Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11Shedro Louis11.04aFeb 17Bear Invitational
2.11Samuel Gardner11.56aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
3.11Clarence Jean11.65aMar 30St. John Neumann Home Meet
4.9Charles Toombs11.83aApr 4Collier County Athletic Conference Championships
11Malcolm Jackson11.83aFeb 17Bear Invitational
6.11Green Fred11.90aFeb 17Bear Invitational
7.10Nevertsonne Lahens12.37aApr 4Collier County Athletic Conference Championships
 
200 Meters
1.11Samuel Gardner23.34aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.11Mackenson Yrelus23.38aMar 30St. John Neumann Home Meet
3.11Shedro Louis23.46aMar 24Tarpon Invitational
4.11Woodly Diejuste23.63aMar 30St. John Neumann Home Meet
5.12Schneider Jean24.27aMar 30St. John Neumann Home Meet
6.10Nevertsonne Lahens24.74aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
7.11Schneider Rincher24.76aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
8.9Charles Toombs25.05aMar 10Edison Relays
9.12Amos Astreide25.23aMar 10Edison Relays
10.11Malcolm Jackson25.43aFeb 17Bear Invitational
 
400 Meters
1.11Mackenson Yrelus50.27aMar 30St. John Neumann Home Meet
2.11Jean Bernadeau52.04cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
3.11Stanley Souverain52.44cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
4.11Samuel Gardner53.24cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
5.12Schneider Jean53.95aMar 30St. John Neumann Home Meet
6.11Schneider Rincher54.21aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
7.12Jean Sanon54.66aMar 24Tarpon Invitational
8.12Axon Charles62.05aFeb 17Bear Invitational
9.10Nevertsonne Lahens64.38aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
10.9Wilkerson Julien64.89aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
800 Meters
1.11Mackenson Yrelus1:57.40Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
2.9Pedro Mateo2:09.20Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
3.11Woodly Diejuste2:25.31aFeb 18Ida Baker Indoor Outdoor Challenge
4.9Mauro Lopez2:30.19aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
1600 Meters
1.9Ellerman Mateo4:45.58aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
2.11Erasmo Cortes4:52.14aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
3.9Armando Cruz4:56.31aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
4.9Pedro Mateo5:09.85aFeb 17Bear Invitational
5.10Ismael Pascual5:23.62aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
3000 Meters
1.11Lorenzo Robles10:49.29aFeb 18Ida Baker Indoor Outdoor Challenge
2.11Mauricio Trejo10:56.34aFeb 18Ida Baker Indoor Outdoor Challenge
 
3200 Meters
1.11Erasmo Cortes10:27.91aMar 10Edison Relays
2.9Ellerman Mateo10:28.24aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
3.9Armando Cruz10:42.41aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
4.10Ismael Pascual12:10.53aMar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
110m Hurdles - 39"
1.11Jhamen Mrthil15.31aMar 30St. John Neumann Home Meet
2.9Franklin Jean21.19aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
3.9Alexis Nieto23.67aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
 
300m Hurdles - 36"
1.11*Jhamen Mrthil40.56aApr 27FHSAA 2A Region 3 Championships
2.11Stanley Souverain47.28aMar 10Edison Relays
3.9Franklin Jean53.14cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
4.9Alexis Nieto57.90aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
 
4x100 Relay
1.Jean Bernadeau
Samuel Gardner
Stanley Sowerain
Schneider Rincher
45.46aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.Relay Team 46.01aMar 30St. John Neumann Home Meet
 
4x200 Relay
1.Relay Team 1:38.82aMar 30St. John Neumann Home Meet
 
4x400 Relay
1.*Relay Team 3:27.02aApr 27FHSAA 2A Region 3 Championships
2.Mackenson Yrelus
Jean Bernadeau
Stanley Sowerain
Jhamen Mrthil
3:30.84aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
3.Jean Bernadeau
Jordan Hall
Jhamen Mrthil
Jean Sanon
3:45.93aFeb 17Bear Invitational
 
4x800 Relay
1.*Relay Team 8:19.23aApr 27FHSAA 2A Region 3 Championships
2.Mackenson Yrelus
Erasmo Cortes
Ellerman Mateo
Pedro Mateo
8:25.06aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
 
4x1600 Relay
1.Relay Team 21:07.41aMar 4Naples Eagle Invitational
 
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team 1:48.41aMar 4Naples Eagle Invitational
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Relay Team 12:10.53aMar 4Naples Eagle Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.12Jevon Thomas48' 4.71Mar 10Edison Relays
2.12Rodelin Rhau41' 8.39Mar 24Tarpon Invitational
3.12Schneider Jean41' 1.70Mar 24Tarpon Invitational
4.11Alce Abraham38' 7.50Feb 17Bear Invitational
5.9Anthony Perez37' 6.00Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
6.12Freddy J35' 5.59Mar 30St. John Neumann Home Meet
7.12Alfredo Aguillon-Chavez31' 6.74Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
8.9Phillip Campbell23' 2.74Mar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
Discus - 1.6kg
1.12Jevon Thomas137' 4.82Mar 24Tarpon Invitational
2.12Rodelin Rhau117' 4.66Mar 24Tarpon Invitational
3.12Schneider Jean112' 4.03Mar 24Tarpon Invitational
4.12Alfredo Aguillon-Chavez108' 10.30Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
5.11Clarence Jean92' 0.00Feb 17Bear Invitational
6.9Anthony Perez91' 11.94Mar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
7.9Phillip Campbell53' 6.91Mar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
High Jump
1.12Ernesto Blanchard6' 0.00Feb 17Bear Invitational
2.11Jhamen Mrthil5' 10.87Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
3.12Amos Astreide5' 6.00Feb 17Bear Invitational
4.12Axon Charles5' 5.75Mar 10Edison Relays
 
Long Jump
1.11Jordan Hall20' 5.00Feb 17Bear Invitational
2.12Ernesto Blanchard20' 3.00Feb 17Bear Invitational
3.12Axon Charles18' 7.00Feb 17Bear Invitational
4.10Nevertsonne Lahens16' 0.91Mar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
5.9Franklin Jean15' 7.01Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
6.9Milford Registre14' 2.87Mar 27Collier County Freshman/Sophomore Invitational
 
Triple Jump
1.12Ernesto Blanchard40' 3.07Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.12Axon Charles39' 7.98Mar 10Edison Relays
3.11Jordan Hall38' 10.00Feb 17Bear Invitational
 

Womens

100 Meters
1.10Catherine Mareus13.43aFeb 17Bear Invitational
2.11Dadourcheka Pierre14.02aMar 2Lady Tarpon Invitational
3.9Dawine Alexandre14.10aMar 9Lady Gator Relays
4.-Christina Manasse16.40aMar 2Lady Tarpon Invitational
5.10Franeashia Prudence16.98aFeb 17Bear Invitational
 
200 Meters
1.10Catherine Mareus27.83aMar 2Lady Tarpon Invitational
2.12Marie Volcey29.52aMar 9Lady Gator Relays
3.11Dadourcheka Pierre30.87aFeb 17Bear Invitational
4.11E'Fennandi Anderson31.24aMar 2Lady Tarpon Invitational
5.10Franeashia Prudence34.27aFeb 17Bear Invitational
 
400 Meters
1.9Dawine Alexandre65.34cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
2.11E'Fennandi Anderson67.44cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
3.11Cheryakey Christopher68.86aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
4.11Chery Christopher69.40aMar 2Lady Tarpon Invitational
5.12Marie Volcey70.13aFeb 17Bear Invitational
 
800 Meters
1.10Brandy Vilsaint2:47.96aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.11Maricela Busio2:48.20Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
3.10Stephanie Gabeau3:00.77aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
4.12Kiara Delsa3:03.87aFeb 17Bear Invitational
5.9Andrarena Darius3:15.30Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
 
1600 Meters
1.10Brandy Vilsaint6:09.84aMar 9Lady Gator Relays
2.11Maricela Busio6:11.13aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
3.10Stephanie Gabeau6:42.84aMar 9Lady Gator Relays
 
3200 Meters
1.11Maricela Busio13:58.87aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
 
100m Hurdles - 33"
1.12Gervlina Jacques19.69aMar 9Lady Gator Relays
 
300m Hurdles - 30"
1.12Gervlina Jacques59.47aMar 9Lady Gator Relays
 
4x100 Relay
1.E'Fennandi Anderson
Chery Christopher
Catherine Mareus
Marie Volcey
53.04cApr 4Collier County Athletic Conference Championships
2.Dawine Alexandre
Catherine Mareus
Marie Volcey
Cheryakey Christopher
53.27aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
3.Relay Team 53.44aMar 4Naples Eagle Invitational
4.Chery Christopher
Catherine Mareus
Dadourcheka Pierre
Marie Volcey
54.30aMar 2Lady Tarpon Invitational
5.Catherine Mareus
Dadourcheka Pierre
Franeashia prudence
Marie Volcey
54.53aFeb 17Bear Invitational
6.Cheryakey Christopher
Estefania Louis
Catherine Mareus
Dadourcheka Pierre
54.80aMar 9Lady Gator Relays
7.E'Fennandi Anderson
Cheryakey Christopher
Catherine Mareus
Marie Volcey
54.99aMar 24Tarpon Invitational
 
4x200 Relay
1.Relay Team 1:54.54aMar 4Naples Eagle Invitational
2.Dawine Alexandre
E'Fennandi Anderson
Marie Volcey
Cheryakey Christopher
1:55.00aMar 30St. John Neumann Home Meet
 
4x400 Relay
1.Dawine Alexandre
E'Fennandi Anderson
Cheryakey Christopher
Marie Volcey
4:29.94aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
 
4x800 Relay
1.Dawine Alexandre
Maricela Busio
Andrarena Darius
Stephanie Gabeau
11:15.75aApr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.*Relay Team 11:25.11aApr 27FHSAA 2A Region 3 Championships
3.Dawine Alexandre
Stephanie Gabeau
Brandy Vilsaint
Maricela Busio
11:26.95aMar 9Lady Gator Relays
4.Dawine Alexandre
Maricela Busio
Brandy Vilsaint
Andrarena Darius
11:47.35aApr 4Collier County Athletic Conference Championships
5.Maricela Busio
Kiara Delsa
Stephanie Gabeau
Brandy Vilsaint
11:49.01aFeb 17Bear Invitational
6.Dawine Alexandre
Maricela Busio
Kiara Delsa
Stephanie Gabeau
12:28.80aMar 24Tarpon Invitational
 
4x1600 Relay
1.Relay Team 27:05.59aMar 4Naples Eagle Invitational
 
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team 2:04.45aMar 4Naples Eagle Invitational
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Relay Team 15:47.82aMar 4Naples Eagle Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.10Marionise Marisier27' 10.65Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
2.10Stepanie Santvil27' 8.00Feb 17Bear Invitational
3.11Dadourcheka Pierre24' 10.82Mar 2Lady Tarpon Invitational
4.10Vanessa Romain22' 1.35Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
 
Discus - 1kg
1.10Vanessa Romain120' 1.73Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
2.10Stepanie Santvil95' 11.97Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
3.10Marionise Marisier70' 6.46Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
4.10Stalienne Pierre56' 0.00Mar 9Lady Gator Relays
 
Long Jump
1.12Marie Volcey17' 2.69Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.10Catherine Mareus16' 0.00Feb 17Bear Invitational
3.11Estefania Louis13' 8.57Mar 2Lady Tarpon Invitational
4.11Cheryakey Christopher13' 7.78Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
5.9Dawine Alexandre13' 4.63Mar 30St. John Neumann Home Meet
6.11E'Fennandi Anderson13' 3.45Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
7.11Dadourcheka Pierre12' 8.00Feb 17Bear Invitational
 
Triple Jump
1.12Marie Volcey35' 2.44Apr 13FHSAA 2A District 12 Championships
2.11E'Fennandi Anderson32' 3.80Mar 30St. John Neumann Home Meet
3.9Dawine Alexandre27' 3.95Apr 4Collier County Athletic Conference Championships
 

*Recent improvement