Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Rashad Johnson
11.33
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
12
Marcel Bruce
11.38
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
11
Ladarius Thomas
11.46
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
4.
12
Rubens Petit Homme
12.26
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
200 Meters
1.
12
Willie Brown
22.37
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
11
Ladarius Thomas
23.21
Mar 29
West Polk County Championship
3.
11
Rashad Johnson
23.28
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
4.
10
Javon Harrison
23.72
Mar 22
Lakeland City Meet
5.
12
Marcel Bruce
24.22
Feb 25
Lake Brantley Open
6.
11
Garth Richards
26.52
PR
Mar 29
West Polk County Championship
400 Meters
1.
12
Willie Brown
50.18
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
12
Rubens Petit Homme
53.06
PR
Mar 10
Kowboy Invitational
3.
11
Corinthian Abrams
54.28
Mar 29
West Polk County Championship
800 Meters
1.
11
Jared Williams
2:03.49
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
11
Ravonta Johnson
2:09.86
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
12
Fred Capel
2:15.40
PR
Mar 29
West Polk County Championship
4.
12
Rubens Petit Homme
2:20.99
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
1600 Meters
1.
9
Emmett Lee
5:15.18
PR
Mar 29
West Polk County Championship
2.
11
Jared Williams
5:26.38
Mar 22
Lakeland City Meet
3.
12
Fred Capel
5:38.53
Mar 22
Lakeland City Meet
4.
9
Matthew Carroll
5:56.08
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3200 Meters
1.
9
Emmett Lee
11:42.25
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
12
Fred Capel
12:52.53
Feb 25
Lake Brantley Open
110m Hurdles - 39"
1.
12
Josh Mcfarquar
14.76
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
10
Bryce Foreman
16.23
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Josh Mcfarquar
40.57
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
10
Bryce Foreman
42.91
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
4x100 Relay
1.
-
Marcel Bruce
Rashad Johnson
Ladarius Thomas
Javon Harrison
40.21
Mar 22
Lakeland City Meet
2.
-
Relay Team
42.08
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
4x100 Relay - Throwers
1.
-
Relay Team
48.36
Mar 22
Lakeland City Meet
4x400 Relay
1.
-
Marcel Bruce
Willie Brown
Rashad Johnson
Rubens Petit Homme
3:18.67
Mar 22
Lakeland City Meet
2.
-
Relay Team
3:26.17
Feb 25
Lake Brantley Open
3.
-
Marcel Bruce
Willie Brown
Jared Williams
Rashad Johnson
3:32.96
Mar 29
West Polk County Championship
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:34.49
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
-
Fred Capel
Jared Williams
Rubens Petit Homme
Emmett Lee
8:46.85
Mar 29
West Polk County Championship
Shot Put - 12lb
1.
12
Adam Schertzer
52' 11.5
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
12
Jackson Thomas
46' 3.75
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
12
Jerry Green
44' 0
PR
Mar 29
West Polk County Championship
4.
10
JaDarrius Lyons
42' 9
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
Discus - 1.6kg
1.
12
Adam Schertzer
149' 4
Feb 25
Lake Brantley Open
2.
10
JaDarrius Lyons
129' 4.5
Mar 29
West Polk County Championship
3.
12
Jackson Thomas
105' 0
Mar 22
Lakeland City Meet
High Jump
1.
10
Javon Harrison
5' 11.5
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
11
Ladarius Thomas
5' 4
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
10
Bryce Foreman
5' 4
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
Long Jump
1.
12
Willie Brown
21' 4
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
2.
10
Bryce Foreman
21' 2
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
3.
10
Javon Harrison
20' 4.5
Mar 22
Lakeland City Meet
4.
11
Ravonta Johnson
17' 2
PR
Mar 29
West Polk County Championship
Triple Jump
1.
10
Bryce Foreman
44' 11
PR
Mar 29
West Polk County Championship
2.
12
Josh Mcfarquar
42' 9
PR
Mar 22
Lakeland City Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Di'Kerria Wilson
11.98
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
10
Aaliyah Edmond
13.33
PR
Mar 22
Lakeland City Meet
3.
10
R'Meisha Thomas
13.68
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
4.
9
Shaniqua Stevens
13.80
PR
Mar 29
West Polk County Championship
5.
9
G'Ona Thomas
14.02
(-4.1)
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
200 Meters
1.
11
Di'Kerria Wilson
25.62
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
12
Myesha Williams
26.70
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
10
Aaliyah Edmond
28.01
(1.1)
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
4.
9
G'Ona Thomas
28.25
PR
Mar 29
West Polk County Championship
5.
9
De'Aundra Oldfield
28.28
PR
Mar 10
Kowboy Invitational
6.
9
Tommy'Chia Larry
29.34
(-4.1)
PR
Mar 2
Sam Burley Hall of Fame Invitational
7.
11
DeAsia Robins
29.57
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
8.
11
Elashia London
30.43
(-1.1)
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
9.
11
Darrian Crowder
32.60
(1.1)
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
10.
9
Anaya Thomas
33.31
Mar 29
West Polk County Championship
400 Meters
1.
9
Francesca Sims
59.59
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
12
My'Esha Williams
1:01.19
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
3.
12
Myesha Williams
1:02.16
Feb 25
Lake Brantley Open
4.
9
Shaniqua Stevens
1:03.41
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
5.
9
De'Aundra Oldfield
1:04.41
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
6.
11
DeAsia Robins
1:05.26
PR
Mar 29
West Polk County Championship
7.
10
R'Meisha Thomas
1:05.43
Mar 23
Walt Disney World Invitational
8.
11
De'Asia Robins
1:07.87
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
9.
10
Samantha Warren
1:10.12
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
10.
11
Zhane' Robinson
1:18.28
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
800 Meters
1.
12
Ashley Linderman
2:42.83
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
2.
10
Samantha Warren
2:47.53
PR
Mar 22
Lakeland City Meet
3.
10
Shanterria Norman
2:56.01
PR
Mar 10
Kowboy Invitational
4.
10
Erica Stein
3:02.87
PR
Feb 25
Lake Brantley Open
5.
11
Stephanie Warren
3:15.43
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
6.
11
Zhane' Robinson
3:15.79
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
1600 Meters
1.
12
Ashley Linderman
6:05.02
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
10
Samantha Warren
6:47.43
Feb 25
Lake Brantley Open
3.
11
Stephanie Warren
7:12.77
PR
Mar 29
West Polk County Championship
3200 Meters
1.
12
Ashley Linderman
13:56.71
PR
Mar 29
West Polk County Championship
100m Hurdles - 33"
1.
9
De'Aundra Oldfield
17.20
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
11
Elashia London
17.33
Mar 22
Lakeland City Meet
3.
11
Phylacia Grant
18.20
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
300m Hurdles - 30"
1.
9
De'Aundra Oldfield
48.51
PR
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
2.
11
Elashia London
53.06
PR
Mar 10
Kowboy Invitational
3.
10
Capria Bell
55.35
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
4.
11
Phylacia Grant
57.18
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
4x100 Relay
1.
-
Myesha Williams
Di'Kerria Wilson
Francesca Sims
Aaliyah Edmond
46.23
Mar 22
Lakeland City Meet
2.
-
Francesca Sims
Myesha Williams
Aaliyah Edmond
Di'Kerria Wilson
48.21
May 4
FHSAA 3A State Championships
3.
-
Relay Team
48.82
Apr 25
FHSAA Class 3A Region 2 Championship
4.
-
Francesca Sims
My'Esha Williams
Aaliyah Edmond
Di'Kerria Wilson
49.35
Mar 23
Walt Disney World Invitational
5.
-
Francesca Sims
My'Esha Williams
G'Ona Thomas
Di'Kerria Wilson
50.16
Mar 17
Bob Hayes Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.
-
Relay Team
57.99
Mar 22
Lakeland City Meet
4x200 Relay -
1.
-
R'Meisha Thomas
G'Ona Thomas
Elashia London
Shaniqua Stevens
1:48.24
Mar 23
Walt Disney World Invitational
2.
-
De'Andra Oldfield
My'Esha Williams
Shaniqua Stevens
Di'Kerria Wilson
1:49.21
Apr 7
Florida Relays
4x400 Relay
1.
-
Myesha Williams
DeAsia Robins
Francesca Sims
De'Andra Oldfield
3:53.94
Mar 22
Lakeland City Meet
2.
-
Relay Team
4:10.47
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
-
De'Andra Oldfield
Francesca Sims
De'Asia Robins
My'Esha Williams
4:13.2h
Apr 7
Florida Relays
4.
-
Myesha Williams
Di'Kerria Wilson
DeAsia Robins
Francesca Sims
4:29.04
Mar 10
Kowboy Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
11:29.82
Feb 25
Lake Brantley Open
2.
-
Samantha Warren
Shanterria Norman
Erica Stein
Ashley Linderman
11:54.86
Mar 23
Walt Disney World Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
G'Ona Thomas
R'Meisha Thomas
Shaniqua Stevens
Zhane' Robinson
2:10.14
Mar 23
Walt Disney World Invitational
Shot Put - 4kg
1.
9
Allison Knight
29' 4.25
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
10
Shirlae'Cia Ward
27' 9
PR
Mar 29
West Polk County Championship
3.
9
Gwendolyn McGary
26' 5.75
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
4.
9
Francesca Sims
25' 10
PR
Mar 10
Kowboy Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Darrian Clower
90' 7.75
PR
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
9
Allison Knight
89' 1.75
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
11
Darrian Crowder
81' 4
PR
Mar 23
Walt Disney World Invitational
4.
10
Tacara Simmons
54' 1
PR
Mar 22
Lakeland City Meet
5.
9
Gwendolyn McGary
50' 2
Mar 29
West Polk County Championship
Long Jump
1.
11
Di'Kerria Wilson
16' 3
Mar 2
Sam Burley Hall of Fame Invitational
2.
9
Shaniqua Stevens
15' 3.5
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
3.
9
G'Ona Thomas
14' 10.5
Mar 10
Kowboy Invitational
4.
9
Tommy'Chia Larry
13' 8
PR
Mar 22
Lakeland City Meet
Triple Jump
1.
12
Myesha Williams
36' 9.75
Apr 19
FHSAA 3A District 7 Championship
2.
12
My'Esha Williams
35' 9.75
(2.2)
PR
Apr 7
Florida Relays
3.
9
Shaniqua Stevens
32' 10
Mar 22
Lakeland City Meet
4.
9
Anaya Thomas
29' 7.5
Mar 22
Lakeland City Meet
5.
12
Darisha Ward
29' 5.75
Feb 25
Lake Brantley Open
*Recent improvement