale Academy
2.
9
Brianna Laramore
13' 2.25
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
3.
9
Ashley Vantuyle
12' 1
PR
May 26
2018 MITCA Division 4 Team State Meet
4.
9
Kassandra Sheffer
11' 4
PR
Mar 28
Addison at Summerfield
5.
10
Bree Lampe
11' 0
PR
May 1
Addison Vs. East Jackson
Long Jump - Relay Split
1.
10
Bree Lampe
10' 2.5
PR
Apr 27
Addison Relays
2.
11
Megan Bruske
8' 0
PR
Apr 27
Addison Relays
*Recent improvement