Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
-
Tj McEady
12.29
PR
Mar 11
Calvary Invitational
2.
11
Sam Stevenson
12.74
Mar 11
Calvary Invitational
3.
11
Tyler McDonald (S)
12.76
PR
Mar 11
Calvary Invitational
4.
10
Kevon Musgrove
12.78
Mar 11
Calvary Invitational
5.
11
Riley Robinson
13.01
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
6.
11
Chris Peng
13.40
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
7.
12
Damon Ye
13.46
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
8.
-
Chris Ekonmomides
13.61
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
200 Meters
1.
12
Giovani Margarejo
24.33
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
2.
12
Kevin Harris
24.72
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
3.
-
Tj McEady
25.29
PR
Mar 11
Calvary Invitational
4.
11
Sam Stevenson
25.96
(2.8)
Mar 24
Lake Mary Ram Special
5.
-
Carlos Jefferson
26.44
PR
Mar 11
Calvary Invitational
6.
10
Preston McDonald
26.52
Mar 11
Calvary Invitational
7.
11
Tyler McDonald (S)
27.52
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
8.
11
Chris Peng
29.23
(-.6)
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
400 Meters
1.
11
Rashaad Stewart
53.61
Mar 11
Calvary Invitational
2.
10
Preston McDonald
56.70
Mar 11
Calvary Invitational
3.
12
Kevin Harris
1:04.00
PR
Mar 11
Calvary Invitational
4.
11
Chris Peng
1:05.59
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
5.
11
Riley Robinson
1:05.64
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
800 Meters
1.
12
Tommy Green
2:13.63
PR
Mar 11
Calvary Invitational
2.
10
Duncan Hayslett
2:23.03
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
3.
10
Charlie Olliff
2:25.60
Apr 9
Steinbrenner Invitational
4.
12
Tim McClelland
2:26.08
PR
Mar 11
Calvary Invitational
5.
10
Shaguun Patel
2:26.31
Apr 9
Steinbrenner Invitational
6.
-
Antonio Pinero
2:28.82
PR
Mar 11
Calvary Invitational
7.
10
Frankie Green
2:33.76
Mar 24
Lake Mary Ram Special
8.
10
Brian Boyer
2:36.25
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
9.
9
Christian Lopez-Cot
2:40.89
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
10.
10
Nicholas DiConsiglio
2:41.09
Apr 9
Steinbrenner Invitational
11.
11
Chris Peng
2:43.56
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
12.
9
Jonah Fink
2:44.12
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
13.
10
Andrew Melendy
2:44.98
Apr 9
Steinbrenner Invitational
14.
-
Colin Hayter
2:45.15
PR
Mar 11
Calvary Invitational
15.
11
Harry Hong
2:48.05
PR
Mar 11
Calvary Invitational
16.
-
Jack Winer
2:56.75
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
17.
9
Andrew Sramek
2:58.03
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
1600 Meters
1.
12
Tommy Green
4:54.52
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
2.
10
Charlie Olliff
5:02.20
Apr 9
Steinbrenner Invitational
3.
10
Shaguun Patel
5:17.74
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
4.
12
Tim McClelland
5:39.33
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
5.
10
Brian Boyer
5:43.15
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
6.
10
Nicholas DiConsiglio
5:45.58
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
7.
9
Jonah Fink
5:48.06
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
8.
10
Frankie Green
5:48.93
PR
Mar 11
Calvary Invitational
9.
9
Christian Lopez-Cot
6:11.37
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
10.
10
Andrew Melendy
6:17.29
Apr 9
Steinbrenner Invitational
11.
-
Jack Winer
6:26.85
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
12.
9
Andrew Sramek
6:29.06
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
13.
-
Antonio Pinero
6:47.78
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
3200 Meters
1.
10
Charlie Olliff
11:07.89
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
2.
12
Tommy Green
11:31.76
Mar 24
Lake Mary Ram Special
3.
9
Jonah Fink
12:17.06
Apr 14
FHSAA 2A District 11
4.
10
Andrew Melendy
12:31.09
PR
Mar 11
Calvary Invitational
5.
9
Andrew Sramek
12:32.09
PR
Mar 11
Calvary Invitational
6.
9
Christian Lopez-Cot
13:08.77
Mar 11
Calvary Invitational
7.
9
Jackson Ford
13:18.07
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
8.
10
Duncan Hayslett
13:22.93
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
9.
9
Brian Lassen
13:45.80
PR
Mar 11
Calvary Invitational
10.
-
Antonio Pinero
14:46.04
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Giovani Margarejo
40.02
PR
Apr 29
FHSAA 2A Region 3
2.
11
Michael Solis
45.13
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.98
Mar 11
Calvary Invitational
2.
Kevin Harris
Giovani Margarejo
Tyler McDonald (S)
Damon Ye
48.88
Mar 4
Richard Allen Relays
3.
Preston McDonald
Chris Peng
Sam Stevenson
Riley Robinson
50.06
Apr 14
FHSAA 2A District 11
4x100 Relay - Throwers
1.
Relay Team
55.01
Mar 4
Richard Allen Relays
4x200 Relay -
1.
Ryan Komera
Preston McDonald
Chris Peng
Damon Ye
1:41.23
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
Relay Team
1:41.39
Feb 9
Lipham Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:43.72
Mar 11
Calvary Invitational
2.
Kevin Harris
Giovani Margarejo
Michael Solis
Rashaad Stewart
3:47.61
Mar 4
Richard Allen Relays
3.
Tommy Green
Giovani Margarejo
Preston McDonald
Michael Solis
3:48.16
Apr 14
FHSAA 2A District 11
4x800 Relay
1.
Shaguun Patel
Duncan Hayslett
Charlie Olliff
Tommy Green
8:57.91
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
Relay Team
9:08.81
Mar 11
Calvary Invitational
3.
Shaguun Patel
Frankie Green
Charlie Olliff
Tommy Green
9:22.14
Mar 4
Richard Allen Relays
4.
Jackson Ford
Tommy Green
Charlie Olliff
Shaguun Patel
9:52.38
Feb 9
Lipham Relays
5.
Shaguun Patel
Brian Boyer
Andrew Melendy
Charlie Olliff
10:02.45
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
4x1600 Relay
1.
Brian Boyer
Nicholas DiConsiglio
Jonah Fink
Andrew Sramek
24:03.06
Mar 4
Richard Allen Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:58.53
Feb 9
Lipham Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Preston McDonald
Tyler McDonald (S)
Michael Solis
Sam Stevenson
2:17.03
Mar 4
Richard Allen Relays
DMR 3200m - [400-400-800-1600]
1.
Relay Team
10:21.83
Feb 9
Lipham Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Duncan Hayslett
Brian Lassen
Andrew Melendy
Jackson Ford
14:15.42
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
Relay Team
14:19.73
Feb 9
Lipham Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Nick Joesph
41' 0.25
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
11
Jared Romaelle
39' 11
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
11
Tyler McDonald (S)
39' 4
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
4.
10
Steve Dufala
27' 0
Mar 11
Calvary Invitational
5.
12
Michael Bautista
26' 5
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
6.
11
Dillon Gibbons
24' 0
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Michael Bautista
130' 6.5
PR
Mar 11
Calvary Invitational
2.
11
Jared Romaelle
89' 2
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
11
Nick Joesph
88' 2.5
PR
Mar 11
Calvary Invitational
4.
10
Steve Dufala
78' 9
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
High Jump
1.
11
Cj Cotman
5' 8
Feb 9
Lipham Relays
2.
12
Kevin Harris
5' 4
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
3.
11
Sam Stevenson
5' 0
Mar 4
Richard Allen Relays
Long Jump
1.
12
Giovani Margarejo
18' 3
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
11
Sam Stevenson
17' 9.75
Mar 4
Richard Allen Relays
3.
10
Preston McDonald
15' 11
PR
Mar 11
Calvary Invitational
Triple Jump
1.
12
Giovani Margarejo
37' 10.25
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
2.
11
Michael Solis
37' 8
PR
Mar 11
Calvary Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Molly Simmons
13.65
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
12
Christie Nguyen
14.49
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
9
Greta Ciampini
14.67
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
4.
9
Daniella McGinn
14.73
(.8)
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
5.
10
Briana Reyer
15.09
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
6.
10
Sophia Prieto
15.15
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
7.
10
Aimee Corsmeier
15.87
PR
Mar 11
Calvary Invitational
8.
11
Alissa Grams
16.03
(.8)
Mar 24
Lake Mary Ram Special
200 Meters
1.
10
Ashley Moyer
27.14
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
9
Molly Simmons
28.57
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
9
Greta Ciampini
30.24
(1.7)
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
4.
10
Briana Reyer
30.26
(-1.0)
Apr 9
Steinbrenner Invitational
5.
11
Michaela Rhodes
30.48
(3.3)
Mar 24
Lake Mary Ram Special
6.
12
Christie Nguyen
30.65
PR
Mar 11
Calvary Invitational
7.
9
Daniella McGinn
31.72
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
8.
10
Aimee Corsmeier
32.36
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
9.
11
Alissa Grams
33.52
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
10.
10
Sophia Prieto
35.43
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
400 Meters
1.
10
Ashley Moyer
1:00.19
PR
Apr 29
FHSAA 2A Region 3
2.
10
Briana Reyer
1:04.92
Mar 11
Calvary Invitational
3.
9
Molly Simmons
1:08.05
Apr 9
Steinbrenner Invitational
4.
10
Aimee Corsmeier
1:09.16
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
5.
11
Gabbie Sosa
1:13.96
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
6.
11
Michaela Rhodes
1:15.65
PR
Mar 11
Calvary Invitational
7.
11
Sarah Cannan
1:17.13
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
8.
11
Alissa Grams
1:22.13
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
800 Meters
1.
11
Leighton Small
2:48.96
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
11
Amanda Hennessey
2:53.36
PR
Mar 11
Calvary Invitational
3.
11
Taylor Noyes
2:55.36
PR
Mar 11
Calvary Invitational
4.
9
Rachel Whitlatch
2:56.74
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
5.
9
Nathalie Sieh
3:08.36
PR
Apr 9
Steinbrenner Invitational
6.
9
Lauren Slifer
3:08.71
Mar 24
Lake Mary Ram Special
7.
9
Ally Russell
3:09.21
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
8.
11
Laura Russell
3:19.19
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
9.
10
Lindsey Hollstrom
3:27.39
PR
Mar 11
Calvary Invitational
10.
11
Brooke Dennis
3:49.35
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
1600 Meters
1.
9
Rachel Whitlatch
6:14.19
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
11
Leighton Small
6:18.82
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
11
Taylor Noyes
6:28.50
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
4.
11
Amanda Hennessey
6:31.50
PR
Mar 24
Lake Mary Ram Special
5.
9
Nathalie Sieh
6:55.31
Apr 9
Steinbrenner Invitational
6.
9
Lauren Slifer
7:25.60
Mar 11
Calvary Invitational
7.
9
Ally Russell
7:31.96
Apr 9
Steinbrenner Invitational
8.
11
Brooke Dennis
7:45.94
Mar 11
Calvary Invitational
3200 Meters
1.
11
Taylor Noyes
14:20.87
PR
Mar 11
Calvary Invitational
2.
11
Amanda Hennessey
14:32.78
PR
Mar 11
Calvary Invitational
3.
9
Ally Russell
16:00.34
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
4.
9
Nathalie Sieh
16:19.66
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
5.
11
Leighton Small
17:32.49
Mar 24
Lake Mary Ram Special
6.
9
Lauren Slifer
17:39.94
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
7.
10
Lindsey Hollstrom
17:52.44
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
8.
11
Laura Russell
19:14.51
PR
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
9.
11
Brooke Dennis
19:25.53
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Michelle Dudenhoefer
17.10
(.0)
Apr 29
FHSAA 2A Region 3
300m Hurdles - 30"
1.
11
Michelle Dudenhoefer
50.00
PR
Mar 11
Calvary Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
55.66
Mar 11
Calvary Invitational
2.
Sarah Cannan
Michelle Dudenhoefer
Christie Nguyen
Molly Simmons
56.61
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
Aimee Corsmeier
Christie Nguyen
Sophia Prieto
Molly Simmons
59.61
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:11.22
Feb 9
Lipham Relays
2.
Sarah Cannan
Ashley Moyer
Briana Reyer
Molly Simmons
2:14.71
Mar 4
Richard Allen Relays
4x400 Relay
1.
Michelle Dudenhoefer
Ashley Moyer
Briana Reyer
Daniella McGinn
4:18.03
Apr 29
FHSAA 2A Region 3
2.
Michelle Dudenhoefer
Daniella McGinn
Ashley Moyer
Briana Reyer
4:25.93
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
Relay Team
4:27.96
Mar 11
Calvary Invitational
4.
Michelle Dudenhoefer
Ashley Moyer
Briana Reyer
Rachel Whitlatch
4:33.32
Mar 4
Richard Allen Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:28.54
Mar 11
Calvary Invitational
2.
Amanda Hennessey
Taylor Noyes
Ally Russell
Leighton Small
11:32.82
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
Amanda Hennessey
Ally Russell
Rachel Whitlatch
Leighton Small
11:46.90
Feb 20
Charles Johnson Jr. Invitational
4.
Amanda Hennessey
Taylor Noyes
Rachel Whitlatch
Leighton Small
11:49.81
Apr 29
FHSAA 2A Region 3
4x1600 Relay
1.
Amanda Hennessey
Ally Russell
Leighton Small
Rachel Whitlatch
26:49.53
Mar 4
Richard Allen Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:30.35
Feb 9
Lipham Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Aimee Corsmeier
Laurel Egerter
Alissa Grams
Sophia Prieto
2:38.00
Mar 4
Richard Allen Relays
DMR 3200m - [400-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:25.48
Feb 9
Lipham Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
16:12.64
Feb 9
Lipham Relays
2.
Lindsey Hollstrom
Laura Russell
Nathalie Sieh
Lauren Slifer
18:08.60
Mar 4
Richard Allen Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Christie Nguyen
18' 2
PR
Mar 4
Richard Allen Relays
2.
11
Laura Russell
16' 11.5
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
Discus - 1kg
1.
12
Christie Nguyen
52' 0
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
11
Laura Russell
29' 10
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
High Jump
1.
11
Michaela Rhodes
4' 8
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
2.
11
Gabbie Sosa
4' 4
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
9
Greta Ciampini
4' 4
Apr 14
FHSAA 2A District 11
Pole Vault
1.
10
Lauren Franks
7' 0
Apr 9
Steinbrenner Invitational
Long Jump
1.
10
Briana Reyer
14' 5.25
Apr 29
FHSAA 2A Region 3
2.
9
Daniella McGinn
14' 0.5
Apr 14
FHSAA 2A District 11
3.
9
Greta Ciampini
13' 9.5
PR
Apr 14
FHSAA 2A District 11
4.
10
Lauren Franks
13' 1.5
PR
Feb 26
Calvary Christian Warrior Invitational
*Recent improvement